Ulefone Power - Obecná diskuzeVýdrž baterie Ulefone Power

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

nemohu souhlasit s tim, ze SOT je spolehlivym ukazatelem vydrze. Ja mam SOT kolem 6-7h, vydrzim dva dny (jeden den rano z nabijecky vyndan, druhy o pulnoci zandam)

Navrhuji proto, aby kazdy, kdo pise o sve vydrzi, uvedl alespon, zda:

- ma 1 nebo 2 SIM, pouziva LTE a kolik dat zhruba prenese, jak silny je signal operatora, kde se pohybuje
- nastaveni synchronizace - push nebo jinak, pouzivane programy (emailovi klienti, whatsapp, hangouts, skype, viber, etc.)
- hraje hry - 3D nebo ne3D

ja totiz svuj mobil nijak nesetrim, mam push notifikace na dva emailove ucty, pouzivam vydatne whatsapp, prip. hangouts, jedu na LTE (zadna wifi, mam neomezena data), signal dobry, dve sim, cca hodinu celkem candy crush saga. Mam proste pocit, ze kdo ma SOT 10h, zdaleka nema mobil tak vytizeny
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
lilbg
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 12. bře 2016 18:35:44
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Mobil 2 / ROM: Lenovo P780

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od lilbg »

Přeposílám do správného vlákna

Narazil jsem na problém. SOT se mi taky motá kolem 7 - 8 hodin (jedu max do 30%), ale teď jsem si koupil USB doctora a při nabíjení z nuly do 100% při vypnutým tel, to do baterky při 9,1V natlačilo necelých 3700mAh na 100% za 4 hodiny, kdy už telefon sám odpojil nabíjení. Nabíjel jsem originál rychlonabíječkou, chci tedy provést znovu stejný test se slabší (třeba 1,5A) nabíječkou, abych zjistil, jestli je problém v rychlonabíjení,nebo kalibraci baterie v telefonu. Nedivil bych se,kdyby si myslel, že je baterie mrtvá, přičemž by zbývalo dalších 3000mAh, SOTu by to odpovídalo. Na YT jsem viděl minimálně dvě videa s USB doctorem, jeden do Poweru natlačil 6200mAh a druhej 5990mAh. Něco je tedy zle, ale věřím, že kapacita baterie to není
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

To nemůžeš porovnávat při 9V. Akumulátor v Upoweru by měl mít 3,7V 6A/h. Tzn. že má 3,7x6=22,2 W/h. Pokud ti ten USB měřák ukazoval výstupní napětí 9V a hodnotu odebrání 3700mA/h, pak je ta spotřeba kolem 33 W/h, což je s přehledem hodnota potřebná pro nabití 6a/h aku i s přihlédnutím ke ztrátám. Ty rychlonabíječky mající dvojnásobný napětí pak v nabíjecím obvodu telefonu vytváří dvě paralelní větve s dohromady dvojnásobným proudem. Já mám toho USB doktora taky a při nabíjení 4A/a baterky v P8000 při 5V mám pro nabití telefonu při vypnutém přístroji asi 4600mA/h odebrané energie z nabíječky. Toto měření ale je celkově jen informativní a dobrý spíš tak akorát pro srovnání. Objektivnějšímu údaji o kapacitě by se dalo dojít naopak tím, že by se telefon použil jako Power banka, USB doktor zapojil z něj a měřila se odebraná kapacita než telefon chcípne. Měřit to co nateče do telefonu nedá objektivní údaj kterým by se dala určit kapacita baterie....foun sám o sobě má nějaký odběr a v případě špatnýho návrhu HW i při vypnutém přístroji.

Když už, pro to porovnání použij 5V nabíječku.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Curamrda
Stálý androiďák
Příspěvky: 242
Registrován: stř 30. črc 2014 16:12:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Tablet: takovy blbosti nepotrebuju

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Curamrda »

Takze po vypnuti fingerprintu...jsem 22.3 napumpoval baterku na max...a vcera 28.3. jsem mel po obede jeste 5% . Takze docela slusna vydrz...cca tyden. SOT fakt neni adekvatni mereni vydrze... mel jsem cca 4hod ..ale nepamatuju se presne..


Obrázek
3210 > 6210 > 3310 > Motorola StarTAC > Motorola V66 > Motorola Razr V3i Violet > Nokia 6220 > Samsung Wave S8500 > Ulefone Power > Lenovo P2 > Asus Zenfone 3 Zoom (ZE553KL)
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

7 dni je vydrz dobra, ale tydenni vydrze jsem u Homtom HT6 dosahl take, s tim ze Screen on time byl 15h 45 minut, coz je oproti 4 hodinam dost velkej rozdil.
Pouzivani klasika - wifi,4G,net,fb,tapatalk,sms,volani,

A to mam jeste na tehle ROM problem s baterii, ze mi cca 20% spadlo doslova pred ocima :( - je to videt v grafu - v cca v polovine je totalni drop dolu a netusim proc.

screeny:
Spoiler:
ObrázekObrázekObrázek
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

ja mam porad dojem, ze je to jen problem romky. Ze to zere v necinnosti..
ten homtom nevim, zda je uplne srovnatelna vec, preci jen 4 jadra vs 8, hd vs full hd.. ale nevim, jaky vliv to realne ma..
http://www.fonearena.com/blog/174585/ul ... -test.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

jasny, ze se to realne uplne porovnat neda. Ale da se to porovnot s Elephone P8000, ktere ma 4K mah baterii a dava stale lepsi vysledky nez Upower, ktery ma mit 6K mah, o cemz pochybuju ze ma.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

ono se to snad zacne ukazovat, az nejaky dev se toho telefonu chytne a vznikne nejaka alternativni romka. Nevim, zda vsichni vyckavaji na android 6, nebo proste nikdo neni, ale myslim, ze optimalizace bude tim zakopanym psem
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

On je asi nejvetsi problem v tom, ze Upower ma MTK6753, ale jen 32 bit system, vsechny alternativni rom jedou na 64bit systemu. Nevim o zarizeni s MT6753, ktere jede jen na 32Bit, v tom pripade asi neni neni co portovat, protoze se to na Upower proste nerozjede. Zdrojaky ke kernelu nejsou, takze je to zacarovany kruh si myslim.

Co se tyce ostatnich zarizeni s MT6753, tak je romek mraky, ale na Upower stale nic a ani jsem si na 4PDA nevsiml, ze by se nekdo o neco pokousel.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
nazalogy
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: pát 29. led 2016 16:23:45
Typ mobilu / ROM: Xperia Active
Mobil 2 / ROM: Xperia mini pro

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od nazalogy »

Co mám ještě udělat s wifi aby mi neběžela i v režimu spánku? V nastavení už jsem nastavil at se nezapina (Wifi) v režimu spánku ale v v historii využití baterie stále figuruje, někde jsem tady něco četl ale nechce se mi prochazet pul fora :D
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

Kupodivu třeba i Doogee X5 Pro s MTK6735 má 32 bit Android. Pritom ten žádnou nadstandartní výbavu nemá která by to mohla zdůvodňovat ve smyslu že pro 64 nemá ovladače.

>> ax1qwer >> Ten Tvůj Homton má 64 bit? S tim propadem u P8000 bojujeme taky, jediný co se zatím podařilo změnit je to jestli bude v oblasti jako to máš ty, nebo pod 20 procent kdy pak baterka padá rychlostí odpočtu na bombě.

Jinak tu výdrž a SOT bych opravdu u 6735 a 6753 moc nesrovnával, ty CPU jsou rozdílné výkonové kategorie a rendering Full HD má taky větší režii. 6735ka je orientovaná na dlouhou výdrž baterie a tento účel určitě plní výborně. Pořád bych ale u toho Upoweru čekal ty výdrž rapidně vyšší než u P8000, což je spíš naopak. Pokud se našla příčina drainu v aktivní čtečce a dosahuje teď už týden výdrže,asi to bude ono. Ten SOT 4 hodiny k tomu nemůžu porovnat....mě P8000 za ty 4,5 měsíce nikdy nedal přes dva dny, protože ho nedám pomalu z ruky :D

V tom testu co poslal kozelos mají 16 hodin SOT při internetování jako přes 3G tak WiFi....tak kde to sakra vzali když tu všichni reportujete s bídou 10? :o Taky mě tam překvapuje dvojnásobná výdrž při volání oproti Lenovo P1m...a dokonce i proti 5 Ah Vibe P1..... začíná mi to připomínat testy na Škodovky na různých "sponzorovaných" webech :DD
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

ten fingerprint ale neni jediny problem, ja ho mam vyply v podstate vetsinu doby, co telefon mam, az na par testu, a presto je vydrz dle zde omilanych kriterii (tj. sot a x dni standby) nic moc. Ovsem je otazkou, co od telefonu ocekavate. Ja jsem aktualne naprosto spokojeny. Dost tedy pomohlo greenify, ovsem je otazka, zda to neni trochu downgrade, protoze tim, ze vse mozne zhibernuje, nevyuzivam naplno potencial multitaskingu se 3GB ram. kazdopadne i bez greenify funguju dva dny se vsema synchronizacema, navigaci, surfovanim, hranim candy crush na wc a jinde, dvema sim, jedna porad na lte, me to proste prijde dobry..

k tomu mnou postovanymu testu - ja myslim, ze to neni problem, ten test bude ok, jen proste jeli na jednu sim, vyply vsechno mozny a byl to kontinualni drain s rozsvicenym displejem, kdybych mel chut nechat mnoho hodin bez pouziti lezet telefon na stole, tak taky takovy test udelam. ale me proste zajima real life a dva dny jsou pro me ok. sef ma s6 edge a neco mu tam asi blbne, v 11 dopoledne uz ma 40%
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

Se obávám že na Samsungách blbne hlavně to, že výdrž baterky stojí za h... :hehe: Známý s Galaxy S4 a synchronizacema kde čeho na tom byl podobně...taky kolikrát hledal nabíječku už po obědě 8-)

To co poslal Ax1qwer...7 dní na nabití při 16ti hodinách SOT ....tomu se říká "telefon s obrovskou vydrží na jedno nabití" :clap:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Maraman: ja sem prave ani 6735 s 6753 srovnavat nechtel. Proto jsem dal jako priklad P8000, ktery ma baterku o 2K mah mensi a vydrz ma skoro lepsi nez Upower.

HT6 ma bohuzel jen 32bit system. X5 pro ma uz 64 bit. V romce uz je slozka /lib64 a diky tomu se nedaj portovat romky pro 32bit telefony, protoze kernel tohle nezkousne.

Ten drop tech 20% je mozna zpusoben jen tou custom rom, co jsem se ptal ostatnich, tak tenhle problem na jinych rom nepozoruji, proto uz jsem take presel na jinou rom a budu testovat, zda se pokles objevi, nebo ne.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

Ad 32bit Doogee) Já vycházel z recenzehttp://amdati-cz.blogspot.cz/2015/11/doogee-x5-pro.html?m=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam screenshot z Antutu a i se tam jeden komentář pozastavuje nad tím, že je tam 32bit OS.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
lilbg
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 12. bře 2016 18:35:44
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Mobil 2 / ROM: Lenovo P780

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od lilbg »

Přes noc jsem do telefonu natlačil 5800mAh při 5V s 1A nabíječkou, takže pro skeptiky, těch 6000mAh ta baterie opravdu má.
SOT mám stále 8-10 hodin a jsem spokojenej. Je to s automatickým jasem, stálým 4G, místy WiFi a nyní i hry.. Za den je telefon k neutahani a to mi stačí. Po předminulým telefonu Prada 3, kdy jsem nevyšel z domu bez nabíječky v kapse, se mám jako v sedmým nebi. Lenovo P780 mi vydrželo asi jako Power, jen mělo poloviční výkon a 4Ah
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od tomasvlasak »

čtečku otisků mám vyplou a stejně tam je furt něco špatně ... při 2 simkartách, většinou připojení přes wifi nebo teda lte (nonstop zaplé), půl hodiny až hodinu navigace mi telefon vydrží 2 dny a cca 8 hodin obrazovky a to mám jas velmi nízko ... při podobném využití (bez lte samozřejmě) jsem měl na THL 5000 výdrž cca 2 dny (spíš den a půl) a obrazovka 6 hodin, takže z mého pohledu Ulefone zklamání, očekávání jsem měl mnohem větší ... pokud by někdo chtěl telefon, budu ten svůj prodávat (modrá varianta) - včera už jsem objednal bluboo x550 na gearbestu, bohužel odepsali, že už ho nemají, takže refund a odpoledne vybírání znova :D
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

X550 by byla velka chyba, nema vubec zadnou podporu

Co treba Umi Touch ?

Nebo si kup Doogee T6, nebo HT6 a mas vystarano. Tam mas vydrz zarucenou, ale vykon je taky jinde.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
HonzaSk
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: stř 08. led 2014 14:59:23
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 Plus
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power, Elephone P7000, Lenovo P780

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od HonzaSk »

X550 jsem stihl koupit dvě .. jeden už přišel a používá se .. statistika? na 44% zbývalo a SOT přes 7 hodin.. druhej je na cestě. Jako za cenu 99$ z EU skladu, neber to.

Podle mě bych s prodejem Power počkal až po upgrade 6. Ta zvýšená spotřeba v nečinnosti bude opravdu jen systémová věc. Stále, když Power porovnám s Elephonem P7000, tak je lepší. Wifi chytne tam, kde už se P7000 nečapal, GPS rychlejší, foťák lepší, o baterce ani nemluvě. Jediný rozdíl, je tam odladěná romka co se týče spotřeby v nečinnosti. Věřím ale, že to nějaký borec odladí :-)
Uživatelský avatar
Curamrda
Stálý androiďák
Příspěvky: 242
Registrován: stř 30. črc 2014 16:12:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Tablet: takovy blbosti nepotrebuju

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Curamrda »

cau cau.trochu OT: je tu nekde na foru diskuze kde se resi nakup noveho tel? Potrebuju pro mlaadou neco do 5" - vic fakt ne ! a aspon baterku pres 3000mah a do 10tis. Jedine co mi vyslo je Lenovo p1m , kde se mi libi velka baterka, nebo Honor7. O nicem lepsim nevim .
3210 > 6210 > 3310 > Motorola StarTAC > Motorola V66 > Motorola Razr V3i Violet > Nokia 6220 > Samsung Wave S8500 > Ulefone Power > Lenovo P2 > Asus Zenfone 3 Zoom (ZE553KL)
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od tomasvlasak »

bluboo právě lákalo tou cenou 99 usd z eu skladu ... homtom ht6 používá od vánoc brácha a taky jako varianta připadal v úvahu, ale zas spíš asi zkusím něco jiného než mít 2 stejné mobily ... možná vyhraje Leagoo Shark 1 nebo OUKITEL K10000 (171 usd z eu skladu gearbestu) a bude vystaráno
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Curamrda: Sem to opravdu nepatri, zaloz si nove vlakno a vypln si sablonu.

http://androidforum.cz/sablona-pro-zalo ... 57521.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od Mareman »

Koukám, že je asi dost těch, kteří si Upower koupili hlavně kvůli velké baterce a výbava nebo výkon je až tak nezajímá. A jsou ochotní vyměnit výkon 6753 za 6735 pokud budou mít zaručenou velkou výdrž baterie. Já už bych se teda kor dneska hodně rozmýšlel jestli není 6735ka už přece jen s výhledem do budoucna pomalá. Bohužel ale asi není jiná volba pokud někdo požaduje extrémní výdrž.......u 6753 mají největší baterky Upower a Ele P8000, a ani jeden z nich rozhodně nepřekoná něco jako 14 hodin SOT.....takže pokud je potřeba víc, nezbývá než se spokojit s nižším výkonem 6735 kde třeba Oukitel má i 10Ah baterku.....tam už ta výdrž bude mazec :)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Zatim me MT6735 nijak neomezuje. Mel jsem Mlais MX Base s MT6735 na 1,3 GHZ a vykon byl v pohode. U Homtom HT6 s MT6735M/P na 1,0 Ghz jsem si slabsiho vykonu vsiml, ale stale je to ok. Drive jsem mel Honor 3C s lowendovym MT6582, coz si myslim ze je vykonove srovnatelny s MT6735M.

Hry nehraju, telefon mam na net, appky jako je fb,tapatalk atd a volani samozrejme, takze spokojenost.

Osobne nad K10000 stale premyslim ale ta velikost, tloustka a vaha uz by bylo asi fakt moc. To uz doslova musi trhat kapsy. Vaha HT6 me nijak neomezuje, ale uz je to take znat :D

Aktualne pokukuju po Umi Touch, ktery me uchvatil designem, cteckou otisku atd., ale je to na ukor "jen 4000 mah" baterie.
Nad UPower jsem take premyslel, ale odradila me nulova podpora komunity a vydrz.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
akapl
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 09. úno 2016 10:22:33
Typ mobilu / ROM: Ulefone POWER
Rom: Ulefone Stock 6.0
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od akapl »

Taky si pořád říkám, jestli se ta podpora komunity třeba nezlepší po vydání oficiální ROM s Marshmallow. Docela mně zaráží, že telefon který je docela "v kurzu" nemá na XDA ani vlastní chlívek, natož aby pro něj někdo z developerů něco kutil. Čekal jsem, že telefon s takhle zajímavou výbavou, slušnou baterkou a kvalitním zpracováním bude zajímavý pro komunitu vývojářů.
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Jak uz jsem psal, je to mozna tim 32bit systemem na MTK 6753, vsichni ostatni maj 64 bit.

Na XDA oficialni chlivek cinske mobily vetsinou nemaji. Sve vlakno tam ale ma: http://forum.xda-developers.com/android ... b-t3149720" onclick="window.open(this.href);return false;

Co se ale tyce 4PDA, tak je to totalne mrtvy, co se romek tyce.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
HonzaSk
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: stř 08. led 2014 14:59:23
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 Plus
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power, Elephone P7000, Lenovo P780

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od HonzaSk »

Na XDA je ještě jedno vlákno:

http://forum.xda-developers.com/android ... n-t3300315

zde se dá dočíst (hned v úvodu), že "Geekbench 3 battery test (on screen time) on the device and got 20 hours"

dále jsou tam testy kapacity baterky a samotná baterie

Obrázek

Obrázek

zbytek se ještě snažím přelouskat .. rozhodně ty naše SOT jsou hodně rozdílné oproti XDA
respin
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. úno 2016 13:30:50
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 a Ulefone Power

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od respin »

Ahojte,

Osobne nepovažujem SOT údaj za najobjektívnejší ukazovateľ výdrže, ale budiš, urobil som jeden experiment:
Stiahol som Keep Screen On aplikáciu, ktorá sa postará o stále zapnutý display a teda aj telefón v aktívnom režime.

Nastavenia počas pokusu, ktoré najviac odzrkadľujú moje bežné používanie:
Jas 20%
Wifi počas celého pokusu zapnuté
Aplikácie na pozadí: gmail,messenger, facebook, opera mini, widget - hodiny, počasie

Dosiahnutý SOT a zároveň výdrž batérie (pri 5% zostatku) bol takmer 19 hodín:
Screenshot_2016-04-08-17-02-06.png
Screenshot_2016-04-08-17-02-06.png (134.26 KiB) Zobrazeno 2335 x
Screenshot_2016-04-08-17-02-31.png
Screenshot_2016-04-08-17-02-31.png (84.75 KiB) Zobrazeno 2335 x
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Tohle taky neni objektivni srovnani, co zkouseli stream videa na HT6 tak meli qHD - FHD videa ve smycce a jas na 75% a telefon dal nejakych 30 hodin a mel asi 10%
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
respin
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. úno 2016 13:30:50
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 a Ulefone Power

Re: Výdrž baterie Ulefone Power

Příspěvek od respin »

Samozrejme, že to nieje objektívne porovnanie.
Tohle taky neni objektivni srovnani, co zkouseli stream videa na HT6 tak meli qHD - FHD videa ve smycce a jas na 75% a telefon dal nejakych 30 hodin a mel asi 10%
Zdroj?

Inak podľa špecifikácii HT6 oproti Ulefone Power by som inú ako vyššiu výdrž neočakával (HD vs FHD, 4core 1GHz vs 8core 1.3GHz)
Odpovědět

Zpět na „Ulefone Power - Obecná diskuze“