Ostatní telefony MlaisMlais M7

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

kotelnik22
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 03. lis 2013 9:30:21
Typ mobilu / ROM: MyPhone Next ASUS HD7 Xiaomi Note

Re: Mlais M7

Příspěvek od kotelnik22 »

Zdravím..Má telefon nějakou notifikaci?..A jak je na tom hlasitost hovoru?...Jinak díky za recenze :clap: pomohli k rozhodování ke koupi místo mého Xioami NOTE......
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlais M7

Příspěvek od unavix »

Jestli myslíš notifikační diodu tak tu nemá.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
kotelnik22
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 03. lis 2013 9:30:21
Typ mobilu / ROM: MyPhone Next ASUS HD7 Xiaomi Note

Re: Mlais M7

Příspěvek od kotelnik22 »

A umi aspon nějak notifikovat,..krom programu ruznych z GOOGLE :-)
Dzordzik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. zář 2015 12:22:27
Typ mobilu / ROM: Mlais M7 - Original Lollipop

Re: Mlais M7

Příspěvek od Dzordzik »

AHoj, první dojmy jsou příznivé. Co se mi ale nelíbí je poměrně nespolelivá čtečka otisků prstů, někdy na první pokud, někdy ne ani na popáté a to mám dva prsty. Někdy nevezme ani jeden, někdy na první pokus oba. Citelně chybí notifikační LED, ale o tom jsem věděl. Co je tragédie je baterka. Se staženým jasem, Wifi a daty puštěnými jenom občas vydrží tak den občasné práce. Zatím má baterka jenom 2 cykly, tak se snad rozhýbe. Pokud ne, budu hledat nějakou s větší kapacitou.
CItelně chybí silikonové pouzdro, pokud byste někdo na nějaké narazil, budu rád když dáte vědět. Pokud vás něco zajímá, ptejte se. Originál launcher sem nahradil Solo launcherem a spokojenost.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlais M7

Příspěvek od unavix »

Baterka potřebuje cca 14 dní až 3 týdny. Pak je SOT 5 hodin což je běžný standard.
Notifikace sem vyřešil aplikací No LED z marketu.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
Dzordzik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. zář 2015 12:22:27
Typ mobilu / ROM: Mlais M7 - Original Lollipop

Re: Mlais M7

Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj, to já vím, jenže NoLED u Neamoled displejů žere baterku, která už sama o sobě vydrží prd. Takže to není řešení.
A pokud jde o baterky, objevily se na trhu 3500mAh baterky pro M7, ale podle mě je to fake, jak je u číňanů běžné, když jsou schopní na reálně 900mAh baterku napsat 4700mAh ... protože pod stejným PN prodávají jednou 3000 a jednou 3500 i když jsou to evidentně úplně stejné baterky a vůbec bych se nedivil kdyby ani těch 3000 nebyla pravda, tak pozor na to. Oni hřeší na to že si to běžný uživatel nemá jak změřit.

3000:
http://www.(upraveno!) "GB má na AF ban" (důvod: spamování)/cell-phones/pp_194312.html

3500:
http://vifocal.com/media/catalog/produc ... ery1_2.jpg

Jinak jsem dnes odjel z domu s baterkou na 100% (má za sebou už tak 20 cyklů určitě), displej nastavil na minimum, zapl mob. data a GPS. DO práce sem dojel za cca 15 minut. A hádejte kolik měla baterka? 82%. A to kromě navigace bylo všechno ostatní vypnuté a žádné app co by baterku žraly tam nemám.

Výdrž na baterku je fakt tragická.

Dneska ráno sem aktualizoval v rácmi OTA na nový FW, tak uvidíme jestli s tím něco provede.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlais M7

Příspěvek od unavix »

Konečně vydali nový FW. Je tam nastavení notifikace na HW tlačítka?
Slibovali že to udělají tak jestli dodrželi slovo. Dej pak info.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
Dzordzik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. zář 2015 12:22:27
Typ mobilu / ROM: Mlais M7 - Original Lollipop

Re: Mlais M7

Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj, mám staženou verzi 727 a nic takového tu nevidím a to sem to procházel potivě menu po menu. Kde si to informaci že to tam má být získal? Nějaký link?
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlais M7

Příspěvek od unavix »

V diskusi ve fóru na webu výrobce. Slibovali tam že tuhle věc dají do příští aktualizace, což byla tato.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: Mlais M7

Příspěvek od xGrany »

Ahoj...je tady vůbec někdo kdo si tento telefon nechal? :-D Já jsem z tohoto telefonu decentně rozladěný... S výdrží baterie bych se tak nějak smířil,ale vytáčí mě,že se telefon dost často sekne a musím udělat násilný restart. Myslel sem si, že to dělá nějaká aplikace obnovená z předchozího telefonu s jinou verzí Androidu nebo Xposed. Tak sem zkusil factory reset, následně kompletí reflash ROM. Nyní mám čistou stock ROM a doinstaloval sem pouze aplikace od google. No a například sleduji video na youtube a v půlce se sekne a dál nejede,jako by vypadla wifi,když pustím prohlížeč,tak internet funguje,ale vetšinou se mi už nepodaří žádná další aplikace pustit. Když se podívám na běžící procesy v app OS Monitor,tak youtube zatěžuje procesor chvilkama i na 80%. A takhle zůstane navěky...:-D Do klasického správce procesů se v tu chvíli ani nedotanu,při pokusu vždy telefon zamrzne a jde se jen vrátit na launcher. Občas se to stane i s jinou aplikací,třeba překladač,nebo prohlížeč a když si toho nevšimu a telefon uspím a dám do kapsy, tak to zjistím, až když je telefon pěkně rozehřátej,že mě pálí v kapse... Pukud se pokusím proces ukončit natvrdo,tak se stejně znovu pustí, takže musím udělat restart. Někdy se však telefon sekne i při restartu,tak musím podržet tlačítko power a restartovat násilně. Vážně už nevím kudy kam... Připadá mi to jako těžce nedoladěný OS pro tento telefon. Ale mám pročtená snad všechna největší fora na netu a nikde se o takovém problému nikdo nezmínil,tak nevím jestli to nemůže být chyba harwaru.

Tak se chci zeptat jesti někdo nezkoušel Android 5.1 Cinafoniaci.ROM z needrom. Jestli je tam nějaký zlepšení? Ale píše se tam něco o smazaní IMEI a tomu moc dobře nerozumím,jak se tomu vyhnout.
Za 14dnů s tímto telefonem sem měl tolik restartů co s THL W200 za 2,5 roku... :-D
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlais M7

Příspěvek od unavix »

Používám poslední stock rom s Xposed a nic z toho co tu popisuješ nepozoruji. Zkus přehrát poslední stock rom přes Flash tool. V romce si pouze vyměň stock recovery za custom ať můžeš flashnout supersu aby si měl root.
Před tím si samozřejmě udělej zálohu důležitých dat. Vše se smaže. Telefon bude jako z fabriky.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: Mlais M7

Příspěvek od xGrany »

Poslední stock rom sem nahrával včera přes flash tool a dneska zase jeden zásek v prohlížeči...Original prohlížeč přestane reagovat a vytěžuje procesor i na 100%. A jak říkáš, mám pouze změněné recovery a super su, abych měl root a pouze google aplikace a nic víc...
Uživatelský avatar
Sciphone
Androiďák!
Příspěvky: 422
Registrován: ned 05. čer 2011 17:21:18
Typ mobilu / ROM: Oneplus 5

Re: Mlais M7

Příspěvek od Sciphone »

Kdyz to tak čtu tak zlatý M7 Plus, za 14 dni vše v pohodě. Žádné pády aplikací. Jediná nevýhoda této značky je minimální komunita uživatelů.
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: Mlais M7

Příspěvek od xGrany »

Tak problém se zdá vyřešen... Protože se telefon začal sekat i při stahování větších dat her,nebo při rozbalování těchto dat a i při zálohování pomocí Titanium backup. Dostal sem teda podezření na paměťovou kartu. Sice byla formátovaná před vložením do nového telefonu,aby tam nebyly data ze starého telefonu,ale rychlým formatem. Po vyndání karty telefon běžel uplně parádně a k žádnýmu záseku nedocházelo. A testoval sem to opravdu intenzivně. Tak sem zkusil kartu znovu naformátovat raději vícekrát, pomalým formátem a otestoval ji v různých testovacích programech na pc ve čtečce. Žádná chyba však nikdy nenastala. No a pak sem zkusi telefon hodit do továrního nastavení a začít s čistým telefonem i kartou. A zdá se že to pomohlo... Dneska už sem třikrát vybil baterku,neustále něco instaluju,stahuju,zálohuju a zatím žádný zásek ani restart. Ale nejde mi do hlavy,prož k zásekům docházelo nejvíc na youtube. Proto sem paměťovku stále nějak přehlížel. No uvidím jak to půjde dál,ale věřím,že už to bude v pohodě. Pokud bude špatná karta koupím novou a bude...

Jinak komunita je opravdu žalostná,ale jelikož funguje Xposed a Gravity box,tak si s tím vystačím... I na moje předchozí Thl W200 to nebyla žádná sláva.
Lupo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. lis 2015 13:29:54
Typ mobilu / ROM: Mlais m7
Mobil 2 / ROM: Plunk Hero

Re: Mlais M7

Příspěvek od Lupo »

Zdraví na fóru mám taky tento telefon ale používán ROM, Plunk Hero a nemůžu si stěžovat vše šlape jak má.
Dzordzik
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. zář 2015 12:22:27
Typ mobilu / ROM: Mlais M7 - Original Lollipop

Re: Mlais M7

Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj, mohl by mi někdo prosím poslat link nebo ideálně návod pro blbce jak si krok za krokem udělat reflash taka bych tam měl stock rom ale s rootem?
Jinak mě se M7 neseká a kdyby měl notifikační LED a vyšší kapacitu baterky tak max. spokojenost. Za ty peníz enení co řešit. Foťák super, displej taky.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Mlais M7

Příspěvek od rbarat »

No ja Ti neviem, za 149USD je aktualne k dispozícii Elephone P8000, ktorý má čip 6753, inak rovnaké parametre, ALE má oveľa väčšiu baterku 4200mAh. Elephone P8000 má veľmi slušnú podporu komunity aj výrobcu, originál ROM je fakt prekvapivo veľmi dobrá, aktualizácie každý mesiac, prakticky žiadne chyby v ROM, takže je to celkovo lepšia kúpa. Poznám ľudí, čo predali M7 a kúpili si radšej Elephone P8000, práve kvôli komunite a kvalitnej ROM.

Ja si dnes kupujem mobil práve podľa toho, či je okolo toho-ktorého modelu dobra komunita. Z Mlaisov je z tohoto pohľadu na tom dobre MX Base. Ten sa dal teraz kúpiť za 100 USD.

Práve slabá podpora potápa tento inak zaujímavý fón. Ono sú tie fóny s čipom 6752/6753 ako z kopírky, mení sa iba obal,displej a kapacita baterky. Ono MTK všetkým dodáva rovnaké hotové základné dosky.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Mlais“