Lenovo S60 - ROM/ROOT/FWDownload Lolipop 5.0.2 a KitKat 4.4.4- MOŽNÝ DOWN NA KitKat v CZ!!!

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Download Lolipop 5.0.2 a KitKat 4.4.4- MOŽNÝ DOWN NA KitKat v CZ!!!

Příspěvek od Androidě »

Pokud by někdo chtěl nahrát FW s KK4.4.4 nebo LLP5.0.2 přímo z SD karty, zde jsou přímé odkazy, k jejich stažení.
Pracně jsem je za pomocí překladačů google a microsoft vydoloval z ruských diskuzí, přímo na forech budou asi také ale tam je nutná registrace, kterou jsem nebyl schopen dokončit...v reg. formuláři byly ještě nějaké otázky a tam jsem za pomocí translatorů narazil.

S60-A_S121_150402_ROW_SD Android 4.4.4
https://yadi.sk/d/BBLYxOg9gWkPr


S60-A_S212_150504_row_SD Android 5.0.2
https://yadi.sk/d/FeV8FFFhgWZU7

Dodám jen, že si nejsem jist, zda je v nich obsazena čeština.
Návody jak je nahrát a spoustu dalšího, týkající se S60 a jiných telefonů zn. Lenovo, naleznetev odkazech níže.

Zde na screenu, je přeložená stránka z fóra/návod jak ROM s konkrétní verzí androidu, z SD karty nahrát:
Obrázek
Drobnost ohledně vstupu do RecoveryMenu
V návodu se píše držet Power a VOL- až do jeho naběhnutí, to mi nešlo a telefon se restartoval.

1,Vypněte telefon podržením power a vyvoláním nabídky a chvíli počkejte až zavibruje
2,Džte tlačítka Power a VOL- přesně 8sec.
3,Zobrazí se RecoveryMenu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry40001655
Některé odkazy vedou na toto forum http://lenovo-forums.ru/forum/440-lenovo-s60/, tyto dvě spolu patrně uzce spolupracují, ale to je běžné.

Já sám se chystám z LLP5 downgradovat na KK4, ten mi vyhovoval více a byl prakticky bez chyb, lolipop jich stále pár má a ani poslední update to nevyřešil.

EDIT:
Takže mám uspěšně downgradováno z Lolipop5.0.2 zpět na tovární KitKat4.4.4 pomocí návodu na screenu a souboru z odkazu.
Trvalo to asi 7minut.
Před nahráním této ROM jsem udělal HR z Recovery stejně tak formát vnitřní paměti a to samé po něm.
Dodám jen že pokud toto po flashnutí uděláte, přijdete o pár appek od lenova a hry jako asphalt spiderman atd a sociální app jako fb či tw, mě to osobně nevadí, mám učet jen na googlu a ty hry většinou jen odkazovaly ke stažení, takže mě to netrápí.

Po zapnutí telefon v pořádku naběhl, po spuštění plochy se zobrazila nabídka jazyků kde nechybí CZ, byla přímo už označena systém je tedy v češtině (většinou když je v rom obsažená ruština, cz bývá také) a až lenovo odstraní bugy v lolipopu, nevylučuji návrat zpět na něj, nejvíce mi asi vadila ta 3sec. prodlevy než je možno přístroj odemknout, po dvojitém poklepání na zhasnutý displej, no a pár věcí ohledně vzhledu.
Například přepínače v notifikační liště jejich velikost, některé volby jsou mrnavé např. spouštěcí menu po podržení pwr a další.

Po flashnutí telefon poněkud déle nabíhá a zdánlivě se nic neděje, to samé bylo po rozbalení a prvním spuštění, takže se neděste.
Pokud by telefon ani po pár minutách nenaběhl, doporučuji znovu podržet power a vol-, skočit do recovery, provést factory a formát vnitřní paměti, pak to určitě půjde.


Po restartu mám volných 1430MB RAM (zatím nemám stažené aplikace a hry, pouze aktualizované veškeré appky od google) před tím na LLP to bylo okolo 1.2GB
Už to bylo zmíněno i jinými, v nastavení/uložiště je "Obsazená velikost OS 4,06GB" a "K dispozici 3.23" už nevím někdo písněte kolik to bylo u LLP ale rozhodně méně a v případě že s60 má vnitřní uložiště jen 8GB to je znát.
Pro info v vnitřní paměti mám dále obsazeno v Zvuk 20.53MB mé vyzvánění, to je jediné co jsem si tam nahrál, řádek Aplikace (data aplikací a multimed.) má 818MB
Já osobně po aktualizaci sys aplikací, hned přepnul "Výchozí disk pro zápis" na "Karta SD" a veškeré stažené app a hry se tak budou instalovat na ní, myslím že ne uplně pár procent jejich velikosti se do vnitřní uloží ale to se dá.

Pokud mi něco bude oproti LLP na stávající KK chybět, jsou to oznámení/notifikace zmeškané hovory, či nepřečtené SMSky na zamykací obrazovce, ve formě bílých proužků, to bylo výborné, možná to jde v kk nějak aktivovat, či použít program třetí strany netuším, ale tohoto je škoda.
U LLP v centru témat to měly jen některé, jiné byly postaru, v kk to však není ani v jednom....možná zkusit nějaké dohrát, mrknu na to později.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
605262536
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23. zář 2011 22:13:22

KitKat 4.4.4- MOŽNÝ DOWN NA KitKat v CZ!!!

Příspěvek od 605262536 »

Prosím rád bych se vrátil zpět na KitKat 4.4.4 CZ ale nevím kde to stáhnout odkazy jsou už nefunkční. Děkuji
minim2
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. kvě 2013 18:52:24
Typ mobilu / ROM: THL W100

Re: Download Lolipop 5.0.2 a KitKat 4.4.4- MOŽNÝ DOWN NA KitKat v CZ!!!

Příspěvek od minim2 »

hoj tak mám taky s60 dnes jsem ji dostal a trochu mě mrzí že je tam spousta věcí v angličtině je LLP komplet v cz a nebo ten KK ?? A nebo je to stejné jako u original romky
díky za odpověď
LiskaZije
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. srp 2015 13:26:42
Typ mobilu / ROM: Vibe Z2 PRO

Re: Download Lolipop 5.0.2 a KitKat 4.4.4- MOŽNÝ DOWN NA KitKat v CZ!!!

Příspěvek od LiskaZije »

Jaké máš číslo sestavení? Je to z CZ distribuce? Ta je přeložená kompletně..
Lišku nezastavíš. Ničím. Ani banem.
minim2
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. kvě 2013 18:52:24
Typ mobilu / ROM: THL W100

Re: Download Lolipop 5.0.2 a KitKat 4.4.4- MOŽNÝ DOWN NA KitKat v CZ!!!

Příspěvek od minim2 »

hoj ne telefon mám přímo z Číny a je tam spousta věcí anglicky číslo sestavení mám VIBEUI_V2.0_1516_5.51.1_ST_S60-w teda jestli myslíš tohle
a je možnost někde stáhnout tu romku celou v cz a jak ji dostat do telefonu nejspíše udělat root a pak ji tam dostat tak jak u tohohle telefonu udělat root momentálně mám xiaomi 1S který putuje k přítekyni root jsem už dělal ale nevím jak tu u tohohle telefonu díky za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S60 - ROM/ROOT/FW“