Lenovo A7010 - Obecná diskuzeNefunkční budík

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Lucie1812
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. bře 2012 22:08:33
Typ mobilu / ROM: HTC Tatto

Nefunkční budík

Příspěvek od Lucie1812 »

Zdravím,
od února mam telefon Lenovo A7010. Dá se říct, že od začátku (cca po týdnu) mě zlobí budík. Přes noc, kdy prostě dlouho nečinně leží často ráno nezazvoní. Ale chová se velice náhodně. Často se mi stává, že se vzbudím dřív než budík a chci se jen podívat na aktuální čas, jak rozsvítím displej, tak už mi budík třeba po 10 minutách znovu nezazvoní. Pokud ho nechám celou noc ležet až do času zazvonění, jeden den zazvoní, druhý den vůbec nic. Když zapnu displej třeba 5 minut poté, co zvonit měl, hlásí mi na té stavové liště nahoře, že mám zmeškaný budík a nebo tam pro jistotu není vůbec nic. Nejedná se o hlasitost, tu mám nastavenou u budíku na požadovanou hodnotu, když zrovna zvoní teda. Operační systém je originál od výrobce.
Nebaví mě, že u nového telefonu musím mít starý, který používám jako pojistku budíku, abych nezaspala. Prostě se na něj nemůžu v tomhle ohledu spolehnout. Někdo, kdo se s podobným problémem setkal a podařilo se mu ho vyřešit?

Děkuji předem za všechny odpovědi.
Uživatelský avatar
pilarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: ned 28. dub 2013 16:31:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010a48_S232_161227_ROW - Android M [6.0]
Mobil 2 / ROM: H7500+ @ JB 4.2.1
Tablet: Onda V975i @ JB 4.2.2
Bydliště: Pardubice

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od pilarius »

Máš zvuk nastaven na Vše či Prioritní? V režimu Žádné se neozývá nic - ani budík nezvoní. Je to tak záměrně.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od Vojta_L »

Jak píše pilarius. Zkus telefon nastavit do režimu Vše, nebo prioritní a nastav budík. Nezvoní i v těchto režimech?
Lucie1812
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. bře 2012 22:08:33
Typ mobilu / ROM: HTC Tatto

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od Lucie1812 »

Dobrý den,
jak jsem psala výše, hlasitost nastavená ok. Pokud se náhodou budík spustí tak ano zvoní. Řeším ale spíše to, že se vůbec nesepne aplikace. Nevím jak to jinak popsat. Když se sepne tak jak má - ano zvoní. Problém je ten, že aplikace nezazvoní a jen nahlásí že mám zmeškaný budík po probuzení displeje. Nebo se nesepne vůbec, když ho večer zapínám napíše třeba budík bude zvonit za 7 hodin a něco minut ale ráno neudělá kolikrát vůbec nic ani po probuzení displeje a tváří se jako když zvonit neměl. Když po té vyzkouším budík třeba během hodiny 4x tak vždy zazvoní. Dělá to problém pouze přes tu noc.
Uživatelský avatar
pilarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: ned 28. dub 2013 16:31:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010a48_S232_161227_ROW - Android M [6.0]
Mobil 2 / ROM: H7500+ @ JB 4.2.1
Tablet: Onda V975i @ JB 4.2.2
Bydliště: Pardubice

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od pilarius »

Tovární nastavení, pak případně reklamace. Tohle vypadá na vadu. Mně budík funguje i při vypnutém mobilu.
Jacques.
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. pro 2016 9:06:03
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010 Android 6.0

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od Jacques. »

Lucie, vyřešila jste nějak ten problém s budíkem?
Žena má úplně ten samý problém u Lenovo K5. Úplně nový od Vánoc a budík si dělá co chce.
Android 5.1.
Navíc zamrzava widget s hodinami a počasím.
Deaktivoval jsem ji tu funkci s úsporou energii a vyřadil budík atd.z aplikaci pro uspani. Ale nepomohlo nic.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od Vojta_L »

A nepoužívá žena nějaký pseudošetřič baterie, který vypíná nepotřené aplikace?
Jacques.
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. pro 2016 9:06:03
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010 Android 6.0

Re: Nefunkční budík

Příspěvek od Jacques. »

Problém vyřešen tím, že odinstalovala Transparent widget (hodiny a počasí) a i Nova Lautcher. Obě používám i já ale problém mi to nedělá. Nechápu, ale už je to prý ok.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A7010 - Obecná diskuze“