XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzeHromadná inštalácia aplikácii po FR

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
mpca86
Androiďák!
Reputace: 11
Typ mobilu / ROM: Honor 10 Lite (HRY-LX1)
Twitter: mpca86
Kontaktovat uživatele:

Hromadná inštalácia aplikácii po FR

Příspěvek od mpca86 » pát 24. bře 2017 3:55:12

Kedže málokomu sa chce po FR inštalovať celý kopec aplikácií pridávam taký zrýchlený návod. (Budem priebežne editovať)
Hľadať desiatky aplikácii na GP a ručne klikať a inštalovať je na nervy, ponúkam nasledovný zlepšovák.

1. Stiahnuť a nainštalovať Raccoon > http://raccoon.onyxbits.de/
Tento SW slúži na sťahovanie samotných apk súborov z GP. SW je multiplatformový čiže Windows, Linux aj Mac. Pre fungovanie potrebujeme Java runtime minimálne vo verzii 6. Pre špekulantov áno dá sa (cez proxy) obísť obmedzenie ak niektorá app nieje dostupná pre naše krajiny. A nie nieje možné stiahnuť aplikáciu ktorá je platená a nie je zakúpená.
Po prvom spustení samotná aplikácia vyzve na zadanie údajov ku Google účtu. Odporúča sa pre tento účel použiť druhý Google účet nie ten čo primárne používame. V druhom kroku ponecháme prvú možnosť "Register a new pseudo device" viď screenshot v prílohe: Snímka obrazovky z 2017-03-25 16-56-11_1.png.
Aplikácie môžeme prevziať dvomi spôsobmi.
1a.
Zoznam aplikácií ktoré chceme stiahnuť môžeme vygenerovať priamo v telefóne a uložiť ho.
Do telefónu nainštalujeme List My Apps > https://play.google.com/store/apps/deta ... listmyapps
Postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

A v Raccoone už len importujeme zoznam na stiahnutie. Market > Import apps. Vložíme skopírovaný zoznam a klikneme na download.
1b.
Aplikácie ktoré chceme stiahnuť môžeme vyhľadávať priamo v Raccone a každú ručne jednotlivo stiahneme.

Kto používa linux app sa stiahnú no priečinka /home/%USER%/Raccoon/content/apps/
Vo windowse je to priečinok C:/Users/%USER%/<cesta>
%USER% je vaše užívateľské meno v používanom operačnom systéme.
Kto si zaplatí 7,99$ vie inštalovať apk do zariadenia priamo z Raccoonu, my šporovlivý použijeme ďalší sw.
2. Uber Adb Tools for Android > https://github.com/patrickfav/uber-adb-tools
Raccon nám všetky apk dal do zvlášť priečinkov preto najprv tie čo chceme inštalovať do zariadenia prekopírujeme do jednej zložky.
Windowsáci najlepšie je vám použiť Total Commander. Vyhľadať všetky *.apk v priečinku a prekopírovať ich do nového.
Linuxáci v termináli spustiť príkaz:

Kód: Vybrat vše

find /home/%USER%/Raccoon/content/apps/ -name '*.apk' -exec cp -v '{}' /home/%USER%/priecnok/vsetkyapk \;
Uber adb tool toho dokáže viac no nám momentálne ide o tento jeden pekný príkaz:

Kód: Vybrat vše

java -jar uber-adb-tools.jar --install /folder/apks/
a wuala za pár sekúnd máme to čo by sme robili možno aj hodiny. :DD
windows:

linux:

Použité skratky:
FR - Factory Reset -> Obnova výrobných nastavení alebo teda aj kompletný výmaz celého zariadenia
GP - Google Play -> Alebo aj obchod play v ktorom sú umiestnené všemožné aplikácie
SW - Software
Přílohy
Snímka obrazovky z 2017-03-25 16-56-11_1.png
Snímka obrazovky z 2017-03-25 16-56-11_1.png (27.24 KiB) Zobrazeno 1162 x
Naposledy upravil(a) mpca86 dne sob 25. bře 2017 20:17:47, celkem upraveno 2 x.

Teraz: Honor 10 lite (HRY-LX1) Sky Blue STOCK ROM EMUI 9.0.1.142 (Android 9), No-Root, Bootloader-lock
V minulosti: Xiaomi Redmi Note 3 SE [kate], Asus Zenfone 5, Huawei Ascend G300, Sony Xperia Mini 8

kozelos
Robot
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Hromadná inštalácia aplikácii po FR

Příspěvek od kozelos » pát 24. bře 2017 9:25:47

A není jednoduší mít zalohy pres titanium backup a pak je obnovit?
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7

krmis
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: Nitrogen-OS

Příspěvek od krmis » pát 24. bře 2017 10:55:36

Anebo najednou fleshnout ROM, modem a gapps, a pak po prvním bootu ROM je v průvodci nastavení možnost přidat Google účet a obnova aplikaci ze zálohy, ja takto vždy flashuju a neměl jsem problém a aplikace se z gplay začaly stahovat automaticky, u některých app od A6 se sehrají i data

­    

Autor tohoto vlákna
mpca86
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpca86 » pát 24. bře 2017 14:39:25

FR sa robí práve pre to aby sa odstránili všelijaké problémy. Prípadne niekto kto často flashuje nové romky, testuje ich prechádza z Androidu 6 na 7 a naopak sa nemôže nikdy spoliehať na tú zálohu ktoru mal robenú v inej verzii Androidu. Ak flashujes rom zmení sa id zariadenia a obnova zo zálohy Google už nefunguje. Alebo teda mne to nikdy nefungovalo.

­    

Teraz: Honor 10 lite (HRY-LX1) Sky Blue STOCK ROM EMUI 9.0.1.142 (Android 9), No-Root, Bootloader-lock
V minulosti: Xiaomi Redmi Note 3 SE [kate], Asus Zenfone 5, Huawei Ascend G300, Sony Xperia Mini 8

Stando183
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: XRN3_Pro_Global_SE
Rom: 10.2.1 Global stab.

Příspěvek od Stando183 » pát 24. bře 2017 22:38:22

Pokud tento postup bude fungovat na hocijakej ROM, tak velke diky za tip!!!

Autor tohoto vlákna
mpca86
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpca86 » sob 25. bře 2017 14:10:14

Stando183 píše:Pokud tento postup bude fungovat na hocijakej ROM, tak velke diky za tip!!!
Fungovať by to malo bez rozdielu ROMky. Ak by náhodou nie kľudne sem písať a poradíme

­    

WildfireS
Androiďák!
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+

Příspěvek od WildfireS » sob 25. bře 2017 20:06:31

Nič proti tvojmu návodu ale nieje jednoduchšie kliknúť na Google play a vybrať Moje aplikácie označiť všetky a kliknut inštalovať???
Tak isto sa budú hromadne inštalovať, netreba nič hľadať a ručne klikať ako píšeš... skôr mi príde zbytočnosť zakladať ďalší účet aby sa tam ukladali app, potom nejaký príkazový riadok atď....

   

Autor tohoto vlákna
mpca86
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpca86 » sob 25. bře 2017 20:12:40

WildfireS píše:
sob 25. bře 2017 20:06:31
Nič proti tvojmu návodu ale nieje jednoduchšie kliknúť na Google play a vybrať Moje aplikácie označiť všetky a kliknut inštalovať???
Tak isto sa budú hromadne inštalovať, netreba nič hľadať a ručne klikať ako píšeš... skôr mi príde zbytočnosť zakladať ďalší účet aby sa tam ukladali app, potom nejaký príkazový riadok atď....    
Za mňa učrite nie keďže v "Mojich aplikáciach" by som sa nalistoval neskutočne, kedže aplikácie sú tam zoradené podľa dátumu prvej inštalácie. A prelistovať sa k app ktoré som inštaloval v roku 2011 je takmer nemožné :lol:

Autor tohoto vlákna
mpca86
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpca86 » sob 25. bře 2017 20:15:38

Návod aktualizovaný.

Autor tohoto vlákna
mpca86
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpca86 » čtv 30. bře 2017 20:59:31

krmis píše:
pát 24. bře 2017 10:55:36
Anebo najednou fleshnout ROM, modem a gapps, a pak po prvním bootu ROM je v průvodci nastavení možnost přidat Google účet a obnova aplikaci ze zálohy, ja takto vždy flashuju a neměl jsem problém a aplikace se z gplay začaly stahovat automaticky, u některých app od A6 se sehrají i dat
Dnes som omylom naraz flashol ROM aj Gapps a dostal som sa do sprievodcu ktorého som nikdy v živote nevidel :-D
Fakt som bol zvyknutý (už 4 roky to tak robím) robiť flash OS>reboot to OS> reboot do recovery> wipe all cache > flash Gapps >wipe all cache a opať boot do OS :DD :facepalm: preto som toho sprivodcu nikdy nevidel.
(Ked som mal G300 sa odporucalo robit wipe a rebooty lebo ak sa to robilo v jedom kroku TWRP to nezvladla nejak dobre flashnut robilo to zlobu. Preto sa ospravedlnujem :oops: a áno funguje to paradne :yes: :roll: :poklona:

krmis
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: Nitrogen-OS

Příspěvek od krmis » pát 31. bře 2017 6:46:05

Za dob kdy jsem flashoval HTC HD2 a pak Samsung S3, jsem byl zvyklý vše na nacpat najednou, a když jsem si začal hrát s Kate, tak všude psaly že se postupně, tak jsme tak vždy činil, ale jednoho dne jsme si říkal to naprat vše naráz a co to udělá, že by nemělo mít vliv a ejhle, ono to funguje a ještě k tomu jako bonus právě přidání Google účtu a sehrani aplikaci z gplay :-D

­    

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“