Elephone P8000 - ROM/ROOT/FWApka Fotoaparát

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 / cRDroid
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE / cRDroid
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

Apka Fotoaparát

Příspěvek od Mareman » sob 13. úno 2016 18:22:16

Když už se dá vyladit zobrazení displeje pomocí Miravision a zvýkový výstup přes ViperFX, možná se dá ještě zlepšit i vstup obrazu, tedy foťák. Myslím, že z HW hlediska tento modul není vůbec špatný, rozhodně mi přijde lepší než ten co má třeba konkurenční Ulefone Power. Po naprosto otřesné OpenCamera zařazené v prvních verzích Eragonu, mě moc nenadchla a ani alternativní AOSP nebo Google Camera a přijde mi nejpoužitelnější ta která je ve stock ROM. Ze svého starého Lenovo P770 jsem si zvykl, že se korekce obrazu jako odstín nebo sytost dají regulovat v pěti krocích a prostě jen jemně obraz doladit. Nejen že většina těch alternativních apek nemá třeba právě toto vůbec, ale ani ta vestavěná stock na stupně korekcí moc bohatá není. Co mi vyhovuje jsou 3 úrovně sytosti barev, ty jsou opravdu rozumně ve stupních trochu míň, standart, trochu víc...prostě žádný extrém a všechny 3 stupně se dají použít. Co je ovšem ale naprosto k ničemu, je korekce odstínu. Ta má jen stupeň "těžce do fialova", standart a "těžce do žlutozelena". Opravdu si nedokážu představit, že by se toto dalo nějak použít. Soudím teď tedy podle modifikované apky která je v Nexus ROM a zajímá mě:

1) chová se vám co máte stock a eragon ta korekce odstínu ve foťáku stejně?
2) znáte nějakou použitelnou apku foťáku která by měla třeba pětistupňové korekce teploty barev, sytosti, jasu, kontrastu... ?
3) přišel někdo na to jak se ve stock kameře dá nastavit ukládání na SD jinak než přelinkováním adresáře (Folder mount atd) ?
4) nejde nějak zamknout nastavení vlastností obrazu ve stock apce aby zůstala uložená například vyšší sytost barev a nenulovalo se to po každém spuštění?

Android SmartPhones: Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

phodny
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Elephone P-8000

Re: Apka Fotoaparát

Příspěvek od phodny » sob 20. úno 2016 11:53:37

Ja pouzivam A Better Camera, voleb nastaveni to ma tolik, ze by ti to mohlo vyhovet :-)
Fotky se mi ukladaji do tel do adresaru dle dne porizeni a cas od casu je presunuji rucne na kartu, vic to neresim :-)
Xiaomi Redmi 1S, Nubia Z5s, Sony Xperia Arc S, LG Optimus One

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 / cRDroid
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE / cRDroid
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

Příspěvek od Mareman » sob 20. úno 2016 13:03:43

Ta apka vypadá dobře, díky. :palec: Dokonce i správně rozezná rozlišení předního foťáku narozdíl od té stock. Jen mi řekni.......právě ty korekce jas, sytost, kontrast.......najdu kde :?:
Android SmartPhones: Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

phodny
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Elephone P-8000

Příspěvek od phodny » sob 20. úno 2016 14:02:17

Neco je schovane pod menu vytazenem od horni hrany smerem dolu, neco pod ikonami zobrazenymi po prejeti zprava do leva.
Konkretni konfiguraci volby neposlouzim, neb jsem to zatim nepotreboval. Fotim stylem "děj se vůle boží" :-)
Xiaomi Redmi 1S, Nubia Z5s, Sony Xperia Arc S, LG Optimus One

Odpovědět

Zpět na „Elephone P8000 - ROM/ROOT/FW“