CUBOT Zorro 001 - obecná diskuzeCUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

JSOB
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 20. led 2011 13:08:36

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od JSOB »

Tak pred chvili vystavili na needrom official romku. Zkusi nekdo?
Uživatelský avatar
mapotn
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 07. úno 2013 1:23:19
Typ mobilu / ROM: Meizu M2
Rom: Flyme@Android 5.1

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mapotn »

prave som vyskusal, instalacia cez povodne recovery bez problemov
romka na prvy pohlad ok, pribudla moznost vypnut 4G v nastaveniach
co kvitujem je vylepsena kvalita nahravania videa aj ked stale nie full hd je to o dost lepsie - plynulejsie
Huawei Ascend G300S -> Zopo ZP810 -> Zopo 700 -> iNew V3 -> Cubot Zorro -> Meizu M2
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

taky jsem nainstaloval. Je to podstatně lepší něž předešlá :-) už jen to full HD a bude to fajne
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

Na needrom.com jsem našel pouze aktualizaci ROM ze dne 17.12. Pokud je tam někde novější, pošlete někdo link, please. Díky
------------------------
Cubot Zorro 001
Uživatelský avatar
mapotn
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 07. úno 2013 1:23:19
Typ mobilu / ROM: Meizu M2
Rom: Flyme@Android 5.1

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mapotn »

Huawei Ascend G300S -> Zopo ZP810 -> Zopo 700 -> iNew V3 -> Cubot Zorro -> Meizu M2
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

Tak to tedy asi jo ;-). Díkes Zítra to tam vpálím...
------------------------
Cubot Zorro 001
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

Tak po nahrání nového firmware se zlepšila kvalita kamery a přibylo přepínání 4G ale - dle mého - naopak zhoršila kvalita zvuku reproduktoru :-(. I při volume max špatně slyším. Máte někdo podobnou zkušenost?
------------------------
Cubot Zorro 001
mizi444
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. úno 2015 17:03:10
Typ mobilu / ROM: cubot zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mizi444 »

zdravím také sem si koupil tento mobil ale boužel sem eště nedokázal se připojit na 4G nikde nevím co stím sim by to měla podporovat mobil taky tak nevím a eště mě zajímá jedna věc vůbec mi nějak nejdou nainstalovat aktualizace systemu tak by mě zajímal nějaký návod pokud nějaký existuje děkuji za odpověď MIZi
Uživatelský avatar
mapotn
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 07. úno 2013 1:23:19
Typ mobilu / ROM: Meizu M2
Rom: Flyme@Android 5.1

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mapotn »

Asi tam nemas 4g pokrytie. Idealne porovnat s inym mobilom na rovnakom mieste
Huawei Ascend G300S -> Zopo ZP810 -> Zopo 700 -> iNew V3 -> Cubot Zorro -> Meizu M2
klokec
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 21. led 2015 13:07:07
Typ mobilu / ROM: CUBOT zorro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od klokec »

Tak s tím 4G jsem si taky myslel, že mi nefunguje. Mám Vodafone a s tou jejich specifickou frekvencí na 4G mi telefon taky ukazoval pořád jen 3G.
Nainstaloval jsem si do telefonu monitor sítě a tan mi ukazoval vc liště 4G, i když jsem měl na telefonu zobrazeno 3G. Po testu rychlosti jsem měl download okolo 9 mega .
mizi444
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. úno 2015 17:03:10
Typ mobilu / ROM: cubot zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mizi444 »

no nevím mám vodafone a prostě nikde sem ho eště nechytil mám furt jen edge a ve městě 3g ale nic jinačího
a můžu se zeptat jaký monitor ? jakou aplikaci ?
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Jaký je u tohoto telefonu funkční postup, aby se držel jen LTE i za cenu ztráty signálu ?
Díky.
mizi444
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. úno 2015 17:03:10
Typ mobilu / ROM: cubot zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mizi444 »

a eště by mě zajímalo jak naintalovat ty upgrady vůbec nevim jak
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

tady je první upgrade ROM a dole v diskuzi je návod:
http://www.needrom.com/download/cubot-zorro-001/

Úplně stejným způsobem nainstaluj poslední firmware:
http://www.needrom.com/download/latest-firmware/
- NEZAPOMEŇ PŘED TÍM ZAZÁLOHOVAT(!!!), protože paměť telefonu bude zformátována!
Good Luck ;-)
------------------------
Cubot Zorro 001
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

mirasat píše:Jaký je u tohoto telefonu funkční postup, aby se držel jen LTE i za cenu ztráty signálu ?
Díky.
Nejsem si jistý, jestli to jde. Podle mě to funguje tak, že se 4G drží, pokud má signál dostatečný. Pak se automaticky připojí k pomalejším sítím. Po upgrade posledního firmware přibylo v nastavení zapínání a vypínání 4G sítí a to mám trvale zapnuté. Vypozoroval jsem u Vodafone, že tam kde je pokrytí 4G logicky není pak 3G ale pouze EDGE, naopak, tam kde je 3G není 4G. Strategie Vodafonu je pokrýt rychlým 4G internetem nejprve místa, kde nebylo pokrytí buď žádné nebo mizerné a tam, kde bylo 3G (velká města) to zatím neřeší, protože je údajně dostačující...
------------------------
Cubot Zorro 001
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Lubos K. píše:Po upgrade posledního firmware přibylo v nastavení zapínání a vypínání 4G sítí a to mám trvale zapnuté.
Jak se toto zapínání a vypínání chová ? Jaký nápis má ta položka v menu - LTE ONLY ?
Jde o to, donutit telefon, aby se držel jen LTE. Vycházím z předpokladu, že řešíme čistě datovou SIMku.
V některých případech telefony opouštějí LTE příliš brzy, nebo naopak pozdě se do LTE přepínají (myšleno v automatickém režimu).
U Jelly Bean bylo možno navolit automat a pak dát ruční hledání sítě a přihlásit se manuálně k síti třeba 2G a telefon pak 2G držel.
U KitKatu už tohle nefugovalo.

Zkus kód:
*#*#4636#*#*.

Zkus toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... signalinfo
► Přepínání mezi 3G a 4G s několika kliknutí na téměř jakémkoliv zařízení bez ohledu na výrobce.
Ale budeš potřebovat root.
Naposledy upravil(a) mirasat dne stř 11. úno 2015 15:31:00, celkem upraveno 1 x.
mizi444
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. úno 2015 17:03:10
Typ mobilu / ROM: cubot zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mizi444 »

návod sem našel ale boužel prostě jak to přeloží google překladač tak to vůbec netuším jak to mám udělat asi sem na tohle tupej :( tak se tedy ptám nebyl by nějaký video návod popřípadě zorepsanej do češtiny
mizi444
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. úno 2015 17:03:10
Typ mobilu / ROM: cubot zorro 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mizi444 »

můžete mi prosím někdo poradit ?? sem už z toho nějaký zoufalý prostě to nejede :(
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

IMG_20150219_080621.jpg
IMG_20150219_080621.jpg (1.85 MiB) Zobrazeno 5994 x
stáhni si ten soubor do počítače. je to v .zip ten soubor nerozbaluj jen ho nakopíruj na kartu. nedávej ho do žádné složky. jen do rootu karty. Vypni telefon. Zmačkni tlačítko hlasitosti + a vypínač a drž to obojí současně 2-3s . naskočí ti recovery. 1.dej wipe data, 2 dej wipe cache. 3 dej dej apply update from SD card. tady si najdi soubor s updatem a stiskni zapínací tlačítko instalace začne. pak už jen čekej až se to doinstaluje. jednodušší už to nebude :-) v recovery se pohybuješ tlačítkem hlasitosti a potvrzuješ zapínacím tlačítkem. Z telefonu si všechno zazálohuj a schovej. v telefonu po instalaci nic nezustane.
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

mám dotázek na ostatní majitele. když s někým volám, tak mi všichni nadávají že je mě špatně slyšet. i já ty hovory slyším extrémě potichu. dělá vám to taky ?
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Zdá se že problém se sluchátkem a mikrofonem se objevuje po přehrání firmware. Takže počkat na update, nebo dát jinou verzi.

Pár prvních zkušeností s telefonem CUBOT Zorro 001:

1. GPS v offline režimu funguje výborně. Když se stáhne z družic almanach, je přesnost za jízdy ve volném terénu maximální možná a v lesním průseku se zhorší na 7m - takže SUPER.

2. Telefon má s dodávanou verzí ROM 001.06 jen automatickou volbu sítě. Pokud se vám to nelíbí, tak je funkčně odskoušeno toto: https://play.google.com/store/apps/deta ... TEswitcher

Bez zásahu se dle mého pozorování telefon chová tak, že nepreferuje ani LTE, ani WCDMA. Jen porovná úroveň (sílu) signálu mezi LTE a WCDMA a vybere ten silnější. Pokud není k dispozici ani jedna čárka u LTE nebo WCDMA, pak teprve dojde k překlopení na GSM EDGE (u Vodafonu). Mód telefonu bych tedy nazval takto LTE+WCDMA PREFERED. V okolí vysílače, který mám nejblíže (GSM a LTE900 jde ze společného anténního systému - frekvenčně jsou to blízké kmitočty) je jasně patrné, že na telefonu mám LTE900 v průměru o 20 dBm slabší, než GSM. To může mít původ už na straně vysílače, nebo je prostě CUBOT v tomto pásmu tupý na signál, nebo kombinace těchto faktorů. Do budoucna se to pokusím prověřit.

3. Zatím jsem objevil jeden bug v DEFAULT SIM SETTINGS. Pokud pro jednu SIM nastavím třeba data a pro druhou volání a sms, tak jakmile vypnu jednu simku, druhá na sebe přetáhne její funkci. Pokud tu sim zase zapnu, nedojde k navrácení funkce a musím ještě ručně funkci navolit. Také nelze vypnout obě sim současně, což u JB šlo. Zde naštěstí pomůže mód letadlo.

4. Dlouho jsem přemýšlel, jak do psaní zpráv dostat klávesu ENTER, nakonec pomohlo toto: https://play.google.com/store/apps/deta ... ftcoil.mms

5. Výborný pomocník je tento widget: https://play.google.com/store/apps/deta ... llerwidget

6. Na lištu jsem si dal toto: https://play.google.com/store/apps/deta ... tification

7. Na tohle jsem byl zvyklý se svého předchozího telefonu, měl to přímo v menu: https://play.google.com/store/apps/deta ... dicatorPro
Chtěl jsem to mít barevně odlišené podle sítí a nahoře v liště, tak proto verze PRO za 20 Kč.

8. Hledání funkce HOLD BACK TO KILL je zatím neúspěšné.
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

kresik píše:mám dotázek na ostatní majitele. když s někým volám, tak mi všichni nadávají že je mě špatně slyšet. i já ty hovory slyším extrémě potichu. dělá vám to taky ?
Bohužel, zaznamenal jsem úplně stejný problém po instalaci posledního firmware - před tím bylo vše OK. Nezbývá, než počkat na další update, pokud to tedy někdo vyřeší ;-).
------------------------
Cubot Zorro 001
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

sand to vyřeší. já zkoušel kde co, ale nic nepomohlo. Eště by mě zajímalo. jde rootnout tahle nová romka ? mě se to nějak nedaří
Uživatelský avatar
mapotn
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 07. úno 2013 1:23:19
Typ mobilu / ROM: Meizu M2
Rom: Flyme@Android 5.1

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mapotn »

za mna u 001.09 sa telefonovat da, ale pocuju ma dobre iba ked mam telefon rovno na lici a nie dalej od hlavy, takze da sa zvyknut
pre mna vydrzatelny bug, radsej bude mat lepsi fotak ktory vo 001.09 rozhodne je

inak pre tych ktory nemaju root a chcu vypnut ten otravny boot sound doporucujem toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... silentboot
Huawei Ascend G300S -> Zopo ZP810 -> Zopo 700 -> iNew V3 -> Cubot Zorro -> Meizu M2
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Díky za tip na ,,no sound boot,, apku :palec:

Na oplátku dávám taky jeden tip:

Z nadsázkou napíšu, že se jedná o ,,VYZVÁNĚCÍ NOKIA PROFILY,,. Jednoduché tak akorát, jenom se zadává start profilu a ne ukončení, jako u Nokie.
https://play.google.com/store/apps/deta ... rofilefree

Jediným problémem je, že KITKAT potřebuje na ovládání režimu LETADLO přes externí aplikace ROOT, nebo jsem jen špatně hledal ?

Pak bych ještě měl dotaz na aplikaci, co zvládne jedním kliknutím - zhasnutí displeje + zamknutí + vypnutí podsvícení kláves.
Zatím jsem nic neobjevil, je problém s tím podsvícením kláves.
Naposledy upravil(a) mirasat dne stř 25. úno 2015 16:24:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lubos K.
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. pro 2014 15:02:28
Typ mobilu / ROM: Cubot ZOROO 001

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od Lubos K. »

mapotn píše:...inak pre tych ktory nemaju root a chcu vypnut ten otravny boot sound doporucujem toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... silentboot
Super aplikace - a u mě funguje při startu i vypnutí (v recenzích si na to pár lidí stěžovalo) ;-). Díky!
------------------------
Cubot Zorro 001
kresik
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 11. črc 2013 8:20:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi 4A
Mobil 2 / ROM: Doogee F3 pro

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od kresik »

Ten no sound je super. Jen se nesmi zapomenout ty zvuky rucne zapnout. Diky za ni :-) (_)0
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Moment zakoupení tohoto telefonu byl zároveň momentem mého prvního kontaktu s LTE na mobilním telefonu.
Od začátku mi vrtalo hlavou, proč se signál 4G LTE jeví na telefonu o tolik ,,slabší,, , než signál 2G GSM.

Nakonec jsem tedy nechal signál orientačně změřit.
Situace - stejný stožár, signál GSM K21 i LTE 900 vyzařuje ze ,,stejné,, antény do směru měření.
Ostatní BTS prakticky nemohly měření ovlivnit.
Z přiložených obrázků je jasně vidět, že LTE je v tomto případě vysíláno s výrazně nižší úrovní, než GSM.
Telefon se se svým měřením dostává na podobný rozdíl úrovní.
Závěr:
CUBOT ukazuje dle mého názoru korektně úroveň signálu GSM 900 vs. LTE 900, jeho ,,rádiová část,, pro LTE 900 se jeví v pořádku.

Všimněte si detailu. Pokud by úroveň užitečného signálu LTE 900 byla obdobná k úrovni GSM, bylo by rušení produkované vysílačem v okolním pásmu ještě výraznější. Dle mého názoru také zde operátor šetřil na výstupních filtrech pro LTE (GSM je odfiltrováno dobře).
Přílohy
LTE 900 DOWN.jpg
LTE 900 DOWN.jpg (38.85 KiB) Zobrazeno 5629 x
GSM kanal 21.jpg
GSM kanal 21.jpg (24.91 KiB) Zobrazeno 5629 x
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od marus »

Pěkné obrázky.
Jak ses k nim dostal?
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: CUBOT Zorro 001, LTE 900, 2 SIM, Qualcomm

Příspěvek od mirasat »

Změřil kolega.
LTE 800 je také hegeš, co se týká kvality filtrů na vysílačích.
Za tohle bych pokutoval operátory.
Odpovědět

Zpět na „CUBOT Zorro 001 - obecná diskuze“