Ulefone Power - Obecná diskuzeProblém s jackem - sluchátka nesedí

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
nazaret
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. srp 2016 8:41:19
Typ mobilu / ROM: Ulefon Power

Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od nazaret »

Zdravím,
koupil jsem Ulefone Power a jsem celkem spokojený - až na jednu věc. Když chci zapojit sluchátka, tak nejdou docvaknout a nezasknou se - mobil ani nerozpozná, jestli jsou nebo nejsou zapojené.

Původně jsem po prohledání internetu myslel, že je možná v te díře nějaký prach, ale nic jsem nevydoloval.

Když jsem pak vyzkoušel zapojit krátký prodlužovací kabel, tak zacvaknout jde. Rozdíl mezi nimi je takový , že Jack u kabelu má tři proužky a u sluchátek jen dva.

Může někdo potvrdit, jestli je tak telefon skutečně navržen a sedí tam jen Jack s třemi proužky? Nebo jestli mám jen vadný kus a měl bych ho reklamovat.

Díky
Přílohy
IMG_20160810_095706_818.JPG
IMG_20160810_095706_818.JPG (428.91 KiB) Zobrazeno 9263 x
Uživatelský avatar
luboz
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pon 05. srp 2013 13:19:11
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power - And. 6.0 stock

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od luboz »

Zda sa, ze nieco na tom je. Na zaklade tejto otazky som skusil Koss Porta Pro a sice s mobilom funguju, avsak jack tam dobre nedrzi a aj pri miernejsom dotyku sa povysunie o cca 0,8mm a uz to nehra a v stavovej liste ani neidikuje pripojenie sluchadiel. Jack nezaskoci a celkovo akosi slabo drzi.
Doplnenie: Zistil som este, ze ten jack tam ako tak drzal iba vdaka silikonovemu puzdru, bez neho rovno vyskakuje. Ako keby bola zasuvka v UP hlbsie, ako je vhodne.
Naproti tomu Xiaomi Hybrid (original) je potrebne jack trosku silnejsie dotlacit ku koncu, ale ten zase drzi a samozrejme aj funguje OK.
Doplnenie 2: Skusil som este dake total noname sluchadla a tam jack do UP drzi lepsie a dokonca aj velmi slabucko zacvakne a drzi aj bez slilikonoveho obalu. (S obalom ho ani nezasuniem, musel by som v nom zvacsit otvor, aby sa dal jack uplne zasunut.) Tiez ale netreba vela, aby jack vyskocil o tych cca 0.8mm a tiez to prestane hrat cez sluchadla.

Cize inak povedane, zda sa, ze pouzita zasuvka v UP nie je uplne OK, alebo je hlbsie, ako je vhodne. Cize treba vyberat sluchadla s vhodnym jackom, alebo prepajkovat jack za vhodny alebo pouzit daku kratsiu predlzku s vhodnym jackom.

A ked som uz pri tom, stadardne je aj u vas vystup z UP na sluchadla taky strasne prebasovany. Ked som ho prvy krat skusal cez Xiaomi Hybrid, tam som bol az zdeseny (u predchadzajucich mobilov som nic take nezazil). A to samozrejme nemam v mobile zapnute BesAudEnh.
Poriesil som to zatial stiahnutim basov v eqv v PowerAMPe... Ale ak by to slo urobit vseobecne v systeme, bol by som radsej...
Naposledy upravil(a) luboz dne stř 10. srp 2016 9:48:08, celkem upraveno 3 x.
Ericsson A1018s -> ... -> HTC Desire -> HTC Sensation -> THL 5000 -> Ulefone Power
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od ramon.dexter »

To je pitomost. Musí s tím fungovat i obyčejná dvoupinový sluchátka. Dovolím si tvrdit že spíš máš špatně naletovanej 3,5mm konektor.

Ty tři proužky na headsetu pouze indikují přítomnost mikrofonu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
nazaret
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. srp 2016 8:41:19
Typ mobilu / ROM: Ulefon Power

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od nazaret »

luboz píše:Cize inak povedane, zda sa, ze pouzita zasuvka v UP nie je uplne OK, alebo je hlbsie, ako je vhodne. Cize treba vyberat sluchadla s vhodnym jackom, alebo prepajkovat jack za vhodny alebo pouzit daku kratsiu predlzku s vhodnym jackom.
Takový jsem měl tušení, no. Bohužel to vypadá, že je to tak. Může to ještě někdo potvrdit?

Co se týče špatně naletovaných sluchátek, zkoušel jsem to s několika (ty moje, které teď nedokážu zacvaknout jinak používám už cca rok bez problémů) a některé fungují a zacvaknou se a jiné ne. Rozhodně to není problém jedněch specifických sluchátek. Je ale možné, že to tedy není způsobené těmi proužky, teď jsem zkoušel nějaké další dvoupinové a u těch je to trošku lepší, sice lehce zacvaknou, ale stačí opravdu málo (pohyb v kapse) a zase vyskočí.
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od kozelos »

to neni zadna novinka tenhle problem, na xda se to resilo uz par mesicu nazad. Ulefone ma spatne navrzenou zdirku, je hlubsi, takze je potreba delsi jack. Da se to resit nakupem delsiho jacku a jeho preletovanim na kabel sluchatek, nebo vypilovanim kousku toho ramecku na telefonu
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
lilbg
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 12. bře 2016 18:35:44
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Mobil 2 / ROM: Lenovo P780

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od lilbg »

V Jacku mi drží všechny sluchátka dobře, zdířka je ale opravdu špatná, protože mi v ní funguji jen 4 pinova sluchátka, jakákejkoliv tripinovej Jack to odmítá. Sluchátka indikuje, ale sám spouští a přeskakuje skladby, případně spouští hlasové vyhledávání..
Uživatelský avatar
akapl
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 09. úno 2016 10:22:33
Typ mobilu / ROM: Ulefone POWER
Rom: Ulefone Stock 6.0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od akapl »

Není to problém Ulefone Power, spíš jde o to, že ne všichni výrobci sluchátek (nebo spíš výrobci jack konektoru) dodržují přesně normu. Stejný problém jsem měl u telefonu Samsung S4 Mini Duos. U Ulefone mi fungují všechna používaná sluchátka (Xiaomi Piston 3, originál Ulefone, sluchátka k Samsung S4 Mini, Sony MH1 i Sennheiser HD558). Z výše jmenovaných jsou téměř vše headsety se čtyřpinem, třípin mají pouze Sennheiser HD558, ale to jsou stereo Hi-Fi sluchátka samozřejmě bez mikrofonu (ta jediná jdou zacvakout pouze bez silikonového obalu telefonu, protože mají objemný konektor - je to vlastně redukce z velkého jacku).

Základní dedukce je ale správná - skutečně se u sluchátek mohou lišit jack konektory v délce o nepatrný kousek a ty s tím kratším nezacvaknou a pak špatně dolehnou pružinky kontaktů uvnitř telefonu na kontakty v konektoru a sluchátka nehrají.

Opět ale opakuji, stejnou situaci jsem zažil už u telefonu Samsung, domnívám se proto, že to není problém výrobců telefonu, ale spíš problém výrobců sluchátek. Kdoví od koho nakupují konektory....
Jinak samozřejmě problém může způsobovat i silikonové pouzdro, které může mít kolem konektoru na sluchátka malou díru a nevejde se do něj prstenec jack konektoru, který by měl dosednout až na ústí zdírky v telefonu.
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od sagitarius »

Tak s tímhle problémem se jako tvůrce elektroniky potýkám už cca 25 let. Problém je v tom, že konektory dnes vyrábí už kdejaký ťaman v garáži, a podle toho to vypadá. A u sluchátek a mobilů se to odráží samozřejmě taky. Problém tudíž nemusí být jen ve sluchátkovém jacku na sluchátkách, ale menší měrou i u samice v telefonu, protože výrobce mobilu si ty konektory pochopitelně nevyrábí, ale objednává od dodavatele, stejně jako ti výrobci sluchátek. A normy číňana jaksi dostatečně netrápí- desetina sem, desetina tam... Od jisté doby dělám to, že jacka u hluchátek ustřihnu a napájím jack výrobce "Neutrik". Sice stojí kilo, ale mám jistotu, že je přesný a že si jím neodrovnám samici v telefonu. A délka 3.5mm jacka je totožná u 3-pinového i 4-pinového, takže pokud výrobce dodrží normy, musí pasovat a fungovat. Realita je ovšem bohužel taková, jaká je...
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
lilbg
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 12. bře 2016 18:35:44
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Mobil 2 / ROM: Lenovo P780

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od lilbg »

No.. telefon mi nefunguje s jediným 3Pin Jackem (zkoušeno víc jak deset kusu), tohle bude chyba čistě samice v telefonu, bohužel :(. Chce to sehnat redukci 4pin-3pin. Myslim si, že jsou kontakty v samici v telefonu příliš blízko sebe a telefon pak spina 4. Pin posledním pinem u klasiky.
Uživatelský avatar
akapl
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 09. úno 2016 10:22:33
Typ mobilu / ROM: Ulefone POWER
Rom: Ulefone Stock 6.0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od akapl »

Pokud ti to nefunguje z deseti kusů jen u jedněch sluchátek, tak problém asi nebude v samici v telefonu, ne....? Moc smysl to nedává.

Tady se můžeš podívat na zapojení konektoru: http://pc.poradna.net/file/view/21515-c ... -ruzne-png" onclick="window.open(this.href);return false;
lilbg
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 12. bře 2016 18:35:44
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Mobil 2 / ROM: Lenovo P780

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od lilbg »

Špatně napsáno, ani s jedním z desíti :)
Uživatelský avatar
luboz
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pon 05. srp 2013 13:19:11
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power - And. 6.0 stock

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od luboz »

Predpokladam, ze norma pripusta urcite tolerancne pasmo a ak je ten jack v tolerancii, tak je to potom jednoznacy problem na strane Power-u. (Predpokladam, ze KOSS by nepouzival jacky mimo toleranciu.)
Jediny problem s tymto mam teraz s Ulefone Power, doteraz nikdy. Mne to proste pride, ze v UP je zasuvka hlbsie ako by mala byt.
A zda sa, ze Power nie je jediny mobil od Ulefone majuci tento problem...
https://www.youtube.com/watch?v=E-IVrQ9L248
Ericsson A1018s -> ... -> HTC Desire -> HTC Sensation -> THL 5000 -> Ulefone Power
-Romik-
Stálý androiďák
Příspěvky: 95
Registrován: pát 29. led 2016 7:11:04
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Tablet: Lenovo Idea Tab 2

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od -Romik- »

Měl jsem s tím napoprvé také problém, stačilo ten jack pořádně zarvat, nebát se, ono to zacvaklo a jakc držel a od tý doby už to jde v pohodě.
Uživatelský avatar
mrnus
Moderátor
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv 03. lis 2011 11:07:59
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od mrnus »

-Romik- píše:Měl jsem s tím napoprvé také problém, stačilo ten jack pořádně zarvat, nebát se, ono to zacvaklo a jakc držel a od tý doby už to jde v pohodě.
Ahoj ,
Moc jsem to nečetl, ale taky jsem to asi třikrát viděl, jak říká -Romik- .
Může být drsnější povrch a už to tam nejde tak lehce.
A koukal jsem na ty fotky a je tam celkem rozdíl ve zkosení toho začátku , ten horní konektor tam jen tak nepůjde.
danrdanr
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: ned 23. lis 2014 11:10:16
Typ mobilu / ROM: THL T6s _Ulefone Be One_Mlais MX
Mobil 2 / ROM: Doogee F5. Doogee X5 Pro. Bluboo X9
Tablet: Chuwi v99i.Teclast X98 Air III. Chuwi Hi8 Pro
Tablet 2 / ROM: Cube i10, TV BOX_Tanix TX3 mini,
Rom: TV box Abox A1 Plus

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od danrdanr »

Meho noveho Bluboo X9 je ten stejny problem - sluchátka (Koss) si tam nesednou, je nutno držet a tlačit.. :cry: . Výrobce však přikladá do krabice adapter
IMG_20160822_164633.jpg
IMG_20160822_164633.jpg (53.42 KiB) Zobrazeno 8554 x
Uživatelský avatar
luboz
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pon 05. srp 2013 13:19:11
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power - And. 6.0 stock

Re: Problém s jackem - sluchátka nesedí

Příspěvek od luboz »

Poriesil som pripojenie sluchadiel KOSS zakupenim nasledovnej "redukcie":
Spoiler:
Obrázek
http://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot ... 97235.html
(Kedze prehadzuje zem a mikrofon, pre handsfree to ale nebude.)
Ericsson A1018s -> ... -> HTC Desire -> HTC Sensation -> THL 5000 -> Ulefone Power
Odpovědět

Zpět na „Ulefone Power - Obecná diskuze“