Trendy a novinkyPočet jader pro "kancelářský" multitasking

Zajímavé nové informace o Androidu a souvisejícím patří právě sem..

Moderátoři: Moderátoři fór, Moderátoři fór

Odpovědět
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od paulgaugin »

Dobrý den, chci se zeptat, zda pro běžnou kancelářskou práci je lepší Snapdragon 800 se čtyřmi jádry nebo MTK S 8? V ANTUTU jsou na tom oba modely přibližně stejně. Obvykle používám tak 5 aplikací (Twitter, email, web...) , u kterých chci, aby běžely stále.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Počet jader pro

Příspěvek od roy100 »

Neřeš jádra, ale RAM.
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od paulgaugin »

Pod 2 GB již nepůjdu. Jenže je mi to k ničemu, když Android si dělá co chce a nechává pořád třeba 800 MB volných, místo aby je vyuzil.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Počet jader pro

Příspěvek od LivArt »

Ideální je big.LITTLE s 4+4, ale to má, pokud vím, jen Samsung. Takže radši vzít Qualcomm s 4 výkonnějšími než honit milion slabších jader.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od don_alex »

Sorry za OT, ale nedá mi to:
To je snad poprvé, kdy někdo řeší, že mu Android nechává příliš mnoho volné paměti. :-) :clap:

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od ludekbrno »

Paulgaugin:

Tak 2GB už jsou celkem dost a zřejmě nemáš nainstalováno dost aplikací, kterými by RAM smysluplně využil. Nebo máš pocit, že ti něco nefunguje kvůli nedostatku RAM a současně systém nechává 800MB volných?

Každopádně si neodpustím poznámku, že Android a aplikace pro něj jsou spíš pro "konzumaci" (prohlížení) obsahu, než pro kancelářskou práci. Tam je každý notebook s klasickými windows o kilometr vepředu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od paulgaugin »

Pokud spustím třeba webový prohlížeč a Android ho uspí a současně nechá 800 MB volného, tak ano, štve mě to. Chápu, když to systém řeší Třeba při 100 MB volných, ale 800? Levné mobily mají po zapnutí k dispozici jen osminu či čtvrtinu RAM. Prostě mě to nehorázně vytáčí. Připlatil jsem si za velkou RAM, aby důležité aplikace mohly běžet stále a ne se při každé maximalizaci znovu načítat.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od ludekbrno »

Jakože ho odložíš na pozadí a po obnově se načítá znovu i když máš 800MB volné? No, to je podle mě spíš chyba aplikace, než systému. Každopádně jak už jsem psal, android nikdy nebyl určen pro vážnou kancelářskou práci a nejistota udržení otevřené aplikace na pozadí je jedním z hlavních důvodů. Neexistuje spolehlivý způsob, jak zajistit, že android aplikaci na pozadí neukončí. To máš podobné, jako srovnání BMW M5 s nákladní Tatrou 815. To BMW klidně může mít větší výkon motoru, než Tatra, ale přesto s ním hromadu písku neodvezeš, protože ten výkon motoru využívá pro zábavu a ne pro práci. Totéž máš u Androidu. Třeba já mám výkonnější procesor v telefonu, než v netbooku, přesto nebudu vytvářet excelovské tabulky v telefonu, ale vezmu si netbook. Bohužel se snažíš používat android k něčemu jinému, než je principiálně určen a teď vidíš výsledek. Rozčiluješ se zbytečně, měls lépe vybírat pracovní nástroj...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od paulgaugin »

Ok, tak který systém pro smartphone mi doporučíte? Bez zbytečných omezení, s dostatkem aplikací a s možností vybrat si hardware dle libosti (nebýt omezen na dva modely jako u iphonu). Před lety jsem byl plně spokojen s Windows Mobile 6.1,ale ty imho v dnešní době alternativu nemají.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od Mirda86 »

Zkus kouknout na BlackBerry Z10.
Nevim stli to vyresi tvuj problem ale urcite je vhodnejsi na kancelarskou praci nez jakejkoliv android.Samozrejme nejake ustupky budes muset udelat
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Počet jader pro

Příspěvek od paulgaugin »

Malý displej (chci tak 5"), není Dual SIM, nemá dlouhou výdrž, není tam SwiftKey... Takže ne, děkuji.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Počet jader pro "kancelářský" multitasking

Příspěvek od ludekbrno »

Smartphone na kancelářskou práci neexistuje, tečka. Všechny systémy v rámci uživatelské přávětivosti převzaly správu paměti a zachází s aplikacemi na pozadí automaticky. Uživatel nad tím už bohužel nemá kontrolu. 90% uživatelů to vyhovuje, protože se o to nemusí starat, pro zbylých 10% je to nepoužitelné, protože kontrolu potřebují. Poslední systémy, kde uživatel měl plnou kontrolu, byly právě WM a nebo starší Symbian v komunikátorech. Dnes už takový systém nikdo nedělá. Pokud chceš něco přenosného na práci, tak jedině notebook nebo tablet s plnohodnotnými windows. Tak to je a nic s tím nenaděláš. Teoreticky bys mohl experimentovat s minoritními systémy, jako ubuntu a firefox v mobilních verzích, ale tam zase bude problém v nedostatku aplikací.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Počet jader pro

Příspěvek od paulgaugin »

Jenže já potřebuji něco, co dám do kapsy, takže max. 6". A Tablety s Windows 8 jsou až od 8".
Odpovědět

Zpět na „Trendy a novinky“