Asus ZenFone 2 - ZE551ML - obecná diskuzeRychle vybijanie baterie

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Orangesaft
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19. led 2016 18:29:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 i9506

Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Orangesaft »

Zdravim.
Asi pred dvoma tyzdnami som si kupil Zenfone 2.Na zaciatku tam bol Anroid 5, tak som si stiahol 6-tku a nainstaloval.Telefon bezi perfektne az na to, ze sa strasne rychlo vybija.Pri pozerani napriklad facebooku mam za 5 min 3% z baterie menej, pritom nemam ziadne ine aplikacie zapnute.

Skusal som nainstalovat rozne programy na setrenie baterie, ale tie vypnu nepotrebne aplikacie na par minut a potom sa zas zapnu, takisto som odinstaloval asi 70% z nepotrebnych predinstalovanych aplikacii.

Ked sa pozeram na graf co vyuzivalo bateriu najviac tak prvy je OS Android so 67%, potom displej 5%, Youtube a facebook 4% atd.

Mam este jeden mensi problem,Ked som v tom grafe a po kliknuti tych moznosti v pravom hornom rohu mam moznost "Optimalizacia baterie" - cital som, ze to je ta funkcia DOZE.Po otvoreni mi vyskoci hned hore "neoptimalizovane" tak to prepnem na "vsetky aplikacia" a vratim sa naspet.Ked zas kliknem na "Optimalizacia baterie" zase je to prehodene na neoptimalizovane, ako keby moje nastavenie aby to optimalizovalo vsetky aplikacie neukladalo.

Telefon mi po 100% nabiti vydrzi okolo 2 - 3 hodin - aplikacie ktore vyuzivam Youtube, Facebook a Twitch, taktiez mam samozrejme zapnute wifi, ale nikdy ich nemam zapnute naraz, jas displeja je nastaveny na auto.Problem je tiez v tom, ze v spominanom grafe su tieto aplikacie skoro na spodku s 4% az 5% vyuzitia baterie, takze si nemyslim, ze je problem v nich.

Tiez mi napadlo, ci to nejakym sposobom nesposobuje stary Androd 5, ktory tam bol nainstalovany.Netreba ho nejakym sposobom odinstalovat pripadne jeho zvysne subory ? Ja sa do tohto nerozumiem, jednoducho som stiahol instalacku s Androidom 6 a nainstaloval do telefonu a dalej som uz nic neriesil.

Vdaka za odpovede !
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Jumbo78 »

Udělal jsi po aktualizaci factory reset? (obnovení továrního nastavení)
Šetřiče nepoužívej, jsou kontraproduktivní
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Orangesaft
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19. led 2016 18:29:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 i9506

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Orangesaft »

Nie po nainstalovani som telefon rovno pouzival.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak ho udělej...
(Zálohuj si potřebné věci - kontakty, SMS, fotky)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Orangesaft
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19. led 2016 18:29:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 i9506

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Orangesaft »

Ano to mi doslo, ze to budi asi treba spravit.Takze som spravil factory reset a aj wipe cache a stale to iste.Vecer som siel asi na hodinu pozerat youtube a twitch.tv za 32% som mal na konci 14% - po asi 45 minutach.
vita56
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: úte 30. říj 2012 1:03:44
Typ mobilu / ROM: Zenfone 2 ZE551 ML 4GB 64GB
Mobil 2 / ROM: Doogee X6 Pro, ROM Android 6.02
Tablet: Lenovo Yoga 900
Bydliště: Praha

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od vita56 »

Mně to neupřipadá tak hrozné, ta spotřeba. Pokud s telefonem něco dělám a nepřetržitě svítí displej mám asi pět hodin výdrže. Taky hodně záleží na jasu displeje (já mám 40%), v jakém jedeš módu (já normální), co děláš apod. Je to prostě výkonný telefon s velkým displejem. Pokud jsi dříve měl menší, se slabším procesorem, tak ti to připadá divné..
Orangesaft
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19. led 2016 18:29:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 i9506

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Orangesaft »

Myslel som si, ze 3000 mahova bateria vydrzi trochu dlhsie, taktiez vsade bolo napisane, ze android 6 ma prave priniest zlepsenie vydrze baterie.Takisto nemam pozapinane ziadne ine aplikacie a displej je nastaveny na automaticky jas, ako som pisal vyssie.Mne osobne pri pozerani videi ci facebooku vydrzi telefon maximalne 4 hodiny.
vita56
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: úte 30. říj 2012 1:03:44
Typ mobilu / ROM: Zenfone 2 ZE551 ML 4GB 64GB
Mobil 2 / ROM: Doogee X6 Pro, ROM Android 6.02
Tablet: Lenovo Yoga 900
Bydliště: Praha

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od vita56 »

Android 6.0 přinese zlepšení výdrže ale ve spánku, když ten telefon nepoužíváš (doze). Pokud máš automaticky jas, záleží na nastavení posuvníku. To omezuje maximální jas. Když nejsem na přímém slunci, mám posuvník asi na 40%. Podívej se, zda nemáš režim výkon, je to zbytečné a dost to žere.
Orangesaft
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19. led 2016 18:29:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 i9506

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od Orangesaft »

Nie, je to cely cas nastavene na standarny rezim.
vita56
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: úte 30. říj 2012 1:03:44
Typ mobilu / ROM: Zenfone 2 ZE551 ML 4GB 64GB
Mobil 2 / ROM: Doogee X6 Pro, ROM Android 6.02
Tablet: Lenovo Yoga 900
Bydliště: Praha

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od vita56 »

Asi to lepší nebude. Já teď asi hodinu a deset minut, víceméně jen přesouvám ikony a čtu. Žádné video, žádné náročné aplikace. A ze 100 jsem se dostal na 83%. Taky mám samozřejmě Android 6.01.
Uživatelský avatar
looxman
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 31. kvě 2015 21:55:43
Typ mobilu / ROM: Note9SD/stock A9
Mobil 2 / ROM: Asus ZE551ML/stock A5
Tablet: Samsung TAB S4/stock A9
Tablet 2 / ROM: Samsung A2016/stock A8.1
Bydliště: Slovensko

Re: Rychle vybijanie baterie

Příspěvek od looxman »

Orangesaft: MM6 setri energiu(rezim DOZE) iba pocas spanku, spotreba 6tky voci 5-ke je vyssia, nova baterka potrebuje urcity cas na ziskanie plnej kapacity(po nejakej dobe sa jej vydrz zlepsi) A jav, ze sa niektore nastavenia v MM6 neukladaju bol ciastocne aj dovodom, preco som 6tku opustil a vratil sa k LL(5.0) Tato distribucia MM pre ZE551kvee. x.134 a x. 144 je stale este len beta , aj ked distribuovana oficialne pre vsetkych. Moja vydrz je tiez len okolo 5 hodin(vyuzitie displeja) je to normalne prj takychto vykonnych zariadeniach. Osobne na noc pouzivam Uzivatelsky rezim(jas a CPU na inteligentne a siete vypnute) v 6tke to tusim uz nie(nepamatam si presne )
ZE551ML: 4GB RAM/64GB ROM/128GB SDCard
Samsung GalaxyTab S4(2018)LTE: 4GB RAM/64GB ROM/256GB SDCard
Samsung Galaxy Note 9,SD845: 6GB RAM/128GB ROM/512GB SDCard
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 2 - ZE551ML - obecná diskuze“