ZTE Axon - obecná diskuzeZTE Axon

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
animan
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:42:48
Typ mobilu / ROM: LG G6

ZTE Axon

Příspěvek od animan »

Obrázek

Displej: 5.5" WQHD, PPI 534, Gorilla Glass 3
Rozměry: 154 x 75 x 9.3mm
Hmotnost: 175 g
OS: Android 5.1.1
CPU: Qualcomm® Snapdragon™ 810, 2.0 GHz
Hl. foťák: duální - 13 MPx + 2 MPx, duální LED blesk
Sek. foťák: 8 MPx
RAM: 4 GB
ROM: 32 GB
Baterie: 3000 mAh, Quick Charge 2.0, neodnímatelná
Sítě:
  • LTE B2/B4/B5/B12/B17/B29/B30/B7/B3/B1/B13/20
    UMTS/HSPA 850/1700/1900/2100 MHz
    GSM/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
    CA Band 2/4 + Band 17(12), Band 2/4+Band 29
Wi-Fi: 802.11ac
Další: BT 4.0, Hi-Fi audio chipset, přední reproduktor, NFC, GPS, akcelerometer, gyroskop...
Cena: $449.98
Dostupnost: Pre-order již nyní, USA
http://axonphone.com/

PepaCBR
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 10. lis 2010 19:09:35
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI2s
Twitter: josef uhlik @Uhlikpepa
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Bojkovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od PepaCBR »

Včera mi přišel Axon Elite. První dojem je dobrý. Systém není přeložen na 100%, ale je použitelný i pro laika.
Prodám doplňky k LG V10
Uživatelský avatar
Synthi
Androiďák!
Příspěvky: 528
Registrován: sob 21. pro 2013 16:02:49
Typ mobilu / ROM: Pixel 2XL
Mobil 2 / ROM: ZTE Watch
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Otrokovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od Synthi »

Mě už cestuje, v akci za 399 doláčů,
jaké máš zatím dojmy?
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: ZTE Axon

Příspěvek od Zdenek34 »

Kde jste kupovali?
Naposledy upravil(a) Zdenek34 dne čtv 22. říj 2015 22:33:24, celkem upraveno 1 x.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: ZTE Axon

Příspěvek od -Pavel- »

Velmi dobrý HW, to koukám. Na jaké úrovni je zpracování ? Lícování, nevrže nic ?
PepaCBR
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 10. lis 2010 19:09:35
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI2s
Twitter: josef uhlik @Uhlikpepa
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Bojkovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od PepaCBR »

Naváži na poslední příspěvek. Zpracování je luxusní, opravdu kus železa v ruce. Nikde nic nevrže všechno lícuje. Jen ovládání hlasitosti na levé straně pro mě trochu nezvyk. Jinak moje srovnání s Oppo Find7 je pro rychlost systému ve prospěch Axonu. Baterie taky lepší výdrž. Nabíjení Oppo je rychlejší. Otisk prstu funguje výborně. Nemohu se zatím víc rozepsat jelikož jsem tento telefon nadělil manželce tak ho zatím nemám moc vyzkoušen. Už se těším na víkend. Tento telefon nahradil Elephone P7000 myslím že se nedá s tímto telefonem srovnávat. Jinak zakoupen v Gear Best.
Prodám doplňky k LG V10
Uživatelský avatar
Synthi
Androiďák!
Příspěvky: 528
Registrován: sob 21. pro 2013 16:02:49
Typ mobilu / ROM: Pixel 2XL
Mobil 2 / ROM: ZTE Watch
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Otrokovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od Synthi »

Taky zakoupen v gearbest v haloweenské akci, sklad (patrně na černo je v evropě, takže nehrozí výpalné. O své dojmy se podělím. jediná nevýhoda zatím je nemožnost root, ale to časem určitě bude
PepaCBR
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 10. lis 2010 19:09:35
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI2s
Twitter: josef uhlik @Uhlikpepa
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Bojkovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od PepaCBR »

Ahoj. Telefon jsem přes víkend trošku zkoušel. Hlavně tedy fotoaparát a kameru. Dvakrát mi zamrznul a pomohl až restart. S fotoaparátem je docela složitá práce aby člověk dosáhnul dobré fotky. Kamera funguje při denním světle vcelku dobře. Problém mám při upoyornění na zprávu na WhatsApp. Pokud telefon usne tak už nechodí notifikace. Dnes přišel nějaký upgrade mám pocit, že tento problém byl vyřešen. Nicméně teď nejde nastavit vyzváněcí tón. Baterie se zdá být výborná. Toď mé laické poznatky.
Prodám doplňky k LG V10
Uživatelský avatar
Synthi
Androiďák!
Příspěvky: 528
Registrován: sob 21. pro 2013 16:02:49
Typ mobilu / ROM: Pixel 2XL
Mobil 2 / ROM: ZTE Watch
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Otrokovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od Synthi »

Tak telefon dorazil, probíhá testování. dám vědět....
Uživatelský avatar
Synthi
Androiďák!
Příspěvky: 528
Registrován: sob 21. pro 2013 16:02:49
Typ mobilu / ROM: Pixel 2XL
Mobil 2 / ROM: ZTE Watch
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Otrokovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od Synthi »

Tak mám za sebou cca týden používání, a musím jen sršit superlativy.
Soudruzi z ZTE se zatím věnují aktualizacím poctivě, včera došla již třetí, která odstranila pár drobností a bugů.
Dílenské zpracování je perfektní, telefon jsem zasadil do šedého průsvitného gelového krytu, pojistil tvrzeným sklem.
Konektivita - Po rozbalení mu trvalo déle než je zdrávo, aby se usadil v síti. Jakoby kolem sebe anténa a 4G tancovaly, ale po 5 minutách již jede permanentně LTE. A kvůli tomu jsem jej bral.
Navigace-rychlejší a silnější telefon jsem snad ještě neměl. venku první fix bez nutnosti aktualizace Agps dat za tři vteřiny a to zrovna k 14 z 21 satelitů.V práci pod dvěma hliníkovými střechami a spoustou elektronických rušičů fix trval cca 2 minuty a držel na 8 satelitech. ale co mě překvapilo, tak uprostřed 4patrového domu zavřen na toaletě vyzkoušeno a ejhle - po cca 3 minutách nalezeno 26 satelitů a 8 chyceno. Takže proběhla zkouška v autě trasa Zlín - UH bez chybičky.

Co se týká zajištění telefonu

Fingerprint - můžete nastavit až 5 prstů a funguje to opravdu promptně. Faktem je, že člověk intuitivně hledá tu prohlubeň a neustále přikládá prst na objektiv fotoaparátu, ale to je už na cviku.
Skyeye - odemykání skenem duhovky pracuje taky precizně.Dokonce i v úplné tmě jsem neměl problém, je ale nutno nstavit jas displeje na vyšší hodnotu, aby byl obličej dobře osvětlen. Pokud je automatická korekce jasu, jsou s odemknutím problémy. No ale nepoužívám tuto funkci, protože je potřeba po zapnutí telefonu nejdříve stahnout ikonu oka, která naskočí jako klasický unlocker, a pak teprve se spustí samotné skenování. Takže je tam prostě zbytečná manipulace.
Voice Print - tak tady je to dle mého taky celkem zbytečná funkce. Za prvé je potřeba zadat trojslovnou větu, za druhé si to moc nerozumí s našimi zpřežkami, za třetí okolní ruchy znemožńují odemčení a rozpoznání. V klidu v bytě to jde, ale nedokážu si představit, jak do toho hulákám třeba ve veřejné dopravě.

UI

samotné prostředí se jmenuje Mifavor UI 3.2 a v podstatě je to další malovaná kopie IOS nebo MIUI. prostě tam najdete vše z těchto nádstaveb, snad kromě nějakého marketu s tématy. Naštěstí základní téma je tmavé a nemám potřebu jej zatím měnit nebo dát jiný launcher.Přece jen jsem od přechodu z Xiaomi zvyklý.

Výkon telefonu je dostačující, pro antutu maniaky cca 55000 bodů. procesor mi zatopil kvalitně pouze jednou, a to hned po rozbalení, kdy po obnovéní google účtu a záloh začlo stahování a instalování několika desítek aplikací. Jinak lze nastavit výkon v klasických třech režimech včetně vlastního. mé nastavení vyváženého režimu s permanentně zapnutými daty ať už wifi nebo lte, navrch k tomu bluetooth k chytrým hodinkám, dá výdrž cca 36 hodin, a to je pro mě uspokojivé.


zatím vše, až budu mít čas budu pokračovat. Pokud jsou dotazy, zodpovím
PepaCBR
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 10. lis 2010 19:09:35
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI2s
Twitter: josef uhlik @Uhlikpepa
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Bojkovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od PepaCBR »

Ahoj
Připojím pár poznatků po včerejší aktualizaci. Při použití foťáku mě aplikace několikrát spadla a telefon dost topil. Co se týká systému tak mě chybí dvojklikem probuzení displeje. Potom neustále bojuji s google plus kde v aplikaci moje místa se mi nechce poloha aktualizovat. Funkce a kvalita foťáku je tak nějak zvláštní. Jednou fotka jak lusk podruhé se vůbec nepovede. Při focení je potřeba se tomu trochu pověnovat. Když máš na displeji nalepeno ještě ochranné sklo tak není to potom už moc vystouplé?
Prodám doplňky k LG V10
Uživatelský avatar
Synthi
Androiďák!
Příspěvky: 528
Registrován: sob 21. pro 2013 16:02:49
Typ mobilu / ROM: Pixel 2XL
Mobil 2 / ROM: ZTE Watch
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Otrokovice

Re: ZTE Axon

Příspěvek od Synthi »

Sám nejsem zrovna zastáncem tzv. 2.5D displeje, nevidím nic výhodného v tom, že ten displej vystupuje z profilu konstrukce.prostě jen další šméčko a rychlejší možnost poškození části telefonu.sklo má tlouštku 0,3mm takže se to moc nezvýší. Vše je pak krásně zarovnáno tzv. bumper pouzdrem do jedné roviny, takže u mě dobrý. Jinak s lokalizací polohy na G+ ti zatím neporadím, tam jsem nenapřel prozatím svoje testování.

Spíš mě dneska ráno překvapila jedna věc, doslova jsem se rosil a očekával konec telefonu. Sám se samovolně několikrát restartoval, a po cca 6 restartu jsem v práci na poradě zjistil, že je telefon mrtvý. Podařilo se mi jej oživit přes recovery full wipem, takže jsem opět na začátku a instaluju aplikace.
Co se událo, proč, zda jsem po ránu v polospánku něco proklikal... nemám tušení.
Odpovědět

Zpět na „ZTE Axon - obecná diskuze“