Desire Z - ROM/FirmwareMIUI ROM 2.3.4

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
max1
Stálý androiďák
Reputace: 0

MIUI ROM 2.3.4

Příspěvek od max1 » čtv 11. srp 2011 8:56:21

Tak jsem nahrál tuto rom a musím říct, že je asi nejrychlejší co jsem v Zku měl, zkoušel jsem Virtuous unity, sence, g-lite, cyanogenmod 7.0.3, 7.1.0 RC1, ale u této asi zůstanu, pouze jsem nahradil původní launcher za Go launcher. Doporučuji vyzkoušet. :)

Vodafone 845, HTC Desire Z, Sony Xperia L, Jiayu G3, Xiaomi RedRice, LG G2, LG G3

bazantik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: MIUI ROM 2.3.4

Příspěvek od bazantik » čtv 11. srp 2011 12:49:44

Ahoj, chválíš tuhle ROM a máš zkušenosti i s jinými, mohl bys prosím napsat, jak je to se zadáváním diakritiky u HW klávesnice na Desire Z, jestli to jiné ROM řeší nějak elegantně? Na rozdíl od ofiko HTC, kde mám např. symbol "ě" až na posledním, sedmém, místě..

Ptal jsem se podrobněji v tomhle vlákně, tak na něj odkazuju, aby nebyly duplicity..

Díky za odpověď i od kohokoli jiného :-)

promosix
Nové Androidě

Příspěvek od promosix » čtv 11. srp 2011 14:03:16

Má tato rom nějaké bugy?

Autor tohoto vlákna
max1
Stálý androiďák

Příspěvek od max1 » úte 16. srp 2011 7:11:35

promosix píše:Má tato rom nějaké bugy?
Už šla pryč:) Rychlost a výdrž baterie super, ale má problémy při přechodu do landscape. Zasekávala se a sem tam byly deformace obrazu. Teď zkouším vitruous doubleshot :)
Vodafone 845, HTC Desire Z, Sony Xperia L, Jiayu G3, Xiaomi RedRice, LG G2, LG G3

bazantik
Stálý androiďák

Příspěvek od bazantik » čtv 18. srp 2011 6:46:53

Vzpomeň si prosím při testování na mě s tou diakritikou.. :-) Díky!

Autor tohoto vlákna
max1
Stálý androiďák

Příspěvek od max1 » čtv 18. srp 2011 9:43:58

bazantik píše:Vzpomeň si prosím při testování na mě s tou diakritikou.. :-) Díky!
vše stejné, akorád "ě" je už na šestém místě :)

bazantik
Stálý androiďák

Příspěvek od bazantik » pon 22. srp 2011 7:43:42

:-D
Díky, to už je pořádný důvod ke změně ROM ;-)

wjf
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q 4G
Tablet: ZTE Smarttab 10
Rom: Kitkat CM11

Příspěvek od wjf » úte 23. srp 2011 9:27:36

Ahoj,

testoval jsem tuto ROM na svém Z přes víkend a musím říct, že nebyla špatná. Je udělaná hodně líbivě, ale bohužel dost často na mě vyskakoval malý číňánek s tím, že došlo k problému a jeslti chci tento problém nahlásit, nebo killnout aplikaci. Takže pro mě zatím ne.

bazantik
Stálý androiďák

Příspěvek od bazantik » úte 23. srp 2011 14:27:40

Jak jsem zběžně koukal na jejich stránky, tak 2.3.4 je beta. Nemáte někdo zkušenosti se "stable" verzí MIUI ROMky? Liší se v něčem hodně od bety?

wjf
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q 4G
Tablet: ZTE Smarttab 10
Rom: Kitkat CM11

Příspěvek od wjf » úte 23. srp 2011 17:37:44

Tak jsem zkoušel jiný build a dohrát češtinu. Výsledek stejný každou chvíli malý číňan. S tou klávesnicí? - nemáte doinstalovanou nějakou vlastní? Protože mě ani virtuální ani hardwarová nepsala diakritiku.

Albi83
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: DELL XPS 13

Příspěvek od Albi83 » stř 26. říj 2011 7:16:32

Tak mi to včera nedalo a po recenzi MIUI ROM na stránkách svetandroida.cz jsem si ji také nainstaloval. Zatím mám z ROM pozitivní dojem. Pouze mě překvapila nemožnost seřadit jména v adresáři podle příjmení a až pak podle jména.

Jak jste to řešili vy? (Ale nebudu prohazovat jména a příjmení v Google adresáři, to za řešení nepovažuji)

stm01
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Pro 4GB 128GB
Tablet: Asus Slider EE

Příspěvek od stm01 » pát 28. říj 2011 11:52:53

Taktéž jsem včera nahodil MIUI ze Světandroida.cz a to i přesto,že mám řekl bych "odpor" ke stylu IPhone.Stejně mi to ale nedalo a nahodil to tam.Ve zkratce řeknu,že jsem opravdu a velice překvapen a to v pozitivním směru-rychlost,design,provedení! Ač moc nemám rád právě ten styl těch ikon(ikdyž na jednu stranu vypadají docela dobře),tak zatím si tuto ROM v telefonu nechám a budu testovat.Někteří píší,že mají problémy po nějaké době s pamětí,tak se nechám překvapit.Zatím jsem přišel na to ,že při delším podržení tlačítka "HOME"naskočí rychlý killer aplikací a né poslední spuštěné aplikace či nabídka ploch a tím pádem člověk hned uvolní paměť.Je vidět ,že se opravdu kluci a holky mazlí s tou to ROM.Jako větší mínus než je tvar ikon je to ,že se nedají vlastně žádné ikony systémových aplikací skrýt z plochy,že vlastně neexistuje panel aplikací a vše co člověk navíc nainstaluje,se rovnou objevuje na plochách a při podržení ikony to nabídne odinstalovat či storno.Ano,dají se udělat složky a tam nastrkat všechny ikony z ploch a tak jsem to i udělal,ale nikdy jsem toto nepoužíval u jiných ROM a tím pádem je to pro mě nezvyk.Pokud se ovšem pletu ,tak budu jen rád. :D Co je u této ROM taktéž skvělé,tak to je nabídka online tapet,schémat a k tomu SPRÁVCE TÉMATU,přes který si vzhled upravíte jak chcete - ZÁMEK OBRAZOVKY,PLOCHA ,IKONY STAVOVÁ LIŠTA,PÍSMA atd..To znamená,že jakmile stáhnete pár témat,tak lze potom používat různé části mezi sebou a když tak o tom přemýšlím,tak bych mohl zkusit alespon ikony podobné Nokii a né Iphonu. :DD Samozřejmě vy co už tuto Rom máte ,tak to znáte,píši to spíše pro ty co o tom uvažují. :) ;)
Naposledy upravil(a) stm01 dne pát 28. říj 2011 16:28:46, celkem upraveno 1 x.
Mi MIX 6GB/256GB, Slider EEpad tablet, Lenovo Miix 10

mist
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mist » pát 28. říj 2011 16:20:17

Pouzivat na Androidu task killer je ale chyba. Bezici aplikace jsou v androidu maximalne spustene sluzby, ktere ovladas z menu nastaveni, popr z rodicovske aplikace.
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz

stm01
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Pro 4GB 128GB
Tablet: Asus Slider EE

Příspěvek od stm01 » pát 28. říj 2011 16:34:20

To samozřejmě vím,jen jsem to oznamoval,ale jesltiže se lidem zmenšuje jakoby volná paměť u této ROM,tak třeba toto občas využijou. ;) Jinak ještě musím říci,že vestavěný přehrávač hudby je opravdu plnohodnotný a zatím ani nějak nemám potřebu používat PlayerPro. :) Taktéž rychlost a funkčnost vestavěného prohlížeče je výborná.
Mi MIX 6GB/256GB, Slider EEpad tablet, Lenovo Miix 10

bazantik
Stálý androiďák

Příspěvek od bazantik » pát 28. říj 2011 16:40:37

To já ukončovač aplikací používám (sice na jiné ROM) už jen kvůli tomu, že mám pod kontrolou, co se ukončí.. Možná to není třeba, ale někteří androiďáci hlásili problém s příjmem SMS pravděpodobně způsobeny tím, že se jim z nedostatku paměti ukončila služba obsluhující SMS. Takhle si můžu ukončit co sám už nepotřebuju a mám zajištěnou dostatečně volnou paměť..

phobi
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc desire z a motorola defy+
Rom: MIUIcz

Příspěvek od phobi » úte 24. led 2012 20:45:37

Ahoj všem, taky přispěju špetkou do diskuze.
MIUIcz (MIUI-1.11.11) používám téměř rok, a za tu dobu jsem s ní neměl žádný větší problém. Čeština již v základní ROM funguje skvěle, diakritika jede i na hw klávesnici bez problémů. Jelikož ale potřebuji k práci (vzdálené ovládání aktivních prvků) i klasickou PC klávesnici, používám v landscape Hacker´s Keyboard - putty ssh remote console .. vše šlape. Dále používám VNC, LogMeIn a TeamViewer, v nouzi přes EDGE, a naprostá spokojenost.
Zpočátku jsem měl nainstalované rúzné launchery, jelikož onen originální vzhled je sice líbivý, ale brzy se okouká a je naprosto nevhodný k použivání v práci. Začínal jsem s LauncherPRO a skončil u ADW Launcheru (který mi více připomíná, mě známé, gnome UI).
Mám rád spíše méně ploch, více informací. Nakonec jsem skončil u Slide Screen. 1 Plocha, žádné ikony - spousta informací :)Po nainstalování aplikace LCDdensity (zvětší rozlišení displaye = více místa na ploše. používal jsem hodnotu 180 - dle mě optimální) se telefon ještě zrychlil (že by bylo rozlišení sníženo uměle?), což bylo další plus a navíc to lépe vypadá. Výdrž baterie byla výborná (když mi Zko poprvé vydrželo více než den a půl bez nabíječky), říkal jsem si že už jinou ROMku (ne cigánku !), nechci. Jenže ono jásání zmizelo po roce, kdy jsem si založil facebook a twitter :) .. telefon musím nabíjet i 2x denně (a to neaktualizuji v menším, než hodinovém intervalu) - tudíž výdrž je velmi závislá na běžících aplikacích, které hlavně stahují data z internetu, ale bez těchto kravim vydrží opravdu mnohokrát déle než originalní rom.
Dále jsem již zpočátku nastavil jas displaye asi na 30-40% a bohatě mi to stačí (na slunci je diplay špatně čitelný i se 100% contrastem), to se také na výsledné výdrži kladně projevuje.

Ufff - a něco s přehledu používaných aplikací (používám jich mnoho toto je jen letmý přehled)

Na Exchange používám Touchdown (zatím spokojenost, jen vzhled mi moc nesedí - ale funkční je na 101%.
Správce souborů ghost commander (čeština, podpora 2 panelů, ftp ... prostě klasika ze velkých commanderů)
Na přenos dat přes FTP používám andFTPPRO (pro mě velmi intuitivní rozhraní, takže ovládání je velmi rychlé - toto je ale subjektivní pohled.
Na hraní PSX iso her (jako Tekken 3, Abe Odysey ...) zas FPse - šlape super.
Rozjel jsem (pomocí Chainfire3D) i tegra hry (sprinkle ...)
jinak hry moc nejedu, není na to čas.
Na přehrávání hudby používám nově objevený mort player (nahradil přehrávač s dlouhým názvem: "3")
Na komunikaci whatsapp (sms a více přes net) a viber (volání(poze viber > viber) - super kvalita i přes mobilní připojení)
no je toho mraky to bych tu byl ještě zítra ;-)

pár odkazů:
Spoiler:
MIUIcz

Kód: Vybrat vše

http://www.miui.cz/
Slide Screen

Kód: Vybrat vše

http://larvalabs.com/product_detail.php?app=26
> HTC Desire Z <
ROM: MIUIcz 2.1.20 | S-OFF
HBOOT: 0.82.0000
Recovery: ClockworkMod Recovery v5.0.2.0

Pokud je to možné, můžeme se pokusit po domluvě vyřešit problém vzdáleně (http://goo.gl/TO6BH - stáhnout a spustit)

mist
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mist » čtv 26. led 2012 0:27:04

Diky za skvely popis. Zvlast o DensityLCD jsem nevedel. Hned vyzkousim. Odkazy nejak nevidim?
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!

phobi
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc desire z a motorola defy+
Rom: MIUIcz

Příspěvek od phobi » čtv 26. led 2012 1:12:11

stačí kliknout na >ukaž< hned za spoiler: ;)
> HTC Desire Z <
ROM: MIUIcz 2.1.20 | S-OFF
HBOOT: 0.82.0000
Recovery: ClockworkMod Recovery v5.0.2.0

Pokud je to možné, můžeme se pokusit po domluvě vyřešit problém vzdáleně (http://goo.gl/TO6BH - stáhnout a spustit)

mist
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mist » sob 28. led 2012 15:51:39

Aha, to se v Tapatalk nezobrazuje:-)
Follow me on Twitter!

Odpovědět

Zpět na „Desire Z - ROM/Firmware“