Honor 4C - obecná diskuzeHuawei Honor 4C - Nefungující GPS při vypnuté wifi a datech - např. offline mapy

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
xjurm18
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 05. bře 2018 9:25:04
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 4C

Huawei Honor 4C - Nefungující GPS při vypnuté wifi a datech - např. offline mapy

Příspěvek od xjurm18 »

Ahoj,
prosím o radu. Vlastním telefon Huawei Honor 4C. Vyzkoušel jsem několik aplikací využívající GPS navigaci (Map Factor navigator, Mapy.cz apod.), v předchozím telefonu (starší Huawei) tyto aplikace šlapaly bez problémů (např. navigace v autě při vypnuté wifi i vypnutých datech). Bohužel na současném telefonu při VYPNUTÉ WIFI a VYPNUTÝCH DATECH žádná z těchto aplikací nefunguje jen na GPS signál. Zjišťování polohy mám v mobilu zapnuto, stejně jako je zapnutá ikonka GPS...
Napadá Vás, čím by to mohlo být? Jde mi hlavně o ty aplikace do auta (které nevyžadují data ani wifi, pouze GPS signál), ať si můžu naplánovat trasu a jet podle navigace do cílové destinace.

Díky,

M.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Huawei Honor 4C - Nefungující GPS při vypnuté wifi a datech - např. offline mapy

Příspěvek od ludekbrno »

Nainstaluj aplikaci GPS status a podívej se, jestli vůbec GPS funguje.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
xjurm18
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 05. bře 2018 9:25:04
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 4C

Re: Huawei Honor 4C - Nefungující GPS při vypnuté wifi a datech - např. offline mapy

Příspěvek od xjurm18 »

Nainstaloval jsem a při aktivní zapnuté wifi a zapnuté GPS mi to hlásí "Hledám GPS pozici" - už asi 15 minut... :/ Ale jsem vevnitř, u okna... ještě to zkusím venku. Dá se něco dělat s nefungující GPS?

Přikládám screenshot do přílohy.
Přílohy
screenshot z mobilu - aplikace GPS Status
screenshot z mobilu - aplikace GPS Status
Screenshot_2018-03-07-09-56-49.png (134.53 KiB) Zobrazeno 3600 x
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Huawei Honor 4C - Nefungující GPS při vypnuté wifi a datech - např. offline mapy

Příspěvek od ludekbrno »

Tak GPS v budovách zrovna moc nefunguje, ani se s tím nepočítá. Musíš to vyzkoušet venku s volným výhledem na oblohu. Jinak ne, s nefunkční GPS se ve většině případů nedá nic dělat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Honor 4C - obecná diskuze“