Honor 5x - ROM/ROOT/FWHuawei Honor 5X - Marshmallow,moje zkušenosti, postřehy

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
mvavrecka
Stálý androiďák
Příspěvky: 225
Registrován: pát 24. říj 2014 10:19:11
Bydliště: Czech republic Brno
Kontaktovat uživatele:

Huawei Honor 5X - Marshmallow,moje zkušenosti, postřehy

Příspěvek od mvavrecka »

Tak jsem si na svůj kousek(od T-Mobile) nahodil update a prozatím spokojenost.http://forum.xda-developers.com/honor-5 ... 0-t3409390 Zatím tenhle model moc neznám, takže asi mé postřehy nebudou moc platné, každopádně se nic nedělá,vše funguje korektně.
Obrázek
V balení byla bohužel referovana nabíječka 1A, s kterou je nabíjení dost pomalé, přes noc mi to nevadilo,ale vzhledem k vytěžování s 3D hrama přes den jsem byl "donucen" pořídit něco na rychlý a zároveň neustálý přísun energie. Proto jsem neváhal zakoupit 2A nabíječku (za 150,- v Mironetu-bez kabelu,originál Huawei) a powerbanku Xiaomi 10000mAh za 550,-(vím,dá se koupit levněji, ale chtěl jsem ji hned a mám zarucak).
Přesný test nabíjení jsem ještě nedělal ale subjektivní pocit je ten,že zcela určitě nabíjí rychleji.
Powerbanka podporuje též 2A nabíjení, z 55% na 100%(cca45% kapacity) mi nabila za hodinu a čtvrt (75minut).
Jelikož nemá mobil tvrzené sklo(což u takového kousku nechápu),zakoupil jsem ho ihned v prodejně za nekřesťanské peníze (u T-Mobile není nic levného) tvrzené sklo a po příchodu domů jsem ho dle návodu aplikoval na sklo. Docela jsem se trefil a ten necelý milimetr,který zbývá do rámečku zcela zakryl silikonový obal,tudíž je dotyková plocha celistvá.
Po zapnutí naběhl systém 5.1 a ihned po zjišťování dostupných aktualizací nějaký doplňkový upgrade ve stejném,petkovem androidu(cca 150 mega). Jelikož slibovaný update na 6kovy by T-Mobile trval ještě rok,rozhodl jsem se update udělat ručně a kupodivu vše proběhlo v pořádku.
Čtečka otisků prstů funguje opravdu rychle a korektně. Zatím používám jen jako zámek a pak ještě "krok zpět" (krátký dotyk) a "na domovskou obrazovku" (dlouhý dotyk).
Oproti Lenovo P70, které jsem měl doposud jsem nadšen.
Pro začátek to bude asi vše,budu se snažit postupně doplňovat postřehy.

­    
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Huawei Honor 5X - Marshmallow,moje zkušenosti, postřehy

Příspěvek od Traged »

jelikož jsem ho používal již od začátku od B130, tak musím říct, že je to spíše horší, ještě jsem nedělal továrko, ale pocitově je systém pomalejší a lagy větší, menu nastavení je komplet překopané, telefon startuje tedy o dost rychleji než androidu 5, což je plus, android 5 antutu dával 35-38 tis bodu, android 6 dává .... jdu udělat továrko :D

Tak ani po továrku to není plynulý systém, prostě ty drobné lagy tam jsou, alternativní romky to dokázaly vyřešit. Antutu na anfroid 6 je 41 tis.
Stále jsou tu chráněné aplikace, které řeší problém spotřeby po vypnutí displeje, emui 4 je hezké, přibylo spoustu nastavení a jiných funkcí, takže telefon je srovnatelný s honorem 5c (7 lite) , ale má horší výkon. Po ustálení systému to celkem jde, u Hitman sniper jsou možná o něco rychlejší loadingy, hra však vypadá stejně. Podle mě má telefon problém s rychlostí vnitřního úložiště. Zlepšilo se ostření fotoaparátu, ten je teď super.

Za ty peníze je to asi nejlepší volba telefonu, pokud chcete čtečku otisku prstů, ta funguje stejně jako na androidu 5, takže perfektně.
Uživatelský avatar
Armies
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 24. pro 2010 20:41:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 Edge plus

Re: Huawei Honor 5X - Marshmallow,moje zkušenosti, postřehy

Příspěvek od Armies »

Pro mě aktualizace na android 6.0.1 má jen jedno pozitivní že mi na novém androidu funguje přes otisk prstů se dostat do internerového bankovnictví, 5.1.1. nebyl podporován.
Jinak po továrním nastavení na novém androidu nic pozitivního, lagy jsou stejné, aktualizace počasí nefunguje jak má vyřeší to jen restart, po restartu se někdy objeví upozornění " Bohužel system nereaguje (počkat/ukončit)"
mvavrecka
Stálý androiďák
Příspěvky: 225
Registrován: pát 24. říj 2014 10:19:11
Bydliště: Czech republic Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor 5X - Marshmallow,moje zkušenosti, postřehy

Příspěvek od mvavrecka »

Jestli tomu dobře rozumím,abych se vrátil zpět na lollipop musím mít odemčen bootloader?

­    
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Huawei Honor 5X - Marshmallow,moje zkušenosti, postřehy

Příspěvek od Traged »

no pokud to nejde pomoci UPDATE.APP ve dload, tak ano. Takže prodat a koupit honor 7 Lite.
Odpovědět

Zpět na „Honor 5x - ROM/ROOT/FW“