Ulefone Power - Obecná diskuzeVýdrž baterie Ulefone Power

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

:D . Origo nabíječka je sice rychlá, ale díky nabíjení velkým proudem nedobíjí do maximální kapacity baterky. Při takhle velké baterce je pětinový rozdíl v maximální kapacitě 1200mAh....to už je skoro jako baterka jiných mobilů :)

Nabíjení 5V 1A (reál cca800-900mA) je baterka na maximu do 8hodin, takže nabíjení přes noc ideál
tuning.men
Stálý androiďák
Příspěvky: 154
Registrován: sob 30. bře 2013 22:49:44
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od tuning.men »

Souhlasim, tez jsem si poridil slabsi nabijecku 5V a 1A, zatim jsem nabijel pouze dvakrat, ale je to ooravdu znat. Vydrz se zvetsuje, SOT mam pri stejnem pouzivani asi o 1h30min vetsi.
COOK
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: sob 26. pro 2015 8:54:53
Typ mobilu / ROM: uleFone Power

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od COOK »

Tomu se mi nějak nechce věřit. Vždyť procenta baterky na displeji se odvozují od napětí a pokud by článek nebyl nabit naplno, bude mít napětí menší, alespoň hned po odpojení od nabíječky. :?:
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

Ono to tak ale je, mám to vysledovaný na více zařízeních. Při nabíjení velkým proudem dochází opravdu k "méně kvalitnímu nabití", dá se to pojmout jako krátkodobé nevyužití plné kapacity akumulátoru. Nejvíc je to poznat na malých kapacitách, například manželka má v A660 1500mA baterii a pokud se ten telefon nabíjí nabíječkou s výstupním proudem 1200mA nebo dokonce 2A, je nabitá za chvíli, ale rozhodně je to poznat na následné menší výdrží o 1/4 až 1/3. U telefonu s 4000mA aku už to tolik poznat nebylo, ale i tam je výdrž na nabití s 700mA nabíječkou vyšší. Nemluvě taky o snižování životnosti baterky při rychlém nabíjení. Já bych žádnou rychlonabíječku s paralelním okruhem jako jsou ty 9V, vůbec nepoužíval. Ideálně klasickou s takovým proudem aby se telefon akorát nabil přes noc. Já doporučuju používat tu 700mA originální nabíječku od Samsungu, pozor ale na faky z aliexpressu za 20 korun, ty mají výstupní proud ani ne poloviční a jsou k ničemu (koupil jsem tam 3ks, takže to není vada kusu...)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

tuning.men píše:Souhlasim, tez jsem si poridil slabsi nabijecku 5V a 1A, zatim jsem nabijel pouze dvakrat, ale je to ooravdu znat. Vydrz se zvetsuje, SOT mam pri stejnem pouzivani asi o 1h30min vetsi.
5V 1A je ideální, ale musí být spojené datové kontakty nebo dráty (zelený a bílý) v USB kablíku. Jinak nabíječka nabíjí jen 400-500mA a to je potom vzhledem k velikosti baterky nabíjení na dlouho.

Jediná nabíječka, kterou jsem našel se spojeným datovými kontakty je od HTC.
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

a co kabel od originalni ulefone nabijecky?
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

Ten je zapojen tak, aby fungoval správně jako datový kabel. Stejně jako jakýkoliv jiný kabel je nutné ho upravit = spojit zelený a bílý drát.

Než kuchat kabel a mít ho jen na nabíjení, se mi zdá rozumnější rozdělat nabíječku a spojit kontakty v ní. EDIT: takto upravená nabíječka bude normálně nabíjet jakýkoliv mobil. Nemusíte se bát nějakého poškození.

Ještě je varianta vyrobit si vlastní prodloužení USB a v tomto prodloužení spojit datové kontakty (bíly a zelený drát). - Tohle je možná nejsnadnější :)
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

Problém úbytku napětí na dlouhém kabelu je právě v jeho odporu, takže prodlužkou která bude mít sice menší odpor, ale bude za tímto ztrátovým se ten problém leda prohloubí ;) Nejjednodušší je zvolit co nejkratší kabel s opticky co největším průměrem (tam se dají předpokládat i silnější vodiče)

A pokud někdo v nabíječce spojí na USB konektoru napájecí piny s datovými, pak si do USB signálů telefonu pustí napájecí napětí......to je pak řešení pokud někdo potřebuje důvod proč si pořídit novej mobil :twisted:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

Mareman píše:Problém úbytku napětí na dlouhém kabelu je právě v jeho odporu, takže prodlužkou která bude mít sice menší odpor, ale bude za tímto ztrátovým se ten problém leda prohloubí ;) Nejjednodušší je zvolit co nejkratší kabel s opticky co největším průměrem (tam se dají předpokládat i silnější vodiče)

A pokud někdo v nabíječce spojí na USB konektoru napájecí piny s datovými, pak si do USB signálů telefonu pustí napájecí napětí......to je pak řešení pokud někdo potřebuje důvod proč si pořídit novej mobil :twisted:
Jako že delší kabel při 5V bude znamenat nižší nabíjecí proud? To fakt při 50cm ne :D. Jo a průměr vodiče je důležitý pro ampery, ale zase nestartuješ přes USB kabel auto :DD .

Píšu o spojení datových (zelený a bílý drát). Prosím pozorněji čti!

Nějak jsem tě nepobral. Nechápu proč reaguješ na něco o čem moc nevíš.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

>> dzavel >> Ajaj....vzhledem k tomu, že elektro je moje primární vzdělání, pak bych si tvému tvrzení dovolil hodně oponovat.

Pokud chceš obhajovat něco čemu jak říkáš "rozumíš", pak ti určitě něco říká ohmův zákon, což je to jediné o co se tady jedná. Z toho plyne, že ztráta napěti na kabelu od nabíječky je přímo úměrná jeho odporu (tedy tím větší čím jsou použity tenčí vodiče a je delší) a proudu, který jím prochází >> U = I x R. Proto se problém nedostatečného výstupního napětí pro nabíjení objeví nejvíc právě u telefonů s velkokapacitní baterií kde regulátor nabíjení pouští velký proud. Napětí na microUSB konci je při nabíjení potom malé (blížící se napětí AKU) a tímto potom končí typicky nabíjení v 85ti procentech a nejde dál a podobně. Toto je třeba samozřejmě měřit při odběru, procházejícím proudu.

Proto byla první část vyvrácení tvého nesmyslu o tom, že prodlužovačka s paralelním spojením 2 a 2 vodičů zapojená za klasickým kabelem je blbost, protože odpor jen naroste. Toto by k něčemu bylo pouze v případě, že by se střihly oba konce (USB i microUSB jediného kabelu), vodiče po dvou spojily a napájely na krajní piny USB konektorů. To se dá u zalitých originálních konektorů dost těžko provést, respektive výsledek bude vypadat jak od prasete. Dají se ale za pár korun koupit třeba na Aliexpressu konektory a tento kabel udělat. Jak jsem psal, jednodušší je zvolit kratší a silnější kabel, je to bez práce.

Druhá debilita kterou jsi vypustil a pokud tě někdo poslechne, s velkou pravděpodobností si zničí USB řadič na telefonu, je spojení datových vodičů v nabíječce s napájecími. Tímto akorát přivedeš napájecí napětí do USB+ a USB- signálů v telefonu a ten půjde tak akorát do hajzlu :!:

Pokud chceš někomu radit, aspoň u toho trochu přemýšlej, v případě teda že jsi z elektra někdy viděl víc než baterku a žárovku.

>> All >> Toto co dotyčný radí samozřejmě neprovádějte, dosáhnete leda zničení telefonu !!!
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

OMG :D
ok, změř mi odpor na 50cm kablu, aby ta tvoje ztráta byla :). Tohle můžeš vzit v potaz, max na dlouhých vzdálenostech kde logicky ten odpor je znatelný.

Četl jsi co jsem psal? Spojením datových vodiču mezi sebou nemůže dojít k poškození. Provedení jak to bude vypadat záleží jak je kdo šikovný. Jestli je někdo barvoslepý a nepozná dvě barvy od sebe nebo si na to netroufá, tak to samozřejmě dělat nemusí. Rozdíl bude jen v nabíjecím proud.
Kratší a silnější kabel? Nabíjíš 800mA, tam nepotřebuješ troleje :).

Já to na rozdíl od tebe mám vyzkoušené :). Debilita je psát jako teoretik. Nabíjení přes USB je řízené. Různí výrobci snaží odlišit při nabíjení a prodávat výhradně své nabíječky, ale to neznamená že použitím jiné nabíječky telefon nenabiješ nebo poškodíš.

Z elektra jsem viděl jen lokomotivu :palec: .
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od rbarat »

To, že s dĺžkou kábla klesá na konci nabíjací prúd je známa pravda. Takisto je pravda, že treba vyberať hrubé USB káble. Tá istá nabíjačka s rôznymi USB káblami dáva na konci kábla rôzny nabíjací prúd. Mam to odskúšané s meračom, lebo som riešil nabíjacie prúdy pri 2A nabíjačkách. Lacné tenké USB káble mali na konci len 500mA, kvalitné hrubé 1900mA.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

A co je v tom vlastně za problém, když cilem je nabijet spíše nizsim proudem? Pokud do 2A nabijecky strcim horsi kabel, vysledek bude třeba ten 1A, coz chci, ne? K čemu shánět kabel s tlustymi vodici, když píšete, že vyšším proudem se baterie nenabiji korektně?
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od rbarat »

No konkrétne ja nechcem nabíjať mobil 10 hodín, preto používam hrubé káble. Nie som fanúšikov vyššie spomínaného nabíjanie malým prúdom. Mal som THL 5000, vždy som nabíjal 2A nabíjačkou a nič sa mu nestalo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

Zbytečné řešit kabely, ty nabíjení 1A neovlivní.

Osobně budu raději nabíjet 8hodin přes noc a mít větší kapacitu, než mít mobil nabitý za 3hodiny s nižší kapacitou. Je fajn mít možnost v případě potřeby nabít do 70% za 2hodiny. Co komu vyhovuje je na každém :).
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

>> dzavel >> Hele, to nemá smysl........ty mícháš hrušky s jabkama a já se dokola dohadovat nemíním. Na jednu stranu tvrdíš, že na 0,5 - 1m tenkým kabelu nemůže být úbytek napětí který by hrál roli při jakýmkoliv proudu potřebným pro nabíjení telefonu....na druhou chceš paralelně spojovat dráty kterými právě toto řešíš, tedy snižuješ jejich odpor a následný úbytek. To další, přivádět do datových vodičů USB napájecí napětí pokud to není na druhé straně přepojený na napájecí piny, je dobrý tak akorát k destrukci USB v telefonu. Už se s tebou dohadovat nebudu, dělej jak myslíš. Jen bych opakoval to co už jsem napsal ;)

>> kozelos >> Ono to je bohužel trochu jinak. Kabelem s velkým odporem omezíš výstupní napětí při vyšším odběru při nabíjení. Jinak řečeno pokud vezmeš stejnou USB nabíječku, použiješ metrovej aušus kabel a strčíš do smartwatch, budou se nabíjet z 5V protože ten odběr je nulanic. Pokud to stejný vrazíš do Upoweru, vzhledem k tomu že to má velkou baterkou, ta regulace nabíjení se bude snažit výstupní proud neomezovat, tzn. pustí třeba 2A a při tomto proudu už může být na kabelu úbytek, i přes půl voltu. A potíž je v tom, že nabíjecí napětí musí být podstatně vyšší než nabíjený akumulátor, odečtou se i ztráty na polovodičích (stačí aby byla v cestě ochranná křemíková dioda, jako že ta tam bude určitě, a křemík má úbytek 0,7V na PN přechodu). Pak se ti prostě může stát že při tom proudu se na akumulátoru neobjeví dostatečně vysoký napětí k tomu aby se dal vůbec nabít do plna. Ale ty regulace teda fungují nějak zvláštně, možná by to vysvětlil někdo kdo se tímto přímo zabývá. Když do cesty zapojíš ampermetr a použiješ třeba 0,7A, 1A a 2A nabíječku, ta regulace pustí nějakou poměrnou část, není to tak jak by se čekalo, že z té slabší dostane plných 0.7A, z té další 1A a tu nejsilnější omezí na 1.5 jako max hodnotu. Myslím, že je tam nějaký lineární bočník kde mají spočítaný, že s dodávanou 2A nabíječkou pustí třeba 1.5 a v tomto poměru se pak snižuje i proud ze slabších nabíječek. Nevím taky jak přesně funguje to rychlo 9V nabíjení, používají tam měnič který rozpůlí napětí a vytvoří druhou paralelní větev až v telefonu aby ten teoreticky dvojnásobný proud netekl přes konektor a nebyl tak markantní problém právě s odporem kabelu. Ale jak říkám, snažil bych se zvolit přiměřenou nabíječku (pro Upower 1.5 - 2A), k tomu pořádný USB kabel a nabíjet přes noc. Akumulátoru to neublíží, protože ten počet cyklů které vydrží (dneska většinou kolem 500) je počítaný na nabíjení dejme tomu v 15ti procentech, pokud budeš nabíjet třeba v 50ti, ten počet cyklů co vydrží, naroste.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

Možná v tom je zmatek, ale pojdme to zkusit :palec: .
Na tom pruřezu, to fakt při tak malém proudu nemá význam (nepoužívám 2metrové kablíky). Zkoušel jsem i pulzní nabíjení, prostě dokud je napětí 4,1V tak se nabíjí.
Já do datových dratu žádné napětí nepřivádím. Tohle jsem nikde nenapsal.
Prostě je rozdíl v řízeném nabíjení podle nabíječky. Jestli máš možnost někde sehnat nabíječku od HTC, tak si změř odpor na datových kontaktech.
Není to nic teoretického, vše odzkoušeno :).
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Jumbo78 »

Zkratují se tuším piny 4 a 5 aby si telefon nemyslel, že je připojen k USB portu.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
tuning.men
Stálý androiďák
Příspěvky: 154
Registrován: sob 30. bře 2013 22:49:44
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od tuning.men »

Tak jsem nabijel teprve trikrat a docela mazec proti origo nabijecce. Mam 10% baterky a SOT 11h :palec:
S origo nabijeckou kolem 8h, takze hodne veliky rozdil!
Jeste edit - koncim na 3% baterky a davam nabit, SOT presne 12h.
Naposledy upravil(a) tuning.men dne úte 03. kvě 2016 21:46:56, celkem upraveno 1 x.
COOK
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: sob 26. pro 2015 8:54:53
Typ mobilu / ROM: uleFone Power

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od COOK »

Tak teď jsem fón pokusně nabíjel se dvěma kabelama. Přes jeden kratší jde proud 1410mA a přes, o 20cm delší, 770mA... Už ale nevím který je origo a který k powerbance. Změřte někdo délku origa.
HonzaSk
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: stř 08. led 2014 14:59:23
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 Plus
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power, Elephone P7000, Lenovo P780

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od HonzaSk »

Po vzrušené debatě, můžete to někdo shrnout a doporučit nějakou konkrétní nabíječku a kabel, který prodlouží výdrž? Co nabíjení přes usb port, bude to podobné?
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

ja myslim, ze zaver je, pro vyssi kapacitu baterie nepouzivat rychlonabijecku. Me by spis zajimalo, jestli tu nekdo jede na ty beta romce 6ky a zda pozoruje nejake zlepseni vydrze
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

COOK píše:Tak teď jsem fón pokusně nabíjel se dvěma kabelama. Přes jeden kratší jde proud 1410mA a přes, o 20cm delší, 770mA... Už ale nevím který je origo a který k powerbance. Změřte někdo délku origa.
Čím si to měřil? Jestli appkou v telefonu, tak ta je nepoužitelná - ověřeno, že ukazuje nesmysly.

HonzaSk píše:Po vzrušené debatě, můžete to někdo shrnout a doporučit nějakou konkrétní nabíječku a kabel, který prodlouží výdrž? Co nabíjení přes usb port, bude to podobné?
Mé doporučení je napsáno viz.výše. Vše odzkoušeno, změřeno.

Výsledek? Čím menším proudem nabíjíš, tím se baterie více nabije. Tzn. nabíjení přes USB je ideální, ale trvá dlouho (při maximální kapacitě 6Ah cca 15hodin)

Když nechceš věřit nebo upravovat nabíječku/kabel nabíjej přes USB.
Možnosti uprav: 1verze = spojit zelený a bílý drát v USB kablíku; 2verze = rozdělat nabíječku a spojit v ní dva středové kontakty D+ s D- ; 3verze = koupit nebo udělat prodloužení USB a spojit v tomto prodloužení spojit zelený a bílý drát) .

PS: k verzi1 - takto upravený kabel nefunguje jako datový, je jen pro nabíjení. k verzi2 - takto upravenou nabíječkou si telefon nepoškodíš = takovéto nabíječky použivá HTC

kozelos píše:ja myslim, ze zaver je, pro vyssi kapacitu baterie nepouzivat rychlonabijecku. Me by spis zajimalo, jestli tu nekdo jede na ty beta romce 6ky a zda pozoruje nejake zlepseni vydrze
Přesně tak. Mám ji chvíli, zatím nic nevypozorováno ;). Líbí se mi nastavení "automatického jasu" a stejně i tak mám možnost si jas upravit a automatika mi potom při stejném osvětlení jas upraví na mou hodnotu. Nevím jestli to zní smysluplně :D.
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

To s tím nastavovanim jasu myslis tak, ze se ta automatika uci? Večer v pokoji stahnes na minimum a pak už to dělá samo?
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
dzavel
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 25. bře 2016 14:57:53
Typ mobilu / ROM: Motorola one vision

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od dzavel »

Ano, tak mi to připadá.

U položky baterie v menu nastavení, je vidět která činnost kolik spotřebovala procent baterie a po rozkliknutí je vypočtená spotřeba v mAh. Nevím kdy se hodnota spotřebované energie resetuje, ale přijde mi to jako zajímavá funkce.
COOK
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: sob 26. pro 2015 8:54:53
Typ mobilu / ROM: uleFone Power

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od COOK »

Proud mi ukazuje chytrá, až vyscaná, powerbanka https://www.youtube.com/results?search_ ... oshine+e4s" onclick="window.open(this.href);return false;

borec měří 4 dráty: https://www.youtube.com/watch?v=6qU4YTPTAsI" onclick="window.open(this.href);return false;

A ten rychlej drát je od powerbanky... Takže origo od mobilu s 6Ah baterkou, pouští poloviční proud :roll: :roll: A na drátu powerbanky je psáno 22AWG.
komasix
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 30. črc 2010 12:37:06
Typ mobilu / ROM: THL 4400 - ROOT

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od komasix »

Já jenom potvrzuju znatelně vyšší výdrž při nabíjení přes USB z portu.
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od tomasvlasak »

to nabíjíte z usb 2 nebo usb 3? na notasu mám na výběr i usb 3 pro nabíjení s tím, že nabíjí i při vypnutém notebooku, pokud je připojen do sítě nebo má ještě dostatek svojí baterie


případně nějaký ověřený kabel a adaptér pro docílení vyšší výdrže, ideálně z gearbestu?
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
danrdanr
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: ned 23. lis 2014 11:10:16
Typ mobilu / ROM: THL T6s _Ulefone Be One_Mlais MX
Mobil 2 / ROM: Doogee F5. Doogee X5 Pro. Bluboo X9
Tablet: Chuwi v99i.Teclast X98 Air III. Chuwi Hi8 Pro
Tablet 2 / ROM: Cube i10, TV BOX_Tanix TX3 mini,
Rom: TV box Abox A1 Plus

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od danrdanr »

Cokoliv z Ciny se lisi kus od kusu - kabely, chargery a powerbanky - bez meraku nema smysl jakakoliv diskuse a doporuceni. U me jsou u kazdé objednavkay totozneho zbozi jine parametry :)

pro bohatsi za 3 USD :D

http://www.aliexpress.com/item/USB-Char ... 93769.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pro chude 1USD :( :

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 95187.html" onclick="window.open(this.href);return false;
COOK
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: sob 26. pro 2015 8:54:53
Typ mobilu / ROM: uleFone Power

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od COOK »

Mimochodem, s origo káblem se nabíjí z PC normálně a s tím tlustým od powerbanky se nabíjení vypíná po půlsekundě. Ví někdo čím to je?
Odpovědět

Zpět na „Ulefone Power - Obecná diskuze“