Asus ZenFone 2 - ZE551ML - ROM/ROOT/FW[ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

[ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od zemaniel »

Neoficiální postup odemknutí Bootloaderu
Nahrání upraveného TWRP Recovery
Trvalý ROOT telefonu


(!) Celý postup ověřen na mém ZE551ML 4/32GB
(!!) Vše provádíte na svou zodpovědnost! Touto úpravou přicházíte o záruku v případě, že se vám nepovede přístroj uvést do původního stavu a servis toto zjistí
(!!!) Prozatím NEMÁM VYZKOUŠENÝ Z5NÝ POSTUP pro Lock/Relock Bootloaderu. Teoreticky (a na 99% i prakticky) by to mělo ale být bez problémů buď s použitím RAW Image STOCK ROM nebo jen pouhým naflešováním 3 základních souborů přes ADB a následný flash přes obnovenou STOCK Recovery - ADB Side Load.

EDIT 17.4.2016 - Uzamčení BL touto cestou se nekonalo, BL stále odemčený :(
(!!!!) Odemčení BL oficiální cestou přes ASUS "údajně" nechává záznam o tomto kroku v databázi ASUSu spolu s vaším sériovým číslem (IMEI), což může být do budoucna problém při uplatnění záruky, i když bude BL před odesláním na záruku opět uzamčen. Pravděpodobně tomu tak může být, třeba u HTC se mi to už podruhé oficiální cestou nepovedlo, generovalo to neplatný token. Musel jsem pak jít také neoficiální cestou.

1. UNLOCK Boot Loader - neoficiální cesta mimo ASUS server
Zálohujte si data a nastavení včetně obsahu interní paměti!!!
(!) Mělo by totiž dojít k továrnímu nastavení. U mě tomu tak nebylo, ale pamatuji si, že třeba EVO3D to tak opravdu dělalo.
(!!) Program si vytvoří složku DATA, do které si zapisuje potřebné soubory. Po UNLOCKU ji raději NEMAŽTE a odzálohujte si někam složku TOOLS. Jsou v ní 4 soubory unlock, což by mohly být záložní tokeny pro Relock. To zatím nevím???


1 - spustit WinDroid Toolkit v3.1, vybrat z Nastavení náš model (řada ZenFone 2)
2 - připojený telefon, zapnuté Ladění USB v Možnostech pro vývojáře
3 - první sloupek Unlock Bootloader
4 - Třetí volba - Unlock Bootloader

Program si stáhne potřebné soubory
Telefon se restartuje do fastboot a vše se provede automaticky
Restartuje, hotovo.

WinDroid Toolkit dále nabízí i nahrání TWRP a následně jako krok 3 i ROOT - instalaci SuperSu. Mě se to na revizi FW 168 nepovedlo, možná se starším to funguje. Jelikož ale už máme Unlock BL, můžeme nahrát TWRP přes ADB.

2. Flash TWRP - UnTethered, permanentní:
Existují dvě verze neoficiální Recovery: Tethered (CWM, dočasný stav, po restartu do systému mizí, není nutno odemknout BL) a UnTethered (TWRP, permanentní stav, Recovery je natvrdo přepsána, nutný UnlockBL)
1 - Sustit telefon dvojhmatem do fastboot
2 - připojit k PC (příkazem fastboot devices ověříme připojení)
postupy pro ADB, potřebné ovladače a linky jsou třeba tady:
http://androidforum.cz/downgrade-ze551m ... 72692.html
3 - spustit příkazový řádek, příkaz fastboot flash recovery twrp-2.8.7.2-Z00A.img (fastboot flash recovery twrp-3.0.0-0-Z00A.img) podle zvolené verze
4 - nechat proběhnout, restart systému.
Hotovo.

3. ROOT:
1 - Nakopírovat do rootu interní paměti nebo SD karty SuperSU.zip
2 - Sustit telefon dvojhmatem do fastboot a následně do Recovery - TWRP
3 - V TWRP Install, vybrat SuperSU.zip, potvrdit potažením.
4 - Nechat proběhnout, Reboot - System
Hotovo. Pod naběhlým systémem nechat aktualizovat SuperSU z GPlay a aktualizovat binary, pokud si řekne.
Pozn. Pokud máte ROOT (potažmo i odemčený BL), nesnažte se provést případný budoucí OTA update! Pravděpodobně dojde k Soft Bricku. OTA bude možný jen pomocí upraveného OTA souboru pro TWRP (http://androidforum.cz/stock-rom-2-20-4 ... 73427.html) a stejně je nutno před tím provést přes menu SuperSU ÚPLNÝ UNROOT telefonu. Po aktualizaci OTA znovu zarootujte viz postup výše.

LINK - vše potřebné: http://ulozto.cz/xbR2oxqh/asus-zf2-tools-rar

EDIT 15.4.2016 21:55
Relock - Lock BootLoaderu se postupem uvedeným v bodě (!!!) na začátku příspěvku nekonal :-( Při bootu mě stále vítá bílé pozadí a černé logo ASUS, což by mělo značit odemčený BL.... Zamčený má černé pozadí s bílým logem.
Není ovšem možný check statusu (u EVO3D na to byl příkaz ADB, zde nefunguje), je možné, že je BL zamčen a jen barvy se nezměnily. STOCK Boot Screen je možno samozřejmě nalešovat. Pak by telefon vypadal "jako z fabriky". Zítra zkusím flash TWRP, pokud je opravdu zamčený, tak by to nemělo projít. Dnes už na to nevidím... Hokej, pívo.... :lol:
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: [ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od peta809 »

Tak jak to dopadlo s tím relockem zařízení?
Je možno nainstalovat CM13 jen za použití dočasného custom recovery bez nutnosti odemčeného bootloaderu?
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: [ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od zemaniel »

1) mám pocit, že jsem musel použít RELOCK v WinDroid Toolkit - Commands.
2) počítám že ne, BL neobejdeš použitím TWRP
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: [ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od peta809 »

Takže se zamčení povedlo, jo? To je super zpráva!

Nahrání CM13 s dočasným TWRP raději zkoušet nebudu, abych se náhodou nedostal do bricku.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
ripper6
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: ned 29. pro 2013 4:43:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo Yoga 8 LTE 830L+Asus Zenfone Selfie ZD551KL
Mobil 2 / ROM: Asus Fone Selfie ZD551KL_Android6.01_21.40.0.1877
Tablet: Lenovo Yoga 2 `8`LTE [IntelAtom Z3745_GPU IntelHD]

Re: [ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od ripper6 »

"Odemčení BL oficiální cestou přes ASUS "údajně" nechává záznam o tomto kroku v databázi ASUSu spolu s vaším sériovým číslem (IMEI), což může být do budoucna problém při uplatnění záruky, i když bude BL před odesláním na záruku opět uzamčen"

To je fakt pravda? Ja tu appku prave pouzil v telefonu, kde me to odemklo bootloader.
Oni to tak kontroluji? Nejaka zkusenosti s reklamaci treba? :)
Lenovo Yoga Tablet 2 `8` LTE 830L, 1920 x 1200, IntelAtom Z3745 a GPU IntelHD Android 4.4.2, telefon Asus Zenfone Selfie Android 6.01 21.40.0.1877, Motorola One Vision Android 10
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: [ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od peta809 »

Jo, ty zkušenosti by mě taky zajímaly.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
roris1973
Androiďák!
Příspěvky: 336
Registrován: ned 06. říj 2013 15:46:05
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy I8190N
Mobil 2 / ROM: Asus Zenfone 3 4/64 stock rom
Rom: základní
Bydliště: Trutnov

Re: [ZE551ML] UNLOCK BL (neofic. cesta)/TWRP/ROOT

Příspěvek od roris1973 »

Zdravím
potřeboval bych poradit s postupem .
1 Jak poznám že jsem udělal dobře " UNLOCK Boot Loader " Zkoušel jsem to přes WinDroid Toolkit v3.1 vše se tváří že proběhlo OK . Poté jsem zkoušel v tom samím programu nainstalovat TWRP i udělat ROOT ale to mi nějak nejde .
Zkusil jsem tedy dle návodu TWRP přes ADB říká to provedeno OK ale po restartu TWRP nenaběhne . Jen Fastboot dvojhmatem a tam standardtní nabídka TWRP nikde a tím padem se nedostanu ani k ROOTu . Poradí mi někdo co dělám špatně ? Používám poslední aktualní system 6.0.1
předem děkuji

Edit : tak Unlock Bootloaderu , TWRP i ROOT proveden ale nevím jak ještě do toho dostat LineageOS ten poslední , poradí mi někdo alespoň toto ?
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 2 - ZE551ML - ROM/ROOT/FW“