Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeAsus zenfone 5Z

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Mluvím o tom, že 3 roky stará G4 fotila lip, než telefon, který je všude vychvalován za fotak.

A tak nějak celkové, proč před lety měla G4, V10, v20, g5, tak super foťák ještě s 16mpix na 16:9 a tahle marketingová masáž má jen 9? Stejně jako většina dnešních top fotomobilu.


Co to srovnání s LGV30,? Po pravdě teď přemýšlím nad tím, že Zenfone vrátím a vezmu LG V30.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od sargi »

No já měl LG V30 a ta fotila perfektně . Fotky byli fakt skvělé , ale možnost porovnání s 5Z nemám , proto jsem se taky ptal na to tady . Ale u LG dlouhodobě pokulhává podpora . Aktualizace chodí nejpozději snad ze všech a potom už vůbec a pokud je dle zkušeností 5Z rychlejší a fotí stejně minimálně i výdrž je na tom dobře tak přece jen je to novější mobil o půl roku .
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Hele po zvyku z G4 nemůžu říct, že tohle fotí dobře. Podle mě prostě nefoti. Nechápu jak šel ten vývoj za 3 roky. Když G4 mohla fotit v 16mpix s laserem a snímačem barev naprosto skvěle a proti tomu nějakej Zenfone, co má jen 9 a ještě nic moc ostryho.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

No G4 i V10 sem mel a ze by fotily celkove lip bych nerekl. Ale srovnani prime nemam logicky uz.

Drzkacz: Samozrejme ze casto foti starsi highend lip nez nova stredni trida. Napr. SG S6 foti nesrovnatelne lip nez treba A8 2018 od Samsungu s pocatecni cenou 13k.Takovych prikladu je vic.

Svoji V30 sem prodal kolegovi z prace tak po dovolene muzu nafotit par srovnavacich fotek. Jen vecerni foto bude problem. Tak pozde vecer spolu ve styku nejsme abych mohl udelat foto za identickych podminek...


drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Byl jsem hodně zvyklý na ostrost a rozlišení, z tohohle hlediska to porovnávám.
Uživatelský avatar
Lenoši
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: pát 25. lis 2011 19:52:24
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Tablet: Lenovo Tab 2 10.1"
Bydliště: Poblíž vlaku

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Lenoši »

Megapixeli nejsou vše .

Teď spíš jsem hledal nastavení asus kryt a taky potom mi tu chybí probuzení telfonu dvojitým poklepáním. Tedyy aspoň jsem nikde nenašel kde to nastavit.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Poprosím lidi, co by mohli nějak porovnat. Třeba s tou V30. Mám 14 dní na vrácení a zatím o tom těžce uvažuju, že nakonec zas pujdu k LG a jeho V30. Podpora sice bude horší, ale véřím tomu technologicky více.

Další věc je ta, že věřit DXOmarku je asi uplně k ničemu.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Lenoši píše:Megapixeli nejsou vše .

Teď spíš jsem hledal nastavení asus kryt a taky potom mi tu chybí probuzení telfonu dvojitým poklepáním. Tedyy aspoň jsem nikde nenašel kde to nastavit.
Nastaveni, upresnit, ZenMotion a tam to mas. Vcetne poklepanim uspat a nebo probudit potahnutim.

drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Svoji V30 sem prodal kolegovi z prace tak po dovolene muzu nafotit par srovnavacich fotek. Jen vecerni foto bude problem. Tak pozde vecer spolu ve styku nejsme abych mohl udelat foto za identickych podminek...
A přešel jsi na Zenfone 5Z? Tvůj názor na LG V30 proti Zenfon 5Z?
Cezzy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12. črc 2014 20:35:50
Typ mobilu / ROM: Asus zenfone 3
Mobil 2 / ROM: Asus zenfone 5z

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Cezzy »

Tak po resetu do továrního nastavení jsem se dostal na úbytek baterky cca 4% přes noc.
Čtečka otisku prstů funguje tak nějak stále stejně divně. Při zamčeném telefonu a zhasnuté obrazovce, při přiložení nenasnímaného prstu telefon nevibruje (občas zavibruje ale to je opravdu minimum případů). Když rozsvítím obrazovku (telefon je stále zamčený) a přiložím nasnímaný prst tak normálně zavibruje při každém přiložení prstu.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Drzkacz: Neco sem tady uz psal v predchozim prispevku.

Tak ja nepresel z V30 rovnou na Zenfone 5/5z. Mezi tim sem mel jeste fotakem vychvalovanou P20. Ale pote co sem tim jejich TOP fotakem (jediny co me na nem lakalo pac zbytek hw o nicem) vyfotil doma synovce a hned potom starou S7 Edge tak P20 sla pryc. Samsung mel prosvetlenou a mnohem detailni fotku. Nehlede na nektery mizerny detaily po priblizeni i za peknyho pocasi(proto pisu to s tou rezervou u DxOMark).
Pak jeste Sony XZ2 a nejaky ty kousky ze stredni tridy pote ty Asusy.

Ja hlavne srovnavam ty Asusy v konkretni cenove kategorii. Z5 ma dost konkurence do 10k ale imho ma z nich nejvyvazenejsi vybavu.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od peta809 »

drzkacz píše: sob 07. črc 2018 23:23:19 Čus, tak jsem dneska koupil Zenfone 5, včera mi umřela G4 (To budu oplakávat ještě asi dlouho, byl to téměř dokonalý telefon) a jsem z toho trošku rozčarován, nebo spíš doslova nasrán.

Byl jsem z G4 zvyklej na naprosto topový fotky, ostrý téměř za každé situace. 16mpix na 16:9, což je dle mě nejlepší poměr na focení. Používal jsem telefon i na focení materiálů na vysoký, kdy po přiblížení fotky toho bylo vidět více, než běžným okem. na tohle jsem byl zvyklý. Telefon 3 roky starý.

Dnes jsem si přinesl domů Zenfone 5. Výdrž je super, display ehm... dnešní moda je zvláštní. System je super. Ale ten foťák? 9mpix v 16:9? světelnost 1.8. Byl jsem dnes s kamarádem na večerním focení, má LG V10, což je v podstatě G4. Fotky z jeho telefonu jsou ostřejší a 2x detailnější.

Širokoouhlý objektiv má rozlišení ještě nižší. Tohle je jako běžný stav top foto mobilů roku 2018?

Tohle má být ten super DXOmark telefon?
Nic ti nebrání si ho koupit znovu, třeba zde: https://www.alza.cz/search.htm?exps=lg%20g4
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Czc je ma za pulku :D
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Další věc je výkon 636tky , kdy koukám, že Adreno 509 vs 540 je výkon zhruba 2x tolik vákonu.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Tak jiste. Srovnavas nesrovnatelne. Tohle je stredni trida a Snapdragon 835 ve V30 je lonskej highend.
Pokud ti jde i vykon tak sis mel koupit 5z s letosnim TOP hw.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Co tak porovnávám grafický čip, tak jsem si z G4 ani v tomhle nepolepšil. Adreno 418 je i po 3 letech lepší jak Adreno 509.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

V hrubem vykonu +- stejny.Ale ve vyrobnim procesu ci architekture je i Snapdragon 636 jinde v dnesni dobe.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Tak trošku planný poplach, fotky sice jsou v nižším rozlišení, ale dost toho zavinila původní aplikace galerie.
QuickPic to ukazuje líp. Není to tak hrozný, ale proti G4 pořád nevidím žádný velký přínos.


Jinak těžce uvažuji o vrácení a vzatí V30 nebo 5Z. Výkon Adrena 509 je na urovni telefonů za 4-6 tisíc.
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Zdenek34 »

No, pokud porovnáváš kvalitu fotek na displeji telefonu, tak potom nevím proč tady vůbec řešíš kvalitu foťáků 😃
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Porovnával jsem kvalitu fotek při přiblížení. Porovnával jsem fotky i tak, že jsem vyfotil stejné jako jsem měl na G4 uložené na cloudu a pak porovnal. Výsledek je zhruba stejný, jen to má horší rozlišení a ostrost.

Jen to možná má "navíc" pár super promo technologii AI a podobných nesmyslů, kdy to rozmaže podle ohniska atd.


Když tohle tedy nebudu řešit ,je tu ta druhá věc, že 636 je slaboučká na cokoliv, než "běžný použivání". Člověk si na tom pustí něco navíc, občas si dá pubg a najednou zjistí, že to nemá žádný výkon.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od robertBA »

Zdenek34 píše:No, pokud porovnáváš kvalitu fotek na displeji telefonu, tak potom nevím proč tady vůbec řešíš kvalitu foťáků [emoji2]
To ma tiež zaujalo. Fotky predsa možno porovnávať len a iba v plnom zobrazení.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Jak jsem psal. Po zkoumání fotek na kompu to není tak hrozné. Ale že bych si z toho sednul na zadek a říkal si "Wooow mam telefon s 90b na DXOmarku a mojí G4 to vydrtilo", to ani náhodou.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Další pozitivní zpráva, Asus zenfonu optimalizoval k dokonalosti. Po celým dni náročného používání (messenger, insta, bluetooth, spotify) má telefon teď večer ještě 41% baterky. O tom se G4 ani nezdálo.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od dufko »

Bluetooth je náročné používanie? :)

Haha, pobavil si.
SOT údaj máš aký?
wanderer
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31. kvě 2018 8:08:51

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wanderer »

Ja nakonec do 5Z nešel, protože kvalita fotek ve wide je příšerná. Čekám jestli se začne prodávat V30S, protože chci 6GB RAM
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Tezko rict. Treba Alza uz ho ma v nabidce (i kdyz ta ma casto i telefony co nikdy nakonec neprodavala).
Kdyz si das pc zobrazeni a das vyhledat V30s tak ti vyskoci 2 barevne varianty. A nahore je posuvnik a ten vetsinou pasuje s budouci cenou. Ted tam maji za V30s cca 21 000 :D Tak to si muzou nechat teda.

Jo ten sirokouhlej je horsi jak u V30. Ale ani u Lg to neni zadna slava. Musi na to byt slusny podminky.
Ale radsi horsi nez zadny.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Bluetooth je náročné používanie? :)

Haha, pobavil si.
SOT údaj máš aký?
Co jsem byl zvyklý na G4, tak pro ní to bylo dost náročné, takové teponé tělísko do ruky a po 3 hodinach připravenou nabíječku. U Zenfonu další den s 30% zbyvající baterky. Výdrž je super.

Zkoušel jsem u Zenfone noční focení. Nemůžu si pomoci, ta ostrost je prostě horší jak G4 s laserem.

+ Zenfone má super audio výstup
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Vyšel menší update verze WW-80.11.37.86_20180706. Zvyšuje plynulost obrazovky při nastavení aplikace, zvýšení výkonu v režimu portrétu, posiluje stabilitu připojení WiFi AP.
Uživatelský avatar
Lenoši
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: pát 25. lis 2011 19:52:24
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Tablet: Lenovo Tab 2 10.1"
Bydliště: Poblíž vlaku

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Lenoši »

Mirda86 píše: ned 08. črc 2018 13:13:01
Lenoši píše:Megapixeli nejsou vše .

Teď spíš jsem hledal nastavení asus kryt a taky potom mi tu chybí probuzení telfonu dvojitým poklepáním. Tedyy aspoň jsem nikde nenašel kde to nastavit.
Nastaveni, upresnit, ZenMotion a tam to mas. Vcetne poklepanim uspat a nebo probudit potahnutim.
Děkuji moc mi to pomohlo.
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Kdyby chtěl někdo silnější verzi tak na stránkách Huramobil.cz ZenFone 5z 8GB/256GB očekávají 3. srpen 2018, cena není uvedena. ZenFone 5z 6GB/64GB očekávají 27. červenec 2018, cena 12990,-Kč. Dá se očekávat že se podobné nabídky časem objeví i v jiných obchodech.
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“