XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzeDivine Beats - audiomod pro Kate

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pudil
Androiďák!
Reputace: 20
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Twitter: vit_koutensky
Tablet: Cube U55GT-C8-TALK79

Divine Beats - audiomod pro Kate

Příspěvek od pudil » pát 10. bře 2017 9:19:19

Tak abych tu zase jednou k něčemu byl, sepsal jsem svoje zkušenosti s Divine Beats.

Co to je (ve zkratce)
Soundmod měnící ovladač zvukového výstupu a jeho konfiguraci. Hračka pro audiofily (nebo ty co se za ně považují).

Kdy mi to k něčemu bude: ve zkratce - pokud chcete vymáčknout maximum z kombinace telefon + sluchátka, (např poslouchat hudbu v bezztrátové kvalitě 44/16 nebo vyšší.)

Kde to najdu:
Vše potřebné k instalaci a nastavení je k nalezení na XDA fóru. Vše uvedené zde je shrnutí osobních zkušeností z testování.
https://forum.xda-developers.com/androi ... y-t3274355" onclick="window.open(this.href);return false;

Co je potřeba: Telefon s nainstalovaným TWRP, Rootem a nainstalovaný Busybox. Zejména na ten Busybox bacha, bez jeho instalace a přístupu k rootu sice Divine Beats nainstalujete, ale nebudou vám fungovat. :-)

Na čem se testovalo:
"mobilní konfigurace" = Kate + Sluchátka 1MoreTrippleDrive (+- 100 USD) a Koss Porta Pro
"stolní konfigurace - lite" = Kate + Creative SB E5 přes USB + Sluchátka 1MoreTrippleDrive
"stolní konfigurace - plná" = Kate + Creative SB E5 přes USB + zesilovač Marantz PM-15S1 + repro Xavian 185

Aplikace pro přehrávání: Spotify, Tidal Lossless, Maple pro vlastní soubory 44/16 a 88/24

Zkoušené ROM a poznámky k nim:

Nitrogen 7.1: funkční naprosto bez problémů, nebylo třeba řešit root a Busybox, stačilo flashnout základní soubor přes TWRP a vše jelo, jak mělo.
Miui 8.3 (7.3.2): méně optimalizované - přes TWRP bylo třeba ručně doinstalovat root, poté z telefonu Busybox, poté obět z TWRP základní soubor. Při nainstalování Divinebeats přestane fungovat pokročilé nastavení zvuku (Nastavení-Zvuky a vibrace-Nastavení zvuku), aplikace padá. Stejně tak padá aplikace "Nastavení sluchátek" která se Vám při prvním připojení sluchátek objeví v notifikační liště. Místo nastavování sluchátek je třeba klepnout na "zrušit", a notifikace přestane obtěžovat.

Jednotlivé komponenty + addony:
Viper 4 Divine DX: klíčová komponenta. popis níže, je v základním balíku, ostatní addony se instalují zvlášť.
DBEngine: přidá přednastavené profily pro Viper, může pomoci s úvodním elaborováním, ale správnou konfiguraci si musí člověk stejně najít sám.
DolbyDigital+: přidá podporu Dolby Digital+, moc mě nenapadá, k čemu by to u mobilu bylo, ale proti gustu...
Xperia Premium Walkman: přidá přehrávač Sony + kodeky Clearaudio. Hezké ale nezásadní
DivineEQ: přidá další sadu ekvalizérů
Sonymusic: přidá pouze přehrávač Sony, bez kodeků
Blackplayer: přidá tento přehrávač, hezký ale nezásadní

Po krátkém testování všech komponent jsem dál používal jen základní komponentu Viper.

Po instalaci základního balíčku:
Se vám v telefonu objeví Viper 4 Divine FX (základní komponenta), Dolby Atmos (rozšiřující ekvalizér) + Phonograph (přehrávač, v zásadě šikovný, ale nepřišel mi zásadně lepší než mnou používaný Maple)

Co umí Viper 4 FX:
V principu jde o velmi pokročilý ekvalizér, který:
1) mění ovladač výstupu zvuku, rozšiřuje pásmo na 48000 Khz
2) nastavuje výstup zvuku, nikoliv jen prostřednictvím pásmových posuvníků, ale přidáním nejrůznějších efektů (surround, reverb, echo, hall), emuluje zvuk lampového zesilovače a spousta dalších kurvítek. Jedná se velmi pokročilou ekvalizaci, velkou výhodou je, že se dá různě nastavit pro různá zvuková rozhraní, tj telefon si pamatuje jiné nastavení pro sluchátkový výstup, bluetooth, USB DAC a reproduktor.
Viper zároveň obsahuje předdefinované profily pro několik set, nejčastěji používaných sluchátek.

V reálném použití to funguje velmi dobře.

Jakkoliv audiofilové nemají obecně ekvalizace rádi, u mobilního telefonu dává ekvalizace smysl. Zvukový výstup nebývá tak kvalitní jako u specializovaných zařízení, víc vyniknout nedostatky sluchátek, které jsou hodně rozdílné. Víc než jinde, záleží na konkrétní kombinaci telefon + sluchátka, a ekvalizace může pomoct k lepšímu zvuku. (typický příklad - Porta Pro, jsou skvělá sluchátka, ale jejich projev je opravdu hodně přebasovaný, pro poslech akutstické hudby je příjemné basy trochu potlačit, naopak zvýraznit středy a výšky).

Navrhnout "správné" nastavení nejde - Viper má moc parametrů, a se zásadně liší podle připojeného výstupu.
Důležité je, po spuštění Viperu zapnout první přepínač "master power", já pak používám volbu sluchátek v sekci "Viper DDC" a "Field surround"
Pokud podržíte prst na konkrétní položce, dostanete se do jejího detailního nastavení.
viper.jpg
viper.jpg (53.04 KiB) Zobrazeno 1007 x
To že Vám vše funguje, můžete ověřit klepnutím na ikonku "Menu" v levém horním rohu, a výběrem položky "Driver status"
viper2.jpg
viper2.jpg (10.21 KiB) Zobrazeno 994 x
Poslechové zkušenosti a výstupy:
předem upozorňuji, že tahle pasáž je velmi individuální.
Bez toho, abych měl dva telefony, není možné porovnat zvukový výstup telefonu s Divine Beats a bez něj. Instalací Divinebeats se "natvrdo" v telefonu přepíše ovladač zvuku, tj bylo by třeba přeflashovat telefon a takovou dobu, mozek v paměti konkrétní zvuk neudrží. Další změna nastává při zapnutí/vypnutí Viperu, ale ta je jen dílčí.

- Při mobilním použití je Viper skvělý, umožňuje dorovnat "deformace" konkrétních sluchátek, velmi pravděpodobně se doklikáte k příjemnějšímu a čistšímu zvuku.
- Při připojení USB DACu a sluchátkového zesilovač Creative E5 je zvuk výrazně detailnější, je ale otázka, do jaké míry je to práce E5 a dco dělá Divine Beats. Rozdíly mezi zapnutým a vypnutým Viperem jsou menší, to je dáno tím, že E5 má výrazně kvalitnější sluchátkový výstup, než Kate a projev "normalizuje". Při poslechu hudby ve vysokém rozlišení jsou rozdíly patrnější, než u mp3.
- pro poslech na plné aparatuře, se dá při poslechu hudby ve vysokém rozlišení dosáhnout výrazných změn, Viper zvuk ovlivňuje k lepšímu. Problém je ale jinde - moc si nedovedu představit, co by vedlo k tomu, aby pro poslech na plné aparatuře používal jako zdroj mobilní telefon - pravděpodobně si pořídí nějaký media streamer, kvůli ergonomii. Například Chromecast Audio odvede stejnou (vlastně lepší) službu, a "neblokuje" vám telefon.

Podtrženo sečteno: pokud máte rádi kvalitní hudbu, ale nechce se vám (stejně jako mě) nosit zvláštní FLAC přehrávač, nebo propojovat telefon a sluchátka ještě s nějakou krabičkou kterou budete tahat po kapsách, je Divine Beats dobrý způsob, jak ze stávající kombinace Kate + sluchátka vymáčknout maximum.

Jiné použití už není moc praktické a ocení ho spíš koumáci a pokustóni.
Naposledy upravil(a) pudil dne pát 10. bře 2017 9:39:49, celkem upraveno 6 x.

Autor tohoto vlákna
pudil
Androiďák!
Reputace: 20
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Twitter: vit_koutensky
Tablet: Cube U55GT-C8-TALK79

Re: Divine Beats - audiomod pro Kate

Příspěvek od pudil » pát 10. bře 2017 9:20:01

rezervováno pro strýčka Příhodu.

Mareman
Moderátor
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Příspěvek od Mareman » pát 10. bře 2017 20:24:56

Ten postup i pojednání je super, bohužel toto není oblast která by někoho u mobilu moc zajímala. Sám jsem během času sepsal návody na ViperFX i Dolby Atmos, ale bez valné odezvy.

topic77112.html" onclick="window.open(this.href);return false;
topic72067.html" onclick="window.open(this.href);return false;
topic70339.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dneska už stačí v jakékoli ROM nainstalovat Magisk, do něj ViperFX modul která upraví SE linux, zavede ovladač a pak jen nainstalovat apku Viperu. Zkoušel jsem povíc audio modů (Viper, Dolby Atmos, Arise, Divine Beats, extreme Beats, Maxx Audio) a vždycky se na konec vrátím v Viperu. Je to pokročilý a vychytaný audio procesor který má mimo jiné i optimalizátor zvuku speakeru kterým SE zrovna nexceluje. Naproti tomu obsahuje SE jeden z nejvýkonnějších sluchátkových zesilovačů co jsem na telefonu měl. To navíc s výborným odstupem signálu od šumu i digitálního bordelu jako je gsm, wifi, bluetooth nebo I/O řadiče. Chce to ale použít jinou ROM než MiUi s tím jejím detektorem impedance se kterým polovinu sluchátek nedetekuje.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

CLU
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Stock ROM

Příspěvek od CLU » úte 14. bře 2017 23:10:01

Zdravím, návod je to skvělý a díky za něj, nicméně jsi opomenul asi nejdůležitější věc... přehrávač, který přehrává aktuálně hudbu/video, musí mít vypnutý DVC "direct volume control". Když budeš mít puštěný přehrávač s defaultně zapnutým DVC "například poweramp", bude se ti vždy ukazovat status z obrázku 2. Pokud DVC vypneš, poběží viper naplno a projeví se to ve driver statusu :-) je toho plné XDA

ATG Droid
Robot
Reputace: 95
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ATG Droid » čtv 16. bře 2017 15:20:22

Díky moc! Tohle se teď automaticky stává obsahem každé ROMky kterou kdy flashnu. :02:

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“