Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeDoba a úroveň nabíjení

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 4 Max ZC520KL

Doba a úroveň nabíjení

Příspěvek od Lasi17 » pát 01. bře 2019 10:51:38

Hezký den všem,

chtěla bych požádat uživatele Asusu Zenfone 4 Max ZC520KL o zkušenosti s nabíjením... Jak dlouho vám, prosím, trvá, než se telefon nabije? Je normální, že tomu mému trvá nabíjení aktuálně cca 4 hodiny 15 minut, přičemž se nabíjí pouze na 96 %?

První dva až tři týdny po zakoupení se mi nabíjel zhruba za 2 hodiny 15 minut a na 100 %. Postupně se ale s každým dalším nabíjením doba nabíjení prodlužovala a klesala úroveň nabití, při kterém bylo hlášeno ukončení nabíjení. Nakonec jsem skončila na 85 % a někdy nebylo možné telefon nabít (do signalizace, že je nabito) ani po 7 hodinách... Navíc už nevydržel nabitý klidně i 4 dny (nepoužívám jej nijak intenzivně), ale těsně před reklamací vydržel maximálně 24 hodin...

Z těchto důvodů jsem telefon reklamovala. Předtím jsem několikrát telefon vypnula a zapnula, a také uvedla do továrního nastavení - nic nepomohlo. Před odesláním na reklamaci jsem před opětovným uvedením do továrního nastavení vyndala obě SIM i paměťovku, znovu zapnula bez karet a najednou úroveň nabití skočila z 65 % (před vypnutím) na víc než 80 %... Na reklamaci mi pak řekli, že telefon je v pořádku, žádná závada se neprojevila a pro jistotu nahráli novou verzi OS - Android 8 místo původního Android 7. Od této reklamace se pak asi třikrát nabil na 100 % za cca 2,5 hodiny, takže jsem byla ráda, že se problém vyřešil. Nicméně s dalším nabíjením opět úroveň "plného" nabití klesla postupně na aktuálních 96 % a doba nabíjení se zase prodlužuje - poslední nabíjení 4,5 hodiny. Výdrž baterie je jak kdy - někdy dva dny, někdy skoro čtyři při stále stejné intenzitě používání.

Nevíte, čím by to mohlo být? Žádné cizí aplikace, které by mohly nabíjení ovlivňovat, nainstalované nemám, telefon je pořád víceméně v pokojové teplotě, žádné výkyvy... Nabíjí se vám také tak dlouho a ne do 100 %?

Díky za zkušenosti, už nevím, koho se zeptat...

jrk
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Doba a úroveň nabíjení

Příspěvek od jrk » pát 01. bře 2019 11:25:43

Zkusil bych jinou nabijecku i kabel...

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě

Příspěvek od Lasi17 » pát 01. bře 2019 13:27:34

Nabíječka bude zřejmě v pořádku, jelikož jiné telefony - smartphony nabije za obvyklou dobu (zhruba dvě hodiny)... Bohužel mám k dispozici jen nabíječku snad 10 let starého dotykáče a ta nebyla schopná nabít vůbec :-( Můžu ale zkusit jiný kabel :palec: Každopádně mi přijde divné, že zezačátku nabíjení probíhalo na 100 % za podle mě běžnou dobu a zhoršuje se to postupně... Přítel u mě nabíjí svůj Samsung pravidelně a nikdy žádný problém nezaznamenal - vždy na 100 % za dvě hodinky :-)

wallin
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Taimen_Panda / A.10

Příspěvek od wallin » pát 01. bře 2019 18:09:32

ahoj,
nevím, jak to má přímo telefon tvé značky, ale moje ex-HTC když detekovalo neoriginální příslušenství (nabíječka v práci), tak zahlásil chybu a nabíjel pomalu.
V notifikační liště není nějaké toto "varování"? Zkusil bych jiný kabel (přítel, v práci / škole...)

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě

Příspěvek od Lasi17 » sob 02. bře 2019 11:04:28

Ahoj :-) Nabíjím pouze s originálním kabelem i nabíječkou...Navíc jsem obojí posílala k reklamaci s telefonem a žádala i o jejich zkontrolování. Takže předpokládám, že nabíječka je OK. Na liště se mi nezobrazuje nic :-)

Spíš mě napadá, jestli nemůže být problém v softwaru, když mi po několikerém vypnutí a zapnutí před reklamací skočila úroveň nabití ze nějakých 60 % a 80 %... Že by baterie byla v pořádku, ale ukazatel dával neodpovídající údaje... Na druhou stranu je mi divné, že by se to dělo i po přeinstalování OS na novější verzi... ;)

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 02. bře 2019 13:06:36

Pokud po restartu vyběhnou procenta baterie nahoru viděl bych to na baterii. Mám starší BT sluchátka, nepamatuji si přesně jak dlouho trvalo nabíjení když byla nová. Je to několik let. Ale dnes nabíjení trvá snad 20 hodin, 500mAh baterka, ukončení nabití je signalizováno led takže jak je baterie opravdu nabitá netušim, leda změřit. Prostě baterie je v kopru a tipl bych že na tom stejně bude i ta v tom Asusu. Jak je donutit k výměně na záruku ? To nevím, ale když si budou tvrdit svoje, že je baterie ok tak s tím nic nezmůžeš. Možná se obrátit na vedení servisu. A nebo si výměnu zaplatit ze svého. Jen bych tomuto servisu už nevěřil.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

dave.mh
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Asus ZF2L, Redmi Note 4X

Příspěvek od dave.mh » sob 02. bře 2019 14:13:19

Když jsem měl Zenfona 2, tak tyhle efekty (dlouhé nabíjení na 94-96%) začaly po výměně baterky. Stará dvouletá sice vylezla na 100%, ale neměla kapacitu. Navíc do té nové jsem dostal pouze stejný náboj jako do původní. Telefon asi dokáže poznat "neorigo" příslušenství a odmítá nabít do plna. Vizuálně vypadaly obě stejně, ale kdo ví co je uvnitř. Nakonec jsem vyměnil celý mobil.

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě

Příspěvek od Lasi17 » sob 02. bře 2019 15:59:17

Dave.mh, Sinco, díky za vaše zkušenosti! Ale moc jste mě teda nepotěšili 8-) Bohužel v tomhle telefonu je baterie integrovaná, takže se k ní vůbec nedostanu...Podle vyjádření servisu s telefonem vůbec nic nedělali, nic neměnili.... Jelikož mi penízky samy z kapes nepadají, tak odmítám investovat do nové baterie, když je mobil ještě v záruce. I když jak to tak vidím, stejně mi nakonec řeknou, že na baterii je záruka půl roku a budu mít smůlu :-( Po pár měsících od zakoupení mě to opravdu hodně štve...

A nenapadá vás, jak prokázat, že tento problém přetrvává? Mě napadá jen udělat snímek obrazovky těsně před nabíjením, po připojení nabíječky a pak po dokončení nabíjení...Aby byla vidět délka nabíjení a procenta nabití. S délkou výdrže na jedno nabití to samé - snímek obrazovky po dobití a pak při vybití... U předchozího telefonu Lenova (nakonec úspěšně vyreklamován kvůli jiným několika problémům - ano, mám na nákup elektroniky celoživotní štěstí!!! :roll: ) se mi podařilo všechno natočit a díky tomu mi nakonec vrátili peníze... V tomhle aktuálním případě to ale moc úspěšně nevidím... :(

PS: Ještě zkusím nabít přes powerbanku - jen co se mi vrátí z reklamace :lolno:

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 02. bře 2019 20:22:06

Tou fotodokumentací nic nezkazíš a je to argument proti jejich testům a tvrzením že je vše v pořádku. Záruka na funkčnost baterie je 24 měsíců a ta tvoje baterie určitě funkční není. Teď nevím jestli jsi zkoušela jiný, nový kabel. Ideál originál třeba i od jiného telefonu. Co jsem měl u lg g3 tak tam byl dost pevný neohebný kabel a klidně jsem ho používal i na jiném telefonu. Zkus se podívat do konektoru telefonu zda tam není nějaký bordel. I když přišel telefon ze servisu.

wallin
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Taimen_Panda / A.10

Příspěvek od wallin » ned 03. bře 2019 12:22:05

no dobře, pokud to není nabíječkou, můžeš vyzkoušet servis menu a sama si zkontrolovat baterii, jestli prošla testem FAIL / PASS
https://www.asus.com/zentalk/thread-190415-1-1.html

/edit - google kdyžtak poradí, hledej "servis menu" a název svého telefonu

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě

Příspěvek od Lasi17 » pon 04. bře 2019 10:37:12

Walline, díky moc za tip a návod - vůbec jsem nevěděla, že jde takto něco zkontrolovat :-) Baterii jsem tedy prostřednictvím servis menu otestovala - výsledek: "Batery is OK".... :geek: Takže nevím, v čem byla/je chyba...

sinco
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pon 04. bře 2019 10:46:23

Ten test v telefonu je fajn ale nedal bych na to, takovýto test závadu tohoto typu neodhalí. Oxidace v telefonu není, kabel a nabíječka je snad ověřeno že je taky ok, tovární nastavení taky nepomohlo, mechanické poškození konektoru není. Tak kde ještě může být problém. Je asi jisté že servis udělal stejný "test" a výsledek mu stačí.

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě

Příspěvek od Lasi17 » pon 04. bře 2019 10:58:51

Sinco, taky myslím, že první, co v servise udělají, je tento test... A vlastně se ani moc nedivím, určitě jsou v dnešní době reklamacemi nebo opravami zahlcení...

Ještě dnes zkusím nabít jiným kabelem, třeba se mrška chytne :-) Aktuálně je mi celkem jedno, že se baterie nabije na 96 %. Výdrž je zhruba ty 3 dny, což je asi pořád fajn (nevím, kolik by měla 4100 mAh baterie vydržet, když hovory mám tak na hodinku denně, cca 2 hodiny na wi-fi, kterou během nepoužívání vypínám, a možná tak fotka na den). Otravuje mě spíš ta dlouhá doba nabíjení. Přímo u specifikace telefonu na stránkách Asusu píšou, že telefon disponuje RYCHLONABÍJENÍM, což umožňuje plné nabití maximálně za 3,5 hodiny. Takže možná i toto je argument, že vše není v pořádku... Pokud nějak zdokumentuju, že se nabíjí minimálně o hodinu dýl, můžu se odkázat na jimi deklarované údaje...

Kdyby nešlo o baterii, asi bych teď další reklamaci neřešila. Mám ale obavy, že když budu reklamovat třeba za dalšího půl roku (což bude rok od koupi), řeknou mi, že se jedná o běžné opotřebení a úbytek kapacity :geek:

jis
Robot
Reputace: 36
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 6 (2019) a Mi A1 Pie
Mobil 2 / ROM: Nexus 5X Oreo
Tablet: Acer Chromebook Pie a Nexus 7 II Nugát

Příspěvek od jis » úte 11. čer 2019 15:34:16

Jak to nakonec dopadlo?
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6

Autor tohoto vlákna
Lasi17
Nové Androidě

Příspěvek od Lasi17 » úte 11. čer 2019 15:44:13

Ahoj :-) Tak nakonec to dopadlo tak, že jsem si vydupala lepší prověření při druhé reklamaci. Zaslala jsem přehled dob nabíjení a úrovní nabití, které jsem si 3 měsíce zapisovala + poslala screenshoty obrazovek nabíjení :-D

Byť jsem měla telefon do týdne doma (a za tak krátkou dobu jsem nečekala, že telefon někdo líp vyzkoušel), provedli opravu. Byla vadná baterie a nějaké další komponenty, které způsobovaly mnou uváděné problémy. Po měsíci od opravy musím ťuknout na dřevo, že je vše v pořádku, telefon se nabíjí na 100 % zhruba za 2,5 hodiny :-)

Urputnost se tedy, jak se zdá, vyplatila :-)

Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“