Cloud a cloudové aplikacecloud + synchro

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 stock TW 4.3
Mobil 2 / ROM: iPhone 6 iOS8.1.3
Tablet: iPAD mini s retina displayem (2G) iOS8.3
Tablet 2 / ROM: iPAD Air iOS8.3
Rom: nejsem ;-)

cloud + synchro

Příspěvek od sharkee » čtv 19. črc 2012 14:24:28

Možná bude můj dotaz velmi hloupý, ale nějak pořád neumí najít řešení, které by automaticky provádělo synchronizaci ve vybraných položkách mezi mobilem a PC. Jedná se mi především o situace, kdy si do složky v PC přidám soubor, aby se mi automaticky nabízel v aplikaci v mobilu, případně rovnou stahoval.
Jedná se mi především o složky s fotografiemi a PDF soubory. Více složek. A pokud možno, aby to bylo provázané obousměrně, samozřejmě. (Něco jako řešení u fotografií u iOS a iTunes).Nenašel jsem způsob jako by to třeba Picassa. Box, Google Drive nabízeli.
Pokud možno prosím o detailní postup, co kam musím naisntalovat, jaké jsou možnosti a jaká omezení.
S obrovským díky všem předem.
PS: ideálně, když to půjde použít zároveň i pro iPad, ale iTunes mi do PC už nesmí !!!!
Sharkee

500 MB v Dropboxu zdarma navíc pro mne i Tebe, zaregistruj se z tohoto odkazu - https://db.tt/g9QEotaA

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: cloud + synchro

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. črc 2012 14:34:38

Google drive nestačí? Přesně takto funguje. Přidám fotky do složky na PC, ta se mi automaticky synchronizuje na server a hned fotky vidím a můžu použít na telefonu. Nainstaluj Google drive na PC a do telefonu buď taky Google drive nebo pro pohodlnější práci nějaký souborový manažer s podporou Google drive. Za sebe doporučuji ES file manager
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » čtv 19. črc 2012 14:53:45

Nejsem si jist, nebo GD jsem instaloval až dnes, ale u GD jde synchronizovat jen složku GD, nikoliv libovolnou slozku v PC. Nebo ano? Jak to tedy mohu udělat? Nechci přesouovat cele složky pod GD složku, ale chci nechat synchronizovat libovolnou složku v PC, takl aby šla vidět jak v cloudu, tak potom v synchronizovaných zařízeních.

Tak teď jsem objevil kouzelné talčítko "synchronizovat s webem" u Picasa v PC :-)

Takže snad to bude fungovat i stahování do mobilu a synchronizace z omobilu :-(

A ještě vyřešit ten sync pro složky s PDF dokumenty.
500 MB v Dropboxu zdarma navíc pro mne i Tebe, zaregistruj se z tohoto odkazu - https://db.tt/g9QEotaA

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. črc 2012 16:30:11

Aha, tak to jsem nedomyslel, nepobral jsem, že potřebuješ těch složek víc. Jenže podle mě to má smysl s jednou složkou, do které nakopíruješ dokumenty, které chceš mít k dispozici, protože jinak by sis mohl snadno nenávratně smazat originály.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » čtv 19. črc 2012 19:00:04

jenze ja chci synchronizovat primo ty slozky, kam to ukladam
pro pripad smazani originalu je tu vzdy moznost obnovy ze zalohy na serveru ;-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. črc 2012 20:51:40

Na jakém serveru? Pokud myslíš ten cloud, tak pokud to smažeš z PC nebo telefonu, automaticky se to sesynchronizuje (tedy smaže) i na serveru. To je princip synchronizace. Nebo myslíš nějaký svůj server?

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » pát 20. črc 2012 7:22:55

ano, myslel jsem svuj server samozrejme ;-)

Zadna doporuceni?

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » pon 30. črc 2012 19:05:27

Tak konečně jsem našel to, co jsem hledal - SugarSync
okamžitý upload fotek z mobilu
volitelné synchro libovolný složek v libovolném intervalu a napříč všema platformama
více jak 5GB zdarma, takže zatím všem vřele doporučuji
https://www.sugarsync.com/referral?rf=d ... nt=1244310

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » pon 13. srp 2012 23:52:15

Já bych měl také dotaz. Poctivě jsem hledal, ale nic nenašel (na tomto fóru ani nikde jinde).
Mám office dokumenty (word, excel) a potřeboval bych je nejen mít na pc a mobilu, ale mít možnost je i EDITovat na pc i mobilu.
Na mobilu mám Kingsoft office free, který umí editovat microsoft office, ale...

1) když se pokusím otevřít dokument na mobilu přes apl. Disk tak dokument otevřu(pomocí Kinsoftu), změním, uložím, ale změna se neuloží! Znovunačtený dokument je se starou verzí před úpravou
2) když se pokusím otevřít dokument na mobilu přímo z apl. Kingsoft (ze složky Cloud Storage), tak dokument otevřu, změním, uložím(tady se to zeptá, jestli chci uložit i na cloud) a naskočí ikonka Uploading... v notifikační liště, jako že bude uploadovat, ale po3sekundách to vyhodí chybu "Failed to upload file" a pořád se to opakuje...
Tak jsem zkoušel Dropbox a taky bez úspěchu... Co s tím? Poradí někdo?

Váňa

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » čtv 16. srp 2012 12:53:53

tak to vypadá, že Kingsoft umí cloud jen s BOX.NET
http://www.kingsoftstore.com/kingsoft-o ... droid.html

Share documents via Email
and Cloud Storage.

Easily open, view and send
Email attachments.

Upload and download files
on Box.net.

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » úte 21. srp 2012 6:51:50

Tak nakonec jsem po mnoha pokusech zakotvil u tohoto docela vyhovujícího řešení...

Kingsoft office (zdarma) pro edit dokumentů (oproti jiným umí pracovat s ukotvenýma příčkama, ale zatím mi v 1dokumentu blbne SUM s formátem času)
SugarSync

Nakonec se to povedlo i automaticky, jenom ještě nevím, kde se nastavuje kolize (to když změním dokument na pc i na mobilu a pak to všechno připojím k internetu). A trochu někdy nevím, kdy došlo k synchronizaci dokumentů, neb na pc File TRansfer Status je takový nějaký mrtvolný...
No připadá mi to celkem zbytečně složitý (anebo to prostě ne vždy zafungovalo tak jak jsem si představoval, ale nakonec jsem spokojený)

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » úte 21. srp 2012 21:13:32

Ójé, tak jsem chválil den před večerem....
Tak zatím neúspěšně řeším problém, co má SugarSync dělat, když narazí na 2 verze stejného souboru(v offline změním soubor na mobilu a zároveň na pc, pak to všechno postupně připojím k internetu.
V nápovědě se prsí tím, že se vytvoří kopie souboru s popisem, že jde o duplicitní kopii předchozí verze. Ale jde toto pouze při synchro mezi počítači, nebo to funguje i s Androidem ???

A pak mám otázku, jestli se Vám v okně Manage Sync Folders zobrazí i Android, anebo je to opět pouze pro synchro mezi počítači ?

Díky moc
za pomoc

nerad bych se teď s SugarSync loučil kvůli obavám z občasné ztráty dat při duplicitě...

Váňa

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » stř 22. srp 2012 14:32:22

Mno, tak si sám odpovím.
Nakonec jsem přešel na DropBox s Androidím klientem DropSync. Vše funguje jak má, když dojde ke konfliktu, tak se vytvoří kopie souboru
s popisem ze kdy je další verze. Pouze je dropbox menší (2GB) a na počítači nelze synchronizovat libovolný adresář, ale s tím se dá žít...
Tak asi tak

Váňa

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » čtv 23. srp 2012 21:05:58

Pokud vim, tak lze u SugarSync nastavit reseni kolizí dle toho co mi vyhovuje (stejne nazvy). Navic k tomu dojde jen asi zridka, pokud kopiruji kompletni slozky.

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » čtv 23. srp 2012 21:07:34

Pokud víš, tak prosím, řekni KDE to lze nastavit ???

Autor tohoto vlákna
sharkee
Robot

Příspěvek od sharkee » sob 25. srp 2012 20:23:59

Tak nastait to nelze. Zrejme jsem se spletl. Omlouvam se. Nicmene, dle Helpu SS je update po zemne v PC, nebo na Droidu aktualizovan (coz mohu osobne potvrdit).
https://sugarsync.custhelp.com/app/answ ... l/a_id/306
Jinak, zrejme jde i o interval aktualizace v Droidu. V neposledni rade pujde jiste dohledat v jedne z 5ti uchovavanych verzi kazdeho souboru (ve Free verzi). STaci kliknout na soubor a vybrat pozadovanou verzi.

Odpovědět

Zpět na „Cloud a cloudové aplikace“