Ostatní telefony ElephoneElephone S7

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Obrázek

Elephone S7 / Android 6.0 / CPU Helio X20 nebo X25 Deca Core 2.0GHz / GPU Mali T880 / Displej 5,5 Palce FHD / Zadní Kamera 13.0MPx / Přední Kamera 5.0MPx / LTE / GPS / Snímač Otisků / Kompas / OTG / HotKnot / WiFi / 3GB nebo 4GB RAM / 32GB nebo 64GB ROM

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Hlavní rysy: 5,5 palcový displej 1920 x 1080 pixelů • MediaTek Helio X20 nebo X25 • Android 6.0 • Přední kamera 5.0MPx • Zadní kamera 13.0MPx • Bluetooth 4.0 • GPS • Hotknot • OTG • OTA • Smart gesta • Dual nano SIM karty • Síť 2G • 3G • 4G

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Specifikace
Značka: Elephone
Typ: 4G phablet
OS: Android 6.0
Jazyk: angličtina, indonéština, čeština, dánština, němčina, španělština, francouzština, chorvatština, italština, lotyština, litevština, maďarština, holandština, norština, polština, rumunština, řečtina, slovenština, finština, řečtina, ruština, bulharština a další
Slot pro SIM kartu: Dual SIM, Dual Standby
Typ SIM karty: Dual Nano SIM
CPU: Helio X20 nebo Helio X25
Jádra: 2.0GHz, Deca core
GPU: Mali T880
RAM: 3GB nebo 4GB
ROM: 32GB nebo 64GB
Externí paměť: TF karty až 128 GB (není součástí balení)
Bezdrátové připojení: 3G, 4G, Bluetooth 4.0, GPS, WiFi
WIFI: 802.11a / b / g / n
Typ sítě: 2G GSM 850/900/1800 / 1900MHz • 3G WCDMA 900 / 2100MHz • 4G FDD-LTE 800/1800/2100 / 2600MHz • TDD-LTE 2300 / 2600MHz
Typ obrazovky: Kapacitní
Velikost obrazovky: 5,5 palce
Rozlišení obrazovky: 1920 x 1080 (FHD)
Zadní kamera: 13.0MPx
Přední kamera: 5.0MPx
Formát obrazu: BMP, GIF, JPEG, PNG
Formát Hudba: AAC, AMR, MP3, WAV
Formát Video: 3GP, H.264, MP4
I / O rozhraní: 2 x Nano SIM Slot, 3,5mm audio výstup Port, Microfon, Micro USB slot, TF karty
Senzor: Ambient Light Sensor, E-kompas, Gravity senzor, senzor Hall, Proximity senzor
Kapacita baterie (mAh): 3000mAh vestavěná
Typ baterie: Lithium-Ion Polymer
Obsah balení: Mobilní telefon 1x, Napájecí adaptér 1x, USB kabel 1x, Zadní kryt 1x, Anglický manuál 1x, SIM Jehla 1x
Rozměry výrobku: 15,04 x 7,32 x 0,76 cm
Velikost balení: 18.20 x 11.10 x 6.20 cm
Hmotnost výrobku: 0,175 kg
Hmotnost balení: 0,460 kg

Obrázek
Obrázek



Telefon zakoupíte na GearBest v několika barevných provedeních a variantách

3GB RAM + 32GB ROM s Helio X20 za 209,89USD

4GB RAM + 64GB ROM s Helio X20 za 219,99USD

4GB RAM + 64GB ROM s Helio X25 za 229,99USD

(Cena platí ke dni 12.1.2016)
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Elephone S7 4GBRAM / 64GB ROM Helio X25 mi už leží na stole.

Obrázek

První dojmy: Zatím sem z telefonu velice příjemně překvapen. V modré vypadá super luxusně. Dílenské zpracování je na výtečnou, tohle Elephone prostě umí. Dotyk displeje příjemně citlivý. Snímač otisků rychlý a přesný. Na to že to je 5,5 palce s 3000mAh baterkou působí telefon subtilním dojmem a i váha je nízká. V balení je kromě nabíječky a kabelu ještě zadní gumový kryt. První nabíjení z 15% na 100% za 1 hodinu a 15 minut. Hardwarová tlačítka hlasitosti a zapnutí nemají žádnou vůli, tlačítko home nepatrnou. To je nejspíš kvůli snímači otisků a multifunkci toho tlačítka. Šuplík na sim, jde lehonce ven, dávají se do něj nano simky. Při vracení do telefonu má těsně před docvaknutím lehonký odpor. Vložení je jisté a přesné.

Aktuální rom stahujte z webu výrobce - http://bbs.elephone.hk/forum-421-1.html#.WIJTIlXhBaQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Elephone S7

Příspěvek od Lyon »

Papírově opět kvalitní telefon. Bohužel u Elephone je potřeba být hodně opatrný, po pár měsících se zjistí, že zase polovině věci nefunguje.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

U některých modelů to tak asi je. Ostatně stejné je to i u jiných mnohem známějších výrobců, kdy papírově to vypadá líp než je potom skutečnost.
Uvidíme jak na tom S7 bude. Za pár dnů používání budeme moudřejší.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Rozbalovací video Elephone S7 4GB RAM, 64GB ROM, Helio x25. Telefon mám na testování od (upraveno!) "GB má na AF ban" (důvod: spamování)

Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Elephone S7

Příspěvek od Lyon »

Jak je na tom GPS? Kolegyně má myslím P8000 a strašně se divila, že když chodí běhat svou 3 kilometrovou trasu, vždycky uběhne podle GPS 5 kilometrů :-D
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

GPS jsem ještě nezkoušel. Ani sem ji nezapnul. Jak funguje bude ve video recenzi. Průběžný info občas napíšu sem.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Elephone S7

Příspěvek od kralovicek »

Dej si tam nejaky screen test zda netrpi jako p8\9000 pruhy diky sasi... Ikdyz u nich se to objevilo cca po mesici...skoda toho.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Zkusím. Pokud má někdo další náměty na testy tak je sen napište. Pokud to bude v mech silách tak vyzkouším.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Další postřehy - displej otestovaný screen testem. Žádné pruhy na displeji ani vadné pixely. Jas displeje je dost vysoký i na minimum. Snímač otisků na přední straně v tlačítku domů je kreténismus. Při ovládání jednou rukou si buď uživatel vykloubí palec a nebo riskuje pád telefonu na zem. Stejně "pohodlné" to má i Samsung, OnePlus 3 a další. Ale je to jen můj názor. Jiným tenhle systém třeba vyhovuje. Mě přijde daleko lepší snímač na zádech jako má Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE.
Co se týče samotného snímače u Ele S7, ten je rychlý a přesný. Odemyká na první dobrou. Ovšem jako vždy platí správně přiložit pařát. Hlasitost reproduktoru je dostatečná. Notifikační dioda je vedle přední kamery, ale pod čelním sklem které je v barvě telefonu. Standardně má dvě barvy, červenou při nabíjení a notifikacích a zelenou při plně nabité baterii. Červená je za bílého dne téměř neviditelná, zelená trošku jo. Pokud půjde zvýšit jas, tak to může být ok. Pokud ne, tak je k ničemu a výrobce ji tam nemusel dávat. Zajímavý ale je, že majitelé černé verze hlásí dobrou viditelnost.
V telefonu je čistý android 6. Dá se s tím žít. Ale je to ideální pro instalaci xposed framework a modulu GravityBox od CeCo. Což sem taky udělal. Telefon tím získá všechny potřebný fičury. Samozřejmě sem do telefonu ihned hodil TWRP recovery a udělal root. Bez toho už nehraju.
SOT po prvním nabití 4 hodiny a 45 minut. Nabití z 15% na 100% za hodinku a patnáct minut. Předpokládám, že se SOT ještě trošku zlepší.
Od počátku ale řeším záhadu - skóre v antutu je 42000. Mělo by ale být aspoň 90000. Přitom hraní her jako Asphalt Nitro nebo Defense Zone v pohodě, prostředí relativně plynulé.

edit - spustil sem antutu venku v minus pěti a skóre je 75 000 bodů. To by znamenalo, že při běžné teplotě se procesor přehřívá a tak snižuje výkon. Teď tedy musím najít kde je chyba. Jestli je to v xposed - zkusím doinstalovat grorkmod pro stabilitu modulů a pak už jen znovu na čisto rom.

edit2 - po odinstalaci xposed frameworku a modulů se procesor tolik nehřeje. Předpokládám teda, že xposed není optimalizovaný pro Helio X25 protože nepomohl ani gorkmod.

edit3 - nakonec sem udělal čistou instalaci posledního vydání rom z 10.1.2017 a je po problémech. Každopádně xposed framework s gravityboxem nejsou to pravé ořechové pro Elephone S7 s Helio X25.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Pořídil jsem nějaké fotky a video. Pro zajímavost a příměr jsem přidal i fotky z Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE a OnePlus One. Prohlédnout si je můžete u mě na webu - http://**reklama-viz-pravidla-AF**/2017/01/21/fotky-a-v ... ne-s7-x25/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
martves613
Robot
Příspěvky: 1167
Registrován: sob 26. led 2013 19:12:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 5508 DUO
Mobil 2 / ROM: Galaxy Ace s5830i
Tablet: LG G Pad 8.3
Rom: stock ROM

Re: Elephone S7

Příspěvek od martves613 »

Ne, dobré nejsou.
Opět jde vidět to, že optická skla jsou toho nejhorší možné kvality. V pravém horním rohu lze krásně vidět nedokonalé vyřezané sklo. Ta část bude vždy rozmazaná.
Co dál o tom říct. Slabý kontrast(opět díky optice), slabá ostrost(znovu optika) a v neposlední řadě senzor s malým dynamickým rozsahem + vysoký šum.

Obecně tenhle telefon za ty peníze nestojí.
Na ostatních fórech se řeší dost problémů. Většinou hardwarové.
Třeba naprosto příšerný digitizér, podprůměrný reproduktor, plastový zadní kryt(snadno se poškrábe) a špatná optimalizace SW. A samozřejmě klasika v podobě špatné GPS.

Tenhle telefon si takovou pozornost nezaslouží. V nejlepším je to průměrný telefon, ale ta cenovka je prostě moc vysoká.
Pokud nepíšu s diakritikou, jsem na svém mobilu.
„Vím, že nic nevím“ -Sókratés
. ............................................ Na poděkování je tu tlačítko!
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

No digitizer mám na testovacím kusu ok. Žádné problémy s dotyky. Možná je to i tím, že zkouším model s Helio X25. Co sem četl tak mají lidé problémy s Helio x20. Ovšem vypadá to na klasiku. Co kus to unikát.
Mě vadí téměř neviditelná notifikační dioda, nízká výdrž baterie - SOT 4 a 1/2 hodiny. Dál se na můj vkus dost hřeje procesor, takže snižuje takt a telefon má pak nízký výkon, který neodpovídá Helio X25. Zvuk do sluchátek je dobrý a čistý, ale slabý. To by určitě šlo opravit v aktualizaci software. Hlasitý reproduktor má hlasitost vcelku ok. Na maximum ale rezonuje. Což je nejspíš chyba konstrukce a sw to opravit nepůjde.
Co se týká zadního krytu. Je to plast a ne sklo. Tudíž je potřeba počítat s tím že se může poškrábat. Takže to jako vadu nevidím. Aktualizace elephone vydává, ale nejsem si jist jestli updaty něco opravují. Když sem udělal ota aktualizaci tak byl potom telefon nějak eozhašenej. Nakonec sem musel udělat novou čistou instalaci. Od té chvíle je telefon v pohodě. O snímací otisků už sem psal dřív. Má fotky možná nejsem tak náročný, mě přijdou ok.
Ještě k té GPS. Fix rychlý, stabilně drží 10 - 15 družic. Záznam trasy při chůzi ok. Odskakování v mezích normy. Jako autonavigaci sem ještě nezkoušel.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Elephone S7

Příspěvek od Lyon »

Vyrobil někdy Elephone opravdu kvalitní telefon? Přijde mi, že z těch Číňanů to je jeden z nejhorších zástupců. Vždyť přece snad není možné s takovou kvalitou výrobků profitovat.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone S7

Příspěvek od unavix »

Tady je video recenze Elephone S7 s procesorem MTK Helio X25

Obrázek
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
martves613
Robot
Příspěvky: 1167
Registrován: sob 26. led 2013 19:12:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 5508 DUO
Mobil 2 / ROM: Galaxy Ace s5830i
Tablet: LG G Pad 8.3
Rom: stock ROM

Re: Elephone S7

Příspěvek od martves613 »

Jestli i přes ty obrovské chyby si někdo chce tento telefon koupit, tak na TOMTOP mají S7 v akci z EU warehouse.
http://www.tomtop.com/elephone-18/p-p1647b-eu.html
Pokud nepíšu s diakritikou, jsem na svém mobilu.
„Vím, že nic nevím“ -Sókratés
. ............................................ Na poděkování je tu tlačítko!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Elephone“