Honor 8 - ROM/ROOT/FWJak flashnout správný firmware?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Chicklosca
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: honor 8 FRD-L09

Jak flashnout správný firmware?

Příspěvek od Chicklosca » sob 23. úno 2019 20:10:57

Dobrý den. Předem se omlouvám za špatně vyjadřování. Už je to asi půl roku, co jsem do svého honor 8 FRD-L09 flashnul twrp. Po flashnutí a rootu bylo vše v pohodě, dokud jsem se nerozhodl dát mobil do továrního nastavení. Šlo mi hlavně o vymazání zbytečných dat z sd karty i interního uložiště. Šel jsem tedy do kolonky "wipe" v twrp, dále do kolonky advanced a tam jsem zaškrtnul všechny políčka a provedl wipe :facepalm: .Poté mi to při spuštění mobilu házelo nějakou chybu, že je poškozené nějaké šifrování(přesně si na tu chybu nevzpomínám). Tak jsem si řekl, že flashnu zpět oficiální recovery, přes které dám factory reset. Všechno jsem to dělal pomocí programu "Multi-Tool for Huawei". Z tohoto programu jsem vybral "flash stock recovery from online database" a zkoušel, které pojede. Nakonec mi fungovalo recovery "SR_FRD-L09_B4xx.zip" Po provedení factory resetu pomocí tohoto recovery se mi mobil spustil, ale chybělo hodně funkcí. Např nefungoval bluetooth, z nastavení zmizelo nastavení tlačítka na zádech mobilu, baterie se vybíjela mnohem rychleji. Zmizelo i pár aplikací jako např. hodiny. Posledního půl roku jsem s tím žil a až teď jsem se rozhodl s tím zase něco dělat. Na XDA DEVELOPERS jsem našel tenhle článek https://forum.xda-developers.com/honor- ... n-t3638445 Stáhl jsem si oba soubory. Nejdřív jsem zkusil instalaci pomocí DLOAD metody. Po dokončení jsem zjistil, že se to ještě zhoršilo. Změnilo se pár ikon, bluetooth stále nefungovalo, a zmizelo ještě víc systémových aplikací. Tak jsem se rozhodl extrahovat System.img, Recovery.img, Boot.img z "update_data_full_hw_eu.zip ---->UPDATE.APP" a Cust.img z "Update.zip -----> UPDATE.APP" do jedne složky a zkusil jsem to flashnout zase pomocí toho multitoolu. Multitool hodil chybu, když jsem se snaži lflashnout vše zaráz, ale jednotlivě to šlo. Sice to nakonci napsalo chybu, ale flashlo se to normálně. Ale když jsem mobil zapnul znovu, tak zmizela aji klávesnice. :lol: . Takže jsem musel pomocí hlasového ovládání naisntalovat klávesnici z internetu :palec: . Bohužel pořád mi nejede bluetooth,chybí stejné aplikace,ani zadní tlačítko nejde ovládat. Nevíte někdo, co bych s tím mohl dělat? Omlouvám se, pokud píši něco špatně.Mobilům moc nerozumím.

Porosz
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: HTC Desire + SE C905 [jen jako budik]

Re: Jak flashnout správný firmware?

Příspěvek od Porosz » úte 05. bře 2019 12:55:37

Pro mě vždy bylo nejjednodušší udělat rollback na 6 a pak znovu natahat updaty. Rollback nahraje origo recovery, zamkne bootloader. Prostě mobil je jako když jsi ho koupil. Chvíli to ale trvá.

Odpovědět

Zpět na „Honor 8 - ROM/ROOT/FW“