Samsung Galaxy S6 Edge - Obecná diskuzeNight Clock - Noční hodiny - stále podsvícený displej

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ansuz
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SM-G925F Marshmallow 6.0.1.

Night Clock - Noční hodiny - stále podsvícený displej

Příspěvek od ansuz » úte 08. bře 2016 17:56:55

Ahoj, prosím o konstruktivní radu. Mám tento typ telefonu
Samsung Glaxy S6 Edge SM-G925F
G925FXXU3DPB6
Verze jádra 3.10.61-7086820

Taková vada na kráse je chování nočních hodin, kdy při zapnutí je displej stál podsvícený a večer je to dost rušivý, nemluvě o spotřebě baterie.
Popsáno zde: http://www.deccanchronicle.com/150615/t ... -nightmare" onclick="window.open(this.href);return false;

Samsung kontaktován a podpora oznámila, že o tom nic nevědí a že si to zkoušeli (osoba co zvedá telefony na pobočce zapla noční hodiny a řekla, že tento problém nemají) a že jsem první co se na ně s tímto obrátil. Zde na fóru jsem již našel postesknutí, takže jsme minimálně dva :-).

Vyzkoušen flash casche a nic. Tovární nastavení se mi nechce dávat kvůli nastavování a datům, je to až opravdu poslední možnost, protože zatím jsem se nedopátral ničeho jen k podezření na vadný firmware.

Jde mi o to, jen zjistit příčinu (vadný display, opravdu chybný firmware), popřípadě nějakou opravu jestli někdo někde zahlídnul od Samsungu a funkční řešení opravy, nápravy.

Děkuji.

Prosím všechny spekulanty a dotazátory na to proč to prostě nehodim do továrního, nebo neodnesu do servisu ať neodpovídají, ušetří čas sobě a ostatním, kteří tyto nepodstatné příspěvky nudí.

LivArt
Terminátor
Reputace: 238
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6 + J530F/DS
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4 RR
Kontaktovat uživatele:

Re: Night Clock - Noční hodiny - stále podsvícený displej

Příspěvek od LivArt » úte 08. bře 2016 18:17:51

U S/AMOLEDu svítí jednotlivý (sub)pixely (není to displej s podsvícením). Jak by tedy podle tebe měl ten displej něco zobrazovat, aniž by svítil?
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
ansuz
Nové Androidě

Příspěvek od ansuz » úte 08. bře 2016 18:50:43

Ahoj, prosím přečti si ten přiložený článek, nebo se alespoň podívej na ty obrázky které jsou v tom odkazu. Nebudeš pak pokládat takové dotazy. Nebo jsem nepochopil tvůj dotaz, nejdříve řekneš, že svítí jednotlivé body a pak se zeptáš jak bych si představoval, že to má fungovat. Odpověď tak jak je to v tom článku a jak sám zmiňuješ, body pouze pro hodiny, nikoliv jemný osvit celého displeje. Stejně tak jak se to chová při vyplém displeji a přejetím po hraně, kdy se zobrazí informativní panel s časem a počasím, v ten moment je zobrazení takové jak má být.

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » úte 08. bře 2016 19:05:22

Já jen nerozumím tomu, že OK, displej svítí, ale že i když víš a vidíš, že je to SW bug, kterej nemá řešení, tak se na to ptáš.
Obejít by se to dalo třeba spořičem baterie s hodinami - AFAIK to zvládá třeba Chronus, případně na GP hledej pojem Daydream. ;)
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
ansuz
Nové Androidě

Příspěvek od ansuz » úte 08. bře 2016 19:38:09

Ok tuhle odpověď už beru spíš, než tu předtim. Jasný o těchto možnostech vim, ale to jsou prostě obezličky.

Mohl jsem někde něco přehlídnout, mohl s tím už někdo být v servisu a ví víc, není to tak závažná chyba, jen to prostě štve. Pokud na to někdo narazí jinej, najde to tady na fóru (pro kontra, že je to na anglických fórech, ne všichni zvládaj angličtinu a každé ulehčení přivítá každý), protože tady jsem s tim evidentně první a může pak najít jemu bližší řešení, viz tvá druhá odpověď, nebo tu najde od někoho jiného opravdu popsanou příčinu a způsob jak to fixnout.

Evidentně je to rok starý problém a Samsung se k tomu nějak nemá, také to nepostihuje každé zařízení, dohledal jsem i že někomu vyměnili display a po tejdnu se mu to zase objevilo při výměně mu hodili tovární nastavení což je i důvod proč to nechci dát do továrního a pak s tim půl dne zase nastavovat abych za tejden měl problém zpátky.

Založeno také pro ostatní a čím více se o tom bude mluvit tím spíš se to vyřeší, než když nad tim mávnu rukou.

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » úte 08. bře 2016 19:39:58

Ty noční hodiny jsou btw součástí aplikace hodiny (nečekaně) a můžeš mazat data i u jednotlivých aplikací (takže by stálo za to to zkusit u té aplikace hodin). ;)
BTW na play se válí moc hezky upravenej daydream defaultních hodin -- https://play.google.com/store/apps/deta ... .deskclock" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tohoto vlákna
ansuz
Nové Androidě

Příspěvek od ansuz » úte 08. bře 2016 19:55:36

Vyzkoušeno a to nefunguje. Je to Samsungovina, jejich vývoj pro to aby ta hrana měla alespoň nějakej účel :-D. Ono je to vcelku šikovný když otevřeš oči tak na straně vidíš čas, jak budík. Ale když svítí celej displej je to pak vcelku rušivý. Je to něco co tam je, co bych i chtěl mít zapnutý, ale nedá se to použít.

verny94
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Mobil 2 / ROM: Honor 8 - služební
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » úte 08. bře 2016 21:40:50

O tom už se někde psalo i tady na fóru. Tuším, že pomohla nová verze FW.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S6 Edge - Obecná diskuze“