Lenovo A6000 - Obecná diskuzeAndoid 5.0.2

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Spaidy96
Droid
Příspěvky: 1272
Registrován: pát 13. led 2012 21:25:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od Spaidy96 »

Jo máš to napsané na této stránce, stačí trochu číst
http://spd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aeronet.cz/news/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokospokypokorny
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. led 2016 21:19:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo a6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od Pokospokypokorny »

To udělal ale když to chci nainstalovat pise to ,..,. Signature verification failed installation aborted .,.. Tk co dělám spatne
HAD87
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. zář 2010 5:56:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000 Dual SIM Android 5.0.2

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od HAD87 »

RadekP píše:Mám čerstvou zkušenost s přechodem z Lollipopu zpět na 4.4 Kitkat. Vše je řešeno jen prostředky telefonu a pomocí oficiální ROM přímo z aktualizačních serverů Lenova. Jediné, co je třeba překousnout, je kompletní přeinstalace telefonu, protože s uživatelskými daty z Lollipopu nechtěl Kitkat nabíhat.

Postup:
1. Nejprve je třeba zazálohovat co jde, protože se přijde o veškerá data v telefonu.
2. Je třeba nabít baterii (minimálně tak 50-60%).
3. Je třeba stáhnout kompletní ROM z aktualizačních serverů Lenova. Jedná se o verzi S040 (velikost cca 1,1 GB). Dle mých informací je to poslední verze ROM s Kitkatem:
http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/ ... 5_WCB1.zip
4. ZIP soubor nahrajeme na SD kartu.
5. Vypneme telefon a zapneme ho pomocí tlačítek power a volume + (horní kolébkové tlačítko)
6. Objeví se menu, kde klepneme na "recovery".
7. Objeví se recovery menu. Pomocí klávesy volume - označíme položku "wipe data/factory reset" a stiskneme tlačítko power (operace se musí myslím ještě potvrdit najetím na položku yes...). Vymažou se uživatelská data.
8. Po vymazání dat obdobně označíme položku "apply update from sdcard" a stiskneme tlačítko power. Následně vyhledáme na SD kartě ZIP soubor z ROMkou a opět potvrdíme tlačítkem power.
9. Teď už nezbývá než čekat :)
Ahoj, bude tato ROM fungovat i pro Dual SIM telefon?
Lenovo A6000 Dual SIM
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od RadekP »

Ahoj, zapomněl jsem to zmínit. Je to ROM pro dual SIM.
HAD87
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. zář 2010 5:56:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000 Dual SIM Android 5.0.2

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od HAD87 »

Chodí perfektně. To se nedá vůbec srovnávat. 5.0.2 byla akorát k vzteku. Díky!
Lenovo A6000 Dual SIM
shagar
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 08. led 2016 18:21:30
Typ mobilu / ROM: lenovo a6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od shagar »

Taky jsem si koupil lenovo a 6000 a hned po zapnutí se aktualizoval android 5 ,já myslel,že se vzteknu jak špatně reagoval a nic pomalu nešlo pustit baterka no to byl dost veliký problém a teď je vše v pohodě dal jsem zpět android 4 co je zde ke stažení a vše funguje jak jsem si představoval.Moc díky.
libanec
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. led 2016 0:02:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od libanec »

Ahoj, taky jsem naletěl a spustil nabízený upgrade na 5.0.2. Není to úplně nejhorší, ale ta verze 4.4.4 byla rozhodně svižnější. Takže právě provádím downgrade s pomocí verze Kraft-A6000_S040_150805. Chci se zeptat, jestli někdo neví, kde bych sehnal verzi Kraft-A6000-m_S020_150508. To totiž byla moje původní verze v telefonu.
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od RadekP »

Když vydržíš do víkendu, tak se podívám a případně sem dám odkaz.
libanec
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. led 2016 0:02:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od libanec »

Pokud něco najdeš, tak budu rád. Já jsem prohledal kde co a na tu svojí verzi jsem nikde nenarazil. Provedl jsem downgrade podle návodu tady ve fóru a telefon zase parádně funguje. Ale to číslo sestavení je jiné, než jsem tam původně měl a pár drobností je malinko jinak (ale rozhodně to není nic zásadního a v pohodě si na to zvyknu).
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od RadekP »

kesounam
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: úte 12. črc 2011 11:42:14
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S10e
Tablet: iPad

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od kesounam »

Rád bych se zeptal , mám nainstalovanou verzi KraftA6000_m_S012_150303 a když dám aktualizovat tak to píše ,že verze je aktuální . Koupeno je to u nás v obchodě určeno pro náš trh. Musím říci , že s telefonem nemám žádný problém a proto se chce zeptat jestli má cenu instalovat novější verzi co je ne posledním odkazů . Děkuji za případnou radu . Nerad bych něco pokazil .
ADHI
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. led 2016 13:38:43
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od ADHI »

OMG, děkuji! Hledal jsem to snad celou dobu. Chtěl jsem zkusit Lollipop, ale jen v případě, že bude možnost se vrátit zpět ke Kitkatu. Nebyla by, prosím, někde k sehnání verze Kraft-A6000-m_S025. Je to ta úplně nejnovější, co Lenovo/O2 nabízí.
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od RadekP »

Není zač.

Takže předpokládám ta "m" verze je provedení s jednou SIM?

S025 zde:
http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/ ... 6_WCF6.zip
kesounam
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: úte 12. črc 2011 11:42:14
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S10e
Tablet: iPad

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od kesounam »

RadekP píše:Není zač.

Takže předpokládám ta "m" verze je provedení s jednou SIM?

S025 zde:
http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/ ... 6_WCF6.zip
Chci se zeptat toto je verze Kitkat 4.4.4 ?
ADHI
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. led 2016 13:38:43
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od ADHI »

RadekP píše:Není zač.

Takže předpokládám ta "m" verze je provedení s jednou SIM?

S025 zde:
http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/ ... 6_WCF6.zip
Díky! Ano, je to pro jedno SIM variantu, ale klidně jde použít i ROW verze. Jde mi hlavně o to, ať mi přijmou případnou reklamaci - už dvakrát jsem svůj telefon reklamoval. Podle českého Lenova si "m" verzi do oběhu pro český trh řídí přímo O2. Nevím, odkud ty firmwares získáváš, ale asi novější s "m", než S025 tam není, co?

Ještě jeden dotaz. Výše jsi uváděl postup, jak se vrátit zpět na Kitkat snadno přes ofic. recovery. Na netu ale uvádějí, že návrat na Kitkat je možný jen skrze TWRP recovery. Jen se chci zeptat, jestli jsi opravdu návrat na Kitkat zkoušel.
ADHI
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. led 2016 13:38:43
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od ADHI »

kesounam píše:
RadekP píše:Není zač.

Takže předpokládám ta "m" verze je provedení s jednou SIM?

S025 zde:
http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/ ... 6_WCF6.zip
Chci se zeptat toto je verze Kitkat 4.4.4 ?
Ano, aktuálně ji mám instalovanou.
kesounam
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: úte 12. črc 2011 11:42:14
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S10e
Tablet: iPad

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od kesounam »

HAD87 píše:
RadekP píše:Mám čerstvou zkušenost s přechodem z Lollipopu zpět na 4.4 Kitkat. Vše je řešeno jen prostředky telefonu a pomocí oficiální ROM přímo z aktualizačních serverů Lenova. Jediné, co je třeba překousnout, je kompletní přeinstalace telefonu, protože s uživatelskými daty z Lollipopu nechtěl Kitkat nabíhat.

Postup:
1. Nejprve je třeba zazálohovat co jde, protože se přijde o veškerá data v telefonu.
2. Je třeba nabít baterii (minimálně tak 50-60%).
3. Je třeba stáhnout kompletní ROM z aktualizačních serverů Lenova. Jedná se o verzi S040 (velikost cca 1,1 GB). Dle mých informací je to poslední verze ROM s Kitkatem:
http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/ ... 5_WCB1.zip
4. ZIP soubor nahrajeme na SD kartu.
5. Vypneme telefon a zapneme ho pomocí tlačítek power a volume + (horní kolébkové tlačítko)
6. Objeví se menu, kde klepneme na "recovery".
7. Objeví se recovery menu. Pomocí klávesy volume - označíme položku "wipe data/factory reset" a stiskneme tlačítko power (operace se musí myslím ještě potvrdit najetím na položku yes...). Vymažou se uživatelská data.
8. Po vymazání dat obdobně označíme položku "apply update from sdcard" a stiskneme tlačítko power. Následně vyhledáme na SD kartě ZIP soubor z ROMkou a opět potvrdíme tlačítkem power.
9. Teď už nezbývá než čekat :)
Ahoj, bude tato ROM fungovat i pro Dual SIM telefon?
Chci se jen zeptat tento postup instalace je stejný i v případě ,že se nevracím z Lollipopu , ale chci nahrát jen novější verzi Kitkatu ?
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od RadekP »

ADHI: S025 je u single SIM poslední. FW je přímo z aktualizačních serverů Lenova. Nezískává se úplně jednoduše (někdy je třeba fyzická přítomnost daného přístroje). A u některých modelů ani full ROM verze FW není, jen přírustková. Downgrade na Kitkat jsem opravdu u dual SIM verze prováděl a vše OK.

kesounam: Mělo by to být stejné. A telefon by mohl chodit i s původními daty. Ale vždy je lepší tovární reset udělat. Pak se také občas liší kombinace kláves, kterou se do recovery vstupuje, ale mám pocit, že u A6000 je to stejné.
meldal
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 06. kvě 2014 18:54:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1m
Rom: Stock
Bydliště: Liberec

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od meldal »

Zdravím, pomocí návodu zde na foru z těchto stránek http://www.techolaty.com/33274/revert-b ... a6000.html jsem se vrátil z5 na 4.4.4. a mám verzi S032, Jak se tu těď píše, nejnovější kitkat je S040 a tak jsem chtěl ho chtěl nahodit, ale nemohu se dostat do recovery. Po "stisku tlačítka" recovery se pouze zobrazi logo Lenovo a dál se nic neděje. Jinak telefon funguje normálně. Vypádá to jako by recovery už v telefonu nebylo, jak ho tam dostanu?
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od RadekP »

Budeš tam mít asi TWRP recovery. Zkus použít jinou kombinaci tlačítek. Ale originál ROM od Lenova (včetně OTA aktualizace) tam dáš pouze s originál recovery. Na Mediateku bych ti uměl poradit, ale A6000 má Qualcom a tam nemám zkušenosti. Chce to získat ROM s originál recovery (případně jen original recovery) a flashnout. Koukni na lenovo-forums.ru + překladač, určitě to tam bude.
Spaidy96
Droid
Příspěvky: 1272
Registrován: pát 13. led 2012 21:25:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od Spaidy96 »

Přes kinguser udělat root stáhnout originální recovery a přes aplikaci (teď nevím jak se jmenuje ) nahrát to originální recovery ,pak unroot přes kinguser a je to .
http://spd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aeronet.cz/news/" onclick="window.open(this.href);return false;
meldal
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 06. kvě 2014 18:54:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1m
Rom: Stock
Bydliště: Liberec

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od meldal »

Tak se neustále snažím podle tohoto návodu http://www.androidrootguide.com/2015/05 ... overy.html" onclick="window.open(this.href);return false; rootnout telefon (po tom co jsem zjistil, že "asi nemám" recovery), ale nedaří se mi to. Skončím u zadaného příkazu "adb reboot Bootloader", nedostanu se do režimu fastboot, telefon se jen normálně nastartuje :((((. Nějaká rada?
Spaidy96
Droid
Příspěvky: 1272
Registrován: pát 13. led 2012 21:25:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od Spaidy96 »

Stáhni si kinguser apk a tam udělej root a pak recovery .A vše tam nahrej
http://spd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aeronet.cz/news/" onclick="window.open(this.href);return false;
meldal
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 06. kvě 2014 18:54:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1m
Rom: Stock
Bydliště: Liberec

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od meldal »

Uff, tak se povedlo, jak jednoduché :D. Pomocí Kingroot udělán root, pomocí Flashity nahozeno origo recovery a z něj už aktualizace na S040. Kolega z práce má v A6000 verzi S042_151012, tu jsem nikde nenasel.
Michal1999
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30. led 2016 21:41:12
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od Michal1999 »

Zdravím. Mám už nějaký ten pátek Lenovo A6000 zakoupený v kamenném obchodě. Dneska 30.1.2016 jsem přešel na android 5.0.2 přes OTA. Telefon zatím funguje. Jen mi nejdou zapnout mobilní data. Ať zkouším cokoli, nechtějí se zapnout a ani přihlásit k síti. Můj operátor je T-Mobile. Prosím o nějaké rady. Data využívám skoro celý den. Hlavně mimo domov a školu např. Autobus atd. Potřeboval bych to vyřešit. Děkuji za pomoc.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od Vojta_L »

Mělo by postačit v nastavení telefonu (nastavení -> mobilní sítě -> názvy přístupových bodů APN -> "T-mobile CZ") nastavit tyto údaje - https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... v-telefonu
alinen
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 01. úno 2016 21:57:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od alinen »

Ahoj, mám lenovo A6000 a upgrade na lillipop 5.0.2, ale katastrofa, chci zpět 4.4.4 kitkat, ale nějak s toho nejsem moudrej, měl jsem před 14 dny xiaomi a tam s einstalovala nová ROM snadno, ale tady s toho nejsem moudrej, jednou se musí přes pc pak zase někdo píše že ne tak nevím, návody tady jsou ale nevím jestli se to dělá s připojeným mobilem nebo ne.Pak odemčení Rootu atd, prosím dá někdo podrobnější návod? Díky
HAD87
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 14. zář 2010 5:56:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000 Dual SIM Android 5.0.2

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od HAD87 »

Pár příspěvků výš je návod, kterej funguje. Já jsem ho citoval. Je to tam jasně a stručně, nejde udělat chybu
Lenovo A6000 Dual SIM
alinen
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 01. úno 2016 21:57:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od alinen »

díky snad to neposeru a když se blbě rootne telefon nejde do kytek doufám
alinen
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 01. úno 2016 21:57:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Re: Andoid 5.0.2

Příspěvek od alinen »

Takž podle návodu s enemusí nic dělat přes PC jestli to chápu správně
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A6000 - Obecná diskuze“