XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzePolitika XIAOMI

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Politika XIAOMI

Příspěvek od Mareman » pát 07. říj 2016 23:53:24

Na CZ/SK foru MIUI postnul VMach3 odkaz na zajímavý rozhovor s ingbrzym, který stojí za překlady do naší mateřštiny:

http://fonyzciny.sk/rozhovor-miui-cz-sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mě zajímaly hlavně dvě záležitosti:

1) Přístup XIAOMI k unlocku SE

2) Co je to za překlady v Global ROM

ad 1) Je známá věc, že standartně existuje v telefonech XIAOMI čínská ROM kde mimo češtiny chybí kýbl jazyků. Takto jsou telefony samozřejmě špatně prodejné v různých částech světa a spousta prodejců ve snaze zvýšení prodejnosti do nich plácala různě domršené lokalizované ROM se kterými byly problémy. Zákazník se kolikrát ani nedozvěděl. že se nejedná o originální ROM a jeho nespokojenost logicky mířila na výrobce, který tímto neprávem přicházel o dobré jméno. Proto se XIAOMI rozhodlo udělat tu, pro nás nepochopitelnou, prasárnu se zamknutím bootloaderu a následnou možností žádosti o jeden unlock měsíčně. Tímto jednoduchým trikem si zajistili, že odemykat bude pouze koncový uživatel s vědomím, že následná výměna ROM za custom je jeho zásah a musí počítat s následky. U Xiaomi by asi byli hloupí kdyby nefandili prodejům i v jiných končinách, proto nějakým způsobem vítali překladatelské komunity alá miuios.cz. U naší speciální edice ale evidentně přišli na to, že by bylo fajn kdyby měli zákazníky víc pod kontrolou a vytvoří Global ROM obsahující i jazyky komunit. A toto mě přivádí k úvaze tím směrem, že nemožnost odemknutí SE s GLOBAL ROM je záměr a nikdy oficiálně odemknout nepůjde, protože to je přesně to co XIAOMI nechce.

ad 2) Vzhledem k tomu, že v Global ROM lze najít informaci o miuios.cz, je jasné odkud vítr vane. Co mi ale jasné nebylo, jak k nim XIAOMI přišlo. Odpověď ingbrzyho mě celkem šokovala. Byli oslovení s tím, že buď jim překlady dobrovolně vydají, nebo si je XIAOMI nechá vytvořit bandou dobrovolníků. To by pochopitelně vedlo k tomu, že by překlady byly ve stylu "každý pes, jiná ves", takže překlady raději vydali. Vděční dobráci z XIAOMI si pak ale přesto vytvořili vlastní tým který překlady bude tunit pro Global ROM a připíšou zásluhy sobě. Ani se nedivím nasranosti ingbrzyho za takovou neúctu k jeho práci, stejně tak chápu jakousi jeho ignoranci k modelu SE (respektive jiným s Globální ROM)

Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

mar72
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: XIAOMI Redmi Note 3 Pro + Nexus 5 32GB
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia Z2 + Huawei G300

Re: Politika XIAOMI

Příspěvek od mar72 » sob 08. říj 2016 8:10:17

Snad si ingbrzy a spol nemysleli že je bude brát Xiaomi jako rovnocenného partnera. Číňani kašlou na velké firmy natož na partu nadšenců co dělá překlady. Navíc z pohledu běžného zákazníka který se v telefonu nerad vrtá mi přijde mnohem lepší když přichází telefon v lokalizaci přímo od výrobce.
LG V30 : stock Oreo
XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE : Resurrection remix 6.2.1
Nexus 5 : LineageOS 14.1

farnell
Androiďák!
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Příspěvek od farnell » sob 08. říj 2016 8:38:20

Suhlasim s tebou, hlavne s poslednou vetou...

prasil
Robot
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G

Příspěvek od prasil » sob 08. říj 2016 11:10:54

Brát jako partnery by je mohli, když jim dělají podporu v oblasti. Ale Číňan je zvyklý krást a kopírovat, tak to bere trochu jinak... Zajímalo by mě, kolik lidí by tady mělo Xiaomi bez nadšenců jako ingbrzy a lidí kolem něj

farnell
Androiďák!

Příspěvek od farnell » sob 08. říj 2016 18:33:28

No a prave preto pouzivam v mojom zariadeni CM, pretoze ani zarucene sposoby instalacie ma nepresvedcili o "kvalite" MIUI rom.
Aspon v poslednom case sa tak deje.

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » sob 08. říj 2016 18:59:34

Čínská mentalita je bohužel jinde, pro nás asi nepochopitelná. To vidím i při reklamacích třeba na Ali Expressu. Pokud číňanovi hrozí postih nebo špatná reklama znamenající negativum pro jeho obchod, hrají neskutečný divadlo s výroky jak je mrzí moje ztráta s plačícím animovaným třikrát opakujícím se smajlem přes půl obrazovky. Slibují hory doly a světlý zítřky s přáním pro všechny mé blízké na tři životy dopředu. Jakmile ale pomine ten karabáč a přichází na řadu ochota nebo slušný chování ke kterýmu nejsou nucení, najednou je konec....ignorance, nezájem.....bez reakce. Toto bohužel schytali evidentně kluci z MIUI CZ. Nemyslím, že je na místě se jim vysmívat za naivitu nebo přehnaný očekávání solidnosti. Mají v tom spoustu práce, času a je to k nasrání.

XIOAMi těží z toho, že mají opravdu dobrý HW, prostě to tak je.....za cenu béček produkují víceméně kvalitu značek jako Lenovo nebo Huawei, dokonce netrpí ani bolestmi spousty premiových značek. S tou politikou a přístupem k nám mě serou.....ale bohužel musím uznat že kdyby začali všechny svoje modely produkovat s LTE Band 20......asi by tu půlka lidí měla Xiaomi :roll:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

ReMusiCZ
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN4 Global [LineageOS]

Příspěvek od ReMusiCZ » sob 08. říj 2016 20:06:44

Před rokem jsem ještě měl Redmi 2, GPS byla nepoužitelná a MIUI nadstavba byla samý bug včetně stabilních verzí ve kterých mi pořád něco padalo. Po této zkušenosti již po Xiaomi neprahnu a upřednostňuju "čistý" Android, který mimochodem ještě několik jejich modelů má 4.4. Tomu se říká aktualizační fofr. :hehe:

farnell
Androiďák!

Příspěvek od farnell » sob 08. říj 2016 21:02:23

No ja som si kupil sice model ktory dako extra neoslnuje. Lenze aj napriek tomu je to zariadenie ktore ma "oslnilo".
Co sa tyka CM tak sice sa najdu chyby, no nie tak zasadne ako v pripade MIUI.
MIUI 8 je rom ktoru treba vypiplat k obrazu svojmu a ani potom nie je iste ci cloveka daco neprekvapi.
Od zaciatku co mobil mam musi povedat,ze CM ma prekvapilo a to v tom najlepsom zmysle.
No i tak cas od casu zabludim spät. Pretoze pravdu povediac MIUI prostredie ma v sebe cosi podmanive.

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » ned 09. říj 2016 10:50:02

Mareman píše: Odpověď ingbrzyho mě celkem šokovala. Byli oslovení s tím, že buď jim překlady dobrovolně vydají, nebo si je XIAOMI nechá vytvořit bandou dobrovolníků. To by pochopitelně vedlo k tomu, že by překlady byly ve stylu "každý pes, jiná ves", takže překlady raději vydali. Vděční dobráci z XIAOMI si pak ale přesto vytvořili vlastní tým který překlady bude tunit pro Global ROM a připíšou zásluhy sobě. Ani se nedivím nasranosti ingbrzyho za takovou neúctu k jeho práci, stejně tak chápu jakousi jeho ignoranci k modelu SE (respektive jiným s Globální ROM)
Táto informácia ma vcelku šokovala, Ingbrzy a celý tým okolo MIOUOS.CZ si takéto jednanie nezaslúži, dali do toho veľa práace - Ingbrzy mi ochotne pomáhal a radil, keď som robil preklady MIUI OS pre Lenovo P770, aj THL 5000. Ale od číňana sa takéto jednanie dalo čakať, im autorské práva nič nehovoria.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » ned 09. říj 2016 11:07:28

XIAOMI jako správnej číňan vládne stylem "Rozděl a panuj". Doporučuji k pročtení buď celé vlákno nebo alespoň do konce počínaje mým příspěvkem, kterým jsem probudil kobry ve formě dvou táborů: zastánců miui cz zbrojícím proti SE.......a nás spokojených majitelů SE :)

http://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=34 ... 25#p255376" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“