Honor 5x - ROM/ROOT/FWHonor 5x - B340

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
eptY
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 12. lis 2015 15:37:37
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Honor 5x - B340

Příspěvek od eptY »

Zdravím, na tejto verzií pozorujem drobné lagy systému. Má niekto také isté skúsenosti? Prípadne nemá niekto niaku alternatívnu ROM ktora tento problém nemá? Prípadne návod na prechod na CM 13? Ďakujem
Tatrox
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. pro 2014 17:25:26
Typ mobilu / ROM: Honor 5X

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od Tatrox »

Ja bych mel jen dotaz. Jak ses dostal k B340? pres OTA nebo update pres soubor?
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od Rossonere »

Jsem na tom stejně jako kolega eptY. Po aktualizaci se telefon laguje jak blázen. Takže za mě kdo může tak se aktualizaci vyhněte. Snad s tím Huawei rychle něco udělá...
Julik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 31. led 2016 23:41:30
Typ mobilu / ROM: LG L9II

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od Julik »

Prišla mi OTA aktualizácia. Po nainštalovaní nepozorujem spomalenie telefónu. Rýchlosť systému mi príde stále rovnaká ale to je len môj názor. Ale v predchádzajúcej verzii som mal nastavené zobrazovanie rýchlosti siete v stavovom riadku a tu to akosi nemôžem nájsť. Ako je to u vás? Môžete mi potvrdiť túto chýbajúcu možnosť.
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od packal42 »

Tu rychlost sítě tam také nemám. U mě k žádnému lagování nedošlo. Spíš naopak, telefon je rychlejší. To má taky štěstí, už jsem ho chtěl poslat do světa. I Samsung J5, který jsem měl předtím, běhá rychleji. :(
jirkajj
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pát 04. bře 2016 19:48:01
Typ mobilu / ROM: Samsung S1

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od jirkajj »

Taky mi nepřijde, že by se zpomalil. Další změna je v přihlašovací obrazovce, mám nastavený otisk prstu a mám aktivní obal. Po otevření vždycky naskočilo zadání pinu, teď naskočí úvodní obrazovka s notifikacema (mejly, sms, zmeškané hovory na úvodní stránce) a po načtení otisku skočí do prostředí telefonu (nevyskočí už ta obrazovka na pin)
Jo a u grafu vybíjení baterky není linka predikce vybití :) je tam jenom čas do kdy baterka vydrží a graf minulosti vybíjení...
chrast
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 10. dub 2012 7:10:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10S
Tablet: Google Nexus 7 2013 stock 6.0.1
Tablet 2 / ROM: Apple iPad Air

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od chrast »

Ahoj,
přišla mi B340 přes OTA. Zatím to asi nechám být. Může pak někdo z odvážnějších, co už nainstalovali, zhodnotit, jak je na tom baterka? Díky.
jirkajj
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pát 04. bře 2016 19:48:01
Typ mobilu / ROM: Samsung S1

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od jirkajj »

Přinde mi, že je to stejné...
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od packal42 »

Mně se zdá, že je to lepší. Na minulé verzi, když jsem měl spuštěnou navigaci, tak to nabíječka nestíhala dobíjet. Teď ano. A při prohlížení netu procenta mizela pomaleji.
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od Rossonere »

Chci se zeptat. Po aktualizaci na B340 mi začal dost zlobit program C:Geo (geocaching). Přestože zapnu data i gps, tak někdy se stává, že aplikace místo vyhledávání satelitů napíše GPS zakázáno. V nastavení mám přitom vše zaplé. Nevíte někdo co s tím?
mvavrecka
Stálý androiďák
Příspěvky: 225
Registrován: pát 24. říj 2014 10:19:11
Bydliště: Czech republic Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od mvavrecka »

Zkus si sktualizovat na b350,me se vse zlepsilo

­    
mvavrecka
Stálý androiďák
Příspěvky: 225
Registrován: pát 24. říj 2014 10:19:11
Bydliště: Czech republic Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od mvavrecka »

http://download-c.huawei.com/download/d ... eCode=pl-h" onclick="window.open(this.href);return false;

­    
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od Rossonere »

Je nutné (vhodné) udělat po aktualizaci na tu B350 tovární nastavení?
mygbrno
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: ned 18. pro 2011 7:53:01
Typ mobilu / ROM: Huawei g300
Rom: B952 slim v.10

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od mygbrno »

Zo nevim,ale ja ho delal
mygbrno
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: ned 18. pro 2011 7:53:01
Typ mobilu / ROM: Huawei g300
Rom: B952 slim v.10

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od mygbrno »

Tohle k tomu pisi,bohuzel jen slovensky:
Pre vaše zariadenie je k dispozícii EMUI 4.0 (založené na systéme Android 6.0 Marshmallow). Touto aktualizáciou sa inovuje systém na KIW-L21C432B350CUSTC432D003. Kľúčové funkcie prostredia EMUI 4.0 sú nasledujúce. ●Pridalo sa viacero nových štýlov značiek. Na fotografiu je možné pridať poznámku alebo údaj o zemepisnej šírke. ●Fotografie je možné pridávať hneď po vytvorení albumu. Navyše môžete tlačiť naraz viaceré fotografie tak, že ich zlúčite do jedného dokumentu PDF. ●Vďaka kompasu môžete nájsť svoju polohu, nech ste kdekoľvek. ●Keď telefón položíte vodorovne, zobrazí sa na ňom kompas ukazujúci polohu a smer. Keď telefón umiestnite zvislo, zobrazí skutočnú scénu a vy budete môcť sledovať scenériu alebo stav ciest. ●Teraz si môžete vybrať z viacerých možností trvania vyzváňacieho tónu budíka. ●Vďaka tejto funkcii môžete zaznamenať svoje aktivity na obrazovke. Pomocou tejto funkcie môžete vytvárať malé videonávody a jednoduchšie tak poskytnúť svojim priateľom návody na diaľku. ●Kontakty s rovnakým názvom spoločnosti sa ukladajú do skupín. ●Ak ste nechtiac odoslali správu alebo ste si odoslanie rozmysleli, do 4 sekúnd od odoslania ju môžete zrušiť. ●Tlačidlo softvérového zámku bolo pridané na pohyblivý panel pre možnosť rýchleho uzamknutia obrazovky. Ak chcete túto funkciu zapnúť, prejdite na Nastavenia > Inteligentná pomoc > Pohyblivý panel. ●Niektoré aplikácie, ako napríklad natívny prehliadač a lupa, boli odstránené. ●Z obrazovky hodín bola odstránená informácia „dopoludnia“ a „popoludní“. ●Z miniaplikácie bol odstránený odkaz na nastavenie batérie. ●Ak chcete zdieľať súbory v externej pamäti cez Gmail, musíte zapnúť príslušné povolenia. ●Telefón môžete aktualizovať prevzatím aktualizačného balíka do telefónu. ●Odporúča sa prevzatie prostredníctvom siete Wi-Fi. Ak používate mobilnú sieť, môžu sa uplatňovať poplatky za dátové služby. ●Presvedčte sa, že batéria telefónu je dostatočne nabitá (> 50%). ●Telefón môžete používať aj počas preberania. Po začatí aktualizácie však telefón dočasne nebude môcť flashovať pamäť ROM. Táto aktualizácia môže trvať niekoľko minút. ●Systém je možné vrátiť na staršiu verziu. Podrobnosti nájdete v príručke k prechodu na staršiu verziu dodávanej s aktualizačným balíkom. Pred prechodom na staršiu verziu si zazálohujte svoje dáta, pretože pri ňom dôjde k vymazaniu všetkých osobných údajov.
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Honor 5x - B340

Příspěvek od Rossonere »

Ahoj, měl bych dotaz. V poslední době se mi velmi často stává, že se mi sekají widgety s časem. Stává se to u různých aplikací. Pomůže jen opětovný start aplikace. Na netu jsem se dočetl, že za to může tzv. Dooze režim, nevíte jak se tohoto problému zbavit? Aplikace jsou na listině chráněných aplikací, takže by měly běžet stále.
Odpovědět

Zpět na „Honor 5x - ROM/ROOT/FW“