Huawei P8 Lite - ROM/ROOT/FWRepair FW po nezdařeném update

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
danl
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 01. čer 2015 12:14:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 + ROM CM13 + Huawei Watch

Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od danl »

Neprošel mi update přes nabídnutou aktualizaci přímo v telefonu. Původní verze byla 52 a nabízený update byl na verzi 132.
Po stáhnutí a instalaci se telefon 2x restartoval a už nenaběhl, zůstalo zobrazeno logo Huawei a konec!
Flash pomocí SD karty /dload/update.app nešel, vyzkoušel jsem poměrně hodně verzí a i několik karet.
Původní FW měl ROOT a je otázkou, zda tento problém nezpůsobil právě ROOT, nic méně jde to opravit.

Extrahoval jsem flashovatelné image z verze 52 a udělal jednoduchý script pro opravu FW. Zip obsahuje vše potřebné.

Počítejte s tím, že je potřeba udělat komplet reset, tedy přijdete o veškerá data.

1. Stáhněte a někam rozbalte https://drive.google.com/open?id=0B1cKY ... G16VFRFQm8

2. Factory reset - Držte tlačítko "Hlasitost +" a "Power". Je vcelku jedno, v jakém stavu je telefon, buď se vypne a nebo pokud vypnutý je, tak se zapne a skočí do nabídky pro "Wipe data/factory reset" a "Wipe cache partition". Udělejte obojí.

3. Připojte USB kabel a stiskněte a držte "Hlasitost -" a "Power" dokud se nezobrazí FASTBOOT Bootloader (vykuchanej androidi panáček :D)

4. Spusťte z v rozbalené složce "__Start_repair_HWP8Lite.bat" a doufejte, že vše doběhne jak má :D Celá to trvá cca 5-10minut, neměřil jsem. Skončí to textem v posledním řádku konzole "Press any key to continue . . ." tak tedy něco stiskněte, okno se zavře a hotovo.

5. Podržte napájecí tlačítko, dokud se telefon nezrestaruje.

Po restartu a prvotní konfiguraci sítě se mi znovu nabídl update na 132 a tentokrát již prošel :D

Ještě po zkušenostech doplním, že některým lidem došlo ke zmenšení úložiště na cca 2,4GB. Pak je po repairu potřeba udělat upgrade na poslední dostupnou verzi a nejlépe flashnout TWRP a pocí něho udělat Factory Reset a Format dat. Měl by snad fungovat formát uložiště i z běžícího OS, ale to jsem nezkoušel.

POZOR, po naflashování TWRP se mi pak nepovedlo udělat dalši oficiální upgrade systému, je zřejmě nutné mít originální recovery.

Snad to někomu pomůže.
Naposledy upravil(a) danl dne sob 08. dub 2017 9:35:44, celkem upraveno 5 x.
alna
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 05. led 2013 15:25:16
Typ mobilu / ROM: Infinix Note 30 Pro

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od alna »

... danl jsi frajer!!! :clap: :clap: Tvůj postup oživení tel je jednoduchej pro uživatele, nicméně si dovedu představit kolik práce ti to dalo a je evidentní, že tvoje znalosti a schopnosti jsou obrovské! :palec: Takže moooc díky za snahu, která se povedla - bez tebe bych to, já osobně, nedal a tel by putoval na reklamaci...

Jenom doplním, že po tvým postupu mi to ukazovalo verzi "BalongV100...B311" na který nebylo přístupný Nastavení > Ovládání pohybem a Úložiště telefonu od tý chvíle ukazuje jenom 2,4 GB (k tomu se ještě vrátím) ;) Z týhle verze to nenabízelo OTA aktualizace, tak jsem ručně na SD kartu do složky dload vložil soubor UPDATE.APP a telefon aktualizoval na tuhle ofiko CZ verzi ("V100...B041") ze stránek Huawei (Nastavení > Aktualicační program > Místní akrualizace. Poté se mi nabídla OTA aktualizace na "ALE-L21C432B133", která proběhla taky bez problémů.

Takže shrnuto: danl odvedl perfektní práci a tel zase jede jako dřív
danl
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 01. čer 2015 12:14:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 + ROM CM13 + Huawei Watch

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od danl »

Dík. Tu verzi jsem asi přehlídl, jak jsem zkoušel kde co, tak jsem asi zabalil jinou, nic méně to asi až tak ničemu nevadí. Každopádně jsem nyní do toho ZIPu nacpal tu v52 :)
Artas69
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. říj 2015 23:17:03
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Artas69 »

Mám stejný problém, telefon mi napsal že je nová verze B171 tak jsem ji stahnul a bum problém na svete. Měl jsem tam verzi B133 tak ted doufam že to ten problém vyřeší a bude vše zase jak má být.
Artas69
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. říj 2015 23:17:03
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Artas69 »

můžu potvrdit že jsi frajer vše proběhlo vše jak jsi psal jen to trvalo asi jen 5 min. Byla tam verze 311 tak teď tam aktualizuju verzi B132. A tímto vše se mi vyřešil problém dvou simkaret protože mi z verze 133 nešla nahrát žádná jiná. super a moc děkuji za výbornou podporu.
Uživatelský avatar
manhunt900
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 14. srp 2015 6:21:59
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite fw B170

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od manhunt900 »

tak to hledím, Já dnes ze 132 přecházel na 170ku a OK, nečekal bych že když to telefon sám nabídne, tak to skončí až tak katastrofálně, jiné, když to budu tahat ze všech různých webů .... tak s rizikem počítám :)
Artas69
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. říj 2015 23:17:03
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Artas69 »

no já jsem na to taky koukal jako blázen. Telefon od Vodafonu s verzí B133. Ale asi jak je psano už nahoře je to možné že to bylo rootnutím telefonu.
Uživatelský avatar
manhunt900
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 14. srp 2015 6:21:59
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite fw B170

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od manhunt900 »

potom by takový telefon, firmware neměl nabízet aktualizace vůbec a zůstat jak je. ...
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Jumbo78 »

Kdybys nedělal root, nic by se nestalo... Nesváděj to na aktualizaci
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Libor46
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pát 09. srp 2013 7:54:58
Typ mobilu / ROM: Huawei P10
Tablet: Asus MEMO PAD HD 7

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Libor46 »

Tak z důvodu mé ruční aktualizace na B136 mi nejdou automatické aktualizace. Proto jsem zkoušl tenhle návod, ale neúspěšně. Celý proces trvá cca 20 vteřin a po zapnutí mám stále verzi B136.
Tady je výpis, co to píše. Asi mi chybí nějaké ovladače, ale ruku do ohně za to nedám. Mám W10
Spoiler:
C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>color 0E

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot devices
QLF7N15425009000 fastboot

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash boot BOOT.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'boot' (21706 KB)...
OKAY [ 0.479s]
writing 'boot'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.479s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash cache cache.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'cache' (6248 KB)...
OKAY [ 0.141s]
writing 'cache'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.141s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash cust CUST.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'cust' (218981 KB)...
OKAY [ 4.900s]
writing 'cust'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 4.916s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash recovery RECOVERY.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'recovery' (34280 KB)...
OKAY [ 0.766s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.766s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash recovery2 RECOVERY2.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'recovery2' (34280 KB)...
OKAY [ 0.771s]
writing 'recovery2'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.771s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash system SYSTEM.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending sparse 'system' (460798 KB)...
OKAY [ 10.755s]
writing 'system'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 10.755s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>fastboot flash userdata userdata.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'userdata' (43884 KB)...
OKAY [ 0.984s]
writing 'userdata'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.984s

C:\Users\libor\Desktop\Repair_Huawei_P8_Lite\Repair_Huawei_P8_Lite>pause
Press any key to continue . . .
ZTE Blade -> ZTE Skate -> Sony Xperia Neo V -> Huawei G510 -> Lenovo A850 -> Honor 3C -> Huawei P8 Lite -> Sony Xperia Z3 Compact -> Huawei P9 Lite 2017 -> LG G4 -> Huawei P10
rcradim
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31. srp 2012 12:03:52
Typ mobilu / ROM: huawei U8120

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od rcradim »

Dělá mi to to stejné ...vypadá to že musíme mít odemknutý bootloader :/

EDIT by jumbo78: S tou citací kilometr dlouhého předchozího příspěvku si asi děláš legraci...!
danl
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 01. čer 2015 12:14:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 + ROM CM13 + Huawei Watch

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od danl »

Ano, bootloader musi byt UNLOCKED.
peterbn
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26. lis 2015 12:15:13
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od peterbn »

Zdravim vsetkych,mam problem spraviť update,cele to začalo ked som chcel v telefone unlock na dual sim,našiel som tu navod, v telefone som mal verziu 133 a telefon je z orange. Nahral som najskor ten mensi update.app a dal podľa postupu aktualizovat.telefon funguje aj na dve sim.no je tam ta verzia balong.ten vecsi subor kde je fw mi uz neberie telefon,pise update failed,neviem ako to dat na poriadok,nieco som postrehol ze je problem z verziou ktoru tam davam.skusil som odomknut aj bootloader to sa mi podarilo.chcel by som tam dostať verziu ktora pojde normalne aktualizovat aj na tu 170 a hlave dual sim.
johny_777
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. lis 2015 18:04:01
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: CM 13

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od johny_777 »

peterbn píše:Zdravim vsetkych,mam problem spraviť update,cele to začalo ked som chcel v telefone unlock na dual sim,našiel som tu navod, v telefone som mal verziu 133 a telefon je z orange. Nahral som najskor ten mensi update.app a dal podľa postupu aktualizovat.telefon funguje aj na dve sim.no je tam ta verzia balong.ten vecsi subor kde je fw mi uz neberie telefon,pise update failed,neviem ako to dat na poriadok,nieco som postrehol ze je problem z verziou ktoru tam davam.skusil som odomknut aj bootloader to sa mi podarilo.chcel by som tam dostať verziu ktora pojde normalne aktualizovat aj na tu 170 a hlave dual sim.

Ja som to riešil takto:
odomkol som bootloader, nato použil tento návod na "Repair FW"...po inštalácií mi to tiež ukazovalo balong a vyriešil som to tým, že som stiahol verziu B132.. sú tam dva súbory na inštaláciu.. po prvej inštalácií mi stále ukazovalo balong, po druhej...verzia B132 a hneď mi to ponúklo update na 170... čiže momentálne mám FW 170 a funkčné obe sim.
Pepanem
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 14. bře 2011 18:01:18
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite
Tablet: Archos 80 Titanium

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Pepanem »

Jak dlouho to může trva? Už asi hodinu to stojí na "write system" a nic se neděje :facepalm:
Zero741
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. úno 2011 17:22:58
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Zero741 »

Zdravím, urobil so Repair, všetko prebelo v poriadku, stiahol som verziu B132 ale nejde nainštalovať, stále vypisuje Software Install Failed skúsil som aj verziu B136, tá sa tvári akoby sa nainštalovala, ale po zapnutí mobilu stále ukazuje "BalongV100...B311". Vie niekto poradiť ako nainštalovať B132?

Edit: Tak uz je to vyriesene vsetko slape ako ma, mobil bol z orange a uz je tam nahrana dualsim rom.
jirka4849
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20. úno 2016 17:28:18
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend P8 lite. ALE-L21 B171

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od jirka4849 »

Zero741 píše:Zdravím, urobil so Repair, všetko prebelo v poriadku, stiahol som verziu B132 ale nejde nainštalovať, stále vypisuje Software Install Failed skúsil som aj verziu B136, tá sa tvári akoby sa nainštalovala, ale po zapnutí mobilu stále ukazuje "BalongV100...B311". Vie niekto poradiť ako nainštalovať B132?

Edit: Tak uz je to vyriesene vsetko slape ako ma, mobil bol z orange a uz je tam nahrana dualsim rom.
Ahoj můžu říct že je to špička postup. Já sem bojoval měsíc s tím abych svůj přeinstaloval na dual sim verzi a zkoušel sem všechny možné i nemožné postupy a vždy nějaká zrada. měl sem B171 singl....Po opravě sem zkusil nainstalovat B132 dual ale vyskočila mi před koncem instalace chyba tak sem zkusil přes vol plus mínus a pover B132 A nejdřív mi to psalo stále verzi B311 ale po doinstalování CUSTOM vše v pořádku a hned mi to po připojení wifi nabídlo B170 dual sim....A vše šlape jak hodinky. Navíc sem zkusil postup jak je tady ve foru v jednom příspěvku jak udělat dual sim i z micro SD a podařilo se...Mam dual sim s úložným prostorem 32Gb.... Moc děkuji Panové....
Uživatelský avatar
unite
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: úte 31. črc 2012 17:55:07
Typ mobilu / ROM: Huawei P9
Rom: B127

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od unite »

no , ja to zkusil , není to takový opruz :lol: , ale nevím jak , odpálil jsem SD kartu . Připadá mi , že se asi v tom šuplíčku hnula a šlo napětí někam jinam.
Ale nejsem sám , na XDA někdo píše , že je to vteřinovým lepidlem , tak bacha.
Handspring Visor > iPaq 3970 >Mio A701> HW6915 > HTC Kaiser> HTC TD2 >HTC ONE V >S4 mini (CM12.1)>Huawei P8 Lite>Huawei P9> Huawei P20 :yes:

Tablet: Prestigio Multipad PMP7100D_DUO , Lenovo S8-50 LTE
Brandy20
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: pát 22. led 2016 22:19:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Brandy20 »

jirka4849 píše:
Zero741 píše:Zdravím, urobil so Repair, všetko prebelo v poriadku, stiahol som verziu B132 ale nejde nainštalovať, stále vypisuje Software Install Failed skúsil som aj verziu B136, tá sa tvári akoby sa nainštalovala, ale po zapnutí mobilu stále ukazuje "BalongV100...B311". Vie niekto poradiť ako nainštalovať B132?

Edit: Tak uz je to vyriesene vsetko slape ako ma, mobil bol z orange a uz je tam nahrana dualsim rom.
Ahoj můžu říct že je to špička postup. Já sem bojoval měsíc s tím abych svůj přeinstaloval na dual sim verzi a zkoušel sem všechny možné i nemožné postupy a vždy nějaká zrada. měl sem B171 singl....Po opravě sem zkusil nainstalovat B132 dual ale vyskočila mi před koncem instalace chyba tak sem zkusil přes vol plus mínus a pover B132 A nejdřív mi to psalo stále verzi B311 ale po doinstalování CUSTOM vše v pořádku a hned mi to po připojení wifi nabídlo B170 dual sim....A vše šlape jak hodinky. Navíc sem zkusil postup jak je tady ve foru v jednom příspěvku jak udělat dual sim i z micro SD a podařilo se...Mam dual sim s úložným prostorem 32Gb.... Moc děkuji Panové....

Presne tak sa to podarilo aj mne
Uživatelský avatar
bk2601
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 19. zář 2011 16:18:51
Typ mobilu / ROM: Note9
Rom: Stock

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od bk2601 »

Zdravím,
Doufám že mi tu někdo pomůže.
Koupil jsem žene P8 lite od o2, které již nedalo Android 6, a já se ho rozhodl nahrát neoficiálně. Veškeré mé pokusy končilo bootloopem.
Stáhl sem si proto z xda obdobný skript tomuto a nainstaloval verzi BalongV100xxx311.
OTA žádnou aktualizaci nenabízí a jako místní aktualizaci jsem zkoušel asi 4 balíčky z oficiálních stránek, a žádný nejde.Spustí se aktualizace, ale skončí na 19% (při verzi B585).
Mohl by mi prosím někdo někam nahrát verzi, kterou bych mohl takto manuálně updatovat a následně z té rom potom stáhnout nejnovější verzi androidu přes ota, potažmo aby to šlo přes místní aktualizaci?

Díky moc
Tshelky
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. úno 2017 16:36:17
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od Tshelky »

Odkaz v příspěvku je nefunkční, mohl by někdo zaslat funkční nebo alespoň napsat název programu, který je teda třeba stáhnout?
dzanito
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28. bře 2021 22:12:44

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od dzanito »

Zdravím, mám podobný problém. Zakoupil jsem nový Honor (Huawei) 8. Hned při prvním zapnutí mobilu se zobrazilo logo Honor, po dobu asi na 5 minut. Potom automaticky proběhl restart, znova logo Honor, už jen na pár sekund a hned na to Huawei eRecovery, kde byly možnosti "Download latest version and recovery", "Reboot" a "Shutdown". Dal jsem první možnost, připojil jsem se k domácí wifi síti, kterou bežně používám u starého mobilu i u notebooku. Chvíli to píše: "Getting package info from server" a po pár sekundách "Getting package info failed". Zkoušel jsem postup několikrát zopakovat, změnit wifi síť, udělat reboot a znova stáhnout nejnovější verzi EMUI, ale výsledek ve stále stejný: "Getting package info failed".

Vlastně mi od koupi mobilu ani jednou nenabootoval android.
Udělal jsem "Wipe data/factory reset" a "Wipe cache partition", ale nepomohlo to.
Zvažuji, že použiji __Start_repair_HWP8Lite.bat, jako je uvedeno v prvním příspěvku, ale mám obavy, že pokud to nezabere, tak mou jedinou možností bude reklamace, kterou mi ale nebudou chtít uznat, protože nějak poznají, že jsem se v tom "neodborně" hrabal.

Otázka zní, napadá někoho z vás nějaké řešení mé situace?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Repair FW po nezdařeném update

Příspěvek od LivArt »

P8 Lite a ten Honor 8 jsou 2 různý telefony. Proč to prostě nejdeš reklamovat?
Odpovědět

Zpět na „Huawei P8 Lite - ROM/ROOT/FW“