Elephone P8000 - ROM/ROOT/FW!POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

!POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od zemaniel »

DOPORUČENÉ POSTUPY PRO FLEŠOVÁNÍ PROGRAMEM SP FLASH TOOL

Toto téma vychází jak z mnoha mých zkušeností z jiných telefonů s MTK, tak z oficiálního zdroje na 4PDA.
Jelikož se zde nacházejí i méně zkušení, doporučuji věnovat několik chvil přečtení těchto doporučení. Budu rád, když se pokročilejší uživatelé také aktivně zapojí a sdělí své poznatky, nebo mě opraví!!!!

1. Vždy tedy jako první věc udělejte zálohu partition NVRAM! - postup zde: http://androidforum.cz/jednoducha-zaloh ... 69937.html

2. NIKDY nepoužívejte volbu Format All + Download (pouze, je li to nutné k opravě například již bricklého zařízení i z jiného důvodu)
Tato volba provede přepsání všech partitions včetně NVRAM, a to takovým způsobem, že se na 99,9% ztratí IMEI
Spoiler:
Obrázek

3. NIKDY nepoužívejte záložku Format (pouze, je li to nutné k opravě například již bricklého zařízení i z jiného důvodu) Opět, jako bod 2, vede ke ztrátě IMEI
Spoiler:
Obrázek
Z výše uvedených bodů vyplývá, že se budeme držet volby Download only ........

4. SNAŽTE SE NEPOUŽÍVAT - nezaškrtávejte - volbu PRELOADER (ten má patrně na starosti komunikaci s modemem, zařizuje flash zařízení, komunikuje s NVRAM a hlavně asi se sběrnicí USB, takže pokud se něco nepovede, patrně se už do telefonu nedostanete ...)
Tuším, že na (mém bývalém) THL W100 (nebo 100s) se to dělo běžně.
Spoiler:
Obrázek
5. Na oficiálních ROM můžete v Options - Download zaškrtnout DA DL All with Checksum. Nic tím nezkazíte ;)
Spoiler:
Obrázek
6. Pokud SP Flash Tool při flashování nahlásí chybu PMT changed for the ROM..., s velkou pravděpodobností není chyba ve FW. Zkuste jinou verzi SPFT (5.1532,5.1520,5.1452,5.1352....) Ne vždy je ten poslední ideální. U většiny ROM třeba na NEED ROM je nástroj pro flash uveden u konkrétní ROM.

EDIT 21.12.2017
Další možnost jak při tomto problému postupovat je naloadovat scater konkrétního FW (ROM) a provést formát partitions telefonu.¨
!!!!!!POZOR POZOR POZOR!!!!!!!
Tímto na 190% přijdete o IMEI!!!!!!!!!!!


Pokud chyba nezmizí ani s použitím nižší verze FT, použijte opravu pomocí přeformátování.

!!!POZOR!!!

Zde je bezpodmínečně nutné mít zálohu NVRAM nebo mít telefon, který podporuje zápis nových IMEI přes MTK DROID ROOT&TOOLS Náš to zatím není! Pro zálohu IMEI našeho telefonu použijte znovu opakuji tento návod: http://androidforum.cz/jednoducha-zaloh ... 69937.html
Formát provedete ve Flash Tool ve druhé záložce Format. Nejprve běžným způsobem zavedete správnou ROM přes Scatter-loading v záložce Download. Pak přepnout do Format (aktivní volby Auto Format Flash a Format whole flash except Bootloader). Spustit Start, připojit telefon.
Takto "porovnaný" telefon by se měl poté po odpojení od USB, přepnutí do Download , spuštění Download (v režinu Download Only a s nezaškrtnutým Preloader) a připojení telefonu k USB korekně přeinstalovat.


Prozatím vše, pokud by mě něco napadlo, nebo někdo dal další info, rád doplním.
Naposledy upravil(a) zemaniel dne čtv 21. pro 2017 21:17:53, celkem upraveno 5 x.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od Mareman »

Ano, předpokládám, že modul modemu se nezapisuje na partition /system, protože při obnově přes recovery se původní modem neobnoví. U Androidu 4.x stačilo zálohovat jen 3 partiton.........
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
kluvi
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 11. čer 2009 6:26:54
Typ mobilu / ROM: SGS3
Rom: latest stock + root
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od kluvi »

Nejake tipy pro blbecka (ja), ktery uz o imei prisel? :) Navic nemam uz krabici, ale dohledal jsem aspon prvni imei (dual sim)
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od prasil »

Aplikace chamelephon 👍
Uživatelský avatar
kluvi
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 11. čer 2009 6:26:54
Typ mobilu / ROM: SGS3
Rom: latest stock + root
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od kluvi »

prasil píše: čtv 21. pro 2017 8:56:10 Aplikace chamelephon 👍
Tak ta app me bohuzel nefunguje. Smazalo to i ty chybne nastaveny imei co sem tam mel.
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od zemaniel »

Ahoj.
1) model tvého telefonu?
2) pod baterkou (zadním krytem) IMEI nemáš? ;)
3) Pokud nemáš IMEI a máš Anroid 5- a telefon s SoC MTK, velká šance po rootu telefonu je MTK Droid Root & Tools. Nicméně není permanentní, pouze dočasná...
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
kluvi
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 11. čer 2009 6:26:54
Typ mobilu / ROM: SGS3
Rom: latest stock + root
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od kluvi »

Ahoj
1) Moto M (XT1663) - je v tom MT6755 - Android 6.0
2) nemá oddělávací kryt, takže k baterce se bez "násilí" nedostanu. Ani na šuflíčku pro SIM není. To ale problém nebude - můžu si nějaké buď vygenerovat nebo použiju z jiného telefonu co se mě válí ve sklepě.
3) Díky za tip, ale taky nezafungovalo :(

Zkoušel jsem hned několik aplikací do telefonu (většina neumí ani dual sim), několik programů na PC a nic nefungovalo. Dokonce jsem kvůli tomu musel i na starý notebook nainstalovat Windowsy, protože běžně jedu na linuxu a tam nejsou ovladače.
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od zemaniel »

V tom případě bys musel mít upravenou verzi MTK Droid R&T tuším 2.5.3b, která umí novější SoC MTK
Nicméně co jsem koukl narychlo na XDA, root je trochu problém, odemyká se BL a je jen pro jeden konkrétní Build ROM. (možná se pletu, jinde jsem nehledal - 4PDA třeba mají, nevím...) A bez Rootu ti na to program nesáhne.
Co reklamace? Dělal jsi nějaké zásahy právě do BL nebo pokusy s Root? Pokud ne, podle mých zkušeností ti na 99% uznají záruku. Před nějakou dobou takhle běžně padalo IMEI po OTA update tuším na určitých Huaweiích....třeba...
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
kluvi
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 11. čer 2009 6:26:54
Typ mobilu / ROM: SGS3
Rom: latest stock + root
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !POZOR! ČTĚTE PŘED INSTALACEMI ROM PŘES SP FLASH TOOL

Příspěvek od kluvi »

Díky za tip. Podařilo se mě najít jen verzi 2.5.3d se kterou to bohužel nefunguje.

Popíšu jak k tomu došlo u mě... Hned nový telefon jsem se pokoušel rootnout podle různých návodů. Párkrát se to podělalo, ale vždycky jsem to dal dokupy přes SP flash tool. Pak už se nějak zadařilo, byl root na tehdy aktuální verzi androidu 6.0 (build tuším S132). Všechno fungovalo v pohodě. Pak přišel OTA update na Android 7.0 (build už si nepamatuju), to jsem debil odkliknul. Telefon se od té doby při restartu vždycky restartoval třeba 10x a bootovací animace byla rozsypaná (pokud rozsypaná nebyla, tak to znamenalo, že už telefon naběhne), ale nakonec vždycky nějak naběhnul. Přišel jsem tím pochopitelně o root, ale řekl jsem si, že na to kašlu, že se bez něj obejdu. Pak přišeld alší OTA update (tuším S356), kde jsem doufal, že se vyřeší problém s restartem, nicméně po tom updatu už telefon ani po cca 4h restartů nenaběhnul. Přes SP tools jsem tam zkusil naprat tu verzi S356, nicméně bez úspěchu. Zkoušel jsem tam naflashovat i původní verzi S132, ale tam to taky nešlo, pomhlo právě až "format+download". Telefon naběhnul, ale pochopitelně bez IMEI. Aktuálně mám tedy ten rootnutelný (a rootnutý) build S132.

NICMÉNĚ - problém vyřešen přes SN Writer (v 1.1620.00) - funkční apdb a mddb byly přibaleny v balíčku ze kterého jsem obnovoval na starší verzi S132 (původ tuším na lenovo-forums.ru). Takže za mě vyřešeno. Druhé chybějící IMEI jsem si "tipnul" - manželka má stejný model ke kterému mám krabičku, tak jsem druhé IMEI vygeneroval podle stejného patternu z prvního (přičíst 300) a dopočítal checksum.

Každopádně všem zúčastněným děkuju za rady i když nepomohly :)
Odpovědět

Zpět na „Elephone P8000 - ROM/ROOT/FW“