Honor 8 - ROM/ROOT/FWŠpatný fw Honor 8 L09

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
vineer
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 14. kvě 2012 14:50:10
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Tablet: Vodafone Tab Prime 7
Tablet 2 / ROM: Teclast Tbook 10

Špatný fw Honor 8 L09

Příspěvek od vineer »

Ahoj, mám nový H8 (EMUI 4.1), nešlo mi updatovat na nový fw, proto jsem podle návodů přes aplikaci Firmware Finder for Huawei stáhl nainstaloval EMUI5, ale něco jsem pokadil. Do mobilu se mi dostal fw NRD90M test a nejsem schopnej nahodit tam něco jinýho.
Bootloader jsem odemčel, postupoval jsem podle návodu od Synthi a porád je tam ten tesovací fw, kterej je zasekanej a nejede bluetooth :?
Původní fw: l09c636b102
Máte někdo nějakou radu? Děkuji
Uživatelský avatar
Snowjack
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: ned 03. dub 2016 15:15:20
Typ mobilu / ROM: Huawei Nova 3
Rom: 9.0.0.182

Re: Špatný fw Honor 8 L09

Příspěvek od Snowjack »

Nejprve chci zdůraznit, že máš verzi FRD-L09C636 pro region ASIA PASIFIC: Australia, Azerbaijan, Bangladesh, Cambodia, China, Hong Kong, China, , Indonesia, Japan, Kazakhstan, Laos, Malaysia, Myanmar, Nepal, New Zealand, Philippines, Singapore, South Korea, Sri Lanka, Taiwan, China, Thailand, Turkey, Uzbekistan, Vietnam.

NRD90M test keys je chyba při špatném nahraném softwaru. Stává se nejčastěji, když někdo přechází z EMUI 5 na EMUI 4 bez toho, aniž by použil rollback package. To ale není tvůj případ. Podle mě máš prostě špatný region a nesedí ti OEMINFO.

Skrz Firmware finder si najdi pro tvoji verzi FRD-L09C636B360 FullOTA-MF-PV, stáhni a použij metodu DLOAD. To znamená rozbalit z menšího balíčku (.zip) soubor udpate.app a hodit jej do složky Dload na SD kartě (před použitím ji raději zformátuj), vypnout telefon a při současném podržení obou tlačítek hlasitosti zapnout telefon, proběhne aktualizace a naběhne systém. To samé provést i s větším balíčkem (přepíšeš soubor update.app), vypneš telfon a pokračuješ...
Tahle verze ti opět zamkne bootloader a vrátí zařízení do továrního stavu, byť s EMUI 5.

Pokud potom budeš chtít nejnovější software, máš pak na výběr zkusit aktualizaci v systému (oficiální cesta), nebo použít pokročilejší metody pro změnu regionu tvého zařízení, aby ti to umožnilo instalaci klasických FRD-L09C432BXXX firmware - odkaz zde.
vineer
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 14. kvě 2012 14:50:10
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Tablet: Vodafone Tab Prime 7
Tablet 2 / ROM: Teclast Tbook 10

Re: Špatný fw Honor 8 L09

Příspěvek od vineer »

Děkuji velice, vše jsem provedl podle tebe. FW už ukazuje FRD-L09C636B360, ale pořád je to zasekaný, nejde bluetooth, chybí tam aplikace (třeba vždy musím dohrát klávesnici) a (zapomněl jsem zmínit) není tam originál updater :/
Psal jsi: Stává se nejčastěji, když někdo přechází z EMUI 5 na EMUI 4 bez toho, aniž by použil rollback package. Myslím, že něco takovýho jsem tam taky dělal, co kdyby to blblo proto?
Při instalaci z B360 přes dload fw B380 nebo B386 mi to hází tuto chybu
received_901313080033451.jpeg
received_901313080033451.jpeg (64.78 KiB) Zobrazeno 2976 x
Rollback na c636 nemůžu nikde najít :/
Mohu použít ten z cz stránky?
Honor 8 Rollback Package
FRD-L09, from Android 7.0 EMUI 5.0 to Android 6.0 EMUI 4.1, C900B300a, Czech
Uživatelský avatar
gogosch
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: ned 12. led 2014 18:10:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 23 Ultra

Re: Špatný fw Honor 8 L09

Příspěvek od gogosch »

Zkus toto, je tam FRD-L09C432B399 pomocí Dload.
https://www.android-hilfe.de/forum/orig ... 60906.html
Uživatelský avatar
Snowjack
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: ned 03. dub 2016 15:15:20
Typ mobilu / ROM: Huawei Nova 3
Rom: 9.0.0.182

Re: Špatný fw Honor 8 L09

Příspěvek od Snowjack »

@gogosch
Chápu snahu pomoci, ale poradit někomu kdo má C636 dávat verzi C432, aniž by to měl patchlé mi přijde vážně skvělá rada.
Tímto postupem by byl tam, kde byl na začátku, možná i hůř. :!:

@vineer
Asi pořád stahuješ verzi C432 místo C636 (prosimtě kde si telefon kupoval?), proto tě updater nepustí. Ale pokud máš aktuálně problém na B360 (chybějící systémové části apod.), tak bych zkusíl opakovat dload tohoto firmwaru, něco je špatně. Až pokud by to neopravilo problém, zbývá se spolehnout na systém a dát v telefonu factory reset. Teprve pak bych se snažil updatovat, ať už OTA nebo dload.

Jinak opět odkazuju, že C636 je raritka a určitě je zapotřebí víc studovat na xda. Pokud nemáš dostatek odhodlání a času, tak si najdi jiný telefon.

Co se rollback balíčku týče, nevím k čemu je ti to dobré, ale rollback balíček je pro všechny verze L09XXXXXX stejný, aspoň podle ohlasů na XDA.
vineer
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 14. kvě 2012 14:50:10
Typ mobilu / ROM: Honor 8
Tablet: Vodafone Tab Prime 7
Tablet 2 / ROM: Teclast Tbook 10

Re: Špatný fw Honor 8 L09

Příspěvek od vineer »

Jojo teď jsem tam dal rollback, protože na xda psali, že by měl být pro všechny oblasti a vlastně i v přiloženým pdf je to psaný.
Našel jsem Stock firmware pro C636 https://forum.xda-developers.com/honor- ... e-t3470454
Takže rollback proběhl a stock fw už konečně taky a hurááá...mám tam zase plně funkční EMUI 4.1
A teď se vrhnu na změnu regionu...a ja ja ja jaj :)
Mobil jsem kupoval u VKservis.cz (nej cena :) )

Snowjack, díky moc!
Odpovědět

Zpět na „Honor 8 - ROM/ROOT/FW“