Ostatní HW + obecná problematika ROM/FirmwarePo update firmware zmizely zakoupene aplikace

Moderátor: mArtinko5MB

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
maravy
Nové Androidě
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Po update firmware zmizely zakoupene aplikace

Příspěvek od maravy » stř 11. lis 2009 16:26:33

Vcera jsem kvuli problemum s malou citlivosti mikrofonu prehral v mem HTC Hero firmware. Jiny firmware tento problem vyresil, objevil se ale jiny. Mam Hero teprve par dni a zakoupil jsem zatim k vcerejsku jen dve aplikace. Obe dve ale po reinstalaci zmizely z marketu, nejsou ani ve slozce "me stazene soubory". Pristup k jinym placenym app mam. Zkusebne jsem jednu koupil a ta se nainstalovala a korektne ve stazenych aplikacich objevila.

Po prohledani webu jsem si myslel ze je to problem s mizejicimi aplikacemi pro root telefony viz clanek http://www.googleandroid.cz/2009/02/nek ... d-marketu/

Dnes se ale k memu prekvapeni jedna z techto mych drive koupenych aplikaci v marketu i ve slozce "me stazene soubory" objevila (konkretne aplikace Louder volume hack). Druha (GeOrg) zatim protestuje a v marketu neni. Konzultoval jsem problem i s vyvojarem GeOrgu a ten nema tuseni cim by to mohlo byt. Rano overoval dostupnost a GeOrg ve svem (neroot) telefonu vidi.

Setkali jste se tim nekdo? Pokud uz tady toto tema je tak se omlouvam, nenasel jsem...

Mam HTC Hero, momentalne s Rooted ROM Modaco HTC Generic 2.73.405.38

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Po update firmware zmizely zakoupene aplikace

Příspěvek od d750 » stř 11. lis 2009 17:19:28

Není to třeba finta že aplikace je určena pouze pro konkrétní státy například Ameriku. Musíš potom v market enableru navolit amerického operátora případně jiného a pak aplikaci uvidíš.

Autor tohoto vlákna
maravy
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maravy » stř 11. lis 2009 18:28:17

Aplikaci jsem kupoval na T-Mobile US, ten jsem pak navolil jako prvni. Pote co to nejede jsem vyzkousel vsechny ostatni predvolby z Market enableru, ale bezuspesne. Autor programu mi navic napsal ze by GeOrg mel byt dostupny pro vsechny zeme ktere maji k placenym aplikacim pristup (It's published to all available Market Locations).

Autor tohoto vlákna
maravy
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maravy » stř 11. lis 2009 22:49:53

Nakonec jsem problem "vyresil". Dle navodu zde na foru jsem vymazal v aplikacich cache polozky "google apps", po prichodu do nastaveni/synchronizace si telefon vyzadal zadani uctu, vlozil jsem jiny gmail ucet. V novem uctu mi z marketu zmizely dle ocekavani stazene a koupene aplikace, ale objevily se vsechny predtim chybejici, vcetne geodroida (a dokonce i jinych co pred tim na urcitou frazi vyhledat nesly). Pak jsem si GeOrga znovu koupil :-(.
Ted uz jsem ale nenechal nic nahode a aplikaci si zazalohoval. Napr. ASTRO mi hlasilo ze konkretne GeOrg je aplikace chranena (private) a zalohovat ji nelze. Pomohl mi jeden navod ktery jsem nasel na xda-dev, konkretne je potreba pouzit terminal (napr. Better Terminal) a zadat:

su
cp /data/app-private /sdcard/ -rf

obsah slozky s aplikacemi se zkopiruje na SD kartu a program je mozne pote libovolne instalovat, i kdyz by doslo k podobnemu problemu jaky jsem mel.

Nejzajimavejsi je, ze po navratu ke svemu puvodnimu uctu se mi GeOrg i jine aplikace ktere mi pred tim Market zatajoval najednou objevily...

Snad to pomuze, pokud by se nekomu stalo totez. Zrejme by totiz stacilo jen zmenit ucet a pak se vratit k puvodnimu a vse by se opravilo tak jako me, ale kdo vi :-)

nFiX
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od nFiX » stř 11. lis 2009 23:10:11

stačil by ti root explorer a skopírovat kam chceš ;)

Autor tohoto vlákna
maravy
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maravy » čtv 12. lis 2009 0:31:16

Dík za tip, ověřeno, funguje perfektně.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní HW + obecná problematika ROM/Firmware“