CUBOT Zorro 001 - obecná diskuzeCUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Mám pár postřehů s verzí ZORRO.001.06:
1. Automatická regulace podsvícení displeje nefunguje v dostatečném rozsahu (to však bývá dosti častým jevem).
2. Pokud během hovoru změníte polohu telefonu na vodorovnou, velmi často se nerozsvítí display.
3. Zaznamenal jsem problém s aktuální verzí navigace MapFactorFree 1.5.22 - dost často blbne měření rychlosti - tudíž nejde vlastní navigování. V aplikaci GPS TEST se zdá být vše v pořádku.
4. Přijde mi, že tato verze je dost osekaná. Například Roleta.
5. Telefonní seznam je graficky a intuitivně příšerný. Navíc jsou problémy se seznamem na SIM - nově uložená čísla časem zmizí, vymazaná se znovu objevují.

Zkoušel jste někdo:
ZORRO.001.05 – KTU84P – MSM8916

Uvažuju o DownGrade.
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

co zkusit 001.09 ? tady jde většina věcí v pohodě. jen je problém s hovory, je mě blbě slyšet a v poloze na stole blbě reaguje na dotek
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Problém s mikrofonem a sluchátkem nechci mít, tím už jsem si prošel poslední dva roky a dvěma mobily.
Přeci jen je to pro mě pořád hlavně telefon k mluvení a poslouchání.
I když k těm problémům připočítám ještě nezaostřující foťák, tak přes slabý mikrofon a sluchátko u mě vlak nejede.

Další špek:
Na předchozím telefonu s JB mi MMS šly i bez placeného datového připojení, u Cubotu nikoliv.
Dle vyjádření Vodafone se jedná o vlastnost telefonu a nelze to obejít.
U O2 by to mělo jít oficiálně obejít zasláním SMS ve tvaru BAP (BAR ze zahraničí) na číslo 999111.
A pak zapnout data.
klokec
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 21. led 2015 13:07:07
Typ mobilu / ROM: CUBOT zorro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od klokec »

Tak já jsem dal Cubotu pá pá. Koupil jsem si Vodafone Smart 4 power a světe div se, 4G mám teď u Vodafonu skoro všude a to i na místech, kde jsem měl původně mizerné 2G :clap:
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

Ja nemam s lte zadny problem. Chytam ho skoro vsude
santoscz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22. pro 2011 22:28:19
Typ mobilu / ROM: Cubot Zorro 001 Stock ROM 001.09 + Root

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od santoscz »

Tak pro ty, co jim to u Vodafonu nechytá LTE, měl jsem úplně stejný problém, dal jsem ručně vyhledat síť, našel Vodafone 2G, 3G i 4G, ale když jsem vybral 4G, vypsal, že Zvolená síť není k dispozici. Zkusil jsem snad všechno možný, ale LTE prostě nezvolil nikdy. Bezradný jsem tedy napsal na podporu do Vodafonu, jestli není chyba někde u nich. A světe div se, byla.
Citace odpovědi:

Hezký den,
děkuji Vám za zprávu, kontroloval jsem nastavení na naší straně a našel jsem důvod.
Náš systém nerozpoznal, že máte LTE telefon (běžně to je automatické), proto Vám nepřidělil přístup do LTE sítě. Požádal jsem kolegy o opravu, jakmile to bude hotové, pošleme Vám SMSku, předpokládám, že to bude během příštího týdne. Pak bude stačit vypnout a zapnout telefon.
S pozdravem
Ondřej Ullmann
Centrum péče
Vodafone Czech Republic a. s.

Trvalo jim to asi 3 dny, od té doby mám LTE určitě víc jak 80% času, ať se pohybuji kdekoliv, dokonce i doma v baráku, kde mi nešlo nikdy ani EDGE.

Jinak telefon jsem koupil v březnu u Mironetu, dorazil už rovnou s nejnovějším FW 001.09 a žádný problém s hlasitostí hovoru nemám, schválně jsem se ptal ostatních, jestli mě slyší normálně. Takže nevím, jestli chyba nevznikne jen při aktualizaci z nižší verze :|
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Vetsinou byval problem se statusem LTE sim v systemu operatora. Pokud lze verit webum, ktere po zadani IMEI zobrazi typ telefonu, na jednom takovem muj cubot v databazi nebyl. Je tam moznost doplnit udaje. Presto mi LTE funguje.

Jak jsem tady jiz psal, max. uroven vyzareneho vykonu GSM byva o 10 az 20 dB vyssi, nez u LTE. Rozsah urovne signalu, v nemz dane technologie mohou pracovat se ale lisi. Existuji aplikace (treba NetMonster) ktere ukazi uroven signalu, podporuji nastaveni chovani telefonu (LTE Only atd.) Standardni nastaveni je LTE/GSM auto (PRL).

U LTE mi cubot ukazuje uroven signalu v liste uplne jinak, nez u GSM. Jedna se jen o rozsah vztazeny k zobrazenemu dilku, nic vic. Proste 0 dilku a LTE normalne funguje. Pokud vim, tak operator muze ovlivnit, jak se bude telefon chovat ve standardnim automatickem rezimu.

Pokud chcete zkusit, kde LTE opravdu je, pouzijte NetMonster. Krasne tak porovnate i telefony mezi sebou. Pokud postradate nastaveni uprednostnovaneho typu site, postaci 4G Switcher.

Take nemam zadny problem s citlivosti u tohoto telefonu. Dokonce i GPS a Wifi jsou v pohode. Akorat se mi obcas sekaji navigacni sluzby. Pravdepodovbe spatne napsany FW.
Naposledy upravil(a) mirasat dne pát 10. dub 2015 10:14:56, celkem upraveno 1 x.
klokec
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 21. led 2015 13:07:07
Typ mobilu / ROM: CUBOT zorro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od klokec »

santoscz píše:Tak pro ty, co jim to u Vodafonu nechytá LTE, měl jsem úplně stejný problém, dal jsem ručně vyhledat síť, našel Vodafone 2G, 3G i 4G, ale když jsem vybral 4G, vypsal, že Zvolená síť není k dispozici. Zkusil jsem snad všechno možný, ale LTE prostě nezvolil nikdy. Bezradný jsem tedy napsal na podporu do Vodafonu, jestli není chyba někde u nich. A světe div se, byla.
Citace odpovědi:

Hezký den,
děkuji Vám za zprávu, kontroloval jsem nastavení na naší straně a našel jsem důvod.
Náš systém nerozpoznal, že máte LTE telefon (běžně to je automatické), proto Vám nepřidělil přístup do LTE sítě. Požádal jsem kolegy o opravu, jakmile to bude hotové, pošleme Vám SMSku, předpokládám, že to bude během příštího týdne. Pak bude stačit vypnout a zapnout telefon.
S pozdravem
Ondřej Ullmann
Centrum péče
Vodafone Czech Republic a. s.

Trvalo jim to asi 3 dny, od té doby mám LTE určitě víc jak 80% času, ať se pohybuji kdekoliv, dokonce i doma v baráku, kde mi nešlo nikdy ani EDGE.

Jinak telefon jsem koupil v březnu u Mironetu, dorazil už rovnou s nejnovějším FW 001.09 a žádný problém s hlasitostí hovoru nemám, schválně jsem se ptal ostatních, jestli mě slyší normálně. Takže nevím, jestli chyba nevznikne jen při aktualizaci z nižší verze :|
Díky za info,budu tohle muset říct novému majiteli. Jinak telefon se momentálně draží na aukru, kdo by měl zájem ;)
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

neporadil by někdo jak rootnout zorro s firmwarem 001.09 ??
ringoportnoy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. kvě 2015 8:36:52
Typ mobilu / ROM: Cubot Zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od ringoportnoy »

Neví někdo jak zlepšit příjem mikrofonu, měl jsem verzi 006, nainstaloval jsem verzi 009 a je to zdá se ještě horší, lidi mi nerozumí, musím mluvit přímo u mikrofonu, jinak je to hodně rozmazané. Díky moc za odpověď a zkušenosti.

Jinak se mi dnes konečně připojil na 4G LTE Vodafone, více než měsíc jsem reklamoval u Vodafonu a stále mi odpovídali, že mám špatný telefon, až na základě zprávy od santoscz to opravili a už to chodí.
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

zatím se s kvalitou hovoru nedá dělat nic. Jedině nová ROM. už 4 měsíce sonduju needrom kdy vyjde nová romka, ale zdá se že je v nedohlednu :-( lolipop asi taky nebude
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Až bude trochu více času zkusím jít z 06 na 05.
Foťák mi dostačuje, ale na 06 se seká GPS a to je problém, obzvlášť vzhledem k přesnosti je to opravdu škoda.
Na 06 je s mikrofonem problém spíše opačný - je až zbytečně moc ,,nahlas,, ,ale ne zkreslený.
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

downgrade nevím. mě to nešlo
ringoportnoy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. kvě 2015 8:36:52
Typ mobilu / ROM: Cubot Zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od ringoportnoy »

měl jsem verzi 06 a nebylo mne dobře slyšet, aspoň mi to říkali, tak jsem nainstaloval verzi 09 a zdá se, že je to ještě horší, tak nevím co s tím, podařilo se někomu downgrade na 05 a pokud jo, kde se to dá stáhnout. Už nevím co s tím, dost mi to vadí, když mi říkají, že mne dobře neslyší. Díky moc za pomoc.
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

trapper
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27. kvě 2015 16:29:08
Typ mobilu / ROM: CUBOT Zorro 001-09
Rom: Zorro.001.09

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od trapper »

Dobrý den, mám pár problémů
1. Kontakty: Ačkoli mám google účet a android telefon jsem měl už před tímto, a kontakty ukládám na google účet a dokud fungovala čínská micro sd z předchozího mobilu (Lenovo), nebyl problém, ale před týdnem mi zničeho přestala fungovat a v telefonu se mi přestali zobrazovat většina nových kontaktů i když v nastavení kontakty k zobrazení zatrhnu všechny, nebo z Google účtu (I když na internetu v google účtu je stále mám dostupné!) se nezobrazují.

2. Kalendář: Po vytvoření události v google kalendáři v internetovém prohlížeči se tato zobrazí i v mobilu, ale naopak se událost vytvořená v mobilu se nesynchronizuje na web (kalendáře k zobrazení v nastavení mám zaškrtnuté všechny, Local, trapper-účet u googlu,)

3 Kompas: Mapy.cz ani navigace po zadání trasy a spuštění navigace se mapa ani navigace nespustí ani neotočí ve směru pochodu/jízdy. Má tento model kompas? Pokut ne, dá se nějak doinstalovat?
Děkuji za případnou radu
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Oficiálně má tři:
Gravity, Light, distance.
http://www.cubot.net/index.php/mobile/c ... .html#attr

V případě tohoto modelu.
Nemáš li problém s mikrofonem, sekáním navigace a ani ti nevadí kvalita fotek a videa, pak jsi vlastně šťastným člověkem :palec:

Přijde mi, že každému se chová tento telefon se stejným firmware jinak.

Co se týká kalendáře, tak používám tento:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ndar&hl=cs
Google věci se snažím vědomě používat co nejméně, takže pro zálohu kalendáře (jen jmeniny, narozeniny a nejdůležitější upomínky) na SD používám toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... portexport
Mít synchronizovaný kalendář v Notebooku ? Osobně používám papírový notes (diář). :facepalm:
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

ringoportnoy píše:měl jsem verzi 06 a nebylo mne dobře slyšet, aspoň mi to říkali, tak jsem nainstaloval verzi 09 a zdá se, že je to ještě horší, tak nevím co s tím, podařilo se někomu downgrade na 05 a pokud jo, kde se to dá stáhnout. Už nevím co s tím, dost mi to vadí, když mi říkají, že mne dobře neslyší. Díky moc za pomoc.
Měl jsem verzi 06 a BYLO mne dobře slyšet, aspoň mi to ostatní říkali. Dost často jsem slyšel sám sebe se spožděním. Kvůli problémům s GPS mi v rámci reklamace nahráli verzi 09 a zdá se, že je mě slyšet stále dobře, já slyším také dobře. Sám sebe jsem zatím nezaslechl. Celkově mírné ztišení mikrofonu i sluchátka.

Je možné, že některé kusy mají namontované mikrofony s horší citlivostí a některé s lepší.

Připojte prosím vaše zkušenosti se stabilitou navigování v tomto vedru v autě se zapnutou nabíječkou.
Mě se telefon při na max. nastaveném podsvícení, zapojené nabíječce v poloze naležato s usb konektorem doprava přehřál během 15 minut a telefon ztrácel fix. Navíc na něj chvílemi pařilo slunce. Teplota baterie byla 50°C.
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

Ahoj. v Poslední době se mi telefon pořát sám restartuje a není schopnej najet. Vždycky mu musím vyndat baterku na 5 minut a pak to jde jinak dokola točí logo cubot a nic. Dělá vám to někomu ? Přehrát romku nepomáhá.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Jumbo78 »

Takže ani tovární nastavení nepomohlo? Pokud ne, tak reklamace nebo koupě nového (možná zkusit vyměnit baterku)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Tomáš Kubec »

to vypadá na vadnou paměť
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

no, mám objednaný nový telefon, tenhle chci prodat, ale nevím jestli ho takhle prodám. reklamace neklapne. je z hongkongu
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Asi ti moc nepomůžu, ale napíšu příhodu z letadla.
Chci si za letu přehrát film, který mi doma na telefonu normálně chodil.
Za letu to ale hlásilo nějakou obrovskou bezpečnostní chybu v androidu a film ani ťuk.
Tak jsem vymzal mezipaměť galerie, dal reboot a telefon tím usmrtil, nešlo ani nabíjení.
Vyndal jsem baterku na 5 minut, po zasunutí a zapnutí jen na chvilku nápis ,cubot, a zase smrt.
Vyndal jsem baterku na více než 60 minut, po zasunutí a zapnutí vše O.K., jen SD jsem musel zasunout za běhu, jinak nebyla vidět.
Film samozřejmě pořád nehraje.
Odpovědět

Zpět na „CUBOT Zorro 001 - obecná diskuze“