LG V10 - obecná diskuzeVypaleny obraz na displeji

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Tak ted jsem opravdu zaskocen...
Kdyz pustim nejakej test displeje a zobrazim sedivou, je znatelne videt na displeji vypaleny prohlizec. Naprosto zretelne prectu cas v pravem hornim rohu, tedy 20:53. Stav baterie, lupicka na vyhledavani, proste vsechno.
To je nejaka blbost, ne? Se preci nemohl takhle ten displej vypalit v jedne minute?
Co to sakra je???
Zkousel jsem restartovat a furt to tam je...
Nema nekdo podobnou zkusenost?
Blekota
Androiďák!
Příspěvky: 646
Registrován: stř 26. říj 2011 7:48:48
Typ mobilu / ROM: n9005
Tablet: nexus 10
Rom: KK

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od Blekota »

Veru že mohol
i9300
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Tak jsem se posunul k novemu zjisteni. Na displeji zustava posledni vypaleny obraz, ktery je tam dele. Takze nez dopisu tento prispevek, tak bude vypalena hlavicka tapatalku. Zatim jsem nezjistil, jak dlouho obraz bude patrny. Je mozne, ze to zmizi, ale i tak to preci neni normalni, ne?
Je to predzvest smrti displeje?

Edit: tak uz to zacinam rozklicovavat, vypaluji se bile plochy. Tedy hodiny, stav baterie atd.
Neuveritelny...

Edit2: Tak uz to nedela, respektive novy obraz se nevypaluje, a pomalu mizi ten posledni.
Podivnost, velka:-(

Edit 3: Tak dela porad, ale asi to nebude vypalovani, protoze nema na to vliv, jak dlouho je displej rozsvicen. Spise to vypada, ze displej spatne prekresluje. Ted je tam videt cas o minutu zpatky. A prekvapive cas o minutu zpatky byl rozsvicen minutu:-)
Pred tim jsem nechal displej rozsvicen 10 minut a nic noveho se neobjevilo.
Ty jo, tonme zacina fakt dostavat...
Rockerao
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: pon 15. zář 2014 19:12:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Black

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od Rockerao »

To akoze vazne? Sa tu rozculujes nad niecim, co neexistuje. IPS LCD displej je tvoreny krystalikmi, ktore ked nieco zobrazuju tak sa urcitym sposobom zoskupuju. Ak hodiny pouzivas prehliadac/messenger/hocico ine, po prepnuti budes vidiet "duchov", lebo krystalikom chvilu trva kym sa preskupia. Skus par minut pouzivat nieco ine a uvidis ze to zmizne. Keby sa ti body vypalili, videl by si to stale rovnako.
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Ono to nezmizne za chvilku. Kdyz displej vypnu nebo tel restartuju, je to tam treba hodinu. Pak naprosto nahodne se to zmeni a je tam zase nejakou dobu jinej novej obraz.
Tohle rozhodne, nejsou krystalky.
Nikdy pred tim to nedelalo. Je to dost rusive a je to naprosto zretelne. Napriklad na sede klavesnici jsou videt fleky tak jsem si toho vsiml a zacal zkoumat co to je.
Telefony s IPS mam uz nejakou dobu a s nicim podobnym jsem se nesetkal...

Dneska jsem narazil na novej problem, telefon se mi nekolikrat vypnul a naposledy uz nesel zapnout. Domnival jsem se, ze je vybita baterka, ale kdyz jsem telefon hodil na nabijecku a zapnul tak baterky jsem mel 33%. Asi ma baterka po pul roce dost a porouci se.
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Mne se to stava take. Jsou videt ikony nebo ze strany displej zobrazuje svetleji. Dobre videt na klavesnici Google, dark theme. Ale jen nekdy. Neni to vypaleni, protoze pozdeji po tom neni ani pamatka. Spise to vypada na problem s prehrivanim nebot malokdy to dela, kdyz je tel.delsi dobu necinny. Navic se to objevilo az ted v lete. Druha moznost je, ze je to nejaky bug. Treba by pomohl factory reset, nevim. Treti, ze ten displej odchazi.
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Ja mam pocit, ze to muze byt nejaky problem se SW treti strany. Treba zde jsou popsany problemy s blikanim displeje, coz delal treba FB Messenger:
http://www.androidauthority.com/lg-v10- ... es-666910/" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba v Galerii to nedela vubec. Obyvkle mam problem se zobrazeni sede barvy...
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Tak evidentne tento problem ma vice lidi. Tyka se asi nejvice jakehokoliv sedeho pozadi. Klavesnice, status bar, atd. Resi se zde:
http://forum.xda-developers.com/lg-v10/ ... n-t3330016" onclick="window.open(this.href);return false;
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Hmmm, tak to vypada, ze se nejedna o problem, nybrz o vlastnost:-( Rekl bych, ze toto asi nebude reklamovatelne.
A dokonce to vypada, ze se to casem bude zhorsovat.
Tak to mam fakt radost, je to dost protivny.
Uživatelský avatar
kozakvv
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 01. bře 2016 19:19:18
Typ mobilu / ROM: Huawei p9 plus
Mobil 2 / ROM: Lumia 1020

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od kozakvv »

Tak se pridavam do klubu. Dela mi to taky [POUTING FACE]
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Jeste v srpnu ma pry prijit LG V20 s androidem 7. Treba bude pak brzo nejaka zaplata i na V10... no nadeje umira posledni.
Klavesnici jsem vyresil! Prepnul jsem ji z sede na cernou a je po problemu. :-)(Klavesnice Google).
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Ja myslim, ze jedinou zaplatou bude prave V20:-)
Uživatelský avatar
potter1
Androiďák!
Příspěvky: 425
Registrován: sob 09. říj 2010 15:58:52
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+
Tablet: iPad pro 10.5 256GB

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od potter1 »

Robilo mi to na lg g4 robí mi to aj na LG V10... [emoji35] je to na reklamáciu?
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Domnivam se, ze reklamace nebude jednoducha. Jestli se displej zhorsi tak, ze chyba bude prokazatelne znatelna i pro servisaky, tak to zkusim...
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Někdo nějaké další info? Úspěšná reklamace? Řekl bych, že se to zhoršuje! Já takový zastánce IPS oproti AMOLED a teď chodím s vypáleným obrazem! Fujtajfl!
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Zatim jsem reklamaci nezkousel, ale budu asi uz muset resit. Take se mi to zhorsuje, uz je to markantni opravdu dost:-(
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Njn, je to pro me dost zklamani a nesic bez tel.si nemohu dovolit a ani nechci. Radeji koupim jiny novy a tenhle pak po reklamaci prodam. Jenze nevim, jestli V10...jrstli se ani ne za rok vypaluje, tak to si muzu rovnou koupit Galaxy S7....
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Skopek, mam to podobne...
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Na zahraničních fórech jsem se dočetl, že může pravděpodobně souviset s tím, že se LG snažilo dostat kontrast a jas na maximum a jaksi to přehnalo, aby se vyrovnalo amoledům. Začíná se objevovat již po 4 měsících a výměna displeje provedená servisem pomůže tedy zase jen na pár měsíců...
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Jojo, jsou tam tipy nepouzivat maximalni jas a je to docela OK.
smileboy
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 09. čer 2011 13:12:14
Typ mobilu / ROM: LG V10 V20b Android 6.0

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od smileboy »

Po najnovsej aktualizacii na V20b sa bohuzial problem zacal prejavovat aj u mna. Vrch ani tak nie ale lista so spodnymi navigacnymi tlacidlami je "vypalena" riadne a nemizne to. Mrtvy pixel nemam ziadny, ked som kupoval V10 vratil som kvoli mrtvym pixelom asi 8 kusov. Viem ze na LCD sa toto stat nemoze, takze to musi byt logicky SW problem. Po sklamaniach s LG som mu dal ancu tymto telefonom s ktorym som nadmieru spokojny no museli to pokazit na najnepravdepodobnejsom mieste. Chcem sa spytat vas ktory mate tento problem ci mate v telefone Android 5 alebo Android 6. Ci to robi aj pri nainstalovanom Androide 5. Pripadne si niekto neskusal DOWNGRADE OS na 5ku. Dik za odpoved, ked sa to nevyriesi budem nuteni sa telefonu zbavit a ist do inej bezproblemovej znacky a uz nikdy viac LG.
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od xSam »

Nerekl bych, ze to je sw chyba...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od ludekbrno »

smileboy píše:...Viem ze na LCD sa toto stat nemoze, takze to musi byt logicky SW problem...
SW to rozhodně není
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Taky souhlasim s tim, ze to nebude SW...
Proto ta skepse, ze se to zmeni. Nezmeni nejspise ani po reklamaci, pokud ji vubec uznaji a daji novy displej.
Ja uz vyuzil brutalnich slev na Galaxy S7 Edge ze sedeho dovozu, verze EU. Flashnul si SW T-Mobile, abych mel i Volte a ted porovnavam. Napisu plusy a minusy pro srovnani...
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od skopek1 »

Protože tu mám oba, podělím se: S7 edge vs LG V10 (subjektivně :-)

S7: VOLTE (pokud jste u T-Mobile, ta rychlost sestavení hovoru je prostě super), velikost, vaha, rozmery, skoro stejny displej velikostne. Displej vetsi rozsah jasu, i minimalni jas je nizsi. Presnejsi a rychlejsi ctecka otisku. Vetsi baterie, mensi spotreba (u V10 potrebuji tak 5000 mAh na den, tady mi vydrzi cely den s 3600 mAh, lae to se muze zmenit...). Fotak S7: fotky jasnejsi, bez preostreni, daji se dale upravovat, vetsi svetelnost, rychlejsi. Always On je prehlednejsi a vetsi nez druhy displej u V10.

LG V10: Fotak vetsi rozliseni, produkuje vice doostrene, mozna i ostrejsi fotky, vetsi rozliseni, laserovy autofocus, za dobreho svetla uzasny (UHD monitor, 27"). Odolnost, bytelnost. Vymenna baterie. Silnejsi nabijecka, rychlejsi dobiti na rychlodobijeni. Knock code, buzeni uspani dvojpoklepem. Bez tlacitek na okraji, jistejsi uchop. Vetsi displej, ale prekvapive jen o chlup, presto se da zvetsit treba na fotky jeste o tlacitka. Vernejsi barvy, Samsung tradicne posun do teplejsich.

Tak treba nekomu pomuze...
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od Jumbo78 »

Buďte tak laskaví a srovnávejte v aréně. Tady to nepatří...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Skyjko
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: ned 23. bře 2014 1:37:02
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S7 edge

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od Skyjko »

Takze bohuzial sa pripajam tiez k tejto "smutnej skupine" uzivatelov :D s tym rozdielom ze rada "nepouzivat maximalny jas" u mna moc neplati pac je to vidiet cca rovnako :shock: :?
Spoiler:
Obrázek
Uživatelský avatar
pio
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: pát 28. zář 2012 13:08:25
Typ mobilu / ROM: 1+9 Pro PineGreen
Mobil 2 / ROM: LG G7 záloha
Tablet: Huawei MediaPad M5

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od pio »

Tak toto je fakt huste :D . Chcel som V10 ale vidim ze to neni asi dobra volba.
1+9 Pro a LG G7 , V20 dual odpociva ako záloha
Huawei M5 8.4 32G
Uživatelský avatar
potter1
Androiďák!
Příspěvky: 425
Registrován: sob 09. říj 2010 15:58:52
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+
Tablet: iPad pro 10.5 256GB

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od potter1 »

Skyjko píše:Takze bohuzial sa pripajam tiez k tejto "smutnej skupine" uzivatelov :D s tym rozdielom ze rada "nepouzivat maximalny jas" u mna moc neplati pac je to vidiet cca rovnako :shock: :?
Spoiler:
Obrázek
Aku aplikáciu používaš ze ti zobrazuje na liste prenosové rýchlosti? :)
Inak u mna to vyzerá podobne :(
smileboy
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 09. čer 2011 13:12:14
Typ mobilu / ROM: LG V10 V20b Android 6.0

Re: Vypaleny obraz na displeji

Příspěvek od smileboy »

Uspesne som predal tento srot od LG, kedze nevedia uz ani poriadny displej sami pre seba vyrobit. Telefon pekn, vycaskal som si ho a nakoniec musel so stratou predat. Ale som rad ze som sa ho zbavil pretoze vypalovanie obrazu na celom displeji hlavne v tme bolo neznesitelne. Rozhodol som sa pre Samsung Galaxy S7 Edge ...tak aspon budem chapat ked sa vypali displej...ale IPS....tak dufam ze budu len lepsie skusenoti. Lucim sa s vami kedze od LG uz ziaden telefon nikdy nekupim a dufam ze budete vo vacsine pripadov s telefonmi od LG spokojny...mne stastie neprialo bohuzial ani pri jednom modeli. :D
Odpovědět

Zpět na „LG V10 - obecná diskuze“