Lenovo A7000 - Obecná diskuzeNedostatek paměti v úložišti

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Věruš
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 20:12:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Tablet: Yarvik
Bydliště: Karviná

Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od Věruš »

Ahoj, mám takový problém. Chtěla jsem si stáhnou hru, ale ukazovalo mi to nedostatek paměti v úložišti. Na sd kartě mám volných ještě 20GB a ano, mám nastavené úložiště na sd kartu. Nešlo mi ani fotit, stále se mi ukazovalo nedostatek paměti. Telefon jsem celý zformátovala. Pomohlo to, ale jen na chvíli. Jedna hra se mi stáhla a druhá už ne. Někde jsem četla že je to problém aplikace GooglePlay, že stačí smazat. Bohužel, nejdou smazat ani aktualizcea, ani samotná aplikace. Jsem z toho nešťastná. Prosím poraďte. Děkuji :)
Uživatelský avatar
chipik
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. úno 2016 23:53:43

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od chipik »

Vymazat úplně určitě bez rootu nepůjde. Maximálně vymazat data aplikace a zakázat automatickou aktualizaci.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od xanthor »

Buď si koupit telefon s dostatečnou pamětí (8 GB je fakt málo) nebo root a pak třeba Link2SD (umí kompletně přesunout aplikace na kartu).
Uživatelský avatar
Věruš
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 20:12:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Tablet: Yarvik
Bydliště: Karviná

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od Věruš »

To jsem taky zkoušela, ale bohužel :(
Uživatelský avatar
Věruš
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 20:12:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Tablet: Yarvik
Bydliště: Karviná

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od Věruš »

Mám vše přesunuté na sd kartě a mám tam 20 giga volného
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od aldabubo »

Problém je v tom, že dost vývojářů na to kašle a natvrdo hrnou aplikace do interní paměti. 8GB bylo málo už loni. Nároky se zvyšují a hardware má paměť stále větší a větší. 8GB je na základní komunikaci, na větší hry zapomeň.
Jediná pomoc je root, rozdělit kartu na dva oddíly a pomocí Link2sd nasimulovat interní paměť.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
chipik
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. úno 2016 23:53:43

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od chipik »

A je nějakej spolehlivej návod na root u tohohle founa? Sem četl, že výsledek je nejistý.. :-(
Uživatelský avatar
Věruš
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 20:12:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Tablet: Yarvik
Bydliště: Karviná

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od Věruš »

Děkuji, ale tohle bohužel neumím
Uživatelský avatar
chipik
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. úno 2016 23:53:43

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od chipik »

Mě se do toho u tohohle telefonu taky moc nechce. Přeci jen je novej, v záruce. U starýho Samsunga Galaxy S jsem s tím neměl problém. Rootnul jsem ho a naposledy jsem do něj nahodil verzi ROM 4.4.4 a v poho.
Uživatelský avatar
Věruš
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 20:12:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Tablet: Yarvik
Bydliště: Karviná

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od Věruš »

Poradí mi někdo jak tam mám nainstalovat Link2sd, když mi instalovat nic nejde? :D
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od xanthor »

Pokud to nejde kvůli nedostatku místa, tak samozřejmě smazat soubory, které tam máš (nějakým souborovým manažerem, např. Total Commanderem:
https://play.google.com/store/apps/deta ... lCommander
), případně se ještě před tím podívat, co přesně ti zabírá místo:
https://play.google.com/store/apps/deta ... .diskusage
Nebo odinstalovat nějaké aplikace.
Pokud to nejde, tak jedině tovární nastavení.
Uživatelský avatar
Věruš
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 20:12:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000
Tablet: Yarvik
Bydliště: Karviná

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od Věruš »

Tovární nastavení jsem už dělala několikrát a po několika dnech mi zase hlásí nedostatek místa. A žádnou aplikaci na to nemůžu stáhnou...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od xanthor »

Po továrním nastavení a nejlépe i odinstalování (aktualizací) nepotřebných předinstalovaných aplikací bys měla mít pořád dostatek místa na doinstalování několika menších aplikací / her. Co ti hlásí toto?
https://play.google.com/store/apps/deta ... .diskusage
(Ideálně udělej screenshot obrazovky - vypínací tlačítko + tlačítko pro snížení hlasitosti - a hoď ho sem - obrázek můžeš nahrát např. na http://www.imgup.cz/.)
maen
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. bře 2016 9:16:21
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od maen »

Zdravím, neexistuje nějaký legální a jednoduchý postup, jak donutit mobil přesouvat aplikace na SD kartu? Návod k lenovu je k ničemu, o SD kartě tam vůbec nepíšou. Aplikace SD2C nebo jak se to jmenuje v mobilu nefunguje, není kompatibilní či co. Jak můžou udělat super mobil bez možnosti přesunu na SD kartu!!! Díky za pomoc...

PS: mě dokonce nejde ani změnit uložiště z interního na externí
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od aldabubo »

@maen: Lenovo A7000 není žádný super mobil, je to spíše obyčejný podprůměrný mobil, u kterého firma Lenovo nalákala zákazníky na velký displej za rozumnou cenu. Interní paměť 8GB znamená pro uživatele tak 4GB. Poté, co telefon chvíli používáš, se aktualizuje většina předinstalovaných aplikací včetně Google Play, čímž se zabere značná část toho místa, co ti tam předtím nechali. Všichni výrobci hardware a vývojáři aplikací postupně upouští od podpory externí SD karty, protože je nespolehlivá a zpomaluje systém. Co lze nacpat na interní úložiště, to se tam vždy raději nacpe, pokud je ovšem kam. Velikost interních úložišť roste, 16GB dnes považuji za minimum. Rostou totiž i nároky androidu, resp. velikost a nároky systémových aplikací. Na SD kartu se má ukládat video, fotky, hudba, mapy a podobná statická data. Musí to ovšem umět příslušná aplikace z té externí karty použít. Snadný způsob přesunu aplikace (a hlavně jejích dat) na externí SD prostě není. Často aplikace přestane fungovat, i když se to udělá nesnadným způsobem. Řešením je nový telefon. Je mi to líto.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
maen
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. bře 2016 9:16:21
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od maen »

aldabubo píše:@maen: Lenovo A7000 není žádný super mobil, je to spíše obyčejný podprůměrný mobil, u kterého firma Lenovo nalákala zákazníky na velký displej za rozumnou cenu. Interní paměť 8GB znamená pro uživatele tak 4GB. Poté, co telefon chvíli používáš, se aktualizuje většina předinstalovaných aplikací včetně Google Play, čímž se zabere značná část toho místa, co ti tam předtím nechali. Všichni výrobci hardware a vývojáři aplikací postupně upouští od podpory externí SD karty, protože je nespolehlivá a zpomaluje systém. Co lze nacpat na interní úložiště, to se tam vždy raději nacpe, pokud je ovšem kam. Velikost interních úložišť roste, 16GB dnes považuji za minimum. Rostou totiž i nároky androidu, resp. velikost a nároky systémových aplikací. Na SD kartu se má ukládat video, fotky, hudba, mapy a podobná statická data. Musí to ovšem umět příslušná aplikace z té externí karty použít. Snadný způsob přesunu aplikace (a hlavně jejích dat) na externí SD prostě není. Často aplikace přestane fungovat, i když se to udělá nesnadným způsobem. Řešením je nový telefon. Je mi to líto.
Pak nechápu výrobce, který udělá mobil s interní pamětí 8GB a přidá slot na SD, který nejde používat. Je to stejné jako páté kolo u auta...
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od roy100 »

Pak ale nechápu zákazníky,co si to kupují, když to nebudou kupovat výrobce se třeba poučí :DD .
Ale vážně jaktu už padlo microsd karta rozhodně využití má, třeba fotky, videa hudba atd.
Kromě koupě jiného telefonu pro tebe existuje i méně finančně náročná cesta, poměrně jednoduchá.
Řešením je root telefonu, rozdělení paměťové karty na dva oddily a linkovaní apek pomocí Link2sd, nejlépe v placené verzi. Jednoduché, rychlé, levné a hlavně elegantní řešení jednou pro vždy. Podrobný návod najdeš tady na fóru.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od aldabubo »

Ano, ale bez rootu to opravdu nelze udělat. A když si na to Věruš netroufne, bude muset zkusit oslovit někoho z nás, kdo už něco takového dělal, aby to za nějaký poplatek rootnul a nastavil.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Nedostatek paměti v úložišti

Příspěvek od roy100 »

Jj, já reagoval na maen, věruš už tu radu dostala, jestli jí byla k něčemu netuším, maen to třeba hravě zmakne, nejtěžší je asi root, ostatní je klikačka.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A7000 - Obecná diskuze“