Elephone P8000 - ROM/ROOT/FWError mounting /data

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
evilmind
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Elephone P8000

Error mounting /data

Příspěvek od evilmind » stř 14. zář 2016 17:52:55

Decentně jsem si bricknul Elephone P8000 do následujícího stavu následujícím postupem (absolutně tomu nerozumím a řídil jsem se nějakými obecnými návody, které jsem asi někde prosral):
- přes ADB / fastboot jsem unlocknul, a flashnul TWRP
- hned prvni reboot do TWRP uz se nepovedl, jen probliklo mnozstvi cervenych hlasek o problemech s mountem cehosi a telefon se restartoval
- přes ADB jsem mohl ještě pořád znovu do Fastboot, takže jsem zkusil ještě jinou verzi TWRP (první byla odsud z fora, druha nekde z jineho P8000 navodu), jine boot logo ale stejny vysledek
- v zoufalstvi jsem zkusil PhilZ, a ten alespon nabehne, ovsem pravdepodobne ma stejny problem, s partition /data

Zadny wipe/clean/format nefunguje, pri instalaci ROM z SDHC se sice tvari, ze vsechno probehlo ok (zkousel jsem Nexus a CM), ale telefon dvakrat probootne a vrati se sam zpet do recovery, s klasikym

Kód: Vybrat vše

Error mounting /data
Formatting /cache
Data wipe failed
Cache ale jde moutnout i wipe bez erroru. Pojal jsem podezření, že původní /data možná jsou buď kryptovaný, nebo filesystem co to neumí, ale nerozumím tomu, proč prostě nemůže vytvořit tu partition znovu - když už řeknu format, je jasné, že na datech mi nezáleží.

Nějaký tip co dělám špatně, a jak z toho ven? Díky.

Autor tohoto vlákna
evilmind
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Elephone P8000

Re: Error mounting /data

Příspěvek od evilmind » čtv 15. zář 2016 7:47:11

Případně jestli máte tip na pražský servis, kam bych to vrazil, tak uvítám (soukromou zprávou pokud je tu reklama zakázaná). Protože jsem asi narazil na strop toho, kolik tomu chci věnovat svého času - chtěl jsem ještě zkusit prozkoumat ten filesystem pres adb shell, ale ani tam už se bohužel nedostanu, takže mi poněkud došly nápady.

rbarat
Moderátor
Reputace: 231
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » ned 18. zář 2016 19:18:00

A prečo si nepostupoval podľa komfortných návodov, čo som zanechal tu na webe???
http://androidforum.cz/twrp-2-8-7-0-rec ... 70011.html
http://androidforum.cz/twrp-3-0-0-0-rec ... 72252.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Slim
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G2 - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Elephone P8000 - Nexus 2.4

Příspěvek od Slim » úte 27. zář 2016 8:12:56

Vyřešeno - nahrál jsem mu přes FlashTools stock ROM a je spokojen. [WHITE SMILING FACE]

­    

Odpovědět

Zpět na „Elephone P8000 - ROM/ROOT/FW“