Lenovo A7000 - Obecná diskuzePo přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Po přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Příspěvek od sagitarius »

Dnes jsem byl sousedem požádán, abych mu pomohl nastavit a zprovoznit A7000-a, který mu zrovna přišel poštou z Mall.cz. Ihned po zapnutí byl nabídnut přechod na Android 6.0, tak jsem updatoval. Po update začal mobil dělat doslova psí kusy- obrazovka střídavě zhasínala a rozsvěcela se, neustále samovolně naskakovala tabulka na vypnutí/restart mobilu a zase mizela, po kliknutí na "Vypnout" se mobil nevynul, ale restartoval, atd. Jelikož nabídnul další malej update, řekl jsem si, že to zkusím. Celý update proběhl bez nejmenších problémů. Po inicializaci všech aplikací po update a restartu se problémy vrátily a opět to samé. Nabídnut další "malý" update, a opět celý proces bez nejmenších problémů. Po celém procesu a restartu opět problém s nepravidelným rozsvěcením a zhasínáním obrazovky a vyskakováním tabulky na vypnutí a restart. I když jsem to považoval u úplně nového přístroje za zbytečné, provedl jsem tovární nastavení, ale celkem bez efektu. To už mi pomalu docházelo, že by mohl být problém v nakopnutém launcheru (všechny uptate probíhaly bez problémů, blblo až po aktivaci launcheru). Vzhledem k tomu, že problém otravoval s různě dlouhými pestávkami (5-30s), dopracoval jsem se k nastavení sousedova účtu a instalaci Smart launcher 3 Pro. Od toho okamžiku se už problém neobjevil a po několikahodinovém testování vše funguje jak má. Přístroj jsem dle IMEI prověřil na stránkách českýho Lenova a je to opravdu česká distribuce, žádná šedivka.
Takže by mě celkem zajímalo, jestli se opravdu mohl nějak nakopnout launcher, nebo šlo o nějakou shodu náhod a problém mohl být jinde. Zatím je klid po bouři.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Po přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Příspěvek od Vojta_L »

Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal, ale můžeš se ještě vrátit k původnímu launechru a zjistit, jestli problém s původním launcherem přetrvává? Jaké je číslo sestavení?
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Po přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Příspěvek od sagitarius »

Tak jsem dnes opsal od souseda to sestavení:
A7000-a_S228_160621_ROW
Zkusil jsem přepnout ze Smart launcheru (neodinstaloval jsem ho, jen přepnul) na Lenovo launcher a nic zvláštního to nedělalo, takže nevím, co to bylo za problémy. Možná kdybych ho uvedl do toho původního stavu v jakým to blblo továrním nastavením, ale to se mi nechce, když vše funguje a má tam už spoustu apek a nastavení.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Po přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Příspěvek od Vojta_L »

Díky za info, je to divné, ale dokud to funguje, neřešil bych to. Kdyby se problém opakoval, určitě napiš.
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Po přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Příspěvek od sagitarius »

Takže klid po bouři přešel- už to blbne zase i s jiným launcherem. Ale ne pořád, občas- po dvou, třech dnech se to splaší a začne zase vyskakovat a mizet dialog na vypnutí/restart a blikat obrazovka, pak to přestane a je zase na nějakej den pokoj. Nevím, čím by to mohlo být, ale SIMkou, či paměťovkou určitě ne, protože to dělalo i bez obou. Tak nevím, nic mě nenapadá. Řešit to přas Mall.cz (dost složitý), nebo se obrátit na Lenovo-podporu?
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Po přechodu na A 6.0 nakopnutý launcher?

Příspěvek od Vojta_L »

Podpora doporučí obnovení do továrního nastavení, nebo reklamaci. Mall odkáže na podporu. Zkus a uvidíš, osobně bych to však viděl právě na tu reklamaci.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A7000 - Obecná diskuze“