Asus ZenFone Max ZC550KL - ROM/ROOT/FWProblémy po aktualizací OS (Z010D)

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
markyz_70
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. dub 2018 19:34:10
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone MAX

Problémy po aktualizací OS (Z010D)

Příspěvek od markyz_70 »

Dobrý den.
Hledám radu - mám ASUS ZenFone MAX Z010D už rok a asi před 2 týdny mi začal otravovat s upgrade OS - nakonec jsem podlehl a minulý víkend provedl... nyní mám cca 3 dost zásadní problémy:

1 - "horní" lišta se mi otevře jen do první základní (čas, datum, operátor, "kolečko" nastavení) ani dalším posunem ze shora se neotevře další / rozšířená jak jsem byl zvyklý - tedy (jas, wifi, mob.data. atd...)

2 - přestalo mi fungovat prostření tlačítko"home" / domovská stránka (ovšem v nastavení nastavit jde...) - a to jak pro návrat na "výchozí" stránku, tak pro vyskočení z nějaké apky...

3 - přestalo fungovat pravé tlačítko "otevřené apky" - nejdou mi tedy ani zavírat, ba dokonce tím že z nich mohu vystoupit pouze levým tl."zpět" :-/ tak je vlastně asi zavírám ihned... tedy poté nechodí různé notifikace atd.
+ jo a tedy mi již nejde "ofotit obrazovku" podržením tohoto pravého tl. !

jo a to mne přivádí na 4) nové SMS už nevidím oznámení ani na zavřené obrazovce (mám ASUS kryt s okénkem), ani v oznamovací oblasti - pouze na "ikoně" zpráv je číslo...

máte někdo nějakou radu pro amatéra ? dík
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Problémy po aktualizací OS (Z010D)

Příspěvek od kralovicek »

Začal bych tim, že bych udělal tovární nastavení, nemáš li zálohu dat tak nejprve to a pak hard reset.
Snekoun
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. čer 2018 8:10:24
Typ mobilu / ROM: Blackview BV9000 pro
Mobil 2 / ROM: Nokia 5

Re: Problémy po aktualizací OS (Z010D)

Příspěvek od Snekoun »

Ahoj mam úplně stejný problém co je popisovaný na začátku. Pomohlo to resetování do továrního nastavení ?
Chci mít jistotu, než se do toho pustím. Nebo pokud by jste měl někdo nějakou jinou radu, nechce se mi pouštět do zálohování dat :-(
Zkoušel jsem se dostat i do recovery, tam se dostanu, ale nevím co tam spustit ?

Do dnes jsem nepřišel na to jak udělat 100% zálohu na telefonu a pak to tam zase ve 100% natáhnout zpět.

Ještě doplním mam OS Android 7.1.1. telefon Blackview BV9000pro
Snekoun
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. čer 2018 8:10:24
Typ mobilu / ROM: Blackview BV9000 pro
Mobil 2 / ROM: Nokia 5

Re: Problémy po aktualizací OS (Z010D)

Příspěvek od Snekoun »

Tak problém vyřešen resetem telefonu do továrního nastavení.
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone Max ZC550KL - ROM/ROOT/FW“