Trendy a novinkyGoogle TV s Androidem

Zajímavé nové informace o Androidu a souvisejícím patří právě sem..

Moderátoři: Moderátoři fór, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Google TV s Androidem

Příspěvek od Vegetus »

Tak Google s partnery údajně chystá televizi s androidem. Vždycky jsem si říkal jak by bylo fajn mít v TV plnohodnotný internet, a teď tohle ;) Google umí vždy překvapit

http://technet.idnes.cz/google-se-chce- ... _video_vse
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: Gogle TV s Androidem

Příspěvek od patas »

Taky jsem koukal, ale má to logiku a myslím, že to bude super věc. Logitech má údajně dodat ovládací zařízení, asi bezdrátovou klávesnici. Už vidím jak za pár let bydlím s Androidem v TV, kávovaru, lednici ... :D
SE Xperia Mini Pro
Uživatelský avatar
Vegetus
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pát 27. bře 2009 10:23:36
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Gogle TV s Androidem

Příspěvek od Vegetus »

Ještě kdyby všechna ta zařízení s androidem uměla mezi sebou komunikovat...uvidíme s čím se pochlubí. Mě osobně teď asi nejvíc na trhu chybí nějaký tablet s Chrome OS nebo androidem...
Samsung Nexus S (4.1.1), CZ Vodafone
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: Gogle TV s Androidem

Příspěvek od patas »

Tak Chrome OS ještě nenastoupil a tablety s Androidem se pomalu začínají objevovat. Každopádně tablet s Androidem a USB bude použitelnější než iPad. Na Chrome OS jsem zvědavý, ale nevím jestli v našich končinách jsou ideální podmínky na cloud computing. Na venkově bez pořádného netu asi těžko.
SE Xperia Mini Pro
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: Gogle TV s Androidem

Příspěvek od patas »

Zřejmě není Google jediný koho tato myšlenka napadla :)

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/v ... 12&t=18578
http://www.peopleoflava.com/television/scandinavia/

Ale ceny nic moc :(
SE Xperia Mini Pro
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od ge0rge »

Google zdá se bere "obývákovou zábavu" vážně. Není se čemu divit pro google je to možná ještě zajímavější oblast než mobilní telefony - no přinejmenším stejně zajímavá :-)

1/ prodá spoustu reklamy na ploše kde doposud reklamu prodávaly pouze televizní společnosti , teď ji tam bude prodávat i google. Sice reklamou patrně nebude zasahovat do televizního vysílání (přesto že technicky by mohl, po právní stránce by s tím byl jistě problém) ale s reklamou se setkáme v různých aplikacích pro google tv (podobne jako pro android vyvojari obcas vyuziji reklamni prouzek admob) no a především pak reklamu adwords na internetu, který tyto televize nově zprostředkují v plnohodnotné míře.

2/ google tím patrně odkopne ze světa skomírající produkt Apple TV ... pravda, to asi nebyl uplne jejich zamer a dalsi ochlazeni vztahu apple a googlu patrne neprinese nic dobreho ...

3/ google ma se svoji Google TV velkou sanci proniknout na mimoradne zajimavy trh hernich konzoli. Ano jiste technicky nebude google TV tak vykonna jako PlayStation 3 avsak vradme se do reality ... to totiz malo koho zajima. Pokud si budu moci najit predevsim zabavne hry a hrat je primo na televizi bez nutnosti drahe herni konzole no tak si herni konzoli uz pravdepodobne ani nekoupim.

tento treti bod je na tom celem nejzajimavejsi, google otevrel bitevni linii uplne jinde nez se na prvni pohled muze zdat ... tohle neni boj apple tv a google tv ani v nejmensim ne ... (resp. tento souboj je naprosto nepodstatny) toto je valka o vas obyvak se vsim vsudy, obyvak ktery je vetsinou hloupy, a sem tam narazite na drahou specializovanou herni konzoli ... tento stav by se mohl velmi brzy zmenit a uz za par let se mozna budou sony a microsoft zoufale snazit integrovat sve herni platformy primo do televizi jinak vedle relativne levnejsich android televizi nebudou mit sanci v trznim prostredi prezit.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od cryingfreeman »

na Google TV sa mi lubi využitie speech to text v systeme android a google translate, hocičo čo beží na obrazovke si môžte nechať strojovo otitulkovať do akéhokoľvek jazyka
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od PL113 »

A za chvíli bude google lednička, mikrovlnka a varná deska, která se bude dát ovládat přes televizi :lol:
Mně se líbí, že se bude dát koupit i krabička nahrazující google TV, tzn. pokud si člověk před půl rokem koupil novou plasmu stačí mu si dokoupit google krabičku :DD internet v tý televizi stejně mám drátem natáhlý...
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od cryingfreeman »

mikrovlnku máš ;)

Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
MrPedro
Robot
Příspěvky: 1248
Registrován: sob 31. led 2009 18:26:23
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71
Bydliště: Teplice

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od MrPedro »

.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.
robotkaja
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 14. čer 2011 8:38:53
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od robotkaja »

Mám rok starou LCD TV 42" bez Internetu. Čekal jsem, až bude v ČR dostupná krabička s Androidem a HDMI rozhraním a včera mi konečně přišla. Našel jsem to pod označením FV-1 Google TV / Internet Box na shopu http://www.escadtrade.cz/google-tv-internet-box.html Natěšenej jsem ho připojil k HDMI vstupu a spustil. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil jak spárovat přiložený dálkový ovladač. Po spuštění se objevilo známé Androidí prostředí. Ovládání ovladačem je zajímavé (funguje to jako ukazovátko, kterým ovládáte pohyb kurzoru myši po obrazovce), ale stávalo se mi, že nechtěným pohybem kurzor odskočil jinam.
Jako lepší varianta se mi osvědčilo ovládání bezdrátovou klávesnicí a myší, které jsem si vypůjčil od počítače. K síti jsem připojený kabelem, který jsem měl u TV připravený. Má to ale i WiFi kartu a BT. Na ploše je widget počasí, který z neznámých důvodů nezná žádná města v ČR a u nás tedy nepoužitelný. Jednoduše jsem ho ale nahradil aplikací Počasí z Android Marketu.
Dětem jsem stáhnul Angry Birds a už mě k tomu zpátky nechtěly pustit. K dalšímu testování jsem se dostal až večer, kdy jsem zkoušel ke spokojenosti přehrávat něco z YouTube a Streamu.Zatím jsem moc spokojený.
dk_line
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 26. kvě 2011 19:59:32
Typ mobilu / ROM: T-Mobile G1+FV1-Plexiview+LG O2X
Tablet: Ainol Novo7 ELF 16GB White
Rom: Elvish 0.3

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od dk_line »

...tak jsem taky poridil a celkem spokojenost. Par much to ale ma.

Co zamrzi:
1) Po pripojeni LAN pres Ethernet a naslednem prechodu do "StanBy" a opetovnem zapnuti se uz sitovka neprobere. Pres Wifi OK.
2) Diky absenci GSM modulu nejde zamerit lokalizaci ani bezdratove, takze programy ktere striktne vyzaduji polohu vetsinou vubec nenajedou.
3) Neprisel jsem nato jak zmenit bezdratovou klavesnici z qwerty na qwertz, pokud to vubec pomoci nejake app jde.
4) dle meho market nenabizi k instalaci mnohem vice app, nez by mohl. Z duvodu kompatability je nezobrazi, ale pokud neslo vylozene o specificke app, tak v pohode jdou naistalovat z sd karty jako apk.
5) skoda, ze neni vestavenej microfon nebo jine mozne pripojeni (nezkousel jsem zda nema podporu USB microfonu a webkamer, pokud by slo bylo by to super)
6) plne Full HD mkv trha (nezkousel jsem to ale lokalne z SD karty, takze snad jen nestiha LAN)

Co potešilo:
1) bezproblemu rozeznal muj 2,5´ex. HDD pripojenej pres USB
2) BT a Wifi chodi taky bezproblemove
3) Ceska lokalizace
4) prehrava vsechny .ts vcetne porizenych v satelitu (HdBox), ktere mi neprehral ani Xtreamer
5) nezahriva se

...uvadim odkaz na zahranicni diskuzi vcetne odkazu na FW, zatim jsem ale nemel odvahu na upgrade :?

odkaz - Diskuzni forum
odkaz - FW
Uživatelský avatar
agent112
Robot
Příspěvky: 772
Registrován: pát 03. zář 2010 17:30:56
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB
Mobil 2 / ROM: Mi band 2

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od agent112 »

Ahoj lidí měl bych jednu otázku.
Zvládne ta mašinka přehrát filmy co mám umístěné v pc? Jako že prostřednictvím domácí lan...? Díky za odpověď ;-)
Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB : Android 6.01 : MIUI 8.2.3
Historie:
Microsoft Lumia 640 LTE : Windows Mobile 10
Huawei Ascend G300 : Android KitKat 4.4.4 : CM 11 - Dazzozo
dk_line
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 26. kvě 2011 19:59:32
Typ mobilu / ROM: T-Mobile G1+FV1-Plexiview+LG O2X
Tablet: Ainol Novo7 ELF 16GB White
Rom: Elvish 0.3

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od dk_line »

Po domaci siti se da prochazet velice pekne, akorat ted uz netusim jestli jsem nemusel z marketu doinstalovat file exploer, ktery sit podporuje nebo zda uz byl soucasti puvodni Romky. Osobne pouzivam ES File Explorer, ktery podporuje i LAN, FTP, Drobox... Android samozrejme nabizi mraky dalsich app, ktere ti to umozni. Filmy, ktere zvladl prehrat z lokalni SD nebo pripojeneho Ext. Disku prehrava hrave i pres LAN nebo Wifi. Samozrejme, ze pres Wifi jsi trosicku omezenej rychlosti prenosu, ale vetsi problem jsem s tim nemel.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne stř 22. kvě 2013 13:26:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok viď pravidlo č. 5 !!!
Uživatelský avatar
agent112
Robot
Příspěvky: 772
Registrován: pát 03. zář 2010 17:30:56
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB
Mobil 2 / ROM: Mi band 2

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od agent112 »

Díky moc za odpověď ;-) to jsem chtěl slyšet... A asi si pro tu mašinu skočím :-D ...
Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB : Android 6.01 : MIUI 8.2.3
Historie:
Microsoft Lumia 640 LTE : Windows Mobile 10
Huawei Ascend G300 : Android KitKat 4.4.4 : CM 11 - Dazzozo
dk_line
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 26. kvě 2011 19:59:32
Typ mobilu / ROM: T-Mobile G1+FV1-Plexiview+LG O2X
Tablet: Ainol Novo7 ELF 16GB White
Rom: Elvish 0.3

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od dk_line »

zalezi na co to chces primarne pouzivat, pokud na pohodlne brouzdani netem, nejake to prehravani filmu a pokud jsi nadsenec androidu a toho jak si ho muzes prizpusobit k obrazu svemu, tak muzu jen doporucit. Jsem s nim spokojen. Neco malo se o tom diskutuje i TVFreaku v tomto vlakne: http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29516 . Pro jistotu si to precti, prece jen nejake muchy to ma ;)
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne stř 22. kvě 2013 13:25:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok viď pravidlo č. 5 !!!
Uživatelský avatar
agent112
Robot
Příspěvky: 772
Registrován: pát 03. zář 2010 17:30:56
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB
Mobil 2 / ROM: Mi band 2

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od agent112 »

Díky díky ;-) Android fanda jsem a NET na 107 plasmě bude fajn ;-) , ale jde mi i o přehrávání FullHD filmů z extéru a ze sítě (PC s 2T HDD) ;-)
Xiaomi Redmi Note 3 Global 32GB : Android 6.01 : MIUI 8.2.3
Historie:
Microsoft Lumia 640 LTE : Windows Mobile 10
Huawei Ascend G300 : Android KitKat 4.4.4 : CM 11 - Dazzozo
2x4b
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30. bře 2011 15:38:40

Re: Google TV s Androidem

Příspěvek od 2x4b »

Odpovědět

Zpět na „Trendy a novinky“