Asus ZenFone 2 - obecná diskuzeAsus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Špatňák
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20. led 2016 18:44:11
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2

Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od Špatňák »

Potřeboval bych poradit. Včera jsem si koupil Zenfone 2. Bohužel jsem zjistil, že kvalita hovoru je naprosto mizerná. Není mě slyšet, protistranu taky ne. Resp. každé čtvrté slovo a v kvalitě, jako kdybych mluvil do kýble. V zásadě něco na způsob hodně mizerného signálu. Po 2 hodinách laborování a zkoušení jsem zjistil, že se to děje pouze na 4G. Když si z nabídky vyberu 2G připojení, je vše čisté, jasné, zřetelné.
LTE SIM kartu mám. Operátor Vodafone. Na stránkách pokrytí jsem si ověřil, že na mé adrese je pokrytí LTE a telefon ho podporuje.

Možnosti jsou tak dvě. Buď je chyba u operátora/v SIM kartě nebo je vadný telefon.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Nerad bych ho posílal na reklamaci, byl bez mobilu a po 30ti dnech zjistil, že je telefon zcela v pořádku.

Přičemž ta nejhorší možná varianta by byla, že SIM/operátor je OK, telefon je OK, ale dohromady nejsou OK a já mám doma předraženou cihlu.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od rikardoso »

Přes LTE nevoláš,tak že v tom asi chyba nebude,hledal bych jinde...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Špatňák
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20. led 2016 18:44:11
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od Špatňák »

To už jsem u operátora zjistil. Musel jsem jako výchozí síť zvolit Vodafone 2G, nebo automatické nastavení. Pak se sice vyřešilo volání, ale internet neběží přes 4G, jak by měl. :/
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od zemaniel »

Dneska jsem to zjistil taky :( Taky Vodafone, sítě na automat. Zítra zkusím jak píšeš, ale nevím, co by to s tím mělo mít co společného. Spíš zkusit flešnout jiný modem?
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
wentink
Androiďák!
Příspěvky: 520
Registrován: pon 08. dub 2013 20:46:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9 blue
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: Originální

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od wentink »

Mě taky nešlo LTE a zjistil jsem, že má SIM karta nepodporuje LTE. Takže jsem si vyměnil SIM a LTE již fičí dobře.
danhill
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 02. úno 2014 11:35:37
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od danhill »

Mam uplne stejny problem.V momente kdy mam zapnute 4G tak hovor stoji za prd. Jakmile dam 3G nebo 2G, vse je v pohode.Taky jsem zjistil,ze pomuze pred hovorem proste zcela vypnout data.Pak je to taky v poradku.Vymena SIM nepomohla .... Podle me je to nejaka chyba v ASUSu,ale nevim...
Uživatelský avatar
KalEl2803
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 09. dub 2014 9:37:40
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2
Tablet: samsung tab 8.9
Tablet 2 / ROM: Lenovo Tab 2 A 10-70

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od KalEl2803 »

Ahoj mám tentýž problém a testoval jsem to dlouhodobě. Při datech se v podstatě nedá telefonovat kvalita je naprosto mizerná. Nyní čekám zda tento problém nevyřeší příští aktualizace poté je bohužel jako řešení možná pouze reklamace. Doma máme další 2 značky podporující LTE při vložení mé Vodafon sim karty se na žádném z nich problém neobjeví.
Nokia 5110 až 6310i, Dell Streak 5, ZOPO C2 Platinum, ZOPO ZP998, Honor 6 , Huawei Mate 7, Asus ZenFone 2 ZE551 ML 4/32 GB, Huawei Mate 7 Gold , LG G6+ ,
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od zemaniel »

Dnes jsem podtočil telefon z FW 168 na 139, kde tyto problémy neměly být tak markantní. V následujících dnech otestuji a dám vědět. Kvalita hovorů už mě trochu štve, nezabírají mi ani finty typu Vypnout data nebo jen 2G/3G. Ještě jsem snad neabsolvoval 100% kvalitní hovor (operátor Vodafone).
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
TobRa
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. bře 2016 17:56:16
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od TobRa »

Zdar, mam stejny problem, ale jsem u T-mobile - kvalita hovoru je tragicka. Telefon mam 14dni a nejdriv jsem si toho vsimnul v aute pres bluetooth. Ted uz to pozoruji i kdyz volam standartne.Zkusim taky vypinat data a nebo prepnout na 2G/3G a dam vedet. Zajimave ale je, ze mi to dela i kdyz volam pres firemni sim t-mobile ve slotu 2....no telefon za 10 litru a zakladni vec nejde....smutne...mel jsem pred tim Xiaomi Mi4 a 15mes. vse v poho krom chybejiciho LTE....az budou cinani podporovat nase frekvence jdu zpet
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od zemaniel »

Zdá se, že poslední aktualizace 178 problém vyřešila. Dnes celodenní provoz, hovory OK (data zapnutá, 2G/3G/LTE)
Systém nicméně trochu laguje a občas mám problém s DT2S, ale to by mohlo být způsobeno tím, že mám vráceno na STOCK přes TWRP po předchozích testech ROM na bázi CM13 / AOSP MM. V diskuzina XDA se tam o tom někdo taky zmínil, tomu ovšem probouzení poklepáním nešlo vůbec.
Hlavní je, že se patrně potvrdila ta lepší varianta, a to, že kvalita hovorů bude SW a ne HW závada. Tomu nasvědčuje i fakt, že na šestkových ROM byly hovory také OK.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
MobiLLion
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 03. kvě 2013 9:28:40
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od MobiLLion »

Ahoj, mám úplně stejný problém na 2.20.40.183 a jsem z toho teda dost nešťastnej. :-( Můžete mi prosím někdo potvrdit, že FW .178 je v pohodě?
TobRa
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. bře 2016 17:56:16
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od TobRa »

178 je jeste horsi, spis tragicka....

­    
MobiLLion
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 03. kvě 2013 9:28:40
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od MobiLLion »

A jak to řešíš, teda, pokud to nějak řešíš?
TobRa
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. bře 2016 17:56:16
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od TobRa »

neresim no....jsem nasranej a cekam na android 6....nepomaha ani vypinani dat pri hovorech,ani vypnuti LTE....obcas to jede normalne, ale nejhorsi je to pres BT sadu v aute....to je skoro nepouzitelne

­    
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od zemaniel »

JJ, i já jsem se postupem času ocitl ve fázi nas....ání :( Neoficiální MM, i když se to zprvu zdálo být OK, se taky neosvědčily. V tom telefonu je prostě něco hodně blbě! Nevím, zda je to jen ve spojitosti s Vodafone, nebo zda to blbne i na jiných operátorech...???
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
MobiLLion
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: pát 03. kvě 2013 9:28:40
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od MobiLLion »

Prodejce mi vyšel vstříc a poté, co jsem mu popsal svoje problémy, mi vyměnil telefon kus za kus, takže testuju nový kousek. První hovor O.K., další se zatím bojím provést. :-)

Každopádně jsem zatím neaktualizoval FW, z výroby je tam .168. Pokud nenarazím na nějaký jiný zásadní bug, tak na ní zatím zůstanu a uvidím.

Vodafonu jsem poskytl příklady "špatných" hovorů, nečekám žádné zázraky, ale co kdyby náhodou...
martinzelenka85
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. úno 2017 21:30:19
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 ZE551ML

Re: Asus Zenfone 2 - špatná kvalita hovoru na LTE

Příspěvek od martinzelenka85 »

Nevím jestli je to ještě aktuální, ale mám hodně podobný problém. Občas jsem nedostupný a občas je hovor ve špatné kvalitě. Začalo to změnou operátora na Vodafone. Ještě jsem to s operátorem neřešil, ale nacházím se v Praze tak nevim jestli je zrovna tam problém. Vyřešilo se to u někoho u vás?
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 2 - obecná diskuze“