Sony Xperia M2 Dual - Obecná diskuzeSMS zprávy rozdělené přijaté/odeslané

Odpovědět
Mish.k.a
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. led 2015 17:14:31
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M2 Dual

SMS zprávy rozdělené přijaté/odeslané

Příspěvek od Mish.k.a »

Zdravím,
nedávno jsem si koupila nový telefon a se všemi nastaveními jsem si obnovila sms zprávy z předchozího telefonu pomocí SMS Backup+, který ukládá sms na google účet. Po obnovení jsem si všimla, že všechny konverzace mám rozdělené do dvou konverzací pro každou osobu - v jedné konverzaci jsou přijaté sms a ve druhé odeslané.
Poté jsem začala odesílat a přijímat nové sms a opět došlo na začátku k tomu rozdělení. Poslala jsem zprávu, někdo mi později odpověděl, ale vytvořila se na to druhá konverzace. Můžu z ní odpovědět, a pak se už držet jenom v ní, ale nelíbí se mi to a přijde mi to divné. Na internetu jsem nenašla zmínku o tomto problému, jen že by ironicky o takovou funkci hodně lidí stálo.
Nevadí mi, že se všechny sms uložily po obnovení na první ze dvou sim, ale snažím se přijít na to, proč to ty sms tak roztřídilo. Nevíte co mi to dělá?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: SMS zprávy rozdělené přijaté/odeslané

Příspěvek od LivArt »

Ty smsky se ti ukládají na SIM nebo do telefonu?
Když je neobnovíš z té zálohy (btw použij radši sms backup & restore, pokud můžeš) a necháš je ukládat do telefonu, tak to přád dělá takový vylomeniny?
Dopij
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 12. dub 2011 20:21:45
Typ mobilu / ROM: LG L90 D410 Dual

Re: SMS zprávy rozdělené přijaté/odeslané

Příspěvek od Dopij »

To, že někomu pošleš zprávu a odpověď Ti vytvoří novou konverzaci je zřejmě tím že odesíláš SMS na číslo bez mezinarodni předvolby, a odpověď Ti přijde z čísla s predvolbou. Některé telefony se tak chovají.
Mish.k.a
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. led 2015 17:14:31
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M2 Dual

Re: SMS zprávy rozdělené přijaté/odeslané

Příspěvek od Mish.k.a »

Podívala jsem se a mám čísla uložená s předvolbami.

Co mě znervózňuje je, že se to děje nejenom u obnovených, ale u všech co chodí už. Prvně jsem myslela, že by to mohla být nějaká chyba obnovy.

Zprávy ukládám do telefonu.
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia M2 Dual - Obecná diskuze“