Samsung Galaxy S6 Edge+ - Obecná diskuzeLagovani

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Lagovani

Příspěvek od profimal »

Od zacatku pozoruji na svem s6 edge+ lagovani. Myslel jsem ze to je nejaka nahoda. Ale vyformatoval jsem ho, udelal wipe a porad to same. Problem je v tom, kdyz je telefon v klidu, zhasla obrazovka a ja ho chci probudit (home tlacitko) tak z 10x probuzeni se jednou stane, ze se nic nedeje a asi tak po 10 s se display rozviti nereaguje na dotyky a zase zhasne. A pak se zase rozviti a zacne reagovat, ale trhane chvilicku. Potom vse o.k. Dnes se dokonce sam restartoval po probuzeni a lagovani. Tak chci vedet jestli stim mate nejake zkusenosti nebo radu.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Lagovani

Příspěvek od Jumbo78 »

Zkus vypnout S Voice
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Jdu na to. Diky.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Tak to porad laguje. Je pravda, ze se mi zda ze min, ale porad.
WendyCRX
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: sob 12. led 2013 9:42:36
Typ mobilu / ROM: Note 4

Re: Lagovani

Příspěvek od WendyCRX »

Prostě ho reklamuj....Telefon s takovou cenou prostě musí makat jak Švýcary. U mého kusu zatím vše OK.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Jo asi jo. Víš co. Tam je problém v tom, že já ho budu reklamovat a oni samozřejmě nezjistí závadu, protože ho dvakrát zapnout a nic se nebude dít. Tak mi ho po měsíci vrátí a já jim tam zas budu tvrdit, že závada tam je. Takže budu bez faunu cca 2. měsíce. Tak proto se snažím to řešit vše možné než ho dám reklamovat.
WendyCRX
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: sob 12. led 2013 9:42:36
Typ mobilu / ROM: Note 4

Re: Lagovani

Příspěvek od WendyCRX »

Hele tohle chápu..stejnej problém jsem měl tenkrát s Note4 ( výměna za nový kus ale proběhla ) čekal jsem celý měsíc.. koupil jsem na tu dobu Asus Zenfone 5, byl to teda sakra rozdíl,ale měsíc jsem vydržel... Ono ten problém co popisuješ jsem měl u druhého Nota 4, tel. by pomalejší než ostatní Noty co jsem měl (celkem 4ks), dost se zahříval a na vrchní straně se vypálil světlej proužek ( byl vidět jen na světlém pozadí,což bylo zajímavé... každopádně jsem jej prodal a reklamaci neřešil,dotyčný si prý když tak reklamaci vyřeší sám... každopádně reklamuj,než se s tím sxát...na prodejně jim ukážeš problém a oni ať si to vyřeší.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Tam jde o to že ten problém nemusí vůbec nastat. Prostě to lakování přijde jen tak bez varování. Za laguně a zase funguje o.k.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Takze dnes po trech tydnech prisel telefon, ze servisu. Vada se jim projevila a vymenily mi dotykovou desku. Ale doma jsem zjistil, ze opet vady pretrvavaji. Vse je to same nez pred reklamaci. Tak nevim. Zase jim to tam dam a opet budu 3 tydny bez founu. Muzu ted pozadovat vymenu telefonu za novy kus. Nekde jsem cetl, ze v 6 mesicni lhute od koupe na to mam pravo. Dekuji :-)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Lagovani

Příspěvek od Mirda86 »

Ano tos mohl pri prvni reklamaci.Ted uz bohuzel nic nenadelas.
Rozpor s kupni smlouvou se to jmenuje.Pokud se objevi zavada do 6 mesicu tak se ma za to ze mohla byt uz pri koupi a tys o ni nevedel.Tim ze si reklamoval (a misto vymeny sis vybral reklamaci) tak si tuhle vzniklou situaci prijal :)
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Ja se na to ptal pri te prvni reklamaci , ale v T-Mobilu mi rekli ze to nejde. Nicmene ted pri druhe reklamaci to mohu uplatnit?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Lagovani

Příspěvek od Mirda86 »

To ti pekne kecal :) Malokterej obchodnik ti tohle sam nabidne.Spis ti bude lhat stejne jako ten v TM.
Zakon mluvi jasne.Prvniho pul roku mas pri reklamaci na vyber.Bud oprava nebo vymena.Musis si o to ale rict pri sepisovani reklamacniho protokolu a nechat si tam napsat ze chces proste vyresit reklamaci vymenou v ramci rozporu s kupni smlouvou.Tot vse a prodavac se muze stavet na hlavu.
Ted je mala uprava ze se tohle pravidlo nevztahuje na trivialni opravy a nedostavas automaticky novou 24 mesicni zaruku.Tzn. mas telefon 4 mesice...reklamujes...dostanes novej a zaruka pokracuje .Takze 20 mesicu.Vic nevim.
Kazdopadne bych rekl ze na 99% pri druhe reklamaci s timto neuspejes.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Tak to je dobre no. Sice to moc nechapu, protoze i ta druha reklamace je porad v te 6 mesicni dobe reklamovana, ale bohuzel. Ale i tak dekuji za odpoved.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Lagovani

Příspěvek od ludekbrno »

Já bych řekl, že v zákoně není žádná podmínka, že se právo na výměnu v 6-ti měsících vztahuje jen na první reklamaci, takže bych na v klidu trval na výměně za nový kus. Tím spíš, že první oprava problém nevyřešila. Podmínkou samozřejmě je, že servis uzná existenci závady.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Armies
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 24. pro 2010 20:41:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 Edge plus

Re: Lagovani

Příspěvek od Armies »

profimal píše:Od zacatku pozoruji na svem s6 edge+ lagovani. Myslel jsem ze to je nejaka nahoda. Ale vyformatoval jsem ho, udelal wipe a porad to same. Problem je v tom, kdyz je telefon v klidu, zhasla obrazovka a ja ho chci probudit (home tlacitko) tak z 10x probuzeni se jednou stane, ze se nic nedeje a asi tak po 10 s se display rozviti nereaguje na dotyky a zase zhasne. A pak se zase rozviti a zacne reagovat, ale trhane chvilicku. Potom vse o.k. Dnes se dokonce sam restartoval po probuzeni a lagovani. Tak chci vedet jestli stim mate nejake zkusenosti nebo radu.
Tento problém se mi stal asi 3x co vlastním S6 Edge plus.....ted už delší dobu se mi to nestalo.
1one
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25. říj 2009 10:03:35
Typ mobilu / ROM: S6 edge
Mobil 2 / ROM: Note 4
Tablet: Nexus 7 32GB 3g

Re: Lagovani

Příspěvek od 1one »

Rozpor s kupní smlouvou už neplatí. Dnes se tomu říká odpovědnost za vady a už se nedá požadovat místo opravy výměna :(
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Lagovani

Příspěvek od ludekbrno »

To je nesmysl, platí to pořád a v prvních 6-ti měsících můžeš stále požadovat místo opravy výměnu. Rozdíl je tam jediný, že už to neplatí na bagatelní závady, které lze snadno a plně odstranit bez zásahu do výrobku. Tedy např. pokud stačí přehrát SW a nebo třeba vyměnit kryt baterie. Ale pokud by se měl měnit displej, deska nebo tam něco pájet, tak pořád můžeš požadovat výměnu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
1one
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25. říj 2009 10:03:35
Typ mobilu / ROM: S6 edge
Mobil 2 / ROM: Note 4
Tablet: Nexus 7 32GB 3g

Re: Lagovani

Příspěvek od 1one »

Dle čeho soudíš že to stále platí? Já dnes volal na COI ,protože řeším ,nebo budu řešit něco podobného. Tam mi bylo tohle řečeno. Vesměs mužes vzné :shock: st požadavek na výměnu přístroje ,ale je jen na servisu jestli to uzná nebo ne. Dřív prostě musel dát nový kus dnes pokud se mu chce. Aspoň takhle mi to bylo řečeno.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Lagovani

Příspěvek od ludekbrno »

Soudím podle platných zákonů :-) Právo zvolit si výměnu v prvních 6-ti měsících stále existuje, s výjimkou opravdu drobných závad, které se dají snadno odstranit bez větších zásahů do přístroje. A pozor, o způsobu řešení reklamace nerozhoduje servis, ale prodejce. Servis může vydat prodejci maximálně nějaké nezávazné doporučení. Nicméně nemá moc smysl se bavit takto nekonkretně. Chtělo by to nějaký konkrétní příklad závady, o které by se dalo debatovat. Tak zkus popsat, jaký máš problém?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
1one
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25. říj 2009 10:03:35
Typ mobilu / ROM: S6 edge
Mobil 2 / ROM: Note 4
Tablet: Nexus 7 32GB 3g

Re: Lagovani

Příspěvek od 1one »

Dal jsi mi brouka do hlavy a volal znovu na COI ale do jineho mesta a hle ,rikaj ze musej tak to je opravdu zajimave.
Muj problem je trosku koplikovanej. Koupil jsem rozbaleny telefon S6 edge do ktere byla vlozena sim. V zarucaku mam napsane pouzite zbozi a zaruka 12mes. Ted mam mobil 2,5 mesice a prestava mi fungovat home buton na leve strane. Uz to tu nekdo resil o kousek nize. Bohuzel jsem se podival na video jak se musi rozebrat celej telefon diky vymene a nejsem si jist ze to dokazou udelat tak dobre aby byl v puvodnim stavu ,nechci mit nekde poskarbanou folii pod sklem,odlepeny displey ci nekde mit prach pod sklem diky netesnosti(take displ popsan ve vlakne nize) . Bohuzel jsem hrozny detailista a tohle by mi velmi vadilo.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Lagovani

Příspěvek od ludekbrno »

V tom případě máš ale smůlu, protože na použité zboží se to samozřejmě nevztahuje. Právo na výměnu platí jen pro nové zboží.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Lidi tak fakt nevim co je za problem. Po vetsi hadce v T-mobilu. Mi nakonec telefon vymenily za novy kus. Ale problem je porad stejny. Proste z cca. 10 x probuzeni telefonu se telefon jednou sekne a 30 vterin je nepouzitelny. Uz jsem zvolil odemykani bez otisku prstu. Odinstaloval nektere aplikace a porad nic nepomaha. To prece neni mozne, aby dva uplne nove telefony delaly to same. Proste nemuzu mit telefon za 25k ktery se seka. A 30s prodleva nez se rozebehne je hodne. A jak tak ctu fora tak jsem snad asi jediny komu to dela. Treba je chyba nekde u me ale KDE?
1one
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25. říj 2009 10:03:35
Typ mobilu / ROM: S6 edge
Mobil 2 / ROM: Note 4
Tablet: Nexus 7 32GB 3g

Re: Lagovani

Příspěvek od 1one »

Me to taky nedela a to mam uz 2 kusy. Zkousel jsi zapnout tel a drzet hlasitost dolu a tel ti najede do bezpecneho rezimu (bez ap) a testni to v tomhle rezimu jestli ti to nedela nejaka apka. Nebo treba bez simky .
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Zkusim. Jen me napadlo jestli to nedela flipove pouzdro clear view. Protoze jsem ho sundal a zatim to funguje. Ale mam to asi 20 minut sundane. Tak uvidime.
mirecekdrah
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 21. čer 2015 19:31:17
Typ mobilu / ROM: Galaxy S6 EDGE +

Re: Lagovani

Příspěvek od mirecekdrah »

Lidicky. Je technicky mozne ,ze to dela to pouzdro?
mirecekdrah
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 21. čer 2015 19:31:17
Typ mobilu / ROM: Galaxy S6 EDGE +

Re: Lagovani

Příspěvek od mirecekdrah »

Tak v tom bezpecnostnim rezimu to vypada, ze to funguje. Uvidime treba po 10 hodinach to zas udela. Ale pokud ne tak to asi bude nejakou appkou. A ted nastava problem. Pokud to dela appka tak jak zjistim ktera?
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Tak ani v tom bezpecnem rezimu to nepracuje korektne. Laguje to min, ale laguje. Ale jinak telefon funguje bez chybne. Pouze pri tom probuzeni se to sekne na 30 s.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Lagovani

Příspěvek od steglik »

Tak reklamace.Na nic nečekej,dones to kde si to koupil a ukaž jim to živě.Toto by tento telefon vážně dělat neměl.To samé sem měl s Galaxy Alpha.Jako jedinému mi s procesorem Exynos taky takhle blbla.Normálně byla výkonná ale odemykání mělo například 5 sekund prodlevy.Pomohlo až kompletně přefleshování na Lollipop a pak obnova přes Kies.Pak to zmizlo konečně ta prodleva jendou pro vždy.Možná stojí za zkuošku.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
profimal
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:23:09
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2x

Re: Lagovani

Příspěvek od profimal »

Tomu moc nerozumim. To si tam dal android 5 a co potom s tim Kiesem?
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Lagovani

Příspěvek od steglik »

Na S6 už bohužel KIES nejde.Musíš použít SMART SWITCH a zvolit obnovu firmwaru.Stáhne to poslední možnou ROM pro tvojí lokalizaci,nahraje a provede HARD RESET.Mě to například taky opravilo S6.Mám DBT lokalizaci a chtěl sem Francouze kvůli častější a rychlejšímu updatu.Ale po flash v ODINU mi nechodili MMS.Už sem byl zoufalý,když tu mě napadla poslední záchrana a to právě oficiální oprava přes SWITCH.A WUALÁ,chodí to :)
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S6 Edge+ - Obecná diskuze“