Lenovo Vibe P1 - ROM/ROOT/FWAktualizácia na Marshmallow

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od slamka »

Dnes mi došla aktualizácia na Marshmallow, má 1.6GB.

Viete niekto zodpovedať:
1. Ide aktualizovať aj rootnuté zariadenie, alebo skončí chybou a treba najskôr stock ROM flash?
2. S aktualizáciou prídeme o dáta? Lenovo je v tomto špeci a zatiaľ aktualizácie vždy prebehli bez wipe, ale toto je zásadná aktualizácia... Wipe sa hodí tak či tak..
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
malytenky
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: sob 11. led 2014 23:14:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 +Marshmallow 6.0.1 stock ROM
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 + Andrea 4.2.2. 20150611
Tablet: Lenovo Thinkpad Tablet A 4.0.3
Rom: Jen ROOT

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od malytenky »

bod 2-na forech se píše, že o data nepřijdeš-pokud nemáš nasměrovaný věci do SD karty.
bod 1-nevím, nemám root
spíše by mě zajímala odladěnost systému-nové zásadní chyby (zde na fóru popsán problém s dual sim app)
chvíli počkám a uvidím-zatím jsem s A5-Loli spokojen.............
Tomaskeller23
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 26. říj 2014 17:54:32
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite ALE-L21

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od Tomaskeller23 »

Tak záleží to taky na telefonu. Třeba můj Huawei mi šel aktualizovat i s root, ale říkám, asi je to na telefonu protože třeba LG mě nepustilo :)
puff
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 22:32:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od puff »

ahojte ľudkovia,hádam to môžem pridať sem do tejto témy.
Snažím sa aktualizovať moj p1 na marshmallow,avšak po dosťahovaní celého súbory,ťahalo mi ho asi 11 hodín :/ mi vyskočí táto hláška
http://oi68.tinypic.com/2dtyfb8.jpg

neviete čo s tým? :/
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od slamka »

Vraj pomoze znovu stiahnut aktualizaciu..
Niektori na XDA tahali tento OTA update 3-4x, az potom to uspesne nainstalovali.
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
JelenCB
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: ned 20. úno 2011 14:15:58
Typ mobilu / ROM: P30

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od JelenCB »

I já jsem jí stahoval 4x - pokaždé nějaká jiná chyba. Nakonec se povedlo.

Ovšem dělal jsem to jen v bláhové naději, že vyladí problém s kontakty ... bohužel. Tak mi krom toho přestalo fungovat několik dalších aplikací (třetích stran) a mám tuto značku stále více a více "rád".
puff
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 22:32:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od puff »

na tretíkrát sa mi to podarilo..ale mám problém s čítačkou prsta..zapnem to,aby mi zosnímalo prst,avšak stále pri tretej obrazovke,pri ktorej mám priložiť prst,vyskočí,že registrácia nebola dokončená,registrácia odtlačku prsta nefungovala a mám to skúsiť znova..skúšal som už držať prst na čítačke,nič,nechať len priložený pri čítačke,nič,stále to isté..mal som dlhšie problém s čítačkou odtlačkov,z lenova mi písali,aby som skúsil factory reset,ak nepojde,tak na reklamáciu..nedával som faktory reset,dúfal som,že to vyrieši update na marshmallow..prosto bez toho,aby mi načítalo prst,vyskočí že registrácia zlyhala :/ ..či myslíte,že je nevyhnutný factory reset? :/ nechce sa mi do toho,keď už mám prispôsobený fón
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od Vojta_L »

Může se jednat o hardwarový problém s čtečkou. Pokud se jedná o softwarovou závadu, opraví to obnovení do továrního nastavení. Jiný způsob, jak tuto závadu vyřešit nejspíše není.
tester0126
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: ned 28. říj 2012 10:21:32
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od tester0126 »

Zdravím všechny,

včera jsem udělal update a ze začátku jsem trochu bojoval, neboť po restartu zařízení, kdy telefon nabíhá a ukazuje "initializing" mi po "spouštění aplikací" hodil smyčku a dělal tyto 2 věci stále dokola. Nakonec jsem tedy přistoupil na trojhmat (VolUP+VolDown+Power button) dal jsem Zformátovat vše (wipe) a systém naběhl ----- tak když by někdo řešil tento problém tak je toto řešení.

Nicméně co mi hejbe s majestátem je, že nejdou deaktivovat google aplikace - hangouts, google drive, filmy google, atd....
Neřešil to už někdo? Ano, řešení je root, ale po posledním telefonu jsem si dal předsevzetí, že dokud neskončí záruka, tak si ho dělat nebudu :-)


Jinak jsem zatim nic jiného nezaznamenal a jsem spokojenej - ještě teda testuju baterku, tak sem eventuálně doplním poznatky.

Předem díky.
4technik
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. úno 2014 16:17:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Samsung S Advanced + Lenovo P780

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od 4technik »

Ahoj, taky bych měl dotaz na aktualizaci Android 6. Umí číst a zapisovat na souborový systém exFAT, např přes Totalcmd tak jako ve stávajícím Android 5.1?
Tato partition se mi osvědčila zatím nejvíc. Je kompatibilní napříč OS, vidí ji i TV a samozřejmně hlavní důvod je jednoduchý.
Fat32 nezvládá soubory > 4GB. exFat ano
Naposledy upravil(a) 4technik dne sob 07. kvě 2016 6:02:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od Jumbo78 »

Přestaň jeden dotaz kopírovat do více vláken...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
4technik
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. úno 2014 16:17:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Samsung S Advanced + Lenovo P780

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od 4technik »

Zdá se, že jsem jediný kdo exfat na sd kartě používá. Může mi to někdo odzkoušet?
Dík
malytenky
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: sob 11. led 2014 23:14:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 +Marshmallow 6.0.1 stock ROM
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 + Andrea 4.2.2. 20150611
Tablet: Lenovo Thinkpad Tablet A 4.0.3
Rom: Jen ROOT

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od malytenky »

Ahoj všichni, rád bych se zeptal, zda při přechodu na M je nutné vytáhnout SDkartu. Mám na ní jen hudbu a filmy, ale udělala se tam částečná struktura.
Nebo jí tam mám nechat a nic se nestane ??? A co aplikace třetích stran, mám Sygic (ten je tuším v hlavní paměti) ???

Díky
sNOW
Androiďák!
Příspěvky: 422
Registrován: úte 14. úno 2012 23:34:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od sNOW »

aplikace zůstanou, ale po update se doporučuje faktory reset a tím o vše v telefonu přijdeš. Takže zálohovat.
bercom
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. kvě 2011 14:24:10
Typ mobilu / ROM: Vibe P1
Mobil 2 / ROM: SE mini pro
Tablet: Nexus 7 (2012)
Rom: 5.1.1 a 4.4.4

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od bercom »

Mně po aktualizaci na Marshmallow prestaly jít vibrace, zkoušel jsem i jiné aplikace, co vibrace zapínají...nepomohlo. Mám provést vipe?
4technik
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. úno 2014 16:17:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Samsung S Advanced + Lenovo P780

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od 4technik »

Tak už vím, proč mi nikdo na mou otázku neodpověděl. Nefunguje. Takže všem co chtějí exFat, Lenovo to zase posr..o. Po aktualizaci už exFat zkrátka neumí.
malytenky
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: sob 11. led 2014 23:14:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 +Marshmallow 6.0.1 stock ROM
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 + Andrea 4.2.2. 20150611
Tablet: Lenovo Thinkpad Tablet A 4.0.3
Rom: Jen ROOT

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od malytenky »

Tak jsem od včera na Maršmelounu :) . Musel jsem jít do Wipe, jelikož nešla stahovat horní lišta, ale nelituji.
Vše zatím chodí, ale jelikož bez Rootu tak jsem zazálohoval jen foto a kontakty a zbytek holt přijde s provozem.
Co je super, otevírání otiskem je podstatně rychlejší a více prstíků je také fajn. Jiná je zase filosofie na foťáku-video se spouští zase jinak, ale je to o naučení se.Používám motiv Android a když se vleze do aplikací, je hezké nahoře mít ty poslední spuštěné... Jinak jak psal někdo přede mnou nejde deaktivovat aplikace, co člověk nechce (u mně na to aspiruje Lenovo Companion, atd...) Budu testovat spotřebu, ale přes noc odběr stejný možná menší a pamět-připadá mi stejně zabráno. JO a přestalo mi hlásit pípáním připojeno odpojeno Wi-Fi.
Hezký den
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od rbarat »

MM je OK, aktualizácia sa podarila...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od Mareman »

MM už se v podání pro Vibe P1 evidentně blíží do finále, nevím o ničem co bych nazval chybou. Horší už je to s rootem poslední verze, lépe řečeno s nacpáním TWRP. Je to alchymie a vypadá to, že neběží úplně jak má. Rbarat říkal, že se mu obnova zálohy nepodaří na 100 procent, mě se zase stává že při flashnutí zipu přes TWRP a vyvolání restartu přes recovery modře chvíli problikává displej a pak zůstane viset s modrou svítící notifikační diodou. Po resetu je to pak už v pořádku, ale něco není úplně dobře :roll:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od friend155 »

Ako tak čítam tak MM asi veľmi odladený ešte na P1 a P1 pro nebude, sem bug tam bug a stále niečo vypadne alebo nejde.
Zatiaľ si fachám na LP a sťažovať si nemôžem, bez zásekov a bugov..... a hlavne väčšia možnosť odstavenia nechcených apk.....
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od rbarat »

Ale nekecaj, na MM funguje všetko ako má. Našiel som len jeden bug ohľadne CLIR, ale aj to sa dá vyriešiť -> kód #31# a odeslat jako hovor. Inak nič.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od Mareman »

Souhlasím, o žádných chybách nevím. Vibe se s MM chová výborně.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
bercom
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. kvě 2011 14:24:10
Typ mobilu / ROM: Vibe P1
Mobil 2 / ROM: SE mini pro
Tablet: Nexus 7 (2012)
Rom: 5.1.1 a 4.4.4

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od bercom »

Mně přestaly jít vibrace..jinak spokojenost.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od rbarat »

Pokiaľ by nepomohol ani factory reset, tak to daj na reklamáciu. Totižto vibrácie normálne fungujú.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
sNOW
Androiďák!
Příspěvky: 422
Registrován: úte 14. úno 2012 23:34:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2

Re: Aktualizácia na Marshmallow

Příspěvek od sNOW »

Mně funguje úplně vše.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe P1 - ROM/ROOT/FW“