HTC G1 - ROM/FirmwareOptimální náhrada pro AOSP ROM (Andr. 2.2.1)

Odpovědět
liborse
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: stř 22. říj 2008 21:56:29

Optimální náhrada pro AOSP ROM (Andr. 2.2.1)

Příspěvek od liborse »

Zdravím, již cca půl roku používám AOSP ROMku (verze Androida 2.2.1, kernel 2.6.34.7-cm6-biffmod ezterry@zack #7, myslímže verze TEST3). Ovšem telefon to už nějak nezvládá a našel jsem tu informace, že se dá sehnat romka i s Gingerbreadem (2.3) a Honeycombem (ale to už je asi moc velká futurama :lol: ). Z toho, co jsem v noci vyčetl přes mobil, tak uvažuji mezi těmito romky:

ADS_Magpie, Ginger Yoshi či jestli existuje novější verze AOSP, se kterou mám dobré zkušenosti

Rom by měla být rychlá v rámci možností, není pro mě až tak důležitý vzhled, jednoznačně chci češtinu (ne že bych neuměl anglicky, ale jsem Čech, že jo), kdyby tam fungoval i simtoolkit, byla by to bomba, ale to nepředpokládám, když to není ofiko. Jsem AOSP hodně zhýčkaný, ale zlákala mě hodně ADS_Magpie, co myslíte? Jakou romku byste mi doporučili do telefonu pro mou G1, jaké máte zkušenosti? Tady na fóru jsou dost rozporuplné informace a tak se raději ptám zvlášt v tomto vlákně. Díky moc!

Libor
Filek
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21. kvě 2011 8:57:21
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Twitter: FilekCZE
Rom: AOKPK 4.3

Re: Optimální náhrada pro AOSP ROM (Andr. 2.2.1)

Příspěvek od Filek »

Taky jsem sháněl náhradu, ale nenašel jsem. Zkoušel jsem ADS_Magpie, Ginger Yoshi, COS-DS. Nejlíp z těchto tří fungovala ADS, ale po chvíli se hrozně zpomalila a dostával jsem plno force close. Zkoušel jsem i různý romky s 2.2 (froyo yoshi, cm6, super-f), ale rychlosti a stabilitě se AOSP žádná nevyrovnala, proto jsem si AOSP nechal, ale jediný co mi vadí je zpomalený stahování při aktivním APPS2EXT (to stahuju okolo 8-20KB/s místo 800KB/s).
Burys
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: stř 10. bře 2010 20:32:01

Re: Optimální náhrada pro AOSP ROM (Andr. 2.2.1)

Příspěvek od Burys »

Po Gingerbreadu se ani nemusíš dívat, žádný není rychlejší, než AOSP 2.2. Trváš na češtině, takže moje doporučení je nechat si AOSP 2.2. Pokud zvládneš angličtinu, zkus Froyo by Lászlo, je to dle mě o fous lepší i rychlejší, než tvoje momentální romka. Měl jsem problémy se stabilitou ze začátku, ale po pár dnech se to ustálilo a problém už není.
T-Mobile G1, Froyo by Laszlo, 633MHz CPU, Extra memory, SDHC 8GB, class 4, 512MB EXT3, 64MB SWAP Linpack 4,3MFLOPS => Sony Ericsson Xperia Mini Pro, Stock 39MFLOPS
liborse
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: stř 22. říj 2008 21:56:29

Re: Optimální náhrada pro AOSP ROM (Andr. 2.2.1)

Příspěvek od liborse »

No, já si nahodil ADS_Magpie a zatím úplně super. Provoz je podobný jako na AOSP a konečně mám podporu Live Wallpapers. Zde je ovšem nutné stahovat jen velikostí malé wallpapery, jinak to děsně zpomalí telefon a není použitelný - nakonec jsem tam přeci jen dal statický :P . Doteď jsem měl asi 2 FC, což je podobné jako u AOSP. Navíc jsem zprovoznil i Simtoolkit, to mi s AOSP nikdy nešlo. Zatím jsem spokojen, v nejhorším se vrátím k AOSP. Ještě dodám, že před krátkou dobou vyšla nová verze založená na Androidu 2.3.5 a tu jsem si nahrál. Je z 14. 8. a vypadá opravdu nadějně, řeší i pár problémů. Uvidíme, já jí dávám šanci. :yes:

Info o uprade jsem našel i zde https://plus.google.com/115450870833721894583/posts .
Odpovědět

Zpět na „HTC G1 - ROM/Firmware“