XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze[APK] - NetMonster: Info o mobilní síti

Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4096
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

[APK] - NetMonster: Info o mobilní síti

Příspěvek od Mareman » ned 18. zář 2016 22:33:29

Dal jsem tento příspěvek i na MIUI forum, nicméně těm co tam nechodí by se mohl hodit i tady:

Největším pokrokem a lákadlem proti dalším modelům je na Redmi Note 3 Special Edition samozřejmě LTE Band 20 - 800 MHz. Vzhledem k tomu, že jsou verze prapodivně značené, dokonce ani na krabičce není ani zmínka o pásmech LTE, je nejlepší si ověřit v praxi jakou frekvenci modem telefonu zrovna přijímá - ujistit se, že tedy opravdu máme onu správnou verzi a funguje jak má.
Hlavně u T-Mobile 4G se ve velkých městech zdaleka ne vždycky jedná o band 20 - 800. Platí, že čím vyšší frekvence, tím dokáže BTSka obsloužit více klientů a dosahuje vyšších rychlostí na úkor menšího pokrytí. T-Mobile proto ve velkých městech využívá i frekvenci 2100 MHz. Kupodivu zrovna tato frekvence spoustě béčkových čínských telefonů chybí a přesto že tyto mají třeba 800ku, není to LTE zdaleka tak slavné jak operátor slibuje. Důvod je právě ten, že ten vysokorychlostní internet co T-Mobile reklamuje, provozuje právě na 2100MHz. Pokud telefon podporuje LTE 800 i 2100 a stejně tak BTSka ke které je připojený, upřednostní logicky příjem právě 2100ky. Konkrétní informace o frekvencích a lokalitách jednotlivých operátorů se dají najít na:

http://lte.ctu.cz/pokryti/pokryti/pokryti/pokryti/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pro to co potřebujeme se výborně hodí apka NetMonster:
https://play.google.com/store/apps/deta ... netmonster" onclick="window.open(this.href);return false;

Po jejím spuštění si požádá o stažení DB BTSek dané země a operátora, bohužel pořád obsahuje pouze Českou republiku a Francii. Po té už pak zobrazí konkrétní informace o buňce ke které je telefon připojený a mimo jiné v hranaté závorce i frekvenci (viz screenshot). Pokud je dostupných buněk víc, zobrazí je v seznamu pod sebou podle útlumu. Apka má i zajímavý režim "řidič", umí zobrazit pozice BTSek na mapě atd....stačí apku proklikat.

Nevýhodou této aplikace je, že zobrazuje informace ze stažené DB podle čísla BTS, teoreticky tedy nemusí být aktualizovaná, ale zatím jsem se s tím nesetkal. Větší nevýhoda je ta, že jí chybí databáze pro Slovensko, zatím se nějak autor nemá k tomu aby ji doplnil.

Nedávno jsem našel univerzálně použitelnější apku která čte informace přímo z rádia telefonního modemu, Network Signal Guru: https://play.google.com/store/apps/deta ... .QuickTest" onclick="window.open(this.href);return false;

S úspěchem jsme ji i se slovenskými kolegy testovali na Lenovo Vibe P1 PRO se Snapdragonem 615 kde krásně zobrazila přijímaný BAND. Na RN3 ho bohužel nezobrazí, předpokládám tedy že vyžaduje root který zatím nemáme. Každopádně jak bude unlock a root, vyzkouším ji znovu a doplním informace o použitelnosti na RN3.
Přílohy
NetMonster (1).png
NetMonster (1).png (91.28 KiB) Zobrazeno 879 x


Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...


Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host