XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzeBootloop

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
xGrany
Robot
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300

Bootloop

Příspěvek od xGrany » sob 06. kvě 2017 19:27:55

Ahoj všem, potřebuji poradit jak se dostat z prekérní situace ,,bootloopu,,. Dostal se mi do ruk kamarádův telefon Redmi Note 3 pro SE. Má tento telefon nový pouze aktualizovaný pomocí OTA na 8.2.4.0 MHRMIDL Toto stejné označení sem našel i jako 8.2.3.0. Ale teď k věci. Při horlivém nastavování nového telefonu odsouhlasil všechno možné a založil si účet u Xiaomi. No a pak chtěl udělat tovární nastavení, ale vzhledem k tomu, že si nepamatoval heslo k účtu to nebylo možné. Stáhl si tedy ze stránek miui poslední stabilní verzi 8.1.3. global pro SE a pomocí menu telefonu v aktualizacích vybral aktualizovat z SD karty zip soubor uložený ve složce kam se stahují ota aktualizace, Telefon upozornil,že přijde o všechna data, to odsouhlasil a telefon se chvíli instaloval a při načítání systému se už jen restartuje. No a v tomto stavu ho mám já na stole. Říkal sem si že pomocí Mi Flash ve fastbootu nahraji rom. Stahl sem tedy rom global 8.1.3 určenou pro instalaci ve fastbootu, ale v aplikaci Mi flash vždy skončím chybou 0x80004005 Critical partition flashing is not allowed (mezery v cestě k souboru nejsou). Zkoušel sem ještě podle návodu na https://www.svetandroida.cz/xiaomi-aktu ... m-2-201612 ale tady se mi nedaří dostat telefon do EDL. Když spustím příkazové okno jak je popsáno v návodu a napíši fastboot devices tak zařízení nevidím a ani neuvedu spuštěním edl.cmd telefon do EDL režimu.
Může mi prosím někdo poradit jak telefon znovu zprovoznit. Nebo je z něj už cihla.

A ještě takový doplňující dotaz a to jak telefon v bootloopu vypnout. Protože buď mi svítí fastboot nebo se tel restartuje dokud se nevybije baterka. Když dám Volume+ a power tak zase svítí připojení telefonu,ale do žádného továrního recovery se nedostanu.

czEdison
Androiďák!
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Re: Bootloop

Příspěvek od czEdison » sob 06. kvě 2017 19:49:36

Dostat se do EDL podle tohoto návodu nejde? global-rom-t76550.html

­    

Autor tohoto vlákna
xGrany
Robot

Příspěvek od xGrany » sob 06. kvě 2017 20:06:05

Moc diky za nakopnuti, mel sem zrejme spatnou verzi edl souboru. Ted uz po zadani fastboot devices zarizeni vidim. Ted jen musim pockat az se telefon vybije, pak ho nabiju a vyzkousim.
Urcite se ozvu, jak sem dopadl.

pajinekk
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Příspěvek od pajinekk » sob 06. kvě 2017 20:19:41

Jen bych řekl, že po úspěšném flashnutí fastboot rom to bude chtít stejně heslo ke Xiaomi účtu, takže ten postup byl možná zbytečný...

Autor tohoto vlákna
xGrany
Robot

Příspěvek od xGrany » sob 06. kvě 2017 21:11:15

No taky mě to napadlo, ale teď se potřebujem dostat do fáze, aby telefon fungoval. A pak už nějak změníme heslo nebo učet. Tuším že heslo by mělo jít změnit nějak pomoci sms. Ale osobně moc xioami praktiky neznám. Mám raději čistý android. Jen se snažím pomoct kamarádovi.

Edit: Tak děkuji za nakopnutí, celý problém byl pouze ve špatném runtime fastboot terminálu pro boot do EDL (Emergency Download). Stahoval sem ze zmíněného odkazu a nefungoval. Tak zítra jak vložíme kamošovu simku, tak uvidíme jestli změníme nastavení účtu u xiaomi. Protože heslo nezná,email nemá vyplněný, takže jedině tou smskou.

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“