Sony SmartWatch 3Dotaz na majitele Sony SW3

Moderátoři: Libb, Libb

Svaca88
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. kvě 2015 12:22:50
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1 Compact

Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Svaca88 »

Zdravím, uvažuju na těmito hodinkami a chtel bych se zeptat majitelů Sony SmartWatch 3 na pár věcí: Jak moc omezující je nemožnost používat hlasové příkazy (myšleno česky-s angličtinou jsem na štíru) a věci s tím související (nadiktování odpovědi na sms apod.)? Pokud to lze vyjádřit v procentech tak kolik procent dolů to vezme (plně použitelné v češtine by bylo 100%...takže např.: v aktualním stavu jsou hodinky použitelné na 80%?). Pak by mě zajímalo kolik ciferníků je na výběr a zda je možné si je nějak upravit (změnit velikost, umístění, styl, pozadí atd.)? A dále bych se chtěl zeptat pokud někdo sleduje nějaké zprávy a novinky, tak jak to vypadá s vývojem do budoucna...vím že má být update na LP 5.1 a přinese zlepšení a dále? Je např. možnost že řekněme v updatu 5.3 budou umět češtinu? Nebo nějaké další zásadní věci?

Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Začnu od konce: jestli budou umět češtinu neví asi nikdo (mimo lidí, co na tom dělají).
Právě mně přišla aktualizace na 5.1.1 a je to velký posun, umí to teď už plnohodnotně Wi-Fi, líp se spravují kontakty a aplikace atd.
Ohledně toho ovládání hlasem, je to těžké odpovědět. Řekl bych, že je to tak 50% dolů, jenže druhý pohled je, že i tohle je strašně návykové. Co je třeba naprd, že hlasem můžu říct "Set alarm after 16 minutes", což rukama neuděláš - alarmy jsou po 15 minutách :( Hlavně chybí možnost něco jako "Send message to Petr" - protože české kontakty se nedají prakticky hledat. Ale říkám, dost toho jde obejít i pomocí dalších aplikací a celkově je to super věc :)
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: SmartWatch (Sony)

Příspěvek od bagio »

Ahoj,jsem nový majitel SW3 a několikrát za den se mi objeví na displeji,že se hodinky odpojili od mobilu.Ale jsou pořád připojený.neví někdo co to může způsobovat ?
Naposledy upravil(a) Libb dne ned 31. kvě 2015 7:07:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přesunuto do správné sekce
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Nestává se to, když se vzdálíš od telefonu?
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od bagio »

Nene,mám ho v kapse . Asi zkusím reset hodinek.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Mně se odpojí skoro vždy, když vejdu do garáže. Netuším, co tam je, jestli nějaké rušení nebo co... Občas se to odpojí jakoby "samo", nevím proč, ale nějak moc otravné to není (zvyknout si na to dalo míň práce, než řešit, co s tím).
Ale dneska se mně hodinky odpojily a už nepřipojily, opět nevím proč. Mám teď ale jen nouzový telefon, než se mně S6 vrátí z reklamace, no ale musel jsem udělat reset hodinek a reinstalovat Android Wear na telefonu, jinak to tvrdilo, že je špatný PIN (ani ho to neukázalo :-( )
Na druhou stranu musím říct, že v 5.1.1 dost vylepšili celý ten proces :)
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od bagio »

Tak po factory resetu už se hodinky neodpojují.Jedinou změnu co jsem udělal,že jsem vypnul wifi.takže spokojenost :-)
Maikl Voice
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. čer 2015 13:35:30
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend Mate 7
Mobil 2 / ROM: Sony SmartWatch 3

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Maikl Voice »

Ahoj , poradi mi někdo ? Zakoupil jsem hodinky smart watch 3 , psal jsem na eShop kde jsem hodinky zakoupil ,zdali podporují český jazyk , ale bylo mi řečeno ze ne. Je možnost jak do hodinek češtinu dostat , zda se mi divné ze by hodinky neměli možnost volby českého jazyka , když v recenzích je zmiňováno že český jazyk nastavit lze. Předem děkuji za reakce a případně rady.
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od David1982 »

V češtině nejsou, ale nastavení je banální. Tou češtinou je v recenzích myšleno hlasové vyhledávání.
Naposledy upravil(a) David1982 dne pát 05. čer 2015 21:31:26, celkem upraveno 1 x.
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od bagio »

Chlapi,používáte někdo Runtastic s hodinkama ? měří mi to nesmysly :-(
jimmi7307
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. pro 2012 22:12:14
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 64GB
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z3
Tablet: Nexus 7 2012
Tablet 2 / ROM: Sony Smartwatch 3

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od jimmi7307 »

Nazdar, neviem ci mam nieco blbo nastavene, ale vzdy rano (ked su hodinky dlhsie v necinnosti) sa mi cas na displeji zobrazuje, len ked je nepodsvieteny, ked tuknem na displej, tak sa zasvieti, na asi sekundu zobrazi aj displej a potkm je cierny, pomoze az restart hodiniek. Ako ste na tom vy?
Uživatelský avatar
Marex300
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: sob 09. dub 2011 19:46:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Marex300 »

Ahoj, po delším uvažování bych si rád tyto smartwatch koupil, ale mám docela malé zápěstí, tak se bojím, aby mi nebyly příliš volné. Mohl by mi prosím někdo změřit obvod pásku po nastavení nejmenší velikosti? Moc děkuji :)
Samsung Galaxy Note - Zničen displej a prodán dál
Zopo ZP990
Elephone P7000 - Prodáno
Samsung Galaxy S6 32GB + Sony Smartwatch 3
Uživatelský avatar
toonnyy
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: úte 07. srp 2012 16:22:35
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 8 8.0.0. TMZ
Rom: 8.0.0.
Bydliště: Mostecko

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od toonnyy »

Tak jsem si je taky pořídil. Po aktualizaci na 5.1.1, nahrání Lollipop romky na svůj LG G2 a doinstalování nějakých app pro SW3 jsem celkem spokojenej. Co mě ale hrozně prudí, je probouzení hodinek pohybem. Trochu mávnu rukou, a hodinky se probudí. Jde to nějak zakázat?! A vůbec nechápu, že třeba SMS, E-Mail, nejdou na hodinkách číst, jen se zobrazí notifikace! Jinak po nahrání Lízátka do telefonu se zlepšilo BT. Na KK romce sem na balkoně okamžitě ztratil signál BT, teď pohoda. Taky párování přez Wi-fi, to je super. Takže prosím o radu, pokud někdo ví:
a) jde nějak zakázat probouzení SW3 pohybem?
b) jde nějak přidat na intenzitě vibrací?
c) jde taky nějak nastavit probuzení dotykem? Mě se probudí už při nepatrném dotyku na displeji. Prostě otravné.
Jinak pár app udělalo z hodinek celkem použitelnej kus Hardware. Hlavně Launcher, posílání SMS + Quick odpověď.
Tak dík za případné rady.
PS: Marex300: nejmenší obvod pásku je tak pro nějaké batole, nemusíš se obávat.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Stiskni 3x po sobe tlačítko, přepne to do divadelního módu, bohužel zmizí všechny informace, a to už asi nechceš :\
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
toonnyy
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: úte 07. srp 2012 16:22:35
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 8 8.0.0. TMZ
Rom: 8.0.0.
Bydliště: Mostecko

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od toonnyy »

No na displeji je čas vidět, ale nevibrují při SMS/Volání, a to je špatně. Nějak jinak se to nedá?
Uživatelský avatar
ramesses
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 09. říj 2015 12:51:59
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet LTE
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od ramesses »

to toonnyy:
  1. zakázat probouzení pohybem lze. Taky jsem si to zakázal. Nastavuje se to přes telefon v aplikaci Android Wear, vpravo nahoře dej nastavení (ozubený kolo) a pak ťukni na řádek "SmarWatch3 Připojeno". Pod tím najdeš ještě další nastavení hodinek.
  2. intenzita vibrací, co vím, tak nastavovat nelze
  3. nastavení probouzení dotykem je, podle mě, defaultní vlastnost Wearu a nastavovat/vypínat ho zatím nelze
Samsung Galaxy S7 (stock ROM) | Sony SmartWatch 3
Uživatelský avatar
toonnyy
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: úte 07. srp 2012 16:22:35
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 8 8.0.0. TMZ
Rom: 8.0.0.
Bydliště: Mostecko

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od toonnyy »

Ano, teď po aktualizaci Wear už probuzení pohybem zakázat jde, před tím to nešlo.
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, už dlhšiu dobu rozmýšľam nad kúpou inteligentných hodiniek, rozhodujem sa medzi SW3 alebo moto 360 ktoré sú podľa vás lepšie? Alebo má zmysel počkať na jar a bude vtedy čosi lepšie? Na oboch typoch hodinkách som našiel čosi čo jedným alebo druhým chýba tak preto by som vás poprosil o vaše skúsenosti a odporúčania.

Ako výhodu u moto 360 považujem : snímač tepu, bezdrôtové nabíjanie.
Ako mínus vidím: Nemá wifi - miesto kde je uchytený remienok je plastové a vraj pri nejakom zadrhnutí hrozí utrhnutie.
U sony SW3 vidím plus: GPS, WIFI, pri kovovom rámiku kvalitné spracovanie, predpokladám dobrú výdrž zariadenia ako u telefónov.
Za mínusy považujem: - chýbajúci snímač tepu, krytka konektoru.

Zaujímalo by ma taktiež ako držia v gumennom obale (čiernom) či nehrozí čosi také že by z neho vypadli a či je možné ho časom nahradiť za kovový remienok. Ako jedna z vecí ma taktiež zaujíma to že ako je to s krytkou konektoru, či je pevná a nevypadáva. Ide mi o to že nerád by som hodinky utopil napr v sprche, ale to by som sa asi musel naučiť ich dávať dole aby som tomuto predišiel. Ďakujem za vaše rady.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Mám SW3 a zkoušel jsem Moto 360 2. generace (druhý den cestovaly zpět do Německa)

Snímač tepu je nevýhoda, protože žere baterii a nejde to myslím jednoduše vypnout (snímá co pár minut).
Bezdrátové nabíjení je velká nevýhoda, protože vzhledem k výdrži musíš s sebou tahat nějakou nabíječku. Druhá generace Moto 360 navíc jde nabíjet pouze originální nabíječkou (má tvar, který způsobuje, že při položení na jinou nabíječku je tělo hodinek moc daleko od základny a nenabíjí se. První generace tak nabíjet šla).
Wi-fi nevím, nepoužívám.
GPS je fajn, ale žere baterii a prý po zpocení ruky začne vynechávat - nemám vyzkoušeno.
Kryt drží dobře, akorát po čase mně odpadl plast, nalepený na gumě, šlo to v pohodě přilepit zpět vteřinovým lepidlem. Samovolně se ta krytka rozhodně neuvolňuje, ale já obecně těm IPxx nevěřím a do sprchy nevidím důvod je brát. Déšť v pohodě.
Mikro USB u SW3 považuju za velkou výhodu, nabiješ to prakticky kdekoliv.
Další velká výhoda SW3 je transreflexní displej, vidíš krásně všechno i na přímém slunci.
Moto 360 mají větší WOW efekt, ale praktičnost jde k šípku. Oblý displej ořezává dost informací, navíc na hraně displeje se to odráží od skla a je to takové divné.
SW3 v řemínku drží dobře, nikdy mně samovolně nevypadly (ani náznakem), ale za jiný to asi vyměnit nejde, Dají se koupit přímo s kovovým, ale mně ten silikonový velice vyhovuje (mnohem víc, než kožený u Moto 360, co jsem zkoušel).
Pokud máš další dotazy, sem s nimi.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od 007ToMMaS »

Tak asi objednám tie sony, už dlhšiu dobu sa mi páčia. Keby časom chcem vymeniť silikonový náramok za kovový tak by s tým problém nemal byť či sa mýlim? Ako je na tom ochranné sklíčko z odoľnosťou? Nerád by som ho mal po týždni ošúchaný a obitý. Momentálne mám xiaomi mi band a ten mi príde ako dobrá vec ale chýba mi možnosť pozrieť kto mi volá bez toho aby som vyťahoval mobil z vačku.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Ten řemínek nevím, existuje varianta s kovovým řemínkem, ale nevím, jak je tam řešené zasazení hodinek.
Hodinky používám tak nějak normálně od doby, kdy šly koupit a zatím na nich není žádný škrábanec apod. Přinejhorším jde koupit fólie.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ako maximálne dlho vydržia nabité? Ďakujem
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

2 dny, ale počítal bych s jedním.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od 007ToMMaS »

hm, tak dnes to objednám a uvidím keď to príde, snáď to bude do viacnoc ;) Snáď to bude lepšie ako 2 dni. Každopádne funkcie ma lákajú.
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od David1982 »

Používám hodinky na notifikace a výdrž je 3-4 dny. Ráno v 6 zapnu a vypínám je po příchodu z práce kolem 16:30 hod.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od Libb »

Propána, já se bavím o čistém čase, pokud to používáš 10 hodin denně a ještě nejlíp moc nechodíš a nechodí ti moc notifikací a mám vyplý ambient, tak to vydrží... Když je nechám doma na stole, taky mají večer 85% :)
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ide mi o to aby mi hodinky vydržali fungovať v aspom 2-3 dni. Na noc ich toľko vypnem. Ale počas dňa na prijímanie notifikacii a na občasné pozretie času a aktualných notifikacii prípadne na pozretie kto volá. Neviete či sa chystá nejaká nová generácia v novom roku? či sa neoplatí počkať.
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od David1982 »

Obrazovku mám zaplou a reaguje na pohyb. Notifikací mi chodí tak 40 za den. Mám zaplé wifi. Polohu mám zapnutou v telefonu. Kroků mám kolem 8 tis. Každý používá hodinky jinak. Mám je cca od května a po poslední aktualizaci se mi výdrž zvedla. Kdysi jsem nabíjel druhý nebo třetí den a nyní co 3-4 den. Pokud je člověk použije na monitorování sportovních aktivit, tak je jasné, že výdrž půjde dolů rychleji. Osobně se mi zdá, že spárivané s Note 3 vydržely na nabití méně, než s Mate 7. Displej zatím mám bez jediného šrámu.
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od 007ToMMaS »

tak hodinky som neporiešil, chcem počkať do februára na veltrh čo sa nové predstaví. Každopádne ďakujem za ochotu a rady.
jirkimkar
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. led 2016 14:07:38
Typ mobilu / ROM: sony z3 dual

Re: Dotaz na majitele Sony SW3

Příspěvek od jirkimkar »

Ahoj lidi, taky jsem koupil sony sw3 s kovovým páskem a touto cestou hledám podobného blázna, který má menší ruku a musel si nechat řemínek zkrátit
a zůstaly mu volné články k řemínku, mně je bohužel maximální rozsah pásku malý. Na ceně se jistě domluvíme.
Odpovědět

Zpět na „Sony SmartWatch 3“