Samsung Galaxy S6 - ROM/ROOT/FWvodafone nougat 7

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
krizak
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 20. zář 2012 18:49:09

vodafone nougat 7

Příspěvek od krizak »

Chci se poptat, pouzivate nekdo original rom od vodafone ? sviti vam nahore woLTE? mate v menu wifi volani?
Ja ted zmenil romku, chtel sem ji jen prehrat, protoze mi strasne zacla zrat baterku, jenomze po prehrani mi na zacatku vyhodi jazyk slovenstina.
To by nebyl problem, ale je videt ze je neco jinak. V menu nemam wifi volani, nahore mi sviti jen 4G.
Zkusel sem uz t-mobile, o2, nemecky vd2 a porad to same, jen 4g a v menu chybi wifi volani.
Nevite cim to bude? spatny PIT? ROM stahuji celou i s binarnima souborama a zkousel sem i samotny 1 soubor a porad to same.
ROm saju pres soft SAMFIRM.
Poradi nekdo?
OKMilda
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 05. lis 2011 9:01:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Vodafone Smart ultra 6 - VDF-995NB01-CZ07b
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE, 7.1.1 LineageOS

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od OKMilda »

Mám telefon od Vodafonu s jejich ROM, a uvedené volby mám a VoLTE mi funguje. Určitě to chce jejich ROM. Zkus https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s6/SM-G920F
Vodafone Smart ultra 6 / Android 5.1.1 / VDF-995NB01-CZ07b
Nexus 7 (2013) LTE / Android 5.0.2 / LRX22G
krizak
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 20. zář 2012 18:49:09

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od krizak »

Vyzkousel sem nejmin 30 ruznych romek a nic, jakykoli vodafone nahraju, tak je slovenska csc, ETL ceska je Portugal, tmobil a o2 je spravne, ale zase bez volte.Takze potrebuji nejak zmenit CSC na czech vodafone a bez root nevim zda to pujde.
Jeden mi psal kod *#272*IMEI# , ale stejne nic. Zkousel sem romky s BInarnima souborama i jednotlivy soubor ze sammobile, ale nic.
Troy
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. zář 2012 15:32:05
Typ mobilu / ROM: Xperia P
Tablet: Asus TF101

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od Troy »

Ahoj
mám S6 s rumunskou ROM a chci nahrát český vodafon (chci VoLTE) a pokaždé to hodí fail hned na začátku. Nevíte co s tím?
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (128.17 KiB) Zobrazeno 3521 x
xmariox
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: stř 20. čer 2012 22:06:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 SM-G920F XXU5EQFC
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 GT-i9506 XXSDPL2
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 - KK 4.4.2 XXUDNL1

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od xmariox »

Vodafone pouziva multiCSC rom takze po flashnuti tam nebudes mit VDCzech, ale VDGremany. A ta rumunska romka urcite ma taky moznost VoLTE. Navic Vodafone mozna pouziva jinaci pit soubor, takze je duvod proc ti to mozna nejde.
Troy
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. zář 2012 15:32:05
Typ mobilu / ROM: Xperia P
Tablet: Asus TF101

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od Troy »

Právě že na té ROM VoLTE neběží a v menu není žádná možnost nastavení. SIM mám LTE a v samoobsluze aktivní VoLTE a nic. Hmmm, tak s tím asi nehnu.
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od vesi »

Pokud nemáš mobil přímo od Vodafone, tak tam bohužel VoLTE správně nenastavíš. Pro vysvětlení - jde o nastavení CSC. Pokud nemáš v telefonu verzi VDC (zjistíš v PhoneINFO, záložka CSC code, položka Original CSC code), tak i když nahraješ ze sammobile rom pro VDC, tak ve skutečnosti obsahuje VDG která má více CSC pro různe země od operátora Vodafone. A když nenajde tvůj originální kód, tak nastaví defautní, což je v tomto případě VD2 (německý Vodafone). Podobně je to i pro ETL, který taky obsahuje více CSC, atd. Bez rootu se to přenastavit nedá. Takže buď přijdeš o záruku, nebo VoLTE...
Samsung Galaxy S9
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od vesi »

Troy píše: čtv 06. črc 2017 13:52:46 Ahoj
mám S6 s rumunskou ROM a chci nahrát český vodafon (chci VoLTE) a pokaždé to hodí fail hned na začátku. Nevíte co s tím?Výstřižek.JPG
1) změna se neprovádí přes AP, ale přes CSC
2) AP je systém a pokud budeš přepisovat jen ten (bez bootloaderu, modemu, atd.) tak ti některé věci nemusejí fungovat. Nejlepší je přehrát najednou všechny potřebné části (BL, AP, CP, CSC)
O změně CSC jsem psal o příspěvek výše...
Naposledy upravil(a) vesi dne pát 07. črc 2017 13:08:46, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy S9
Troy
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. zář 2012 15:32:05
Typ mobilu / ROM: Xperia P
Tablet: Asus TF101

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od Troy »

Díky. Vyčerpávající odpověď. O záruku mi nejde, ale bez podrobného postupu to nedám. Jsem v tomhle začátečník. Ještě jednou díky
vesi
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: úte 26. říj 2010 10:48:42
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: vodafone nougat 7

Příspěvek od vesi »

Root
Změna CSC - můžeš přes Phone INFO (menu, Other tools..., CSC CHANGER)
Samsung Galaxy S9
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S6 - ROM/ROOT/FW“