Huawei P8 Lite - obecná diskuzeAko na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Brandy20
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: pát 22. led 2016 22:19:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Brandy20 »

Tak našiel som tu nejaké odkazy, stiahol som b170, dal instalovat, ta prešla do 97%, telefon resetlo a teraz mi ukazuje verziu b311 a číslo modelu hi6210sft. Nestretol sa stým niekto?
Skusal som iné uprage ale nejde to uz zmenit, tel. je lock, cakam na unlock kode od Huawei, co sa mi nedarí získať, som zvedavý čo mi odpíšu
kejly
Stálý androiďák
Příspěvky: 184
Registrován: pát 18. pro 2009 8:08:06
Typ mobilu / ROM: Ulefone Metal
Bydliště: Praha

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od kejly »

Jestli sis stahnul jenom B170, tak ti to fungovat nebude, v navodu je snad jasne napsano, ze telefon musi mit odemceny bootloader a nesmis flashovat jako prvni B170. Jestli budes postupovat presne podle navodu v minulem postu, odblokovani neni zadny problem.
- odemknout bootloader (kdyz se prihlasis na stranku pro odemceni z telefonu, melo by to jit, z pocitace mi to nefungovalo, Huawei ti stejne zadny kod pro odemceni neposle)
- flashnout C432B132 (v ozkazu je s Balong vhybou, nekde jsem videl i verzi s Balong fixem, ale to je v pohode, opravis si to v dalsim kroku)
- jestli ti ted pise verzi B311 a model Balong, tak proved fix na C432B132

http://forum.xda-developers.com/p8lite/ ... m-t3305977" onclick="window.open(this.href);return false;
A légpárnás hajóm tele van angolnákkal
Brandy20
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: pát 22. led 2016 22:19:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Brandy20 »

Tak uspešne som to spravil.Mal som verziu B181 od Telekom. Musel som odomknut loader potom som nahral B132 dual europe verziu.najprv časť 1 (tu pri aktualizácii pred koncom asi 90% vypísalo chybu) nevadilo restart,nič som nenastavoval nahral na sd kartu časť 2 (custom) opäť aktualizoval z vypnuteho telefónu,na napajani restartoval.Aktualizoval z ponuky na B170 a dual sim plne funkčný :-). Vďaka za cas a vytvorenie návodov. Momentálne som aktualizoval na B190 deutsheland dual sim z karty a MT odovzdaný na užívanie manželke.
ss2
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. bře 2016 20:17:08
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od ss2 »

Prosim vas,viete mi dat podrobnejsi a hlavne pre lajka pochopitelny navod ako z B171 nainstalovat B170 plne funkcny? Mam heslo pre odomknutie bootloaderu a tam som skoncil. Ako mam dalej postupovat?Dakujem.
Brandy20
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: pát 22. led 2016 22:19:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Brandy20 »

musis ho odomknut, cez fastboot prikazom v cmd. Potom nahraš Repair_Huawei_P8_Lite tu niekde to aj staihnes a je tu aj návod ako to spustíš, potom tel. aktualizuj a je to. Je tu všetko napísané
ss2
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. bře 2016 20:17:08
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od ss2 »

Chalani klobuk dole. Dakujem za vase napady, podporu a pomoc. Sen sa stal skutocnostou a dnes sa mi podarilo odblokovat dual sim. Ste jednicky. Este raz velmi pekne dakujem vsetkym.
arturx
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22. dub 2016 13:13:17
Typ mobilu / ROM: Samsung S6 Edge+
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od arturx »

jen pro pripadne dalsi zajemce prikladam postup ka se to rozbehlo mne:

koupil jsem v CZ t-mobile a samozrejme az pote zjistil, ze to neni dual sim... konkrente to je model ALE-L21CZE150B181

stahnul jsem si balicek popisovany v clanku http://androidcustomrom1.blogspot.cz/20 ... -b132.html" onclick="window.open(this.href);return false;

postup ktery mi zafungoval byl:

1. instalace ROMky (puvodni dload v balicku)
2. reset do tovarniho nastaveni
3. instalace update (prekopirovani update.app z CUSTOM folderu do dload) - objevila se v nastavni moznost 2 SIM, ale nefungovala
4. reset do tovarniho nastaveni

tim mam DUAL SIM telefon - model ALE-L21C432B132, nedelala jsem zadny rootovani ani odemykani bootloaderu, takze nepredpokladam dopad na zaruku
kukuricidus
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. bře 2016 19:31:15
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od kukuricidus »

Kam to mam instalovat na kartu alebo do pamäte telefonu?dakujem
kukuricidus
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. bře 2016 19:31:15
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od kukuricidus »

arturx píše:jen pro pripadne dalsi zajemce prikladam postup ka se to rozbehlo mne:

koupil jsem v CZ t-mobile a samozrejme az pote zjistil, ze to neni dual sim... konkrente to je model ALE-L21CZE150B181

stahnul jsem si balicek popisovany v clanku http://androidcustomrom1.blogspot.cz/20 ... -b132.html" onclick="window.open(this.href);return false;

postup ktery mi zafungoval byl:

1. instalace ROMky (puvodni dload v balicku)
2. reset do tovarniho nastaveni
3. instalace update (prekopirovani update.app z CUSTOM folderu do dload) - objevila se v nastavni moznost 2 SIM, ale nefungovala
4. reset do tovarniho nastaveni

tim mam DUAL SIM telefon - model ALE-L21C432B132, nedelala jsem zadny rootovani ani odemykani bootloaderu, takze nepredpokladam dopad na zaruku


Funguje to aj na verziu ALE-L21C432B199 ? Dakujem :?:
Brandy20
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: pát 22. led 2016 22:19:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Brandy20 »

Vyskusaj a uvidíš, ale podla mna by malo
kukuricidus
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. bře 2016 19:31:15
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od kukuricidus »

Zdravim dávam inštalovať dload z balíčka (UPDATE.APP) nástrojom na inštaláciu v telefóne a napíše mi :Chyba analýzy, Nastala chyba pri analýze balíka.
Viete mi niekto poradit ako nato alebo kde ja robím chybu? :( Ďakujem
dijabetik
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18. kvě 2016 17:41:41
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od dijabetik »

Ahojte. Prepacte ze opat zabrdam do tejto temy ale nemam stastie v tychto veciach. Nechcem nieco opat pohnojit. Videl som tu mnoho navodov niekomu ide niekomu nie. Zhanam ochotnu dusu co by mi pomohla spojazdnit Dual sim. Bojim sa do toho pustit sam kedze som nikdy nic take nerobil dokonca ani root. Mam Huawei P8 Lite kupovany v Orange slovakia, Ale-L21C432 B171 ponuka mi update na B199 (zatial nedavam), verzia Androidu 5.0.1,EMui 3.1. Nechcem posobit ako totalna lama co asi uz aj posobim. Prosim odpiste nieco resp kludne napiste aj sms na 0950402514. Ja zavolaam. Snad sa niekto najde. Dakujem vopred. :)
janci
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 01. srp 2011 13:27:01
Typ mobilu / ROM: Lg G4

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od janci »

Podarilo sa chalani s orange 171 alebo 199 odblokovať? Dik
Lg G4 čierna koža ;)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od rbarat »

kukuricidus píše:Zdravim dávam inštalovať dload z balíčka (UPDATE.APP) nástrojom na inštaláciu v telefóne a napíše mi :Chyba analýzy, Nastala chyba pri analýze balíka.
Viete mi niekto poradit ako nato alebo kde ja robím chybu? :( Ďakujem
Máš to v adresári DLOAD, ktorý je umiestnený v koreňovej adresári SD karty?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Rider008
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. srp 2016 23:36:36
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite SS
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Rider008 »

Ahoj, dneska sa mi dostal do ruk Huawei P8 Lite Single Sim... ALE-L21 mal by pochadzat od Vodafonu a byt teda Single sim.

Otazka c.1: Aktualna verzia je B171, updatovat na ponukanu B199? Nestazi to nasledny prechod na Dual Sim verziu?
Otazka c.2: Je uz na Dual Sim Android 6.0 v pouzitelnej forme?
Otazka c.3: Je mozny prechod na dual sim verziu bez rootovania atd, nejakym jednoduchym sposobom? A nasledne aby si system myslel ze je naozaj Dual Sim a chodili aj Ota aktualizacie napr. na novsi Android 6.0 ? Alebo to uz potom budem musiet robit vsetko rucne?
Otazka c.4: Ako urobit prechod zo Single sim na Dual sim? Strucny navod, nieco som tu uz cital na fore. :)

Dik za info :)
Rider008
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. srp 2016 23:36:36
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite SS
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Rider008 »

Na XDA fore pisu ze je nutny bootloader unlock je to naozaj tak? :roll:
Rider008
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25. srp 2016 23:36:36
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite SS
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Rider008 »

Tak si odpoviem sam prechod z B199 na B132 alebo B170 nie je mozny pretoze to vzdy vypise "Software update failed" a cerveny vykricnik... jedinou moznostou ako to obist bude zrejme bootloader a potom by to uz malo fungovat.
Arrinao
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. zář 2016 8:24:29
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite
Rom: ALE-L21C169B123

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Arrinao »

Zdravím všetkých
pri postupe od rbarata napísaného na prvej stránke tejto témy ( o ktorom viacej ludí písalo že funguje), som narazil na problém: po rebootu mi asi sekundu po štarte inštalácie vypísalo "Version check fail!" a hned nato "Software install failed" a následoval už len tap to reboot a vrátil som sa naspeť. Podotýkám, že som nijak nezmrvil postup - čiže stiahol zip, skopíroval z archívu dload/UPDATE.APP na kartu, aj mi našlo lokálny update (btw. mám Huawei P8-lite model ALE-L21C169B123).
Aby som s tým neotravoval len tu, keďže aj samotnému rbaratovi už som písal, trochu som sa pohrál na detektiva a našiel toto http://forum.xda-developers.com/p8lite/ ... 6374/page2" onclick="window.open(this.href);return false; Keďže je toto úplne moja prvá operácia tohto typu, ktoru so smartphonom robím ( doteraz som mal blackberry:D ) chcel by som sa spýtať ako sa robí to, o čom sa tam píše ( use adb/fastboot to flash BOOT.img CUST.img RECOVERY.img and SYSTEM.img" adb/fastboot je nejaký program či operácia? ) a či ide v zásade o tu samú operáciu ako je popsaná tu. "
Ďakujem vopred.
Vludiak
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. říj 2016 7:40:25
Typ mobilu / ROM: Huawei p8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Vludiak »

Zdravim,

po precitani snad celeho internetu ohladom prechodu zo single sim na dual sim mam mensie obavy sa do toho pustit.
Mam verziu ALE-L21C432B575 s androidom 6m co je single sim. Docital som sa ze downgrade je zlozitejsi a musim najprv nahrat nizsiu verziu dual sim az potom upgradovat (na to je potrebny root atd). Niekomu to vsak slo aj bez rootovania, len nahral dva subory (najprv vacsi, potom mensi) na kartu sd a updatol si mobil.
Stiahol som si celu romku z linku na prvej strane (ktory obsahuje madarsky navod) - ALE-L21C432B132.

Chcem sa niekoho zdatneho spytat, ci mi bude tiez stacit prekopirovat bez rootovania tie dva hlavne subory a updatnut mobil, alebo sa cislo za B berie ako verzia a tym padom pojde o downgrade a nebude mi to fungovat tak jednoducho... popripade ak by to nemalo fungovat tak jednoducho, poprosil by som detailnejsi navod ako by sa mi dual sim dalo spojazdnit...

P.S.: pisal som aj na huawei podporu, z ktorej mi odpisali velmi strucne, ze to nejde tak jednoducho a ze stratim zaruku (co som samozrejme vedel). Odpoved na moju otazku som od nich nedostal.

Vdaka vam
kukuricidus
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. bře 2016 19:31:15
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od kukuricidus »

Zdravím stále sa mi to nepodarilo... :cry: Je tu niekto kto mi to vie pomôcť? nejaký podrobný návod,postup... :palec: alebo je tu niekto z Humenného a okolia? Mobil je s orangeu...verzia ale-l21c432b575 dakujem :)
ExEricss
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: úte 08. lis 2011 22:28:07
Typ mobilu / ROM: S8 Stock Android 8.0.0
Tablet: Lenovo Miix3

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od ExEricss »

Tak se mi podařilo po x hodinách překopat T-Mobile single SIM android 6.0 na dual SIM.
Ale těch nervů. Telefon bez IMEI a pod.
Ve finále se mi podařilo dostat na verzi B052 a potom už podle zde uváděného návodu.
Na Magyar B132 DualSIM, pak 170, teď jsem na B574 ... :)
Jen mi to pořád ukazuje je 1 IMEI :D

Na ROOT jsem ale zatím krátkej :D:D
Fill1
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. led 2017 14:09:41
Typ mobilu / ROM: Honor8

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Fill1 »

Otazka, da sa nieco take aj na Honor8? dik
Maylu
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. čer 2017 12:57:32
Typ mobilu / ROM: huawei p8 litle
Mobil 2 / ROM: huawei honor 8

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Maylu »

zdravim,vie mi niekto poradiť či vyššie spominaný postup bude fungovať na:

HUAWEI P8 lite
Model: ALE - L21
Č.zostavy: ALE - L21C432B599
EMUI 4.0.3
Android 6.0

Hľadala som to na google ale nenašla som jednoznačnu odpoveď ani presny postup.

Prosím zachraňte ma niekto :roll:
Vludiak
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. říj 2016 7:40:25
Typ mobilu / ROM: Huawei p8 lite

Re: Ako na Single SIM verzii telefónu odblokovať Dual SIM

Příspěvek od Vludiak »

Mne nefungoval, predpokladam, ze ani Tebe nebude...
Odpovědět

Zpět na „Huawei P8 Lite - obecná diskuze“