Lenovo Vibe P1m - obecná diskuzeproblémy při startu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
ferkl
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: úte 10. črc 2012 12:56:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40

problémy při startu

Příspěvek od ferkl »

Po nějakém čase jsem musel restartovat a objevil se nový problém. Start telefonu trvá možná 15 minut.Nejdříve naběhne "Spouštění systému Android... Optimalizování aplikace 3 z 120". (Čísla jsou příklad, prostě to pomalu nabíhá až do konečného čísla - v tomto případě 120...). Když tato "operace" doběhne, naskočí "Spouštění aplikací" a zase čekám. Myslel jsem, že jde o jev náhodný, ale mezitím jsem musel asi 3x restartovat a vždy to trvalo takto dlouho... Neumíte někdo poradit, co s tím? Tovární nastavení až jako poslední.... :facepalm:
verze firmware: S027
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: problémy při startu

Příspěvek od prasil »

Jasnej karbec :lol:
ferkl
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: úte 10. črc 2012 12:56:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40

Re: problémy při startu

Příspěvek od ferkl »

Cože jasného? Benzín do telefonu neliju...
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: problémy při startu

Příspěvek od prasil »

Sorry, bylo to silnejší než já ;)
generator
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 22. zář 2016 9:45:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1m

Re: problémy při startu

Příspěvek od generator »

ferkl píše: úte 14. lis 2017 18:42:18 Po nějakém čase jsem musel restartovat a objevil se nový problém. Start telefonu trvá možná 15 minut.Nejdříve naběhne "Spouštění systému Android... Optimalizování aplikace 3 z 120". (Čísla jsou příklad, prostě to pomalu nabíhá až do konečného čísla - v tomto případě 120...). Když tato "operace" doběhne, naskočí "Spouštění aplikací" a zase čekám. Myslel jsem, že jde o jev náhodný, ale mezitím jsem musel asi 3x restartovat a vždy to trvalo takto dlouho... Neumíte někdo poradit, co s tím? Tovární nastavení až jako poslední.... :facepalm:
verze firmware: S027
Mám to teď také. jedná se o nějakou chybu nebo funkci v posledních verzích google aplikací (služby google play, obchod google play, hry google play, ... android system web view)

Myslím, že za to může hlavně "play" po aktualizaci se mi některé aplikace odmítaly nainstalovat, restart přesně jak píšete, potom už instalace šla, pak zase vyšel google update ....

telefon je v tomhle myslím nevinně.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: problémy při startu

Příspěvek od xanthor »

Zřejmě Lenovo (zase) něco dodrbalo, pokud je k dispozici aktualizace systému, tak aktualizovat. V Google aplikacích problém není, protože jiné telefony fungují jak mají.
ferkl
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: úte 10. črc 2012 12:56:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40

Re: problémy při startu

Příspěvek od ferkl »

Nevím, jestli Lenovo něco dodrbalo či ne, ale v inkriminovaném čase jsem systém neupgradoval... Tak tedy nevím...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: problémy při startu

Příspěvek od xanthor »

Ono se může stát, že po aktualizaci některých aplikací (zvlášť těch systémových od Googlu) se něco pokazí. Ale to s největší pravděpodobností jen znamená, že už v systému nějaká chyba od výrobce byla, ledaže by se to projevovalo na více typech telefonů.
loverman74
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. lis 2017 15:03:05
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1m

Re: problémy při startu

Příspěvek od loverman74 »

ferkl píše: úte 14. lis 2017 18:42:18 Po nějakém čase jsem musel restartovat a objevil se nový problém. Start telefonu trvá možná 15 minut.Nejdříve naběhne "Spouštění systému Android... Optimalizování aplikace 3 z 120". (Čísla jsou příklad, prostě to pomalu nabíhá až do konečného čísla - v tomto případě 120...). Když tato "operace" doběhne, naskočí "Spouštění aplikací" a zase čekám. Myslel jsem, že jde o jev náhodný, ale mezitím jsem musel asi 3x restartovat a vždy to trvalo takto dlouho... Neumíte někdo poradit, co s tím? Tovární nastavení až jako poslední.... :facepalm:
verze firmware: S027
Čítam tu všelijaké "drísty" čo tu píšu užívatelia .... Skús si vypnut Play Protect a hadam ti to pomôže ako mne... :yes:
Daj vedieť!
ferkl
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: úte 10. črc 2012 12:56:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40

Re: problémy při startu

Příspěvek od ferkl »

loverman74 píše:
ferkl píše: úte 14. lis 2017 18:42:18 Po nějakém čase jsem musel restartovat a objevil se nový problém. Start telefonu trvá možná 15 minut.Nejdříve naběhne "Spouštění systému Android... Optimalizování aplikace 3 z 120". (Čísla jsou příklad, prostě to pomalu nabíhá až do konečného čísla - v tomto případě 120...). Když tato "operace" doběhne, naskočí "Spouštění aplikací" a zase čekám. Myslel jsem, že jde o jev náhodný, ale mezitím jsem musel asi 3x restartovat a vždy to trvalo takto dlouho... Neumíte někdo poradit, co s tím? Tovární nastavení až jako poslední.... :facepalm:
verze firmware: S027
Čítam tu všelijaké "drísty" čo tu píšu užívatelia .... Skús si vypnut Play Protect a hadam ti to pomôže ako mne... :yes:
Daj vedieť!
Tak jsem v Play deaktivoval Vyhledávání ohrožení bezpečnosti v zařízení. Zkusil restart a žádná změna...

       

Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe P1m - obecná diskuze“