Cloud a cloudové aplikaceiCloud + Android

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
radosto
Nové Androidě
Reputace: 0

iCloud + Android

Příspěvek od radosto » stř 15. srp 2012 8:40:12

Ahoj, chystám se koupit telefon s Androidem (verze 2.3). A vzhledem k tomu, že mám Mac a také iCloud účet, zajímalo by mě jestli existuje aplikace, popřípadě způsob, jak vše sesynchronizovat. Jde mi hlavně o kalendář, poznámky, připomínky a kontakty (případně i dokumenty a fotky). Chápu, že by bylo rozumnější koupit iPhone, ale ten mi nevyhovuje. (Navíc co vím, tak Apple při oznámení tvrdil, že iCloud bude otevřený pro vývojáře aplikací).

Díky za informace (toto je asi jediná věc, která mě dělí od přejití z obyč. telefonu na smartphone)

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Re: iCloud + Android

Příspěvek od Wotan » stř 15. srp 2012 8:44:34

Toto síce neviem, ale všetky tieto služby poskytuje aj google a primárne pre android čiže lepšia cesta bude všetko exportovať a importovať do googlu....

Autor tohoto vlákna
radosto
Nové Androidě

Příspěvek od radosto » stř 15. srp 2012 10:23:53

Díky, ale ptal jsem se na synchronizaci Androidu s iCloud. :)

hruskal
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9 PRO LON-L29
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: ASUS Zenpad 9.7 LTE

Příspěvek od hruskal » stř 15. srp 2012 11:12:57

nevím zda je to přesně to co hledáš... http://gdeluxe.com/icloud-android-how-t ... n-android/ ale pomohl mi strejda google
Ať sýr dál zůstává s touto slaninou
Huawei Mate 9 PRO LON-L29
ASUS Zenpad 9.7 LTE

Autor tohoto vlákna
radosto
Nové Androidě

Příspěvek od radosto » pát 17. srp 2012 14:59:39

No to je právě to, strejda Google sice poradí, ale není to odpověď dokud se nedozvím jak to funguje v praxi. (Pod tím článkem je názor, že to nefunguje). Navíc, když nastavím email, tak se mi nastaví rovnou vše? (tedy pro mne důležitý kalendář, poznámky a připomínky)

Sandy
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S
Mobil 2 / ROM: iPhone 3GS
Tablet: iPad 2 3G
Rom: Oficiální

Příspěvek od Sandy » úte 18. pro 2012 14:36:29

Zdravím, potřebovala bych poradit. Koupila jsem si telefon s Androidem Star N800 (dobře vybavený, levný a funguje) a potřebovala bych do něj dostat kontakty, které mám na iCloud. Email se mi podařilo nastavit, ale nevím jak synchronizovat kontakty. Přechod k jiné službě je nepřijatelný, všechno mám od Apple a tento androidí telefon je jako druhý, tedy ne příliš podstatný (koupila jsem si ho kvůli podpoře dvou SIM). Ale kontakty do něj potřebuji dostat. Poradíte prosím? Klidně si i na to nějakou aplikaci koupím, důležité je, aby se mi synchronizovaly kontakty z iCloud. Děkuji.

edit: tak jsem ještě googlila a našla jsem řešení, které funguje, dokonce se stáhly i obrázky kontaktů :-) Jen nevím, jestli je bezpečné povolit synchronizaci z telefonu do iCloudu, autor sám varuje, že jde o experimentální funkci a že doporučuje zálohovat. Třeba tím pomůžu i někomu dalšímu :-)

http://www.landofdaniel.com/node/blog/8 ... to-android
Život je takový, jaký si ho uděláte.

Zemlicka
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: iPhone 5 ios 6.0.2

Příspěvek od Zemlicka » pon 14. led 2013 21:38:03

nakolko link Sandy je uz dead zareagujem.

Sandy nic nekupuj da sa to spravit zadarmo a jednoducho otazka 2-3minut.A stym aby sa ti aktualne data z icloud objavovali aj v androide nato zabudni.iCloud je len pre Apple zariadenia.

Ale kontakty mozme dostat von.

Predpokladam teda ze mas gmail ked nie zaloz si ho.budes ho aj tak potrebovat pre googleplay.

Takze v skratke lebo nemam teraz moc casu:
Synchronizuj si v itunes iphone tak aby sa kontakty preniesli do google contacts: v itunes klik na mobil...informacie...synchronizovat kontakty s apl. : google contacts.

tym mame 1.krok za sebou mas kontakty aj imo icloud.
Teraz ich len prenesieme do android telefonu a to tak ze si synchronizujes kontakty s google contacts kludne aj priamo v telefone.oni sa ti stiahnu odtial.
Neviem presne kde to v nastaveniach je po pamati urcite nie.Som Jablckar ktory sa len dnes registroval aby si rozsiril znalosti o tejto platforme.
Prisiel som sa v mieri naucit nieco viac o androide a vyvratit mozne myty ohladom ios.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » pon 14. led 2013 21:45:51

Zemlicka: děkuji za radu, ale přišla pozdě, už jsem koupila ty dva prográmky na synchronizaci kontaktů a kalendáře a funguje to bezvadně. Ostatně kdybych dostala kontakty z iPhonu na gmail, už bych je nedostala zpátky, nemám totiž představu, jak by se daly synchronizovat s iCloudem a iCloud je a do budoucna také bude pro mě jedinou možností. Gmail jsem si založila jen kvůli Androidu a používat ho jinak neplánuji.

Zemlicka
Nové Androidě

Příspěvek od Zemlicka » pon 14. led 2013 21:47:58

Mala by si ich v iCloude aj v Google contacts no.Tym ze sa zosynchronizuju tak sa nezmazu.
Ked mas v iphone povoleny icloud tak sa tam automaticky zalohuju z kontaktov behom par sekund.
Pridas si kontakt a zachvilku je zalohovany v iCloud.

radosto píše:No to je právě to, strejda Google sice poradí, ale není to odpověď dokud se nedozvím jak to funguje v praxi. (Pod tím článkem je názor, že to nefunguje). Navíc, když nastavím email, tak se mi nastaví rovnou vše? (tedy pro mne důležitý kalendář, poznámky a připomínky)
maximalne tak mail ale to neviem neviem
Urcite nie pokrocilejsie funkcie ako photostream,kalendar poznamky.pripomienky...rozcitane web stranky v safari..celkovy backup atd..[/quote]
Prisiel som sa v mieri naucit nieco viac o androide a vyvratit mozne myty ohladom ios.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » pon 14. led 2013 22:20:18

Já vím, jak to funguje mezi iPhonem a iCloud, ale není mi jasné, jak tam přidat Gmail. Není to ani cesta, kterou bych chtěla využít, protože primární pro mě je a navždy bude Apple, Android mám jen díky ceně a podpoře dvou SIM, nicméně je to jen doplněk k iPhonu. Zkrátka je to tak, že Android se musí přizpůsobit stávajícímu řešení, nikoliv naopak. A jestli nebude možné Android přizpůsobit (čemuž nevěřím, je přece otevřený), koupím si radši další iPhone než odcházet kvůli jednomu telefonu od služby, která mi plně vyhovuje, zvláště když kromě iPhonu mám i iPad, iPod a samozřejmě i Mac. Prostě by se mi nevyplatilo odcházet od řešení Applu, které používá několik zařízení, k řešení Googlu, které používá jedno zařízení. Naštěstí funguje (byť placená) možnost přístupu přímo na iCoud jak pro kontakty tak pro kalendář a to mi stačí, za těch cca 100 Kč mi to stojí.

Zemlicka
Nové Androidě

Příspěvek od Zemlicka » pon 14. led 2013 23:05:18

No ked to mas takto ze mas tolko apple veci a fungujes cez icloud je rozumnejsie ostat u apple.
iCloud na androide je len tvoje zbozne prianie a nikdy to nepojde tak ako teraz medzi apple zariadeniami.
Android si ide svojou cestou a Apple tiez.To ze je otvoreny este neznamena ze iCloud pojde na androide.Preco by to mal apple dovolit aby sa vyuzivala jeho sluzba jeho serverovne a kapacity pre android zariadenia? de facto hlavneho konkurenta? On chce aby ludia pouzivali jeho vyrobky.
Mozem sa ta prosimta opytat co je to za aplikaciu? dakujem.

Sandy
Stálý androiďák

Příspěvek od Sandy » pon 14. led 2013 23:26:59

Právě, já jsem Android koupila jen díky ceně a vybavenosti, potřebovala jsem zkrátka druhý telefon na dvě SIM a tento byl jasnou volbou, je to Star N800, kapacitní IPS displej přes 4" (sice zbytečně velký, ale do kabelky se vejde), gigahertzový procesor, 512 MB RAM, 512 MB pro instalaci programů (hrozně malinké, mám tam jen to nejdůležitější a zbývá mi 23 MB), 2 GB vlastní paměti a možnost paměťové karty, 8 Mpx foťák (nepoužívám, iPhone fotí lépe a moje zrcadlovka fotí ještě mnohem lépe než kterýkoliv telefon), GPS a podobně. Je pěkný, funguje a stál 3.550 Kč, takže jsem neváhala a šla do něj s tím, že kdyby se ukázalo, že to je šmejd, nebude finanční ztráta tak vysoká. A ukázalo se, že to šmejd není, mechanicky je zpracovaný celkem dobře, nikde nic nevrže a i když na hliník a retina displej nemá ani náhodou, řekla bych že jde o slušný telefon střední třídy, který má hlavní výhody v ceně a podpoře dvou SIM karet.
Co se týče operačního systému, je to moje první setkání s Androidem a i když je to jiné než iOS, dá se zvyknout. Sice tu jsou některé věci, které mi vadí, ale většina z nich se dá vyřešit.

Ty aplikace na synchronizaci s iCloudem jsou CalDAV-Sync a CardDAV-Sync (kalendář a kontakty). Mám pocit, že jedna z nich je i zdarma, nevím která, já totiž koupila obě. Je to podle všeho jediná možnost, jak dostat kalendář a kontakty z iCloud do Androidu (a zpět, funguje obousměrná synchronizace) a hlavně to funguje. I když autor varuje, že jde o beta verzi a doporučuje tedy zálohování (což samozřejmě dělám na Macu), tak za ten cca měsíc co to používám nedošlo k jediné chybě, synchronizace funguje stejně rychle a spolehlivě jako s iVěcičkama. Myslím, že ta investice stokoruny se opravdu vyplatí, je to lepší než si způsobit problémy přechodem na jinou platformu. Používám iCloud od té doby, co se objevil, předtím jsem si platila MobileMe a spokojenost. No a že s Androidem nefunguje třeba Photostream a další služby mě netrápí, na to mám iPhone, iPad, Mac :-)

Odpovědět

Zpět na „Cloud a cloudové aplikace“