Prestigio MultiPhone 5454 DUO - Obecná diskuzeSamovolné vypínaní aplikací

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
DangeMask
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2012 13:18:46
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Samovolné vypínaní aplikací

Příspěvek od DangeMask »

Ahoj,

dostal jsem tenhle telefon jako služební v únoru (byl v cenovém limitu, tak jsem to zkusil).
Pročítal jsem tady info-vlákno bez úspěchu, tak to zkusím tady:

Celkem často se mi stává, že se mi během prohlížení webu vypne Firefox. Prostě bez ohlášení spadne a po opětovném spuštění se tváří jakoby nic.
Původně jsem si říkal, že to dělá CleanMaster (předinstalovaný). Tak jsem dal Firefox do ignore a nepomohlo. Teď jsem CleanMaster odinstaloval úplně a Firefox stejně zase spadnul.

Původně jsem chtěl hledat problémy s Firefoxem, ale pak jsem narazil na jinou věc. Občas po vypnutí (jakékoli) aplikace trvá i několik sekund, než se objeví ikony (na ploše i v seznamu aplikací). Jako by telefon všechno vyhazoval z operační paměti a pořád to znovu zapínal.

Stalo se někomu něco podobného? Používám základní launcher, nejnovější firmware (14), žádné nové updaty systému mi to nenachází.
LG Optimus One > HTC HD2 > Samsung Galaxy S2 (přenecháno tchyni) > Prestigio 5454DUO (přenecháno přítelkyni) > Huawei P8
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Samovolné vypínaní aplikací

Příspěvek od xanthor »

Málo RAM (Firefox je docela náročný na RAM) a / nebo špatně implementovaná správa RAM. Trochu by mohlo pomoct zbavit se služeb běžících trvale na pozadí (např. pokud běží na pozadí zbytečně Facebook nebo Skype). Nebo přejít na méně náročný prohlížeč, zkusil bych třeba Dolphin.
DangeMask
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2012 13:18:46
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Samovolné vypínaní aplikací

Příspěvek od DangeMask »

Díky, asi to budu muset zkusit (Firefox jsem zvolil kvůli synchronizaci a předchozím dobrý zkušenostem z Samsung Galaxy S2).

Aplikaci na facebook nemám (šílený žrout), skype taky ne... ale Messenger a WhatsApp jo... Messenger mi v poslední době přestal hlásit nové zprávy, jako by se taky pořád na pozadí vypínal :?
LG Optimus One > HTC HD2 > Samsung Galaxy S2 (přenecháno tchyni) > Prestigio 5454DUO (přenecháno přítelkyni) > Huawei P8
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Samovolné vypínaní aplikací

Příspěvek od xanthor »

Taky občas pomůže restart (pozor na obyčejné vypnutí a zapnutí, některé telefony se při vypnutí jen hibernují, aby byl start rychlejší).
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 5454 DUO - Obecná diskuze“